صفحه 49 از 148 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 99 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 481 تا 490 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    متشکرم دوست عزیز
    من لنزهای 50 1.8 جی و 80-200 2.8 نیکون و 14 2.8 سامیانگ رو دارم
    یک لنز خیابانی عالی ( عمومی ) می خواهم که علاوه بر کیفیت خروجی بالا در فاصله کانونی 35 میلیمتر شارپنس خیلی خوبی داشته باشد .
    اکثرا هر دو لنز را مناسب می دانند امما من فقط حق یک انتخاب را تا سقف 4 تومن دارم .
    لطفا راهنمایی بفرمایید .
    دوربین اینجانب d600 nikon هست
    به نظر من شما برای عکاسی خیابانی همون 35 1.4 نیکون رو تهیه کنید بهتره چون این لنز فقط "شارپنس خیلی خوب" به قول شما میده
    و دیگر اینکه برای عکاسی خیابانی و مستند هیچ چیز جای یه لنز فیکس رو نمیگیره، هم به خاطر کیفیت ساخت، هم به خاطر ابعاد(حمل نقل+کوچیکی و جلب توجه کمتر) و هم به خاطر اینکه بدی عادت کردن به رنج زوم رو نداره چون شما برای عکاسی مجبوری به سوژه نزدیک بشی و این خودش مهارتهای بسیاری رو برای شما کسب میکنه

گزینه ی دوم هم 35 f.2 نیکون هست که با بودجه بسیار کمتر میشه تهیه کرد اما شارپنس 1.4 رو نداره
    گزینه ی بعدی هم استفاده از 35 های برندهای دیگر

توی عکاسی خیابانی و مستند عمق میدان کم کاربردهای خودش رو داره که باید هنگام انتخاب این مورد رو هم در نظر گرفت
    الآن بیشتر عکاسان این ژانر یا از این رنج کلاً استفاده میکنن و یا بیشتر عکاسیشون با این رنج انجام میشه، این مورد رو نمیشه به عنوان یه قانون بهش نگاه کرد اما میشه به عنوان یه تجربه ازش استفاده کرد
    jamal.s و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر همراه viva_utopia آواتار ها
    تشکر کرده
    11717

سلام
    سوالم در مورد لنز Nikon AF-S Zoom-Nikkor 17-35mm f/2.8D IF-ED هستش
    واسه عکاسی از طبیعت یه لنز میخوام که فلیتر خور باشه و دیاف 2/8 داشته باشه و رنج بیشتر از 24 هم داشته باشه
    نظرتون رو در مورد این لنز میخواستم بدونم
    و آیا گیر میاد و قیمت تقریبیش چقده و کسی از دوستان تجربه کار کردن رو باهاش داشته؟
    با تشکر
    اگر سراب دیدید بنشینید و از آن آب بنوشید، نگذارید سراب به دروغش افتخار کند.
    محسن حسن پور
    Nikon D600 - TAMRON AF 19 .35 f 3/5 . 4/5 - 50 f1/8D و دیگر هیچ

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط viva_utopia نمایش پست ها
    سلام
    سوالم در مورد لنز Nikon AF-S Zoom-Nikkor 17-35mm f/2.8D IF-ED هستش
    واسه عکاسی از طبیعت یه لنز میخوام که فلیتر خور باشه و دیاف 2/8 داشته باشه و رنج بیشتر از 24 هم داشته باشه
    نظرتون رو در مورد این لنز میخواستم بدونم
    و آیا گیر میاد و قیمت تقریبیش چقده و کسی از دوستان تجربه کار کردن رو باهاش داشته؟
    با تشکر
    سلام
    محسن جان اگر منظورشما ازلنز فیلتر خور , لنزهایی هست که المان جلویی کروی نداشته باشند, فکر نمیکنم دردیاف 2.8 چنین لنزی وجود داشته باشد. اما در دیاف 2.8 لنزهای 14-24 نیکون و16-28 توکینا لنزهای بسیار خوبی هستند. اما نظرمن این هست که باتوجه به اینکه در اولترا واید , خیلی دیاف باز ضروری نیست , لنز 16-35 اف4 نیکون مورد خوبی ست. وکیفیت خوبی هم داردواز 17-35 هم کمی بهتر هست. به این2صفحه هم نگاهی بیندازید بد نیست :
    Nikon 17-35mm f/2.8D IF-ED AF-S Nikkor Lens Image Quality
    Nikon 16-35mm f/4G AF-S ED VR Nikkor Lens Vignetting
    Alireza_Lv و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

دوستان من تصمیم برای دوربینم لنز بگیرم
    دوربینم نیکون هست و لنز نیکون مدل AF-S Micro-Nikkor رو توی فروشگاه اینترنتی دیدم
    من اطلاعات زیادی از لنز دوربین ها ندارم و برای عکاسی از طبیعت میخوام بنظرتون این مدل مناسب برای کارم هست ؟
    ویرایش توسط Rouzbeh Ehsani : Tuesday 17 December 2013 در ساعت 10:46

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط piano نمایش پست ها
    دوستان من تصمیم برای دوربینم لنز بگیرم
    دوربینم نیکون هست و لنز نیکون مدل AF-S Micro-Nikkor رو توی فروشگاه اینترنتی دیدم
    من اطلاعات زیادی از لنز دوربین ها ندارم و برای عکاسی از طبیعت میخوام بنظرتون این مدل مناسب برای کارم هست ؟
    سلام
    دوست عزیز شما با توجه به شرایط سوالتون، فعلا یک لنز 18-55 ابتیاع بفرمایید.حدود 300 تومان باید باشه.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

با سلام
    مدل دوربینم نیکون d90 است به همراه دو لنز نیکون 35_70 که بسیار قدیمی است و 70_300 تامرون . در این چند سال که با این دوربین ولنز ها کار کردم کیفیت مطلوب را نگرفتم مردگی رنگ ها و نویز و گرین در ایزوهای 640 به بالا از بزرگترین مشکلاتی هستند که با انها درگیرم. حالا میخواهم بدانم که اگر لنزی مثلا 18_200 نیکون با قیمت 2.700.000 تومان تهیه کنم چقدر درکیفیت عکس اثر گذار است لازم به ذکر است که تا 4 یا 5 ماه دیگر قصد خرید کانن D5 mark lll را دارم لطفا راهنمایی کنید.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط yaser.s نمایش پست ها
    با سلام
    مدل دوربینم نیکون d90 است به همراه دو لنز نیکون 35_70 که بسیار قدیمی است و 70_300 تامرون . در این چند سال که با این دوربین ولنز ها کار کردم کیفیت مطلوب را نگرفتم مردگی رنگ ها و نویز و گرین در ایزوهای 640 به بالا از بزرگترین مشکلاتی هستند که با انها درگیرم. حالا میخواهم بدانم که اگر لنزی مثلا 18_200 نیکون با قیمت 2.700.000 تومان تهیه کنم چقدر درکیفیت عکس اثر گذار است لازم به ذکر است که تا 4 یا 5 ماه دیگر قصد خرید کانن D5 mark lll را دارم لطفا راهنمایی کنید.
    سلام

دوست عزیز چند مورد رو خدمت شما عرض کنم
    اول اینکه نویز بیشتر به سنسور دوربین ربط داره (البته نمیدونم چه نوع نویزی منظورتون هست، اما عموما همین هست)
    دوم اینکه شما اگر کیفیت عالی مد نظرتون هست، بنظرم بهتر هست لنز هایی مانند Nikon 70-200 F/4G VR یا Nikon 24-120 F/4G (و یا درصورت مقدور بودن Nikon 70-200 F/2.8G VR یا Nikon 24-70 F/2.8G) رو با توجه به فاصله کانونی مورد نیازتون انتخاب کنید

کیفیت اپتیکی 18-200 خوب هست، اما عالی نیست (شاید بشه با همون 70-300 تامرون مقایسه کرد)

همچنین اگر چنین لنزهایی (که در بالا ذکر شد) رو تهیه کنید، بنظرم منطقی نیست که برند خودتون رو عوض کنید
    میتونید از بدنه های عالی ای مثل D610 یا D800 خود نیکون استفاده کنید و مطمئنا پیشمان نخواهید شد (چه بسا کیفیتی فراتر از 5D mk3 داشته باشید)

هرچند بهرحال انتخاب با خود شما خواهد بود

موفق باشید
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط yaser.s نمایش پست ها
    با سلام
    اضافه بر توصیه دوستان نقش post process را در عکاسی دیجیتال بسیار جدی بگیرید. عکسهای خروجی بدون پروسس دوربینهای اس ال ار است چندان دلچسب به نظر نمیرسد. لنز 35-70 هم نمیدونم کدوم نسخه را دارید . نسخه 2.8 آن از نظر اپتیکی بسیار لنز خوبی است و نسخه 3.5 هم لنز بدی نیست. خلاصه اینکه به نظرم در حال حاضر با آموختن تعدادی از تکنیکهای پروسس عکس میتونید کیفیت عکسهایتان را تا حد زیادی بهبود ببخشید.
    Walkman و ata_m3 تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه
    تشکر کرده
    348

سلام دوستان
    عزیزان
    ایا به نظر شما لنز 24-70 نیکون تفاوت خیلی زیادی با رقیب تامرونی خود دارد ؟؟
    منظور این است که آیا ارزش تفاوت دو میلیونی را دارد ؟؟
    زیرا من در تدارک تهیه دو لنز 24-70 و 105 ماکروی نیکون هستم . امما واقعا دومیلیون تومان تفاوت هم قابل تامل هست زیرا میتونم با این دو میلیون برم لنز ارزشمند 16-28 توکینا رو تهیه کنم .
    نظر شما چیست ؟؟
    متشکرم

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    سلام دوستان
    عزیزان
    ایا به نظر شما لنز 24-70 نیکون تفاوت خیلی زیادی با رقیب تامرونی خود دارد ؟؟
    منظور این است که آیا ارزش تفاوت دو میلیونی را دارد ؟؟
    زیرا من در تدارک تهیه دو لنز 24-70 و 105 ماکروی نیکون هستم . امما واقعا دومیلیون تومان تفاوت هم قابل تامل هست زیرا میتونم با این دو میلیون برم لنز ارزشمند 16-28 توکینا رو تهیه کنم .
    نظر شما چیست ؟؟
    متشکرم
    تامرون 24-70 در بیشتر رویوها امتیاز بسیار خوبی گرفته و کاملا لنز قابلی است و به نظرم در عمل شاید تفاوت زیادی در کیفیت اپتیکی این دو مشاهده نکنید اما باید در ایران یک مساله را در نظر داشته باشید. خریدن لنز 24-70 نیکون را میتوان یک سرمایه گذاری حساب کرد که اگر روزی تصمیم گرفتید ان را بفروشید و یا با لنز دیگری عوض نکنید برای فروشش با دردسر زیادی مواجه نمیشوید و با کم کردن درصد معقولی از قیمت لنز قادر به فروش هستید. اما فروش 24-70 تامرون بسیار کار دشواری است و تنها میتوانید به قیمت بسیار پایین تری لنز را رد کنید. حالا این تصمیم گیری به خود شما بر میگردد که چه اولویتی داشته باشید. اگر از کسانی نیستید که هر چند وقت یک بار هوس تعویض همه تجهیزات به سرتان بزند یا کاهش قیمت احتمالی در زمان فروش برایتان مهم نیست خوب داشتن یک توکینای 16-28 با تفاوت قیمت دو لنز کاملا به لذتش میرزد.
    rezafh، lamagra، fariborz.nz و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

صفحه 49 از 148 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 99 ... آخرینآخرین