صفحه 67 از 148 نخستنخست ... 17 57 63 64 65 66 67 68 69 70 71 77 117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 661 تا 670 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط MM_D5300 نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه بهم یه راهنمایی کنید بفرمایید بین AF-S VR Nikkor 300mm f/2.8G IF-ED و AF Nikkor 180mm f/2.8D IF-ED کدام بهتره؟ من بیشتر میخوام برای عکاسی پرتره استفاده کنم.
    سئوال بعدی هم اینکه اگر یه 18-55 داشتید میخواستید لنز بخرید 18-140 را انتخاب می کردید یا 85mm F/1.8 ?
    دوربین من Nikon D5300
    دوست عزيز، شما دو لنز را اسم برديد كه تقريبا تله حساب مي شوند و براي كاربرد پرتره لنزهاي بهتري هم موجود مي باشد. اينطور كه به نظر مي رسد شما يك لنز ١٨-٥٥ داريد. خوب اگر هدف شما فقط پرتره هست، در همين رنج و در حدود فوكال ٥٠ شما مي توانيد پرتره هم بگيريد، چرا هزينه بيشتر مي كنيد ؟؟؟ اگر نيازهاي خود را بگوييد، دوستان مي توانند بيشتر راهنمايي كنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaAlishahi نمایش پست ها
    دوست عزيز، شما دو لنز را اسم برديد كه تقريبا تله حساب مي شوند و براي كاربرد پرتره لنزهاي بهتري هم موجود مي باشد. اينطور كه به نظر مي رسد شما يك لنز ١٨-٥٥ داريد. خوب اگر هدف شما فقط پرتره هست، در همين رنج و در حدود فوكال ٥٠ شما مي توانيد پرتره هم بگيريد، چرا هزينه بيشتر مي كنيد ؟؟؟ اگر نيازهاي خود را بگوييد، دوستان مي توانند بيشتر راهنمايي كنند.
    ممنون از پاسخ شما
    خب شنیدم برای پرتره هر چی از 50 به بالا باشه فوکال مناسبت تره من هم گفتم شاید تاثیری که داره فوکال بیشتر در نتیجه عکاسی پرتره ارزش خرید لنز جدید را داشته باشه
    اگر لطف کنید برای پرتره لنزهای بهتری که خودتون فرمودید را پیشنهاد کتید ممنون میشم

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

خوب بله! فاصله کانونی بالاتر پرسوپکتیو بهتری داره و اعوجاج کمتر و کوچک و بزرگ شدن های غیر عادی کمتری داره… اما مشکل اینجاست که با فاصله کانونی ۳۰۰ روی دوربین کراپ‌دار، توی فضای اتاق معمولی فقط چشم سوژه تو کادر جا میشه!
    پ.ن: جمله آخر یه مقدار اغراق‌ه… بزرگان خرده نگیرند :)

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

سلام دوستان میشه بهم یه راهنمایی کنید بفرمایید بین AF-S VR Nikkor 300mm f/2.8G IF-ED و AF Nikkor 180mm f/2.8D IF-ED کدام بهتره؟ من بیشتر میخوام برای عکاسی پرتره استفاده کنم.
    سئوال بعدی هم اینکه اگر یه 18-55 داشتید میخواستید لنز بخرید 18-140 را انتخاب می کردید یا 85mm F/1.8 ?
    دوربین من Nikon D5300
    دوست گرامی هیچ کدوم از لنزهای فوق برای پرتره مناسب نمی باشند چرا که برای این کار بیش از حد تله هستند.

استاندارد فاصله های کانونی لنزها برای پرتره بین 85 تا 135 هست و بیشتر از این زاویه دیدتون محدود و بسته خواهد شد و مجبور خواهید بود از سوژه فاصله بیشتری بگیرید مخصوصا اینکه اگه در آتلیه عکاسی میکنید و فضای کافی ندارید باید قید این دو لنز رو به کل بزنید.

برای پرتره 100 البته 85 بهتر از 140-18 هست به دلیل شارپنس و بوکه زیبایی که داره و قابلیت جدا کردن بهتر سوژه از پس زمینه. این لنز، لنز تخصصی پرتره هست در حالیکه 140-18 یه لنز همه کاره هست.

متاسفانه لنز 85 به شدت از مشکل CA در محیطهایی که دارای نور با کنتراست زیاد هست رنج میبره اون هم در دیافهای باز، با بستن دیاف در حدود 1 استاپ مشکل تا حدودی رفع میشه.

موفق باشید.
    bf ، rezaAlishahi و MM_D5300 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

دوربین من Nikon D5300
    من اگر از نظر پرداخت مشکلی نداشتم یک 135mm f/2 dc و شاید یک d750 تهیه می کردم. این رنج و امکانات این لنز برای پرتره در محیطهای باز و نور طبیعی مناسب است.
    M-Yousefi، ata_m3 و MM_D5300 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

ممنون از پاسخ شما
    خب شنیدم برای پرتره هر چی از 50 به بالا باشه فوکال مناسبت تره من هم گفتم شاید تاثیری که داره فوکال بیشتر در نتیجه عکاسی پرتره ارزش خرید لنز جدید را داشته باشه
    اگر لطف کنید برای پرتره لنزهای بهتری که خودتون فرمودید را پیشنهاد کتید ممنون میشم
    همانطور كه در جوابها عطاي عزيز هم گفتند فوكال حدود ٨٥-١٣٥ رنج مناسب جهت پرتره هست كه نه صورت را دفورمه مي كند و نه حالت سه بعدي را از بين مي برد و صورت را تخت مي كند. در دوربين كراپدار شما، اين فاصله مناسب به حدود ٥٥ تا ٩٠ نبديل مي شود.
    در صورتي كه در حال تجربه كردن هستيد، بهتر است بدون صرف هزينه مازاد مدتي با همين لنز ١٨-٥٥ خود و در حدود فوكال ٥٠-٥٥ اين كار را انجام دهيد. بعد اگر از نتيجه كار و پس زمينه راضي نبوديد، مي توانيد به سوي لنزهاي پرايم ٥٠ يا ٨٥ برويد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

درود،

دوست گرامی با این قیمت انتخابهاتون خیلی محدود هستند. لنز وایدی تو این بازه قیمت نداریم.
    برای پرتره هم که کیفیت خوب و شارپنس خوبی داشته باشه Nikkor 50mm f/1.8 D رو توصیه میکنم. منتها با خرید این لنز اتو فوکوس رو از دست خواهید داد.

این لنز یه ورژن G هم داره که کمی از لحاظ اپتیکی بهتر و دارای موتور فوکوس هست. قیمت نوش هست حدود 750 تومن. شاید تو ناصر خسرو دست دومش رو هم به قیمتهای کمتر پیدا کنید.

لنز خوب و قابل قبولی که هم بشه پرتره کار کرد و هم منظره لنز 105-18 نیکون هست که حدود 900 تومن قیمت داره. باز هم تو ناصر خسرو احتمال اینکه کارکردشو به قیمتهای کمتر پیدا کنید زیاده.
    ممنون فقط یه سوال دیگه داشتم بین لنز 18-140 و 18-105 کدام کیفیت بهتری دارند؟
    و اینکه کلا لنز 55-200 f/4 لنزی خوبی هست یت به دلیل دیافراگم بالا ارزش خرید ندارد

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Schizoidmagus نمایش پست ها
    ممنون فقط یه سوال دیگه داشتم بین لنز 18-140 و 18-105 کدام کیفیت بهتری دارند؟
    و اینکه کلا لنز 55-200 f/4 لنزی خوبی هست یت به دلیل دیافراگم بالا ارزش خرید ندارد
    دوست عزیز کیفیت این دو لنز بسیار شبیه به هم هست و واقعا نمیشه تمایزی بین اونها قادر شد هم از نظر شارپنس هم از نظر رنگها و دیگر موارد. اگه 35 میلیمتر بیشتر در سر تله به دردتون خواهد خورد اونوقت 140-18 رو بردارید اگه که 105 میلیمتر براتون در سر تله کافی هست انتخابتون 105-18 باشه.

منظورتون از لنز 200-55 لنز نیکون هست؟

اگه این لنز باشه دیافراگم این لنز f/4-5.6 هست. و دیافراگم ثابت نداره. به این معنی که در 55 میلیمتر بازترین دیافراگمتون f/4 و در 200 میلیمتر بازترین دیافراگمتون f/5.6 خواهد بود.

این لنز، لنز خوبیه و شارپنسی شبیه به 105-18 داره و نسبت به قیمتش کاملا ارزرش خرید رو داره.

به دلیل اینکه دامنه فاصله کانونی گسترده ای نداره (3.6X زوم) از بسیاری از خطاهای اپتیکی که سایر لنزهای زوم تله دارند مصون هست.

داشتن دیافراگم باز در لنزهای تله قیمت اونها رو چندین و چند برابر میکنه و f/4 برای این لنز f بدی نیست و می تونید عکسهای خیلی خوبی بگیرید.
    Mohsen Sniper تشکر می‌کند.

كاربر همراه mehran2190 آواتار ها
    تشکر کرده
    834

من قصد خرید لنز 300-18 نیکون رو دارم ولی مشکل اینجاست که نسخه اولیه کمی بزرگ و سنگین هست ولی هود همراه لنز هست اما نسخه جدید هود همراهش نیست در عوض سبکتر هست. حالا به نظر دوستان خرید کدام لنز منطقی هست؟ ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran2190 نمایش پست ها
    من قصد خرید لنز 300-18 نیکون رو دارم ولی مشکل اینجاست که نسخه اولیه کمی بزرگ و سنگین هست ولی هود همراه لنز هست اما نسخه جدید هود همراهش نیست در عوض سبکتر هست. حالا به نظر دوستان خرید کدام لنز منطقی هست؟ ممنون
    سلام دوست عزیز
    کیفیت اپتیکی نسخه اولی به مراتب بهتر از دومی هست
    ولی به نطر من قید هردوشونا بزنی بهتره چون در کل هر دو کیفیت مناسبی ندارن نه این دوتا بلکه همه لنزهای سوپر زوم در این سطح.
    بهتره از ترکیب دو لنز استفاده کنید:نیکون 18-105+ تامرون70-300 یا نسخه نیکونیش که به مراتب نتیجه بهتر خواهید گرفت .
    موفق باشید.
    ata_m3، mehran2190 و doki تشکر می‌کنند.

صفحه 67 از 148 نخستنخست ... 17 57 63 64 65 66 67 68 69 70 71 77 117 ... آخرینآخرین