صفحه 31 از 148 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 81 131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 301 تا 310 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر جديد
    تشکر کرده
    62

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    معادل این لنز با این ابعاد و اندازه در نیکون وجود نداره آقا جان دنبالش نگرد.البته به زعم بعضی ها نیاز چندانی هم به این لنز در نیکون نیست چون 80-200 وجود داره.
    ولی من هم مثل شما خیلی به وجود چنین لنزی در نیکون علاقه مندم.
    آخه مشکل اینجاست که دوربین من D5100 هست پس 80-200 AF مناسب نیست مدل AF-S اون هم که نایابه
    70-200 هم که قیمتش به جیب ما نمیخوره
    میمونه این گزینه ها: 1) 300-70 نیکون (که کیفیت بالایی نداره!)
    2) 100-300 سیگما که نمیدونم گیر میاد یا نه
    3) بقیه گزینه های third party ؟

یا...... هجرت به کنون!
    منتظر راهنمایی دوستان عزیز هستم

كاربر همراه alirezasabaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    903

سلام و عرض ادب
    از تعویض مکرر لنز خسته شدم - دوستان لنزی که بتونه جایگزین 70-24 و 200-700 بشه - معرفی نمایید .

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezasabaghi نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    از تعویض مکرر لنز خسته شدم - دوستان لنزی که بتونه جایگزین 70-24 و 200-700 بشه - معرفی نمایید .
    سلام
    گمونم لنز 120-24 سری N نیکون به عنوان لنز همه کاره برای بدنه های فول فریم طراحی و ساخته شده...

كاربر همراه iman_n21 آواتار ها
    تشکر کرده
    117

سلام
    - برای یه آماتور که حدود 1.5 بودجه داره برا لنز و مخلفات، و میخواد همه سبکی رو امتحان کنه و داره از همه سبک مقاله آموزشی میخونه و وقتی به ته هر مقاله ای میرسه عاشق اون سبک میشه و خلاصه ثبات در سبک نداره چه لنزی رو پیشنهاد میدید ؟
    - آماتوره D5100 داره با کیت مربوطه که همون 55-18 هست.
    - آیا کیفیت (هم ساخت و هم اپتیک) 105-18 هم مثل همین 55-18 هست فقط با محدوده زوم بیشتر، یا تفاوت ملموسه ؟ (با توجه به اینکه رنج دیافراگم هر دو مثل همه)
    - نیکون لنز 135-18 داره ؟ اگر بله ، ارزش خرید داره ؟
    - از سیگما چه پیشنهاداتی دارید ؟
    - AF Zoom-Nikkor 24-85mm f/2.8-4D IF‎ نسبت به 105-18 ؟
    - تامرون 200-55 ؟
    - نیکور برندی مستقل از نیکون هست یا وابسته به نیکون ؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

لنز 105-18 لنز بسیار خوبی با قیمت مناسب بود !! 85-16 هم لنزی است که حدود 30 تا 40 درصد گرونتر از لنز قبلی است و البته با کیفیت بهتری . 200-18 لنز همه کاره خوبی است با محدوده زوم مناسب و البته درصدی کیفیت پایین تر در برخی محدوده های رنج مثلن از 105-18 .
    چون شما هنوز در علایق خودتون مردد هستید و نمیدونید در آینده به کدوم سو خواهید رفت ، من این سه لنز رو پیشنهاد میدم ، به همین اولویتی که گفتم ، که بعد با شناخت بهتر ژانر مورد علاقه خود ، میتونید انتخاب های بهتری داشته باشید .
    لنزهای نیکون به نام نیکور تولید میشوند و دو برند مختلف نیستند.
    در مورد 200-55 پیشنهاد نمیدم .
    با این محدوده قیمتی شما ، لنزهای خوبی در برند نیکون وجود دارند که نیازی به تهیه لنز از برندهای دیگه نیست .
    البته باز همه اینها بستگی به تعریف شما از محدوده علاقه اتون داره .
    یک کسی ممکنه به خاطر نیاز به محدوده زوم بیشتر و بدون نیاز به تعویض لنز ، بره سراغ تامرون 275-18 ، و البته با این پیش فرض که با انتخاب زوم بیشتر ، کیفیت رو تا حدی فدا خواهد کرد . برای دیگران این محدوده زوم در حالت معمول کاربرد نداره و اگر نیاز داشته باشه ، مثلن میره سراغ 300-70 یا از اون بهتر 200-70 .
    اما فعلن در این مرحله من همون 105-18 رو پیشنهاد میدم تا مراحل بعد .
    ویرایش توسط کوروش : Friday 4 May 2012 در ساعت 18:36
    motamed و iman_n21 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    117

یعنی 85-16 رو به 85-24 با اف 2.8 ترجیح میدید ؟
    تعریف بوکه های 85-24 رو زیاد شنیدم

تا اینجای دنیای آماتوری اینجور خودم رو شناختم:
    من زوم برام مهمه اما به اندازه ای که بتونم پرتره کامل از چهره داشته باشم و البته با کیفیت
    به عکاسی در شب علاقه دارم و تقریبا میشه گفت با توجه به اینکه روز کمتر وقت عکاسی دارم بیشتر شبها مجبور به عکاسی هستم
    آنچنان طبیعت گرد نیستم که لنز خیلی واید نیازم باشه
    به عکاسی حیوانات هم علاقه ندارم، انسانها رو ترجیح میدم

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

نقل قول نوشته اصلی توسط iman_n21 نمایش پست ها
    تجربه من به عنوان عكاس تفنني و مسافرت و مراسم خانوادگي ميگه كه وايد بيشتر استفاده ميشه. درصد زيادي از عكسهاي من با 108-18 بين 18 تا 35 ميليمتر بوده است.

اگر ميخواستم بين دو لنز پيشنهادي شما يكي رو انتخاب كنم (همه كاره) 85-16 را بر ميداشتم. (تك لنز)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    837

من زوم برام مهمه اما به اندازه ای که بتونم پرتره کامل از چهره داشته باشم و البته با کیفیت
    به عکاسی در شب علاقه دارم و تقریبا میشه گفت با توجه به اینکه روز کمتر وقت عکاسی دارم بیشتر شبها مجبور به عکاسی هستم
    24-85 در فوکال 85 به شما دیاف 2.8 نمیده که بخواد بوکه های آنچنانی ایجاد کنه دیف این لنز متغیره در 24 میلیمتر فقط 2.8 دارید و هرچه به سمت تله بروید دیاف بسته تر خواهد شد تا مرز دیاف 4
    اما در کل لنز خوبیست علاوه بر اینکه اگر بعدها بخواهید به سمت فول فریم بروید این لنز باز هم برایتان کاربرد خواهد داشت حالت ماکرو هم دارد که از فوکال 35 تا 85 میتوانید عکسهای ماکرو با بزرگنمایی 1:1 هم بگیرید اما اگر قصد رفتن به سمت فول فریم را ندارید کیفیت و شارپنس 16-85 اندکی بیشتر است واید بیشتری هم دارد با 24-85 روی دوربین کراپدار عملا واید ندارید قیمت این دو لنز هم اختلاف بسیار کمی دارد
    fariborz.nz و iman_n21 تشکر می‌کنند.
    در سرزمینی که سایه ی آدم های کوچک بزرگ میشود، قطعا آفتاب در حال غروب است!
    Nikkor 16-35 | Nikon F5

تشکر کرده
    117

سلام
    - برای یه آماتور که حدود 1.5 بودجه داره برا لنز و مخلفات، و میخواد همه سبکی رو امتحان کنه و داره از همه سبک مقاله آموزشی میخونه و وقتی به ته هر مقاله ای میرسه عاشق اون سبک میشه و خلاصه ثبات در سبک نداره چه لنزی رو پیشنهاد میدید ؟
    - آماتوره D5100 داره با کیت مربوطه که همون 55-18 هست.
    - آیا کیفیت (هم ساخت و هم اپتیک) 105-18 هم مثل همین 55-18 هست فقط با محدوده زوم بیشتر، یا تفاوت ملموسه ؟ (با توجه به اینکه رنج دیافراگم هر دو مثل همه)
    - نیکون لنز 135-18 داره ؟ اگر بله ، ارزش خرید داره ؟
    - از سیگما چه پیشنهاداتی دارید ؟
    - AF Zoom-Nikkor 24-85mm f/2.8-4D IF‎ نسبت به 105-18 ؟
    - تامرون 200-55 ؟
    - نیکور برندی مستقل از نیکون هست یا وابسته به نیکون ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    لنز 105-18 لنز بسیار خوبی با قیمت مناسب بود !! 85-16 هم لنزی است که حدود 30 تا 40 درصد گرونتر از لنز قبلی است و البته با کیفیت بهتری . 200-18 لنز همه کاره خوبی است با محدوده زوم مناسب و البته درصدی کیفیت پایین تر در برخی محدوده های رنج مثلن از 105-18 .
    چون شما هنوز در علایق خودتون مردد هستید و نمیدونید در آینده به کدوم سو خواهید رفت ، من این سه لنز رو پیشنهاد میدم ، به همین اولویتی که گفتم ، که بعد با شناخت بهتر ژانر مورد علاقه خود ، میتونید انتخاب های بهتری داشته باشید .
    لنزهای نیکون به نام نیکور تولید میشوند و دو برند مختلف نیستند.
    در مورد 200-55 پیشنهاد نمیدم .
    با این محدوده قیمتی شما ، لنزهای خوبی در برند نیکون وجود دارند که نیازی به تهیه لنز از برندهای دیگه نیست .
    البته باز همه اینها بستگی به تعریف شما از محدوده علاقه اتون داره .
    یک کسی ممکنه به خاطر نیاز به محدوده زوم بیشتر و بدون نیاز به تعویض لنز ، بره سراغ تامرون 275-18 ، و البته با این پیش فرض که با انتخاب زوم بیشتر ، کیفیت رو تا حدی فدا خواهد کرد . برای دیگران این محدوده زوم در حالت معمول کاربرد نداره و اگر نیاز داشته باشه ، مثلن میره سراغ 300-70 یا از اون بهتر 200-70 .
    اما فعلن در این مرحله من همون 105-18 رو پیشنهاد میدم تا مراحل بعد .

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    تجربه من به عنوان عكاس تفنني و مسافرت و مراسم خانوادگي ميگه كه وايد بيشتر استفاده ميشه. درصد زيادي از عكسهاي من با 108-18 بين 18 تا 35 ميليمتر بوده است.

اگر ميخواستم بين دو لنز پيشنهادي شما يكي رو انتخاب كنم (همه كاره) 85-16 را بر ميداشتم. (تك لنز)

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangir نمایش پست ها
    24-85 در فوکال 85 به شما دیاف 2.8 نمیده که بخواد بوکه های آنچنانی ایجاد کنه دیف این لنز متغیره در 24 میلیمتر فقط 2.8 دارید و هرچه به سمت تله بروید دیاف بسته تر خواهد شد تا مرز دیاف 4
    اما در کل لنز خوبیست علاوه بر اینکه اگر بعدها بخواهید به سمت فول فریم بروید این لنز باز هم برایتان کاربرد خواهد داشت حالت ماکرو هم دارد که از فوکال 35 تا 85 میتوانید عکسهای ماکرو با بزرگنمایی 1:1 هم بگیرید اما اگر قصد رفتن به سمت فول فریم را ندارید کیفیت و شارپنس 16-85 اندکی بیشتر است واید بیشتری هم دارد با 24-85 روی دوربین کراپدار عملا واید ندارید قیمت این دو لنز هم اختلاف بسیار کمی دارد
    پس تا اینجا میشه همون 105-18 و 85-16 و 200-18
    که چون یه مقدار از ضعفهای 200-18 تو یکی از تاپیکها خوندم زیاد نظر مثبتی روش ندارم
    و اینکه اگر بشه یه فلاش و یه ریموت هم این وسط گرفت بد نیست

دوستان در مورد لنزهای سیگما نظری ندارن ؟

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

دوست عزیز جمع بندی و تکرار نوشته های قبلی مغایر با مقررات فورم نیست .

این کار باعث میشه حجم زیادی از اطلاعات دوباره نگاری بشه و بی دلیل حجم وفضای تاپیک اشغال بشه و مرور دوباره این مطالب زمانبر نیز هست .

و اینکه اگر بشه یه فلاش و یه ریموت هم این وسط گرفت بد نیست

دوستان در مورد لنزهای سیگما نظری ندارن ؟
    لطفا بعد از مطالعه دقیق درمورد فلاش و ریموتی که لازم دارید و لنز سیگما سوال خودتون رو درتاپیک مخصوص مطرح کنید .

برای هرکدام از این وسایل اطلاعات خوبی درتاپیکهای جداگانه وجود داره .

بهتره اول اطلاعات اولیه که لازم دارید رو پیدا کنید .

مثلا چه نوع فلاشی میتونه برای شما مفید باشه و چه فوکالی لنزی رو مورد نظر گرفتید .

نمیشه برای تمام لنزهای سیگما فاکتور کلی نوشت .

نمیشه گفت فلاش Nissin بهتره یا فلاش Sigma و یا .... برای شما مفیدتره ، مگر با درنظر گرفتن نیاز و بوجه که شما درنظر دارید .
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.
    Nikon D600

صفحه 31 از 148 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 81 131 ... آخرینآخرین