صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 79
Like Tree398تشکر

موضوع: AF-S Nikkor 85mm f/1.8 G

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

دوستان سلام.چندی پیش خدمت یکی از دوستان عکاس بودم و صحبت از لنزهای 85 نیکون شد.ایشون مدعی بودن حداکثر اختلاف کیفی 85 f 1.8 با 85 f 1.4 معادل 4 درصده.البته اینکه ایشون این درصد رو از کجا اوردن برای بنده مجهوله.میخوام بدونم دوستان درین خصوص چه نظری دارن؟و در ایده آل ترین حالت و در شرایط کاملا متناظر اختلاف این دو در کیفیت و شارپنس چقدره؟

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

جالبه که الان خودم یه نگاهی به dxomark انداختم امتیاز نسخه 1.8 روی D810 معادل 43 و امتیاز نسخه 1.4 روی D810 معادل 42 بود.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

من با هر دوی این لنز ها کار کردم...از نظر شارپنس خیلی خیلی به هم نزدیکند و دیدن اختلاف ها فقط در کراپ 100 درصد میسره.اما از نظر کنتراست برتری با 85 اف 1.4 هست.همینطور کیفیت ساخت این دو با هم قابل مقایسه نیست.سی آ 85 اف 1.4 هم کمتره همینطور وینیت اون و فوکوس اف 1.4 سریعتره اما در کل لنزها خیلی به هم نزدیکند و من اصلا به کسی که سرمایه زیاد نداره و حرفه ای کار نمیکنه پیشنهاد نمیکنم.کما اینکه توی آتلیه یا کارهای بیرون از همین لنز ارزان اف 1.8 استفاده میکنم و بسیار راضی ام.
    میمونه دیافراگم بازتر اف 1.4 که باید ببینید ارزش اون مقدار هزینه بیشتر رو براتون داره یا نه.اما با این رو بگم در عمل اختلاف ها واقعا کمه.
    اون درصد رو هم خیلی از ریویو های خارجی رو میبینید که میگن لنز 1.8 مثلا 95 درصد کارایی اف 1.4 رو داره و این رقم توی بررسی های زیادی تکرار شده...به نظرم برای اف 1.4 نزدیکترین جایگزینه و لنز بسیار با ارزشی است.
    Nima Sadigh، M.Rahimizadeh، M.Nouri و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    36

سلام دوستان وقتتون بخیر
    بنده برای کارهای پرتره نیاز به لنزی با عمق میدان خیلی کم دارم و از طرفی بحث هزینه هم مطرح میشه اینجا
    دوربین نیکون دی 810
    لنز سامیانگ 85 اف 1.4 رو دیدم و بررسی کردم اما متاسفانه به دلیل نداشتن موتور فوکوس اونم توی همچین عمق مقدان کمی فکر میکنم با مشکل مواجه بشم
    خواستم ببینم لنز بهتری از 85 اف 1.8 نیکون توی این رنج قیمت هست که به بنده معرفی کنید یا نه
    ممنونم از همتون

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط vida.sharifian نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر
    بنده برای کارهای پرتره نیاز به لنزی با عمق میدان خیلی کم دارم و از طرفی بحث هزینه هم مطرح میشه اینجا
    دوربین نیکون دی 810
    لنز سامیانگ 85 اف 1.4 رو دیدم و بررسی کردم اما متاسفانه به دلیل نداشتن موتور فوکوس اونم توی همچین عمق مقدان کمی فکر میکنم با مشکل مواجه بشم
    خواستم ببینم لنز بهتری از 85 اف 1.8 نیکون توی این رنج قیمت هست که به بنده معرفی کنید یا نه
    ممنونم از همتون
    تو این بازه قیمت بهترینش همین لنز هست،با افزایش بودجه لنز Tamron 85mm f/1.8 Di VC USD رو پیشنهاد میکنم.
    Mehrdad-PL، peacekeeper و vida.sharifian تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    36

من اگه بعدا بخوام لنزی 85 مم با اف 1.2 بردارم آیا توی نیکون حالا نه خود برند نیکون ، هر برندی که به مانت نیکون بخوره پیدا میشه همچنین افی ؟

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

من اگه بعدا بخوام لنزی 85 مم با اف 1.2 بردارم آیا توی نیکون حالا نه خود برند نیکون ، هر برندی که به مانت نیکون بخوره پیدا میشه همچنین افی ؟
    چرا به f1.2 احتیاج دارید ؟ پرتره ؟؟؟ برای خیلی از موقعیت ها حتی همین f1.8 هم به دلیل استفاده عمق میدان کم در بازترین اپرچر قابل استفاده نیست. توجه کنید که اختلاف f1.2 , f1.4 کمتر از اون چیزیه که خیلی ها انتظار دارند(در حد 1/3 استاپ نه 1 استاپ کامل).

نیکون 85 f1.8 سری G یک از بهترین لنزهاییست که در این رنج قیمت می توانید انتخاب کنید. در ضمن 200-70 f2.8 (یا حتی 200-80)هم لنز استاندارد برای کارهای پرتره است. البته با قیمت و وزن خیلی بیشتر.
    ویرایش توسط peacekeeper : Sunday 3 July 2016 در ساعت 17:49
    obsidiyan، iman sabbaghian و vida.sharifian تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نه قوربون نیست. 85 اف 1/2 (که Arguably بهترین لنز 85 موجود است) فقط یه دونست که اونم کنون داره! یک برند چینی هم هست که این لنزو داره ولی بدونه فکوس است.
    حتی لنز 70-200 کنون هم چیز دیگیری است. از نظر شارنس تفاوت زیادی با نمونه نیکونی دارد. ولی مشکل اصلی نمونه نیکونی چیز دیگری است. اگر با 70-200 نیکون بخواهید کلوزاپ بگیرید روی 200مم در فاصلهای فکوس نزدیک زاویه دید 135مم را بشما میدهد! تفاوت عمق میدان در 135 و 200مم غیر قابل چشم پوشی است.

بنظر من اگر کسی به دنبال خرید برای پرتره باشد و در تهیه لنزهای خوب مثل 85مم یا 70-200 ها مشکلی نداشته باشد ،در حال حاضر سال 2016، انتخاب مناسب بین نیکون و کنون کاملا مشخص است.
    M.Nouri و vida.sharifian تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

واقعا Arguably چون این بنده خدا که نظر دیگه ای داره.

https://www.slrlounge.com/canon-vs-n...op-85mm-lenses
    M.Nouri و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    واقعا Arguably چون این بنده خدا که نظر دیگه ای داره.

https://www.slrlounge.com/canon-vs-n...op-85mm-lenses
    چه عکسهای بدی گرفته! عکسها بکنار چه ادیتهای بدی داره!
    برای من فقط همون دقت بیشتر فکوس کنون و عمق میدان کمتر و بوکه نرمترش کافیه که کنونو انتخاب کنم.
    در پرایمها مثل ۵۰مم ۸۵مم و ۱۳۵مم مهمترین چیز دقت فکوس و نرمی زمینه خارج از فکوس است، Arguably
    Mehrdad-PL تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین