صفحه 8 از 12 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 118
Like Tree283تشکر

موضوع: Nikon 24-120mm f/4 G AF-S ED VR

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    جسارتا خیلی ببخشید ولی با حرکت فلش بنده متوجه چیزی نمیشم یعنی نمی دونم که کی کدوم لنز و نشون میده
    شما خودتون تو این مقایسه که لینکشو محبت فرمودید نتیجه 24-120 نیکون با 24-105 کنون چیست ؟؟ لطفا
    بالای همون صفحه دو تا text box هست که اسم لنزها توش نوشته شده و با رنگ زرد، هایلایت کردم و می تونید لنزهای دیگه هم انتخاب کنید. کمی موس رو روی فلش حرکت بدید، جهت موس رو به سمت لنز دیگه عوض میشه.

ssq.JPG

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

سلام
    تصمیم دارم این لنز رو برای D7100 بگیرم
    بین نوشته های انجمن خوندم استفاده از غیر DX برای دوربین های کراپ دار کمی شارپنس عکس رو کم می کنه.
    24-120 لنز خوبیه، برای همین از یکی از دوستان قرض گرفتم تا قبل خریدن، آزمایش کنم.
    چند تا شات باهاش زدم، یه جورایی شارپنس کم رو دیدم حالا نمی دونم مشکل از فوکوس بوده یا من نتونستم خوب باهاش کار کنم.
    چند نمونه عکس گذاشتم، بین دوستان کسی تجربه شو داشته راهنماییم کنه؟

test.jpg

اینم کراپ
    test01.jpg

اینم یه نمونه دیگه
    test02.jpg

test04.jpg

test03.jpg

test05.jpg
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    سلام
    تصمیم دارم این لنز رو برای D7100 بگیرم
    بین نوشته های انجمن خوندم استفاده از غیر DX برای دوربین های کراپ دار کمی شارپنس عکس رو کم می کنه.
    24-120 لنز خوبیه، برای همین از یکی از دوستان قرض گرفتم تا قبل خریدن، آزمایش کنم.
    چند تا شات باهاش زدم، یه جورایی شارپنس کم رو دیدم حالا نمی دونم مشکل از فوکوس بوده یا من نتونستم خوب باهاش کار کنم.
    چند نمونه عکس گذاشتم، بین دوستان کسی تجربه شو داشته راهنماییم کنه؟

test.jpg

اینم کراپ
    test01.jpg

اینم یه نمونه دیگه
    test02.jpg

test04.jpg

test03.jpg

test05.jpg
    قبل از هر چیز باید بگم که این لنز مناسب D7100 نیست. این لنز هم گرانتر و سنگین تر از معادل DX این لنز است هم به اندازه لنزهای DX واید نیست.

در عکس اول سرعت شاتر پایین است در عین حال امکان مشکل فوکوس هم وجود دارد که با این عکس قابل تشخیص نیست.
    در عکس دوم هم اولا مشخص نیست فوکوس اصلا کجا هست ثانیا تاثیر حرکت جریان هوا هم خصوصا در کراپ اول کاملا مشخص است.

حتما لنز را از جهت مشکلات فوکوس تست کنید.
    Shafy، کوروش، mehran2190 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

بعید میدونم این صحبت درست باشه معمولا مشکلات اپتیکی مثل ویگنت ...کمتر میشه و تصویر در وسط لنز معمولا شارپ تر هست و در حالت دی ایکس از مرکز لنز فول استفاده میشه .قیمت و بازه مناسب نقش بیشتری تو اینجور انتخاب ها دارند.
    Shafy، Amin.Zallaghi و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    بعید میدونم این صحبت درست باشه معمولا مشکلات اپتیکی مثل ویگنت ...کمتر میشه و تصویر در وسط لنز معمولا شارپ تر هست و در حالت دی ایکس از مرکز لنز فول استفاده میشه .قیمت و بازه مناسب نقش بیشتری تو اینجور انتخاب ها دارند.
    بله از اون نظر درست می فرمایید، وقتی از وسط لنز استفاده می شه برخی مشکلات اپتیکی حاشیه ای هم حذف می شه ولی استفاده نشدن کل نور خروجی، باعث می شه فقط از نور مرکزی عدسی استفاده بشه، اون هم با حداکثر دقت و مگاپیکسل دوربین های DX، امکان کم شدن شارپنس شاید زیاد تر بشه.
    البته قبول دارم نمونه هایی که نمایش دادم شاید خیلی دقیق و مناسب نباشه!
    می خواستم بدونم آیا استفاده کردن یه لنز غیر DX برای یه دوربین DX کار درستی هست یا نه!؟ اینطوری مشخصات اپتیکی لنز هم درست در نمیاد، 20میلیمتر این لنز معادل تقریبا 35 میلیمتر DX می شه.
    شفیع فیروزبخش
    گالری

تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    قبل از هر چیز باید بگم که این لنز مناسب D7100 نیست. این لنز هم گرانتر و سنگین تر از معادل DX این لنز است هم به اندازه لنزهای DX واید نیست.

در عکس اول سرعت شاتر پایین است در عین حال امکان مشکل فوکوس هم وجود دارد که با این عکس قابل تشخیص نیست.
    در عکس دوم هم اولا مشخص نیست فوکوس اصلا کجا هست ثانیا تاثیر حرکت جریان هوا هم خصوصا در کراپ اول کاملا مشخص است.

حتما لنز را از جهت مشکلات فوکوس تست کنید.
    بله، گفته هاتونو قبول دارم، دنبال یه لنز مناسب تر از 105-18 می گردم، هر جا رفتم همه از کیفیت لنز 120-24 تعریف کردن! گزینه ی بعدی 300-18 هست که گویا کیفیت خوبی نداره.
    پیشنهاد شما چیه؟
    شفیع فیروزبخش
    گالری

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

همانطور که دوستان گفتند این لنز برای شما توصیه نمی‌شه .
    اگر خیلی به کیفیت بها می‌دهید و نیاز به یک لنز بسیار مناسب برای دوربین خود می‌گردید ، توصیه‌ی من 85-16 است و یا ورژن جدید این لنز 80-16.
    اما ، به غیر از آن همین 105-18 و 140-18 ، توصیه می‌شود . با مابقی پول خود می‌توانید یک لنز پرایم هم بخرید .
    Shafy، aliii، peacekeeper و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    بله از اون نظر درست می فرمایید، وقتی از وسط لنز استفاده می شه برخی مشکلات اپتیکی حاشیه ای هم حذف می شه ولی استفاده نشدن کل نور خروجی، باعث می شه فقط از نور مرکزی عدسی استفاده بشه، اون هم با حداکثر دقت و مگاپیکسل دوربین های DX، امکان کم شدن شارپنس شاید زیاد تر بشه.
    البته قبول دارم نمونه هایی که نمایش دادم شاید خیلی دقیق و مناسب نباشه!
    می خواستم بدونم آیا استفاده کردن یه لنز غیر DX برای یه دوربین DX کار درستی هست یا نه!؟ اینطوری مشخصات اپتیکی لنز هم درست در نمیاد، 20میلیمتر این لنز معادل تقریبا 35 میلیمتر DX می شه.
    باز هم با توجه به زاویه بسته تر و اندازه کوچکتر تشکیل تصویر این حرف درست نیست سال ها از 50 1.4 روی بدنه کراپ نیکون استفاده کردم بسیار راضی بودم ولی روی بدنه فول به اون خوبی نیست و کمتر استفاده میکنم جالبه سایت فوتوزون این لنز رو با4 ستاره روی کراپ امتیاز داده به عنوان لنز خیلی خوب پیشنهاد هم کرده ولی روی بدنه فول 3 ستاره داده و لنز متوسط به سمت خوب معرفی کرده.
    Shafy و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    همانطور که دوستان گفتند این لنز برای شما توصیه نمی‌شه .
    اگر خیلی به کیفیت بها می‌دهید و نیاز به یک لنز بسیار مناسب برای دوربین خود می‌گردید ، توصیه‌ی من 85-16 است و یا ورژن جدید این لنز 80-16.
    اما ، به غیر از آن همین 105-18 و 140-18 ، توصیه می‌شود . با مابقی پول خود می‌توانید یک لنز پرایم هم بخرید .
    از راهنماییتون ممنون آقا کوروش
    همین الان 105 دارم،
    ببخشید، همین الانش هر کدوم از دوستان نظر خودشونو دارم، راستش هنوز متوجه نشدم، بالاخره این لنز برای 7100 خوبه یا نه، شما فرمودید مناسب نیست، ولی دوستون Aliii گفتن خیلی خوبه حتی بهتر از فول فریم ها. کمی دچار سردرگمی شدم!!!
    کوروش تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    گالری

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    باز هم با توجه به زاویه بسته تر و اندازه کوچکتر تشکیل تصویر این حرف درست نیست سال ها از 50 1.4 روی بدنه کراپ نیکون استفاده کردم بسیار راضی بودم ولی روی بدنه فول به اون خوبی نیست و کمتر استفاده میکنم جالبه سایت فوتوزون این لنز رو با4 ستاره روی کراپ امتیاز داده به عنوان لنز خیلی خوب پیشنهاد هم کرده ولی روی بدنه فول 3 ستاره داده و لنز متوسط به سمت خوب معرفی کرده.
    سری D یا G ؟!

صفحه 8 از 12 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین