صفحه 137 از 148 نخستنخست ... 37 87 127 133 134 135 136 137 138 139 140 141 147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,361 تا 1,370 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    26

دوستان من D7200 Body رو تهیه کردم بعنوان اولین dslr برای شروع لنز ۵۵-۱۸ بگیرم یا لنز فیکس f1.8 ۵۵
    آیا این نکته ی زیر که در سایت پیکسل دیدم درسته؟

نکته‌ای که خیلی‌ها (حتی بعضی عکاسان حرفه‌ای) از آن غافل می‌شوند این است که به‌جز فاصله‌ی کانونی، گشودگی دهانه‌ی دیافراگم هم باید در این ضریب کراپ ضرب شود؛ بنابراین، لنز 50mm f/1.8 بر روی بدنه‌ی کراپ نیکون به یک لنز 75mm f/2.7 تبدیل می‌شود

من به دلیل دیافراگم باز f1.8و بوکه ی بهتر میخواستم ۵۰ میلیمتر بگیرم ولی با کراپ انگار بسته تر میشه

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.amin نمایش پست ها
    دوستان من D7200 Body رو تهیه کردم بعنوان اولین dslr برای شروع لنز ۵۵-۱۸ بگیرم یا لنز فیکس f1.8 ۵۵
    آیا این نکته ی زیر که در سایت پیکسل دیدم درسته؟

نکته‌ای که خیلی‌ها (حتی بعضی عکاسان حرفه‌ای) از آن غافل می‌شوند این است که به‌جز فاصله‌ی کانونی، گشودگی دهانه‌ی دیافراگم هم باید در این ضریب کراپ ضرب شود؛ بنابراین، لنز 50mm f/1.8 بر روی بدنه‌ی کراپ نیکون به یک لنز 75mm f/2.7 تبدیل می‌شود

من به دلیل دیافراگم باز f1.8و بوکه ی بهتر میخواستم ۵۰ میلیمتر بگیرم ولی با کراپ انگار بسته تر میشه
    دیاف هم باید درضریب کراپ ضرب شود ولی اگر دلیلتون بوکه هست, به دلیل اینکه فاصله کانونی نیز بالاترمیگردد ,لذا ازلحاظ بوکه تفاوتی حس نخواهید کرد
    ویرایش توسط kiavash : Sunday 7 May 2017 در ساعت 14:14

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    دیاف هم باید درضریب کراپ ضرب شود ولی اگر دلیلتون بوکه هست, به دلیل اینکه فاصله کانونی نیز بالاترمیگردد ,لذا ازلحاظ بوکه تفاوتی حس نخواهید کرد
    سلام
    جسارت بنده را خواهید بخشید متاسفانه مکرر توسط دوستان مختلف ذکر میشود که فاصله کانونی بلند تر بوکه بیشتری ایجاد میکند . بوکه در لنزهای مختلف متفاوت است و اگر منظور شما این است که هر چه فاصله کانونی بیشتر شود عمق میدان کمتر میشود از اساس اشتباه است
    اگر شما کادر ثابتی ببندید فرض از جسمی به ارتفاع یک متر عکس بگیرید با لنز بلند تر مجبورید فاصاه بیشتری تا سوژه بگیرید ولی عمق میدان تفاوتی با لنز کوتاه تر ندارد پرسپکتیو قطعا تغییر میکند که بحث آن جداست
    اصولا عمق میدان فقط به اندازه دیافراگم و اندازه سنسور مرتبط است
    توجه شما را به سایت زیر جلب میکنم

Understanding Depth of Field in Photography

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط enybody نمایش پست ها
    سلام
    جسارت بنده را خواهید بخشید متاسفانه مکرر توسط دوستان مختلف ذکر میشود که فاصله کانونی بلند تر بوکه بیشتری ایجاد میکند . بوکه در لنزهای مختلف متفاوت است و اگر منظور شما این است که هر چه فاصله کانونی بیشتر شود عمق میدان کمتر میشود از اساس اشتباه است
    اگر شما کادر ثابتی ببندید فرض از جسمی به ارتفاع یک متر عکس بگیرید با لنز بلند تر مجبورید فاصاه بیشتری تا سوژه بگیرید ولی عمق میدان تفاوتی با لنز کوتاه تر ندارد پرسپکتیو قطعا تغییر میکند که بحث آن جداست
    اصولا عمق میدان فقط به اندازه دیافراگم و اندازه سنسور مرتبط است
    توجه شما را به سایت زیر جلب میکنم

Understanding Depth of Field in Photography
    ببخشیدبنده نوشتم عمق میدان تغییرمیکند؟!!!

درضمن باافزایش فاصله کانونی ودیاف ثابت قطعاوقطعا بوکه محوتری خواهیدداشت.چرا ندارید؟!
    واینکه دقت کنید که کلا سوال ایشون اصلا چیزدیگری بود،... محاسبه ضریب کراپ برای دیاف! که جواب مثبت هست.

گرچه درباره دوستمون برای استفاده از دیاف بازتر روی ‌۷۲۰۰ چاره دیگری ندارند، مگراستفاده از لنزهای گرانترو بادیاف بازتر یا فوکالهای بالاتر. یا یک سنسور فول فریم.که بتواند همان اف۱.۸ را روی ۵۰ تحویل دهدو کراپ‌ سنسور را از معادله حذف کند.
    ویرایش توسط kiavash : Sunday 7 May 2017 در ساعت 16:27

كاربر جديد ToninO آواتار ها
    تشکر کرده
    9

سلام به همگي.
    من دوربين نيكن d5300 با لنز55-18 af p خريدم. براي خريد لنز دوم كه زوم خيلي بهتري داشته باشه، چي پيشنهاد ميدي ؟
    لنز ٣٠٠-٥٥ نيكن به قول برخي خيلي كند عمل ميكنه
    ممنون ميشم اگه منو راهنمايي كنيد!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط ToninO نمایش پست ها
    سلام به همگي.
    من دوربين نيكن d5300 با لنز55-18 af p خريدم. براي خريد لنز دوم كه زوم خيلي بهتري داشته باشه، چي پيشنهاد ميدي ؟
    لنز ٣٠٠-٥٥ نيكن به قول برخي خيلي كند عمل ميكنه
    ممنون ميشم اگه منو راهنمايي كنيد!
    به نظرم لنز AFP 70-300 میتونه انتخاب مناسبی باشه!

تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط mkhn71 نمایش پست ها
    به نظرم لنز AFP 70-300 میتونه انتخاب مناسبی باشه!
    الان تو ديجي كالا ديدم گذاشته حدود يك تومان درحالي كه لنز ١٤٠-١٨ af s رو هم حدود يك تومان هست.
    ميشه يكي منو توجيه كنه چرا!؟؟!

تشکر کرده
    9

و به عنوان اخرين سوال:
    اكه من لنز 300-70 af p رو بگيرم (با توجه به داشتن لنز ٥٥-١٨ ) و با توجه به نيازم كه عكاسي روزمره، طبيعت و حيات وحش است، نياز هاي من براورده ميشه؟
    و اين لنز ٧٠-٣٠٠ واقعا چقدر لنز زومي هست؟؟
    ممنووووون

كاربر جديد hrostami آواتار ها
    تشکر کرده
    37

سلام دوستان عزیز ی سوال مهم؛ بنده تازه کار هستم و نیازمند راهنمایی شما. 2 سوال دارم؛
    1- من برای خرید دوربین بین D5600 و D7200 نمیدونم کدوم انتخاب کنم، برای ی تازه کار کدوم بهتره؟ ( خودم بیشتر نظرم رو D5600 بخاطر صفحه لمسی وچرخان امکانات به روزی که داره و از طرفی D7200 هم واقعا دوربین عالی هستش)
    2- برای لنز بنظر شما ی لنز 140-18 بگیرم یا دو لنز 55-18 + 200-55 ؟هر دو حالت هزینه شون یکی میشه البته ( در ضمن میخوام ی لنز ثابت 35 یا 50 یا هر دو رو هم بخرم، کار درستیه بظرتون؟)
    و بیشتر برای عکاسی سوژه هام طبیعت، پرتره و عکاسی سفر خواهد بود و صد البته عکاسی روزمره یا همون Everyday photography هم مهمه
    و دوستان ی سوال شاید خنده دار؛ نمایشگر تنظیمات دوربین ( که D7200 ) داره واقعا مهمه؟ آخه یکی از چیزهایی که باعث شد به 7200 فکر کنم همین بود!!
    پیشاپیش از راهنمایی تون ممنونم

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط hrostami نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز ی سوال مهم؛ بنده تازه کار هستم و نیازمند راهنمایی شما. 2 سوال دارم؛
    1- من برای خرید دوربین بین D5600 و D7200 نمیدونم کدوم انتخاب کنم، برای ی تازه کار کدوم بهتره؟ ( خودم بیشتر نظرم رو D5600 بخاطر صفحه لمسی وچرخان امکانات به روزی که داره و از طرفی D7200 هم واقعا دوربین عالی هستش)
    2- برای لنز بنظر شما ی لنز 140-18 بگیرم یا دو لنز 55-18 + 200-55 ؟هر دو حالت هزینه شون یکی میشه البته ( در ضمن میخوام ی لنز ثابت 35 یا 50 یا هر دو رو هم بخرم، کار درستیه بظرتون؟)
    و بیشتر برای عکاسی سوژه هام طبیعت، پرتره و عکاسی سفر خواهد بود و صد البته عکاسی روزمره یا همون Everyday photography هم مهمه
    و دوستان ی سوال شاید خنده دار؛ نمایشگر تنظیمات دوربین ( که D7200 ) داره واقعا مهمه؟ آخه یکی از چیزهایی که باعث شد به 7200 فکر کنم همین بود!!
    پیشاپیش از راهنمایی تون ممنونم
    بدنه‌ی D7200 بدنه‌ی بسیار مستحکم‌تری‌ست، و این دوربین تا این لحظه ( با احتساب وارد نشدن 7500 ) یکی از بهترین بدنه‌های کراپدار نیکون‌است. اگر از نظر بودجه مشکلی ندارید آن را تهیه کنید.
    اما در مورد لنز، این مطلب بستگی به نیاز شما دارد. شما، هم می‌توانید 140-18 را تهیه‌کنید و با احتساب اندکی افت شارپنس از تعویض مداوم لنز بی‌نیاز باشید، یا لنز 55-18 AFP را با قیمت بسیار خوب و شارپنس بسیار خوب تهیه کنید. اما در عوض محدودیت فاصله‌ی کانونی در دامنه‌ی تله داشته باشید .
    یک راه هم هست ( اگر در تعویض لنز مشکلی ندارید ) لنز 55-18 afp را در کنار لنز جدید 300-70 afp نیکون تهیه‌کنید که هر دو شارپنس مطلوبی دارند.
    در نهایت تصمیم‌گیرنده شمایید با احتساب نیازها و ضرورت‌ها و البته بودجه‌‎ی خود.

ضمنا ، پرسش خود را فقط در یک تاپیک ( مرتبط ) ارسال نمایید.
    hrostami تشکر می‌کند.