صفحه 131 از 148 نخستنخست ... 31 81 121 127 128 129 130 131 132 133 134 135 141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,301 تا 1,310 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

پلاستیکی بودن ماونت فقط در ضربه یا افتادن می‌تونه باعث ایجاد مشکل بشه. در لنزهایی که سبک‌هستند، واقعن خیلی نیازی به ماونت فلزی نیست. اما در لنزهای تله‌فتوی سنگین، ماونت فلزی، ضروریه. چون فشار زیادی به ماونت وارد می‌شه و نیازهست که محکم و قوی و استوار باشه تا آسیب نبینه وگرنه برای لنزهای سبک ضروری نیست .
    Aier تشکر می‌کند.

كاربر جديد Shahram730 آواتار ها
    تشکر کرده
    36

سلام دوستان میدونم که این سوال رو زیاد پرسیدن
    پس با عرض پوزش برای بادی نیکون دی 7100 لنز Nikon 50mm f/1.8 d نسبت به سری جی این مدل ارزش خرید داره یا خیر؟
    همچنین برای عکاسی از طبیعت در رنج قیمتی 1تا1.5 لنز مناسبی را معرفی کنید خواهشا..ممنون میشم
    لنز همرا 18-140

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

سری جی شارپنس بیشتر و کیفیت اپتیک بهتری داره . هر چند سری D قیمت مناسب‌‌تری . با هر دو می‌تونید روی بادی خود بدون مشکل فوکوس‌کنید. دیگه ببینید که چه مقدار می‌خواهید هزینه‌کنید و کدام پارامتر برای شما مهم‌تر است .
    M.Nouri، Shahram730 و Aier تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    سری جی شارپنس بیشتر و کیفیت اپتیک بهتری داره . هر چند سری D قیمت مناسب‌‌تری . با هر دو می‌تونید روی بادی خود بدون مشکل فوکوس‌کنید. دیگه ببینید که چه مقدار می‌خواهید هزینه‌کنید و کدام پارامتر برای شما مهم‌تر است .
    با اینکه طرفدار سفت و سخت نیکونم به خاطر سنسور های خوبش و طراحی و اورگونمی بهتری که باهاش خیلی راحت تر کار میکنم، اما قیمت های لنز های کنون واقعا گاهی منو از انتخاب برندم مردد میکنن
    یکی ازین موارد همین لنز 50mm کنون هست که علاوه بر STM بودن،و کمی شارپنس بیشتر نسبت به 50mm f1.8g نیکون که هیچ، قیمتش کمتر از نصفه...
    مورد دوم هم لنز 50-250mm کنون که قیمتش حدود 500 تومن بود ... و STM هم هست...
    چرا نیکون لنز هاش توی این رده قیمتشون نسبت به معادل کنون دقیقا باید دوبرابر باشه؟
    یعنی شرکتی مثل نیکون نمیتونه توی این لنز ها از نظر قیمتی با کنون رقابت کنه؟
    این مورد برای سایر دوستان زیاد اذیت نمیکنه اما برا قشر دانشجو مثل من واقعا تلخه...
    من قبل از خرید دوربینم، توی فروم های خارجی که مطالعه میکردم همه میگفتن Nikon لنز هاش قیمت مناسب تری داره!
    ویرایش توسط Aier : Thursday 26 January 2017 در ساعت 21:23
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    با اینکه طرفدار سفت و سخت نیکونم به خاطر سنسور های خوبش و طراحی و اورگونمی بهتری که باهاش خیلی راحت تر کار میکنم، اما قیمت های لنز های کنون واقعا گاهی منو از انتخاب برندم پشیمون میکنن
    یکی ازین موارد همین لنز 50mm کنون هست که علاوه بر STM بودن، شارپنس بیشتری نسبت به 50mm f1.8g نیکون داره که هیچ، قیمتش کمتر از نصفه...
    مورد دوم هم لنز 50-250mm کنون که قیمتش حدود 500 تومن بود ... و STM هم هست...
    چرا نیکون لنز هاش توی این رده قیمتشون نسبت به معادل کنون دقیقا باید دوبرابر باشه؟
    یعنی شرکتی مثل نیکون نمیتونه توی این لنز ها از نظر قیمتی با کنون رقابت کنه؟
    این مورد برای سایر دوستان زیاد اذیت نمیکنه اما برا قشر دانشجو مثل من واقعا تلخه...
    من قبل از خرید دوربینم، توی فروم های خارجی که مطالعه میکردم همه میگفتن Nikon لنز هاش قیمت مناسب تری داره!
    سلام کی گفته 50 کنون شارپنس بیشتری از 50 1.8 g داره؟

كاربر همراه Sajjadpix آواتار ها
    تشکر کرده
    257

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    سلام، من تجربه ی کار با 55-300 رو داشتم
    اونقدر که ازش بد میگن بد نیست، بهرحال از لنز های زوم نمیتونیم اونقدر زیاد توی بالاترین میزان زومشون انتظار داشته باشیم(اونم توی این قیمت) تازه من رو d3300 استفاده کردم که روی دوربین های بهتر نتایج بهتری هم میده.مشکل رنگ مردگی و شفافیتش با فوتوشاپ تا حدی قابل حله (اگه درست یادم باشه رزولیشن مدیوم نسبت به high با این لنز تفاوت چندانی از نظر جزئیات نداشت، به عدم شفافیت موقع زوم اشاره میکنم) ولی اگه بخواید اینترنتی کارکنید به مشکلی نمیخورید. اگه درست یادم باشه سرعت فوکس 70-300 از 55-300 بیشتر و بهتر بود، (در مدل مشابه AF-S عرض میکنما، یعنی مدل 70-300 AFP که جدید اومده دیگه از زمین تا آسمون از هردوشون بهتره)
    . اما درهر صورت، من فکر میکنم خرید 70-300 aFP انتخاب بهتری باشه نسبت به 55-300، هم به خاطر شارپنس بیشتر و هم فوکس بهتر و سریع تر و بی صداتر و نرم تر. باز هم به نظر شخصی خودتون بستگی داره، من برای رفتن به فوکال پایین تر، تعویض لنز رو ترجیح میدم.
    من بیشتر نمیدونم امیدوارم کمکتون کرده باشم.
    این هم شارپنس لنز 55-300 در فوکال های مختلف
    شارپنس در فوکال 55
    شارپنس در فوکال 135
    شارپنس در فوکال 300

درمورد لنز AFP هنوز تست نشده، اما درمورد 70-300 AFS
    این در فوکال 70
    این در فوکال 135
    و این در فوکال 300 هست
    ممنونم از شما و باقی دوستان
    مسئله آخر اینکه لنز جدید 300-70 روی بادی بنده D5100 که موتور فکوس نداره جوتبگو هست یا خیر؟
    Nikon D7100 - 11-16 - 50mm
    Instagram

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط Sajjadpix نمایش پست ها
    ممنونم از شما و باقی دوستان
    مسئله آخر اینکه لنز جدید 300-70 روی بادی بنده D5100 که موتور فکوس نداره جوتبگو هست یا خیر؟
    سلام
    قبلا این سوال رو خودم مطرح کردم و دوستان گفتن که تنها موردی که به وجود میاد اینه که شما نمیتونید لرزشگیر رو خاموش کنید که فکر نکنم اصلا نیازی داشته باشید به این مورد پس مشکلی نخواهید داشت
    درضمن چرا قید کردید که "بادی من موتور فوکس نداره" ؟
    چه ربطی به بودن موتور فوکس یا نبودنش توی بادی شما هست؟ خود این لنز موتور فوکس داخلی AF-P داره.
    شما در استفاده از لنز های سری D که داخل لنزشون موتور فوکس نیست به مشکل میخورید، این لنز موتور فوکس داخلی داره
    درمورد پشتیبانی D5100 از موتور فوکس AFP ، من سایت معتبری پیدا نکردم... اما طبق راهنمایی دوستان نباید مشکلی باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    سلام کی گفته 50 کنون شارپنس بیشتری از 50 1.8 g داره؟
    دوست من هدف من ازون پست این بود که لنز کنون ارزون تره، حالا لنز کنون چون جدید تره کمی شارپ تره(انگار فقط توی اپرچر1.8) و موتور فوکسش هم که بهتره ، اما چیزی که مهمه اینه که قیمتش نصفه، کاری به شارپنس نداشتم اصلا.
    خوب قبل ازینکه با خوندن این پست و دیدن این عکس اقدام به فروش دوربین و لنزتون برای سوئیچ به کنون بکنید باید بگم که این تفاوت شارپنس فقط روی دوربین های گران قیمت لمس میشه و روی بادی های من و شما تفاوتی وجود نداره
    ویرایش توسط Aier : Thursday 26 January 2017 در ساعت 21:22
    Sajjadpix تشکر می‌کند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

لنز نیکون گرونتره چون که توی تمام لنز های مشابه و هم قیمت مثلا 50 در برابر 50 و یا 85 در برابر 85 و ...... نیکون برتری محسوسی داره . اینو من خودم با لنز 50 کنون و 70d و لنز 50 نیکون 7200 توی شریط برابر امتحان کردم . پس هیچ لزومی نداره کسی که به نیکون اعتقاد داره سوئچ کنه به کنون اونم به خاطر اختلاف قیمت تقریبا ناچیز و این موضوع در بادی های هم قیمت هم صدق میکنه . مثل 810 نیکون با بادی 5d مارک 3
    Ebif_GSM تشکر می‌کند.

كاربر آشنا H@M!D آواتار ها
    تشکر کرده
    1028

سلام
    نیکون لنزی داره که کارایی شبیه Tokina AF 11-16mm f/2.8 AT-X Pro DX داشته باشه؟
    واید و با کیفیت و f/2.8 برای نیکون d5300
    ممنون

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط H@M!D نمایش پست ها
    سلام
    نیکون لنزی داره که کارایی شبیه Tokina AF 11-16mm f/2.8 AT-X Pro DX داشته باشه؟
    واید و با کیفیت و f/2.8 برای نیکون d5300
    ممنون
    تقریبیا میشه گفت خیر.
    البته یه لنز 24-14 با f:2.8 ثابت داره که فولفریمه و حدود 5 تومن قیمتشه و تو لنزهای DX هم 24-10 و 24-12 رو داره که البته f:2.8 نیستن قیمتشونم از لنز توکینا به مراتب بالاتره.
    Nima Sadigh، WardeN، H@M!D و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105