صفحه 141 از 148 نخستنخست ... 41 91 131 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,401 تا 1,410 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر همراه davood آواتار ها
    تشکر کرده
    2943

نقل قول نوشته اصلی توسط Yahyai نمایش پست ها
    سلام
    نمیدونم جای سئوالم اینجا هست یا نه.اگه جاش اینجا نیست،به بزرگی خودتون ببخشید.
    دوستان میخواستم بدونم چطور توی دوربینهای سوپر زوم مثل p900 یا sx60 فاصله کانونی بالا رو بدست میارن و زومهای 80 برابر و یا 60 برابر رو براشون تعریف میکنن،اما توی لنزهای حرفه ای زومهای کمتر ارائه میدن؟
    مگه اون دوربینها از چه تکنو لوژی استفاده میکنن که نمیشه توی لنزهای حرفه ای ازش استفاده کرد؟
    ممنون میشم اساتید یه توضیحی در این مورد بدن.
    من هر چی گشتم توی نت جوابی پیدا نکردم.

فرستاده شده از LG-D802ِ من با Tapatalk

سلام
    در تکمیل فرمایش آقای مقدادی و تا اساتید پاسخ کاملتری بفرمایند اینو عرض کنم که همینطور که میدونید اندازه سنسور دوربینهای بریج و سوپر زوم حدود 6.5*4.5 میلیمتره و اندازه سنسور دوربینهای Aps-c حدود 24*16 میلیمتر
    واسه پوشش اون سنسور کوچیک ، عدسی انتهایی لنز میتونه خیلی کوچیکتر باشه و همینطور فاصله بین عدسیهای موجود در لنز و البته واسه ایجاد اون زوم بالا هم جابجایی کمتری بین عدسیها نیازه.
    مشکل تکنولوژی نیست ، اگه بخوان همچنین لنزی رو واسه دوربینهای سنسور بزرگ درست کنند مثلا طول لنز میشه یک متر و افزایش طولش واسه رسیدن به تله نهایی میشه یک متر و نیم (مثلا البته) ، که به هرحال چیزی نیست که به راحتی بشه ازش استفاده کرد.
    در عین حال که فاصله زیاد بین واید و تله لنز افت کیفیت اپتیکی زیادی به دنبال داره که با ماهیت دوربینهای سنسور بزرگ مغایرت داره.
    ببخشید اگه پر حرفی کردم.

Sensor Size.jpg
    ویرایش توسط davood : Sunday 2 July 2017 در ساعت 07:50
    hobor971، Nima Sadigh، kato و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    اگر بنا باشه بعنوان یک فرد که تازه وارد کارزار بادی های DSLR شده یک لنز همه کاره داشته باشید، در برند نیکون شخصا بهترین انتخاب را 200-18 VRII می شناسم.
    هم از نظر کیفیت ساخت و کیفیت اپتیک و هم از نظر خروجی تصویر با این رنج در رده بسیار خوبی قرار داره.
    عذر میخوام که جوابتون به دیگر دوستمون رو نقل قول کردم ؛ چون شرایط بنده هم شبیه به اون دوستمون بود بهتر دیدم سوالاتم رو در ادامه همین بحث بپرسم.

اگر اشتباه نکنم چند مدل از لنزهای زوم برای این برند که اینجا دربارشون صحبت شد ؛ این ها هستند.

18-105
    18-140
    18-200
    18-300
    55-200

بر حسب نظرات دوستان ؛

55-200 کیفیت خوبی مخصوصا در فوکال بالا نداره.
    18-140 کیفیتش خوب هست
    18-200 کیفیتش خیلی خوب هست و در فوکال بالا خیلی خوب ظاهر میشه
    18-105 کیفیت خوب و سرعت مناسبی داره
    18-300 هم جزو خوب ها نیست !

برای کاربری مثل بنده نهایت فوکال 140 یا حتی 105 هم جوابگو هست . با این حساب بین 140 و 105 و 200 ؛ تنها مورد برای انتخاب کیفیت در فوکال های مختلف و سرعت فوکوس هست ؛ که میخوام بدونم کدومشون بر دیگری برتری داره ؟ و در اصل نقاط قوت و ضعف هر کدوم چیه؟ برای اینکه زمان بر و غیر قابل انجام نشه ، یک امتیاز از 100 برای کیفیت و یکی هم برای سرعت بدید

و یه مورد دیگه که جای دیگه هم پرسیدم اینه که ؛ قانونا هر چه فاصله کمترین و بیشترین میزان فوکال کمتر باشه ؛ باید انتظار کیفیت بالاتری داشت ؛ اما اینطور که دوستان میگن 18-200 خیلی بهتر از 55-200 هست ؛ دلیلش چیه ؟از اجزای سازنده لنز کدوم یک بیشترین تاثیر رو در کیفیت کار لنز دارن ؟

ممنون

با احترام

كاربر آشنا .hossein. آواتار ها
    تشکر کرده
    241

نقل قول نوشته اصلی توسط hrostami نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز ی سوال مهم؛ بنده تازه کار هستم و نیازمند راهنمایی شما. 2 سوال دارم؛
    1- من برای خرید دوربین بین D5600 و D7200 نمیدونم کدوم انتخاب کنم، برای ی تازه کار کدوم بهتره؟ ( خودم بیشتر نظرم رو D5600 بخاطر صفحه لمسی وچرخان امکانات به روزی که داره و از طرفی D7200 هم واقعا دوربین عالی هستش)
    2- برای لنز بنظر شما ی لنز 140-18 بگیرم یا دو لنز 55-18 + 200-55 ؟هر دو حالت هزینه شون یکی میشه البته ( در ضمن میخوام ی لنز ثابت 35 یا 50 یا هر دو رو هم بخرم، کار درستیه بظرتون؟)
    و بیشتر برای عکاسی سوژه هام طبیعت، پرتره و عکاسی سفر خواهد بود و صد البته عکاسی روزمره یا همون Everyday photography هم مهمه
    و دوستان ی سوال شاید خنده دار؛ نمایشگر تنظیمات دوربین ( که D7200 ) داره واقعا مهمه؟ آخه یکی از چیزهایی که باعث شد به 7200 فکر کنم همین بود!!
    پیشاپیش از راهنمایی تون ممنونم
    دی 7200 دوربین به مراتب پیشرفته تری نسبت به 5600 هستش.
    بدنه ی مقاوم در برابر باران و رطوبت،
    موتور فوکوس داخلی که می تونید از لنزهای ارزان قیمت تر سری D استفاده کنید،
    کلیدهای میانبر بیشتر برای تنظیمات سریعتر،
    سیستم فوکوس پیشرفته تر
    و.....
    اون مانیتور هم می تونید سرعت تنظیمات رو بالا ببرید. همچنین با توجه به اینکه مانیتور اصلی رو هی روشن نمی کنید و ازش کار نمی کشید می تونه در مصرف باطری هم صرفه جویی بشه.
    ولی صفحه ی تاچ 5600 هم می تونه بسیار کارامد باشه. مخصوصا در هنگام فیلم برداری و یا عکاسی در مد لایو ویو که با لمس مکان مورد نظرتون رو همون نقطه فوکوس می شه.

به نظر شخصی بنده و بنا به تجربه لنز 18-140 خیلی بهتره تا ترکیب دو لنز 18-55 و 55-200/.
    تعویض لنز علاوه بر اینکه وقت و گیر و خسته کننده است می تونه باعث کثیفی سنسور هم بشه که خودش درد سر دیگری است.
    msh2200 تشکر می‌کند.
    Nikon D750, Nikon D3100, Tokina 11-20 f/2.8, Nikkor 18-55mm, nikon 70-300 G VR IF,Tamron 90mm f/2.8 VC USD, Nissin DI622 II, Nissin MF18

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط XoMa نمایش پست ها
    عذر میخوام که جوابتون به دیگر دوستمون رو نقل قول کردم ؛ چون شرایط بنده هم شبیه به اون دوستمون بود بهتر دیدم سوالاتم رو در ادامه همین بحث بپرسم.

اگر اشتباه نکنم چند مدل از لنزهای زوم برای این برند که اینجا دربارشون صحبت شد ؛ این ها هستند.

18-105
    18-140
    18-200
    18-300
    55-200

بر حسب نظرات دوستان ؛

55-200 کیفیت خوبی مخصوصا در فوکال بالا نداره.
    18-140 کیفیتش خوب هست
    18-200 کیفیتش خیلی خوب هست و در فوکال بالا خیلی خوب ظاهر میشه
    18-105 کیفیت خوب و سرعت مناسبی داره
    18-300 هم جزو خوب ها نیست !

برای کاربری مثل بنده نهایت فوکال 140 یا حتی 105 هم جوابگو هست . با این حساب بین 140 و 105 و 200 ؛ تنها مورد برای انتخاب کیفیت در فوکال های مختلف و سرعت فوکوس هست ؛ که میخوام بدونم کدومشون بر دیگری برتری داره ؟
    درود
    اتفاقا تنها دلیل انتخاب 200-18 نسبت به موارد دیگه فوکال و سرعت فوکوس نیست! کیفیت ساخت بدنه لنز هم بسیار اهمیت داره.
    ببینید من تجربه کار با 140-18 را ندارم ولی با 105-18 و 200-18 کار کردم. در برخورد اولی که با 105-18 داشتم این لنز را نسبت به لنزهایی مثل 200-55 و 55-18 خیلی خوب دیدم ولی زمانی که 200-18 VR II را دیدم و باهاش کار کردم دقیقا متوجه تفاوت قیمتی این لنز با لنزهای هم رده خودشون شدم.
    این لنز از نظر کیفیت ساخت بدنه بسیار خوب جلوه می کنه و احساس در دست گرفتن یک لنز با بدنه بسیار سخت را به شما القا می کنه.
    از طرفی در لنزهای زوم و سوپر زوم هم فوکالهای بالا و انتهای زوم معمولا نسبت به فوکالهای پایین تر خروجی ضعیف تری دارند. به این ترتیب کیفیت خروجی اپتیک در فوکالی مثل 105 و 140 در لنز 200-18 نسبت به همین فوکال در لنزهای 105-18 و 140-18 بهتره. از طرفی شما یک لنز تهیه کردید که دید آینده نگری داره و برای آینده و زمانهایی که نیاز به فوکال بالای 140 دارید هم کاربری خوبی خواهد داشت.
    ارزش نگهداری 200-18 هم از باقی لنزهای ذکر شده در هنگام تعویض بدنه بالاست. بطوریکه که اگر لنزی در این سطح و با این کیفیت در کنون وجود داشت شخصا حاضر بودم بعنوان یک لنز Walk Around آن را خریداری کنم.

و در اصل نقاط قوت و ضعف هر کدوم چیه؟ برای اینکه زمان بر و غیر قابل انجام نشه ، یک امتیاز از 100 برای کیفیت و یکی هم برای سرعت بدید
    ضعف لنز 200-18
    وزن
    قیمت بالا
    اشغال فضای بیشتر
    دهانه لنز بزرگ (که البته ضعف کلی محسوب نمی شه ولی هزینه فیلتر احتمالی را افزایش خواهد داد)
    نقاط قوت 200-18
    شارپنس بالاتر
    کیفیت خروجی بهتر
    عملکرد فوکوس بهتر
    کیفیت ساخت بسیار خوب
    سیستم فوکوس برتر
    این موارد در خصوص لنز های 140-18 و 105-18 که دقیقا جایگزین هم هستند به شرح ذیل هست
    نقاط ضعف:
    شارپنس متوسط
    کیفیت ساخت بدنه متوسط
    فوکوس معمولی نسبت به سیستم فوکوس 200-18
    نقاط قوت:
    خوش قیمت بودن
    سبک تر بودن
    کوچکتر بودن دهانه لنز
    اگر بنا باشه به این سه لنز نمره بدم و مقایسه صرفا بین این سه لنز باشه
    18-200 => 100
    18-140=> 75
    18-105 => 65

و یه مورد دیگه که جای دیگه هم پرسیدم اینه که ؛ قانونا هر چه فاصله کمترین و بیشترین میزان فوکال کمتر باشه ؛ باید انتظار کیفیت بالاتری داشت ؛ اما اینطور که دوستان میگن 18-200 خیلی بهتر از 55-200 هست ؛ دلیلش چیه ؟از اجزای سازنده لنز کدوم یک بیشترین تاثیر رو در کیفیت کار لنز دارن ؟
    ببینید این یک قانون نیست ولی معمولا اینطوره
    در خصوص مقایسه ای که گفتید، 200-18 و 200-55 صحبت سر کیفیت ساخت المان های اپتیکی، کیفیت عدسی ها، لایه نشانی یا کوتینگ صورت گرفته بر روی عدسی ها، توان جمع آوری نوری هر کدام، سیستم فوکوس و لرزشگیر در هر کدام از این لنزهاست.
    ترکیب و برایند این موارد با هم زمانی که در بوته آزمایش قرار می گیره خروجی تصویر لنزی مثل 200-18 در برایند کل فوکال ها بر 200-55 برتری پیدا می کنه.
    و در نهایت باید ذکر کنم لنزهای سوپر زوم اگر از نظر کیفیت به سطحی برسند که قابل مقایسه با لنزهای با ارزش مثل 200-70 ها شوند در ان زمان مطمئن باشید شاهد یک انقلاب در دنیای لنز خواهیم بود. هیچ عکاسی علاقه نداره زمانی که یک سوپر زوم بسیار با کیفیت در بازار موجود هست چندین لنز متفاوت برای پوشش همه فوکال ها با خودش حمل کنه
    ارادتمند
    sorena_56، amir.komeily و XoMa تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

دوستان لنز های ریفربیشد رو تو ایران نمیشه برای خرید گیر اورد؟
    الان ریفربیشد 70-300 AFP اومده با قیمت صد دلار! یعنی نهایت چهارصد تومن!

https://www.amazon.com/Nikon-70-300m...IKKOR+70-300mm
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر همراه davood آواتار ها
    تشکر کرده
    2943

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوستان لنز های ریفربیشد رو تو ایران نمیشه برای خرید گیر اورد؟
    الان ریفربیشد 70-300 AFP اومده با قیمت صد دلار! یعنی نهایت چهارصد تومن!

https://www.amazon.com/Nikon-70-300m...IKKOR+70-300mm

یه سری سایت هستند که میتونید لینک خریدتون از آمازون رو براشون بفرستید و اونا فاکتور هزینه ها و زمان تحویل رو براتون ایمیل میکنند.
    نمیدونم تا چه حد قابل اعتماد هستند و هزینه نهایی براتون چقدر در میاد اما ظاهرا عملیه.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

پیش فرض راهنمایی ویژه جهت انتخاب نوع لنز

دوستان من یه d7100 دارم که برای کاربرد اصلی و مورد نظر من یه لنز 70-200 تامرون سری g2 خریدم
    این لنز خواسته های اصلی من را کاملا پوشش می ده
    ولی برای مصارف دیگه نیاز به لنز دوم دارم
    مصارف غیر اصلی هم یادگیری عکاسی ،سرگرمی ،عکس خانوادگی و از این دست مسایل است.برای همین می خوام کمترین هزینه رو بکنم (زیر یک میلیون و یا حتی اگه بشه حدود 500 هزار تومان - البته گزینه های دست دوم هم اگر موجود باشن ازشون استقبال می کنم_)

با توجه به این گفته ها به نظر شما من لنز دوم رو پرایم بگیرم یا زوم؟
    اگز مورد خاصی هم توصیه دارید بفرمایید.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    دوستان من یه d7100 دارم که برای کاربرد اصلی و مورد نظر من یه لنز 70-200 تامرون سری g2 خریدم
    این لنز خواسته های اصلی من را کاملا پوشش می ده
    ولی برای مصارف دیگه نیاز به لنز دوم دارم
    مصارف غیر اصلی هم یادگیری عکاسی ،سرگرمی ،عکس خانوادگی و از این دست مسایل است.برای همین می خوام کمترین هزینه رو بکنم (زیر یک میلیون و یا حتی اگه بشه حدود 500 هزار تومان - البته گزینه های دست دوم هم اگر موجود باشن ازشون استقبال می کنم_)

با توجه به این گفته ها به نظر شما من لنز دوم رو پرایم بگیرم یا زوم؟
    اگز مورد خاصی هم توصیه دارید بفرمایید.
    برای مصارف عمومی پیشنهاد من ۱۰۵-۱۸ است، که با توجه به قیمت خروجی بسیار شارپ و قابل قبولی دارد.
    ( لنز پرایم برای مصارف عمومی بسیار محدودیت دارد و برای موارد خاص و حرفه‌ای توصیه می‌شود)
    Nima Sadigh، filtrmiltr و davood تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

دوستان من دوربین نیکون 5500 دارم البته بادی فعلا گرفتم، حالا واسه لنز چندتا گزینه هست که گیج شدم، یکی لنز 18-140 و 70-300 و یه لنز 50mm که تا 18 تا 300 رو برام پوشش میده و نظرات هم عموما در مورد هر سه شون خوبه، یکی هم لنز 18-400 تامرون که جدید اومده و یه لنز 50mm. نظر خودم به گزینه دو نزدیکتره چون هم فاصله بیشتری رو برام پوشش میده هم نیاز به تعویض مرتب لنز و جابجا کردن چند لنز ندارم. سبک عکاسی هم بیشتر از طبیعت و مستنده خواستم ببینم نظر شما اساتید محترم چیه و کیفیت با لنز 18-400 به نسبت اونا چقدر ممکن کمتر بشه از نظر سرعت فکوس و شارپنس و چیزای دیگه، ممنون میشم راهنماییم کنید...
    در ضمن من اهواز هستم و شرایط محیطی هم اینجا خیلی مناسب نیست و اکثر اوقات خاک و آفتابه...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    52

با سلام خدمت اساتید گرامی.
    سوالی که ازتون داشتم این بود که با توجه به اینکه لنزهای جدید سری af-p روی دوربین 7100 مشکل عدم امکان خاموش کردن لرزه گیر رو دارن ، به نظرتون می ارزه که از لنزهای مذکور چشم پوشی کنم و d7100 رو بگیرم؟
    ویا اینکه اون لنزها استفاده شون مشکل چندانی پیش نمیاره؟
    نگرانیم از این بابت بود که به احتمال زیاد در آینده لنزهای بیشتری از این سری معرفی خواهد شد.
    در حال حاضر به دلیل محدودیت بودجه میخواستم بادی 7100 رو با لنز 18-55 Af-p بگیرم. بعدا هم بقیه لنزها رو با اولویت af-p بودن بگیرم.