صفحه 113 از 148 نخستنخست ... 13 63 103 109 110 111 112 113 114 115 116 117 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط nazibazi نمایش پست ها
    با سلام از اونجایی که بنده اجازه ارسال پست رو ندارم فکر میکنم اینجا بهتر باشه سوال بپرسم:
    من یک دوربین نیکون d5300 با یک لنز 18-140 دارم .برای عکاسی آتلیه میخوام. روی دوربین و لنز کلی دکمه و تنظیمات هست که من اصلا نمیدونم چیه!!
    من میخوام یک عکس پرسنلی بگیر. از دوستان که حرفه ای هستند میخوام بگن بهترین تنظیمات برای دوربین و لنز چطوریه .یعنی چ دکمه هایی رو بزنم و چه تنظیماتی رو بزنم تا بهترین عکس پرسنلی رو بتونم بگیرم.فرض بر این هست که کیت فلش هم هست با تشکر
    سلام
    خوش اومدین
    شما تو اولین فرصت راهنمای دوربین رو تهیه کنید ( خواستید لینک میفرستم براتون 15000 هم بیشتر قیمتش نیست )
    هیچ دکمه ای هم نزنید فقط از طریق پیچ فرمان ! ( اسم بهتری یافت نکردم ) مد رو بزارید روی پرتره ( همون که یه عکس یه چهره روش هست! خانمی که کلاه روسرشه!!! ) و یا بزارید روی p خود دوربین براتون عکس بگیره
    وقتی هیچی از بدنتون نمیدونید بهتره به جای عکس گرفتن با دوربینتون بیشتر آشنا بشید و تمرین کنید
    ولی در کل ایزو رو پایین نگه دارید
    از بسته به نور محدوده ی عکاسی یا منبع نوریتون از دیافراگمی استفاده کنید که شارپنس مناسبی بهتون بده
    از سه پایه استفاده کنید که لرزش به حداقل برسه
    روی لنز هم دکمه های زیادی نیست
    یکیش خاموشو روشن کردن لرزشگیره ( VR ) که موقعی که از سه پایه استفده میکنید باید خاموش باشه ( در کل هم تا زمانی که بهش نیازی نباشه خاموش باشه )
    یکی دیگه هم مشخص کردن نوع فوکوس که اتومات ( a ) باشه یا دستی ( m )
    Amin.Zallaghi و nazibazi تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام. خیلی ممنونم از پاسختون. آره ممنون میشم بفرستید ولی بدیش اینه که تا پست بیاره یه کم طول میکشه اگه هست لینک دانلود به ازای پرداخت رو بزارید که پرداخت کنم بعد دانلودش کنم اگر هم نیست بفرستید بگیرمش چون واقعا لازمه.

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

با سلام از اونجایی که بنده اجازه ارسال پست رو ندارم فکر میکنم اینجا بهتر باشه سوال بپرسم:
    من یک دوربین نیکون d5300 با یک لنز 18-140 دارم .برای عکاسی آتلیه میخوام. روی دوربین و لنز کلی دکمه و تنظیمات هست که من اصلا نمیدونم چیه!!
    من میخوام یک عکس پرسنلی بگیر. از دوستان که حرفه ای هستند میخوام بگن بهترین تنظیمات برای دوربین و لنز چطوریه .یعنی چ دکمه هایی رو بزنم و چه تنظیماتی رو بزنم تا بهترین عکس پرسنلی رو بتونم بگیرم.فرض بر این هست که کیت فلش هم هست با تشکر
    دوست عزیز خوش آمدید.بهتر نبود ابتدا اندکی مطالعه کرده و مبانی عکاسی رو فرا می گرفتید و پس از تسلط به امور پایه اقدام به خرید و شروع به کار میکردید؟دست کم دو سه ماهی باید برای مبانی اولیه وقت بزارید.ضمنا تنظیمات کسی راه گشای شما نیست و هر کادری بسته به عکاسش و شرایطش و خواسته شما از عکس تنظیمات خاص خودش رو میطلبه که درین راستا لازمه به مفاهیم پایه تسلط نسبی داشته باشید.در خصوص اینکه چه دکمه ای رو بزنید ، داستان خیلی متفاوت از این موارده.فعلا با خرید راهنمای دوربین و یا دانلود نسخه پی دی اف به قابلیتهای دوربینتون تسلط پیدا کنید.
    nazibazi تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

لینک دانلود راهنمای d5300 نیست توی نت. اگه دارید بزارید اگه ندارید لینک خریدش رو بزارید ممنون.

تشکر کرده
    1987

لینک دانلود راهنمای d5300 نیست توی نت. اگه دارید بزارید اگه ندارید لینک خریدش رو بزارید ممنون.
    نسخه پی دی اف به زبان اصلی در سی دی دوربین و در خود سایت نیکون موجوده.
    nazibazi تشکر می‌کند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

لینک خرید رو براتون تو پیام خصوصی فرستادم
    nazibazi تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

سلام دوستان برای عکاسی پرتره در محیط باز و نور طبیعی بیرون روی دوربین 7200 از نظر شارپنس و جزئیات بالا و رنگ های طبیعی تر لنز 50 1.8g یا 85 1.8g . با توجه به اینکه لنز 85 رو کراپ فوکال 127 رو میده و 50 فوکال 75 . درسته که فوکال 75 منطقی تر هست ولی من دنبال شارپنس و رنگ و لعاب بهتر هستم کدوم رو توصیه میکنید؟

تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    سلام دوستان برای عکاسی پرتره در محیط باز و نور طبیعی بیرون روی دوربین 7200 از نظر شارپنس و جزئیات بالا و رنگ های طبیعی تر لنز 50 1.8g یا 85 1.8g . با توجه به اینکه لنز 85 رو کراپ فوکال 127 رو میده و 50 فوکال 75 . درسته که فوکال 75 منطقی تر هست ولی من دنبال شارپنس و رنگ و لعاب بهتر هستم کدوم رو توصیه میکنید؟
    شارپنس 85 اندکی بالاتره ولی در گوشه ها به شدت مشکلca داره.من بودم مون 50 رو میخریدم.85 روی کراپ خیلی بسته هست.
    M.Nouri و kato تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    شارپنس 85 اندکی بالاتره ولی در گوشه ها به شدت مشکلca داره.من بودم مون 50 رو میخریدم.85 روی کراپ خیلی بسته هست.
    مشکل ca یعنی چی؟ منظور خیلی بسته یعنی چی؟

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    مشکل ca یعنی چی؟ منظور خیلی بسته یعنی چی؟
    Chromatic aberration که به اختصار CA می گویند که با نام های achromatism و chromatic distortion نیز شناخته می شود به معنی اعوجاج رنگی است.

دانشنامه عکاسی

بسته هم یعنی زاویه دید تصویرتون تنگ تر میشه مثل زمانی که زوم میکنید.
    kato تشکر می‌کند.
    مهدی