صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 111
Like Tree339تشکر

موضوع: Nikon 28-300mm f/3.5-5.6 ED VR

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    در چارت هاي Blur Index حاصل از تست SLRGEAR كه در پست قبلي قيد كردم مشخص است كه اولاً در اپرچرهاي باز و در دامنه وايد كه وضع شارپنس خيلي بد است. در دامنه تله و از فاصله كانوني 50 الي حدود 100 و در اپرچر 5.6 الي 11 شارپنس نسبتاً قابل قبول است ولي از نظر شارپنس عدم تقارن در تصوير وجود دارد يعني اولاً مركز تصوير بيشترين شارپنس را ندارد و ثانياً ميزان شارپنس در سمت چپ و راست تصوير هم تفاوت دارد. در فواصل كانوني بالاتر هم شارپنس افت زيادي دارد مثلاً در فاصله كانوني 105 و اپرچر 8 سمت راست تصوير كاملاً شارپتر از سمت چپ آن است.
    در مقايسه با لنز كانن هم كه بر اساس نتايج تست شارپنس كه مطابق استاندارد ISO12233 انجام شده و نتايج آن را در پست قبل قيد كردم، تفاوت شارپنس دو لنز در اپرچر 8 كاملاً مشخص است و خطاي CA لنز نيكون حتي در اپرچر بسته 8 كاملاً در تصوير قابل مشاهده است.
    ارادت
    مقایسه دو لنز 1000 دلاری و 2500 دلاری قطعا منطقی نیست.
    هدف ساخت این لنز تولید سوپر زومی سبک ارزان برای افراد آماتور و کسانی که سبک سفر می کنند بوده و در این زمینه هم بسیار موفق بوده و لنز پر فروشی است. در واقع این لنز چیزی شبیه 200-18 کراپ برای فول فریم است. شاید اپتیک عالی نداشته باشه ولی با این قیمت و وزن رنج فوکال بسیار مناسبی داره. لنز L دو نیم برابر این لنز قیمت و همچنین وزن داره.
    ashkan 78 تشکر می‌کند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی سایت.
    سوالی داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید.من دوربین D750 دارم و لنز کیت دوربین هم Nikon AF-S NIKKOR 24-120mm F/4G ED VR هستش و ازش استفاده میکنم حالا میخواستم بدونم ایا شما خرید این لنز 28-300 رو با توجه به اینکه 24-120 رو دارم توصیه میکنید یا خیر؟اگر خیر چه گزینه دیگه ای رو پیشنهاد میکنید؟
    با تشکر

yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    16535

تا سایر دوستان برسند، مختصر جواب بدم: خیر؛ به گمونم با داشتن لنز کیت خیلی موضوعیت نداشته باشه خرید این لنز (به دلیل همپوشانی فواصل کانونی)
    ali9316 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط yaghoobi نمایش پست ها
    تا سایر دوستان برسند، مختصر جواب بدم: خیر؛ به گمونم با داشتن لنز کیت خیلی موضوعیت نداشته باشه خرید این لنز (به دلیل همپوشانی فواصل کانونی)
    ممنون...حالا پیشنهاد شما برای یه لنز تله با یه قیمت نه چندان زیاد در کنار این 24-120 چیه؟

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط ali9316 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی سایت.
    سوالی داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید.من دوربین D750 دارم و لنز کیت دوربین هم Nikon AF-S NIKKOR 24-120mm F/4G ED VR هستش و ازش استفاده میکنم حالا میخواستم بدونم ایا شما خرید این لنز 28-300 رو با توجه به اینکه 24-120 رو دارم توصیه میکنید یا خیر؟اگر خیر چه گزینه دیگه ای رو پیشنهاد میکنید؟
    با تشکر

درود بر شما

با توجه به اینکه خودم از ۲۸-۳۰۰ استفاده میکنم میتونم بگم لنز بسیار خوب و کاربردی هستش.من زمان خرید بدنه d610 قصد خرید 24-120 رو داشتم ولی به توصیه یک دوست ۳۰۰-۲۸ رو گرفتم که البته پشیمون هم نیستم چون بازه خوبی رو پوشش میده و از کیفیت خوبی هم به نسبت قیمتش برخوردار هست.ولی همونطور که دوستان گفتن بخاطر هم پوشانی با ۲۴-۱۲۰ خریدش منطقی نیست.مگر جایگزینی ۲۸-۳۰۰ با این لنز.
    البته در حال حاضر به علت استفاده از ۵۰ در کنار این لنز و همچنین نیاز به تله بالاتر به دنبال تعویض این لنز با سیگما ۶۰۰-۱۵۰ هستم.
    ali9316 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما

با توجه به اینکه خودم از ۲۸-۳۰۰ استفاده میکنم میتونم بگم لنز بسیار خوب و کاربردی هستش.من زمان خرید بدنه d610 قصد خرید 24-120 رو داشتم ولی به توصیه یک دوست ۳۰۰-۲۸ رو گرفتم که البته پشیمون هم نیستم چون بازه خوبی رو پوشش میده و از کیفیت خوبی هم به نسبت قیمتش برخوردار هست.ولی همونطور که دوستان گفتن بخاطر هم پوشانی با ۲۴-۱۲۰ خریدش منطقی نیست.مگر جایگزینی ۲۸-۳۰۰ با این لنز.
    البته در حال حاضر به علت استفاده از ۵۰ در کنار این لنز و همچنین نیاز به تله بالاتر به دنبال تعویض این لنز با سیگما ۶۰۰-۱۵۰ هستم.
    ممنونم از شما دوست عزیز.
    بله من هم در کنار 24-120 لنز پرایم 50mm f1.4 G رو دارم ولی خواستم بدونم لنز تله خوب (حالا نه رنج خیلی بالا) که کیفیت خوبی هم داشته باشه شما و دوستان چیو پیشنهاد میکنید.
    ممنون.

كاربر همراه AliM89 آواتار ها
    تشکر کرده
    179

ممنونم از شما دوست عزیز.
    بله من هم در کنار 24-120 لنز پرایم 50mm f1.4 G رو دارم ولی خواستم بدونم لنز تله خوب (حالا نه رنج خیلی بالا) که کیفیت خوبی هم داشته باشه شما و دوستان چیو پیشنهاد میکنید.
    ممنون.
    سلام
    باید دید شما لنز تله را برای چه کاری میخواهید؟
    عکاسی شما بیشتر از چیست و در چه نوری؟
    با توجه به اینکه شما فول فریم دارید آیا 200 م م برای شما کافی است یا خیر؟
    و در نهایت سقف هزینه ای که میخواهید انجام دهید چقدر است؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط AliM89 نمایش پست ها
    سلام
    باید دید شما لنز تله را برای چه کاری میخواهید؟
    عکاسی شما بیشتر از چیست و در چه نوری؟
    با توجه به اینکه شما فول فریم دارید آیا 200 م م برای شما کافی است یا خیر؟
    و در نهایت سقف هزینه ای که میخواهید انجام دهید چقدر است؟
    سلام.
    دوست عزیز لنزی میخوام که نهایت تا 300mm باشه و برای عکاسی مراسم و کنسرت و فضای باز مورد استفاده قرار بدم...در مورد هزینه هم شما موارد پیشنهادی و قیمت هاشونو بگید ممنون میشم.

كاربر همراه AliM89 آواتار ها
    تشکر کرده
    179

سلام.
    دوست عزیز لنزی میخوام که نهایت تا 300mm باشه و برای عکاسی مراسم و کنسرت و فضای باز مورد استفاده قرار بدم...در مورد هزینه هم شما موارد پیشنهادی و قیمت هاشونو بگید ممنون میشم.
    اگر به طور جدی میخواهید کار کنید قطعا 70-200 ّ2.8 را انتخاب کنید.
    اگر بودجه شما اجازه میدهد که با قیمت حدود 6 میلیون و خورده ای 70-200 نیکون تایپ 2، و اگر برایتان این هزینه سنگین است 70-200 تامرون نسخه VC آن با قیمت 3 میلیون و خورده ای هم گزینه ی مناسبی است.

حتی اگر باز هم بودجه شما اجازه نمیدهد به سراغ دست دوم این لنزها (البته به شرط سلامت) بروید که با لنزی مثل 28-300 خیلی فرق دارد.

شما در عکاسی کنسرت که عمدتا در نور کم است، دیافراگم باز این لنز برای دریافت نور بیشتر و سرعت و دقت فوکوس بالاتر از واجبات است.
    yaghoobi، ali9316 و Ahmad.R.Sanati تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

دوستان سلام.
    من D750 دارم سوالی که داشتم اینه که ایا ارزش داره لنز کیت 24-120 رو رد کنم بره این لنز 28-300 رو بگیرم؟
    ممنون

صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین