صفحه 6 از 148 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

پیش فرض پاسخ: بهترین انتخاب لنز نیکون برای شروع

نقل قول نوشته اصلی توسط roovigital نمایش پست ها
    من طرفدار پرو پاقرص 70-18 + 300 - 70 Vr بودم ، اما فعلا از این 300-70 نا امید شدم.
    حالا بد جوری این لنز نظر منو جلب کرده ، فقط میخوام در مورد ویگنتینگ و Ca در این لنز بیشتر بدونم.
    آقای خرم یار کجایی بیا بگو ببینم چجوریاست ، امان از دست این مسعود که هر دفعه به یه نحوی رای مارو برای خرید لنز میزنه.
    آقا این مسعود خائن رو باید کشت (!) دوستم رو بردم اونجا دی200 بخره، تا غافل شدم دیدم اشتباهی 30دی بهش فروختن !!! :) ولی خارج از شوخی، مسعود خیلی بیطرف عمل میکنه. ولی من این لنز رو دارم و خیلی راضیم. من که هیچی، وقتی یه عکاس بسیار با دقت ، فنی و وسواسی مثل دکتر روشن این لنزو خریده و راضیه، من دیگه چی بگم! :)

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    من دنبال تك لنز مناسبم. خيليا هم گفته اند در 200 ميليمتر لنز خوبي نيست و خيلي ها هم معتقدند 135 تا 200 براي اكثر عكاس ها اينقدر كاربرد نداره كه به خاطرش اين اختلاف قيمت (در ايران 500 هزار تومان) رو بپردازند.
    حالا نظر دوستاني كه اين لنز رو دارن چيه ؟
    ببینید، اینکه میگن در 200 میلیمتر لنز خوبی نیست رو قبول ندارم. البته تا مقایسه با چی باشه! یه موقع این رو با 70-200 وی آر روی 200 میلیمتر مقایسه میکنن، بعد میگن یه 5% افت داره! خوب این که معلومه!! ولی به نظر من با امکاناتی که میده خیلی هم خوبه.

راجع به تفاوت بین 135 و 200 موافقم. اینقدری کاربرد شاید نداشته باشه. خیلی توی عدد تفاوت بزرگه ولی توی عکس اینطوری نیست و فقط در مسافت های بالا خیلی نشون میده. ولی وی آر یادتون نره. اگه این 18-135 وی آر داشت و قیمتش هم همین بود، خودم الان به جای 18-200 اون رو خریده بودم. ولی لرزه گیر، خیلی خیلی مهمه.

نقل قول نوشته اصلی توسط نادر نمایش پست ها
    البته يكمقدار از قيمت زياد اون به داشتن Vr مربوطه
    دقیقا، و خیلی هم میارزه. مخصوصا که شما یادتون باشه این لنز ها تقزیبا کند هستند و دیاف تنگی دارند. یه لنز 200 میلیمتر بدون وی آر با دیاف 5/6 رو میشه با چماق از نظر کاربرد مقایسه کرد! :) البته به نظر من، چون من پارکینسون دارم و دستم خیلی میلرزه! ;)

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    مسئله تعيين كننده براي اين لنز، رفاه، راحتي و بال و پري است كه تك لنز بودن به عكاس ميبخشد.
    جداً از اين لنز به سختي ميتوان صرف نظر كرد.
    واقعا درسته. به عنوان یه عکاس سفری و خیابونی، تک لنزی یا حداکثر 2 لنزی بودن واقعا عالیه. ( اگر اولترا واید بخواهید البته)

خودم هم باورم نمیشد که دیدم کاری که من میخوام بکنم رو کن راکول برای خودش کرده! تو سایتش نوشته بود که فقط با 18-200 اینور و اونور میره و بعضی اوقات هم 12-24 اش همراهشه!
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

آقای خرم یار این مسعود میگفت از ویگنتینگ در این لنز ناراحت بودید درست میگه .
    چون من زنگ زدم بهش گفتم میخوام با 70-18 عوض کنم گفت این کار رو نکن!!!
    مسعود میشه خودت بیشتر توضیح بدی ، کجایی(رفتن عکاسی امروز) ، فکر کنم رفته دوربینش رو کالیبره کنه ، آخه میدونید که اون کنون داره.(الان دیگه حتما پیداش میشه)
    ویرایش توسط roovigital : Friday 9 February 2007 در ساعت 10:53
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

راستش براي من اون نتيجه آخر هميشه مهم بوده است. يعني چي؟ يعني بتونم اون عكسي رو كه ميخوام، در هر لحظه اي كه ميخوام، به سريعترين و راحت ترين شكل ممكن و با كمترين ابزار و و با سبكترين ابزار ممكن بگيرم. يعني حالت عملي قضيه برايم مهم است. اين شرط را من براي همه تجهيزات رعايت ميكنم. اگر از وسيله اي نتوانم به راحتي استفاده كنم، نمي خرم.
    مدتي قبل و در يك سفر تجربه كوتاهي از سه لنزي بودن را داشتم. اخيرا هم در يك سفر تجربه تك لنزي با همين لنز 18-200 داشتم. نتيجه؟ تعداد عكسهاي قابل قبولم در سفر تك لنزي حداقل 3 برابر اون سفر سه لنزي بود. اصلا نميخوام تعدد لنز رو نفي كنم. چون خودم هم در نظر دارم چند لنز ديگر بخرم. اما بقول امير عزيز از اين لنز نميتوان دل كند.
    در مورد اين لنز و حرف و حديثهايش، بايد بگويم كيفيت آن با در نظر گفتن جميع شاخصها، براي من كاملا رضايت بخش بوده است. البته من 99 درصد عكسهايم را Raw ميگيرم.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    375

من هم دقیقا به همین نتیجه رسیدم آقای روشن.
    و به همه مواردی که شما اشاره کردید ، اضافه کنید مشکلات ناشی از باز کردن لنز که ممکنه برای سنسور بدبخت پیش بیاد .
    با این اوصاف منم باید همین کارو بکنم.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

رفع ويگنتينگ شايد راحت ترين كار در پروسس عكس باشه ( نسبت به نويز و ديستورشن و ... )

من اگه يك بدنه نيكون داشتم يك لحظه هم در مورد خريد اين لنز به خودم دو دلي راه نميدادم

البته اقاي قديري وقتي يك حرفي ميزنه ادم به فكر فرو ميره چون ايشون واقعا صاحبنظر هستند ولي در مورد

ويگنتينگ نميدونم چرا اينقدر براشون مهمه ؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نادر جان من اصلا پا فشاری روی این مسئله نکردم...
    روح الله هم که چشم من رو دور دید و هر چی که می خواست نوشت....
    روح الله جان اگر به خاطر داشته باشی گفتم که حامد می گفت در یک شرایط خاصی ویگنتینگ زیادی داره....نه همیشه و دوم اینکه من اصلا بخاطر چنین مسئله ای تو رو از خرید منع نکردم....
    و سوم اینکه یاد بگیر که هرچی که به تو میگم نیای و توی فوروم جار بزنی...آخه شاید من دروغ گفتم به تو...اون وقت......
    نادر جان اگر کانن هم چنین لنزی داشت من هم حتما میخریدم...شک نکنید...
    من به حامد هم گفتم که این لنز با توجه به کیفیت و مشخصاتی که ارائه می کنه...عیب کمی داره و اصلا هیچ چی نیست.....و بسیار هم ارزنده است...حتی باقیمتی بیش از این.....
    اما به عقیده من به عنوان یک تک لنز برای عکاسی حرفه ای مناسب نیست...فقط همین....
    مشکلات این لنز اول فکوس کندش هست....
    دوم ویگنتینگ و سی ای زیاد و سوم کم شدن وضوح آن در بعضی از رنجها و چهارم دیستورشن زیاد اون در رنج 18 م م...
    اما..........
    همه اینها درست...اما با تمام این مشکلات بسیار زیاد کار آمد هست و همین مسئله باعث چشم پوشی از تمام مشکلات میشه....
    رنج عالی....کیفیت اپتیکی بالا (نسبت به دامنه....)...لرزش گیر بسیار کار آمد...ساخت مناسب..و قیمت خوب که همه اینها ارزش و برتری بر معایب اون داره...
    اما برای عکاسی به صورت جدی تر ، نیاز به چندین لنز با دامنه های متفاوت است....مثل آرش و خیلی از دوستان دیگه...حامد هم که انشا....پولدار میشه و یه 70-200 میخره....دکتر روشن هم که در حال جمع و جور کردن پولا هستند برای خرید....
    کلا همه حرفها همین هست ......
    روح الله هم که یه لنز عالی داره(18-70)بهتره به ادامه این رنج فکر کنی...نه این لنز رو بفروشی و ..........
    البته باز هم به عکاس بستگی داره.................
    مسعود قدیری

تشکر کرده
    375

مسعود اصلا پا فشاری روی این مسئله نکرده...
    منم که چشم مسعود رو دور دیدم و هر چی که می خواستم نوشتم....
    به خاطر دارم مسعود گفت که حامد می گفت در یک شرایط خاصی ویگنتینگ زیادی داره....نه همیشه و دوم اینکه مسعود اصلا بخاطر چنین مسئله ای من رو از خرید منع نکرده....
    و سوم اینکه یاد گرفتم که هرچی که به من میگه نیام و توی فوروم جار بزنم...آخه شاید دروغ گفته به من...اون وقت......
    نادرجان مسعود اگر کانن هم چنین لنزی داشت حتما میخرید...شک نکنید...
    مسعود به حامد هم گفته که این لنز با توجه به کیفیت و مشخصاتی که ارائه می کنه...عیب کمی داره و اصلا هیچ چی نیست.....و بسیار هم ارزنده است...حتی باقیمتی بیش از این.....
    اما به عقیده مسعود به عنوان یک تک لنز برای عکاسی حرفه ای مناسب نیست...فقط همین....
    مشکلات این لنز اول فکوس کندش هست....
    دوم ویگنتینگ و سی ای زیاد و سوم کم شدن وضوح آن در بعضی از رنجها و چهارم دیستورشن زیاد اون در رنج 18 م م...
    اما..........
    همه اینها درست...اما با تمام این مشکلات بسیار زیاد کار آمد هست و همین مسئله باعث چشم پوشی از تمام مشکلات میشه....
    رنج عالی....کیفیت اپتیکی بالا (نسبت به دامنه....)...لرزش گیر بسیار کار آمد...ساخت مناسب..و قیمت خوب که همه اینها ارزش و برتری بر معایب اون داره...
    اما برای عکاسی به صورت جدی تر ، نیاز به چندین لنز با دامنه های متفاوت است....مثل آرش و خیلی از دوستان دیگه...حامد هم که انشا....پولدار میشه و یه 70-200 میخره....دکتر روشن هم که در حال جمع و جور کردن پولا هستند برای خرید....
    کلا همه حرفها همین هست ......
    منم که یه لنز عالی دارم(18-70)بهتره به ادامه این رنج فکر کنم...نه این که لنز رو بفروشم و ..........
    البته باز هم به عکاس بستگی داره.................

خوب شد.؟
    روح الله عبدالهی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Red face پاسخ: بهترین انتخاب لنز نیکون برای شروع

بابا دوستان، من به خدا مزاح کردم ها :)

همینطور که مسعود گفت، برنامه من هست که با وجود داشتن این لنز، حتما لنز های زیر رو هم بخرم:

1- یه اولترا واید ( 10-20 سیگما به احتمال بسیار زیاد که امیدوارم تا قبل از عید بخرم ) که البته توی رنج فعلیم نیست و هیچ مقایسه ای هم نیست.

2- یه تله فوتو، ترجیها 70-300 نیکون. راستش اف 2.8 توی همچین رنج هایی به کار من نمیاد که بخوام هم خیلی بیشتر پول بدم، هم لنزم خیلی سنگینتر بشه. کاری هم پیش بیاد با ایزوی بالا یه جورایی راهش میندازم.

3- احتمالا لنز بعدی اونوقت یه 17-55 با اف 2.8 نیکون خواهد بود برای عکاسی داخلی.

ولی باز با این وجود، لنز دیفالت روی دوربینم 18-200 خواهد بود. البته، این نظر شخصیه و ممکنه خیلی ها نپسندند.

پانوشت: چند هفته پیش یکی از اقوام از سوئد اومد، دیدم 5d داره با لنز فیکس کنون 1.2 که تازه تازه اومده! توی حس و حال لنزه بودم دستشو کرد توی کوله، گفت اینو هم دارم: یه 70-200 ال - آی اس - 2.8 !! در آورد. منتها یه 5d دیگه تهش چسبیده بود !!!!! :)

http://www.photozone.de/8Reviews/len...28is/index.htm
    ویرایش توسط Khoramyar : Monday 12 February 2007 در ساعت 17:24
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد خرم یار نمایش پست ها
    بابا دوستان، من به خدا مزاح کردم ها :)

همینطور که مسعود گفت، برنامه من هست که با وجود داشتن این لنز، حتما لنز های زیر رو هم بخرم:

1- یه اولترا واید ( 10-20 سیگما به احتمال بسیار زیاد که امیدوارم تا قبل از عید بخرم ) که البته توی رنج فعلیم نیست و هیچ مقایسه ای هم نیست.

2- یه تله فوتو، ترجیها 70-300 نیکون. راستش اف 2.8 توی همچین رنج هایی به کار من نمیاد که بخوام هم خیلی بیشتر پول بدم، هم لنزم خیلی سنگینتر بشه. کاری هم پیش بیاد با ایزوی بالا یه جورایی راهش میندازم.

3- احتمالا لنز بعدی اونوقت یه 17-55 با اف 2.8 نیکون خواهد بود برای عکاسی داخلی.

ولی باز با این وجود، لنز دیفالت روی دوربینم 18-200 خواهد بود. البته، این نظر شخصیه و ممکنه خیلی ها نپسندند.

پانوشت: چند هفته پیش یکی از اقوام از سوئد اومد، دیدم 5d داره با لنز فیکس کنون 1.2 که تازه تازه اومده! توی حس و حال لنزه بودم دستشو کرد توی کوله، گفت اینو هم دارم: یه 70-200 ال - آی اس - 2.8 !! در آورد. منتها یه 5d دیگه تهش چسبیده بود !!!!! :)

http://www.photozone.de/8Reviews/len...28is/index.htm

دوربین خودتون رو با فامیلتون عوض میکردین.. دو تا 5d میخواد چی کار... ;)
    محمد منتظری

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

فوكوس لنز واقعا رضايتبخش است. كمي ( فقط كمي) در نور كم و در 200 فوكوس كند ميشود كه البته چندان قابل ملاحظه نيست.
    در رويوها مشكل ويگنت را در 18 ميليمتر آن عنوان ميكنند. اما سه نكته هست. اولا اين مساله هميشگي نيست و دوم مشكل ويگنت مشكل عمده نيست. و سوما شديد نيست.
    Ca انهم به همين ترتيب. شديد نيست. دو كراپ 100 درصد از عكسهايي كه مستعد Ca هستند را در 18 ميليمترضميمه كرده ام. Ca وجود دارد اما كم است و بقول تام هوگان بخوبي كنترل شده است. و ثانيا هر عكسي مستعد اين مشكل نيست. و از طرفي خرجش فقط يك كم لغزاندن كنترل Ca در Acr*است.
    اما مزيت مهمش را هم دوباره مي گويم: تعداد عكسهاي قابل قبول را بشدت افزايش ميدهد. يعني ناقض خريد لنزهاي بعدي نيست. مثلا 17-55 + 70-200 اف 2.8 يا 70-300 وي آر و يا 80-400 وي آر، همگي برادرانه! با اين لنز كنار ميايند و اين لنز جايگاهش را هميشه در كيف و يا روي دوربينتان حفظ ميكند.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg ca1.jpg‏ (16.9 کیلو بایت, 112 بازدید)
    • نوع فایل: jpg ca2.jpg‏ (18.8 کیلو بایت, 116 بازدید)
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 6 از 148 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 106 ... آخرینآخرین