صفحه 14 از 27 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 269
Like Tree178تشکر

موضوع: Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G ED-IF AF-S VR

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

پیش فرض پاسخ: Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G ED-IF AF-S VR

جناب عبداللهی و بابک عزیز خیلی مبارک باشه لنز بسیار عالی هست منتظر عکسهای بیشتری از این لنز هستم
    یه سوال هم دارم البته از دوستان کنونی .... لنز معادل این 70 300 نیکون در عالم کنون الان چنده؟
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر همراه GITANE آواتار ها
    تشکر کرده
    2892

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    یه نفر نمی خواد قیمت این لنز خوشگل را به ما بگه؟ البته با تخفیف ویژه مسعود.
    در موردقيمت گمون كنم 650000 تومن باشه اگه تغيير نكرده باشه ولي در مورد تخفيف اقا مسعود به ما كه تخفيف نداد نميدونم شايد به شما ها بده. ماكه تازه وارد هستيم ..؟؟؟:confused:
    حسن نجف آبادی
    فتوبلاگ
    D7100-18.105 vr-sb600

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

با تشكر از همه دوستان(ديروز يه صفحه كامل راجع به اين لنز نوشتم اومدم ارسال رو بزنم همه چيز پريد لذا خلاصه يه سري چيزا رو مي نويسم

1- شارپنس: خوب همونطور كه ميدونيد شارپنس اين لنز در حد 200-80 نيست ولي باور بفرماييد واسه نياز افراد غير حرفه اي مثل من عاليه

2- Ca : تو عكسهايي كه گرفتم توي 300 ميليمتر در اطراف عكس CA قابل مشاهدس و مي تونم بگم يكم بيشتر از حد انتظاره اما فقط اين مورد تو نقاط خارج از فوكوس و اطراف عكس وجود داره و تا 200 ميليمتر اصلا مورد مهمي نيست و قابل صرف نظر كردنه

3- سرعت فوكوس: عاليه تا 200 ميليمتر هيچ مشكلي نداره بي صدا و سريع اما تو 300 ميليمتر وقتي بخواهيد از يك سوژه نزديك روي يك سوژه دور فوكوس كنيد و مخصوصا تو نور كم گيج ميزنه اما اگر همون اول فوكوس روي يه نقطه دور بوده باشد و بخواهيد همچنان روي يك نقطه دور ديگه فوكوس كنيد گيج نميزنه لذا يكم قلق داره كه اين مورد تو لنز هاي 300-70 عاديه تو كنون هم همينطوره . يه نكته خوب لنز همينطور كه ميدونيد If بودنشه كه جلوي لنز هنگام فوكوس نمي چرخه

4- VR : تقريبا كليه تستهايي كه اين يكي دو روزه كردم در خصوص VR بود نمي دونيد اين VRII چه باغلواييه ، تقريبا 50% عكسهايي كه توي 300 ميليمتر و F5.6 و ايزوي 200 با سرعت 10/1 گرفتم عالي بودن مثل عكس زير( همه تنظيمات روي نرمال بود و خروجي نيز JEPG بود و هيچ تغييري بجر تغيير سايز انجام نشده اطلاعات EXIF هم موجوده )
    [IMG]http://i7.*******.com/2ldvtqf.jpg[/IMG]

توي اين عكس به دليل تغيير سايز زياد كيفيت افت كرده همونطور كه ميبينيد عكس تو نور كم و فوكوس روي قسمت بالاي دستگيره دره

نكته ديگه اينه كه من زياد تفاوت حالت Normal و Active رو عملا حس نكردم لذا VR رو بيشتر روي Active 'گذاشتم البته به فرمايش جناب تام هوگان

5- قابليت حمل و سهولت استفاده: باور كنيد بين اين لنز توي استفاده و لنزهاي 200-18 و حتي 70-18 نبايد تفاوتي قائل شد همين موضوع باعث ميشه كه اين لنز يك لنز OUT OF BAG يا EASY USE بشه كه اغلب مواقع از بستن روي دوربينت پشيمونت نمي كنه وزن كم و اندازه مناسب كاربردي آسان و لذت بخش رو به اين لنز داده. من بخاطر همين از خريد 200-80 منصرف شدم

6- كيفيت ساخت: باور كنيد اگر به ديد كيفيت ساخت لنز 200-80 براي خريد اين لنز اقدام كنيد پشيمون ميشيد اصلا قابل قياس با بدنه حرفه اي 200-80 نيست

در كل سه برتري اين لنز نسبت به 200-80 يعني وزن كمتر ، داشتن VR و دامنه 300 باعث شد من اين لنز رو انتخاب كنم و چون شارپنس در رده دوم اهميت بود همين امر هم به تصميم گيريم كمك كرد

نميدونم اين حرف درسته يا نه اما من فكر ميكنم كيفيت خروجيه 200-80 با يك تله كانورتور در حد كيفيت خروجي اين لنز بشه، باقيمت بيشتر و بدون VR لذا خريد اين تركيب رو عاقلانه نميدونم (آقاي محبي، عاشوري نيا و روشن) ايا به نظر شما اين حرفم درسته ؟؟؟؟؟

در كل از تمام ريويو هايي كه راجع به اين لنز خوندم ريويوي تام هوگان رو كاملا واقعي ديدم كه تمام مواردش مو به مو درست بود ريويوي كن هم درسته فقط مشكلش اينه كه ماشين تويوتا رو اومده با مرسدس بنز مقايسه كرده خوب معلومه كه مرسدس بهتره

من هم تو متنم مختصر مقايسه اي با 200-80 داشتم اما نه به اين خاطر كه اين دو لنز قابل مقايسه هستن چون به نظر من اصلا قابل مقايسه نيستن بلكه بخاطر اينكه تنها انتخابهايي كه داشتم همينها بود و ميبايست از بين اونها انتخاب ميكردم

در كل دو لنز ديگه مي خوام كه در آينده بايد بخرم يكي فيكس 85ميليمتر F2.8 نيكور و ديگري 10-20 سيگما نميدونم شايد بعد از اينا دلم هوس 70 ميليمتر ماكروي سيگما رو هم كرد خدا داند

در اينده نزديك يه ريويو مختصري روي شارپنس عكس اينجا ميگذارم البته آقاي عبداالهي يه همچين كاري كرده اما به نظرم سوژه اي كه انتخاب كرده زياد شارپنس رو به چالش نميكشه و بيشتر ميتونه يه تست رنگ خوب باشه

در نهايت هر يك از دوستان نيكوني كه مي خوان خريد كنند و نياز به تست دارن اين لنز قابلشون رو نداره هر موقع كه فرمودن واسه تست در اختيارشون خواهد بود تا با ديد باز خريدشون رو انجام بدن
    ویرایش توسط babakdin543 : Tuesday 20 March 2007 در ساعت 09:52
    alie تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط asa_59a نمایش پست ها
    لنز معادل این 70 300 نیکون در عالم کنون الان چنده؟
    والا تا چندي پيش 580 بود اما فكر كنم الان 650 مي فروشن البته يكم از لحاظ كيفيت از اين لنز پايينتره كه اصلا مورد مهمي نيست
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

در كل سه برتري اين لنز نسبت به 200-80 يعني وزن كمتر ، داشتن Vr و دامنه 300 باعث شد من اين لنز رو انتخاب كنم و چون شارپنس در رده دوم اهميت بود همين امر هم به تصميم گيريم كمك كرد
    اگر مقصود رسيدن به 300 مم باشه؟ اصولا اين حرف درسته...
    اما تفاوت 80-200 يا 70-200 با 70-300 كاملا مشخص هست... موارد استفاده، نیازها و تفاوتهایی که دارن..
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اگر مقصود رسيدن به 300 مم باشه؟ اصولا اين حرف درسته...
    اما تفاوت 80-200 يا 70-200 با 70-300 كاملا مشخص هست... موارد استفاده، نیازها و تفاوتهایی که دارن..
    بله آرش عزيز بنده تفاوتشان را تشبيه به تفاوت تويوتا با بنز كردم و اينكه اصلا قابل قياس نيستند مخصوصا با 200 -70

اما من در خصوص اين بحث(مطلب زير) مي خواستم نظرتون رو بدونم نه از لحاظ فاصله كانوني بلكه از لحاظ كيفيت و شارپنس
    نميدونم اين حرف درسته يا نه اما من فكر ميكنم كيفيت خروجيه 200-80 با يك تله كانورتور در حد كيفيت خروجي اين لنز بشه، باقيمت بيشتر و بدون VR لذا خريد اين تركيب رو عاقلانه نميدونم (آقاي محبي، عاشوري نيا و روشن) ايا به نظر شما اين حرفم درسته ؟؟؟؟؟
    كلا مورد استفاده لنزهاي سنگيني مثل 200-70 چيه؟ واقعا برام سئواله آيا فقط تو حيات وحش استفاده داره چون همونطور كه ميدونيد رو دست گرفتن اين لنزها خيلي سخته مخصوصا با بدنه هاي حرفه اي و به نظرم فقط بايد رو سه پايه يا منوپاد باشه البته اينو با توجه به بيماري پاركينسون خودم گفتم ها
    ویرایش توسط babakdin543 : Tuesday 20 March 2007 در ساعت 10:35
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    كلا مورد استفاده لنزهاي سنگيني مثل 200-70 چيه؟ واقعا برام سئواله آيا فقط تو حيات وحش استفاده داره چون همونطور كه ميدونيد رو دست گرفتن اين لنزها خيلي سخته مخصوصا با بدنه هاي حرفه اي و به نظرم فقط بايد رو سه پايه يا منوپاد باشه البته اينو با توجه به بيماري پاركينسون خودم گفتم ها
    بابک جان، البت همن تجربه زیادی ندارم. نکته اول آنکه 200-70 دایفراگم 2.8 دارد. وقتی شما برای فریز کردن صحنه نیاز به سرعت شاتر بالا داشته باشید ، دیافراگم بار بهترین راه حال است. نکته بعدی اینکه عمق میدان و بوکه این لنز ها واقعا قابل توجه و وسوسه انگیز هست.
    همه اینه به کنار، کیفیت ساخت بالا، فوکوس سریع، قابلیت اطمینان و ... باعث می شه تا اکثر حرفه ای ها در کنار مثلا 200-18 یک همچین لنز سنگینی را هم در کوله خودشان داشته باشند.

البته عادت هم هست. من شخصا با EF 70-200 2.8L خیلی راحت هستم. خیلی!! اینقدر که دلم نمی خواد از روی دوربین بازش کنم!. وزنش هم 1.4 Kg هست.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

آقا بابک...
    اینکه ۸۰-۲۰۰ با یه کانورتور ۱.۴ و ۱.۷ .۲ چه کیفیتی میده؟ نیاز به تست دقیق داره...
    که من همچین تستی رو انجام ندادم........
    اما اینکه این لنزها به چه دردی میخورن؟
    اصولا آخریش حیات وحش هست!
    چون ۲۰۰ اصولا برای عکاسی حیات وحش کوتاه است...(مگر حیات باغ وحش!)
    اما اینکه چه استفاده*ای دارن...
    این لنزها آچار فرانسه همه خبرنگارا هست...
    برای عکاسی مد، عکاسی خبری روزمره... چه در زمانی که نور کمه... و حتی زمانی که نور زیاده! چون شما نیازمند کیفیت بالا، فوکوس سریع، اطمینان کافی به لنز و آخر از همه کنترل عمق میدان دارید.
    ۱۸-۲۰۰ ابزار جذابیست.... ولی کارایی خودش رو داره... و ۷۰-۲۰۰ هم کارایی خودش رو...
    برای عکاسی ورزشی هم بسیار استفاده میشه... عکاسی از مسابقات موتور سواری و ماشین... عکاسی از مسابقات فوتبال و راگبی و ...(در بازیهای چمنی که زمین بزرگتر هست عموما عکاسان حرفه ای دو بدنه دارن.... یکی ۳۰۰ فیکس و یا ۴۰۰ فیکس بر اساس سلیقه و دیگری ۷۰-۲۰۰ .... ۷۰-۲۰۰ رو هنگامی که بازیکنان نزدیک عکاس هستند استفاده می*کنند و ۳۰۰ هم روی مونوپود هست و هنگامی که بازی در فضای دورتری ادامه داره استفاده میشه....)

بسیاری از عکاسهای پرتره هم برای عکاسی در فضای آزاد و یا حتی آتلیه از این لنزها استفاده میکنند... لنز زوم با این کیفیت و عمق میدان کوتاه و بوکه زیبا... به کار هر عکاس پرتره*ای خواهد اومد.

خلاصه کسانی هستند که ۷۰-۲۰۰ رو با کانورتور استفاده میکنند... علت هم مشخصه... نیاز اصلیشون ۷۰-۲۰۰ هست.... و زمانی که احیانا نیاز به تله بلند تر دارن مشکلشون رو اینجوری حل می*کنند.
    حسام، amir_h_madadi، alie و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اما اینکه چه استفاده*ای دارن...
    این لنزها آچار فرانسه همه خبرنگارا هست...
    برای عکاسی مد، عکاسی خبری روزمره... چه در زمانی که نور کمه... و حتی زمانی که نور زیاده! چون شما نیازمند کیفیت بالا، فوکوس سریع، اطمینان کافی به لنز و آخر از همه کنترل عمق میدان دارید.
    ۱۸-۲۰۰ ابزار جذابیست.... ولی کارایی خودش رو داره... و ۷۰-۲۰۰ هم کارایی خودش رو...
    برای عکاسی ورزشی هم بسیار استفاده میشه... عکاسی از مسابقات موتور سواری و ماشین... عکاسی از مسابقات فوتبال و راگبی و ...(در بازیهای چمنی که زمین بزرگتر هست عموما عکاسان حرفه ای دو بدنه دارن.... یکی ۳۰۰ فیکس و یا ۴۰۰ فیکس بر اساس سلیقه و دیگری ۷۰-۲۰۰ .... ۷۰-۲۰۰ رو هنگامی که بازیکنان نزدیک عکاس هستند استفاده می*کنند و ۳۰۰ هم روی مونوپود هست و هنگامی که بازی در فضای دورتری ادامه داره استفاده میشه....)

بسیاری از عکاسهای پرتره هم برای عکاسی در فضای آزاد و یا حتی آتلیه از این لنزها استفاده میکنند... لنز زوم با این کیفیت و عمق میدان کوتاه و بوکه زیبا... به کار هر عکاس پرتره*ای خواهد اومد.
    آرش جان خيلي ممنون از پاسخت
    سئوالم بخاطر همين بود كه بدونم استفادش چيه چون هيچ يك از موارد فوق مربوط به سبك و نوع استفاده خيلي از بچه هاي اين فوريوم نيست مثل خود من. من نه عكاس مد هستم نه خبر نگارم نه عكاس ورزشي
    لذا بخاطر همين موارد لنز300-70 رو انتخاب كردم چون 200-80 و 200-70 اصلا در سطح استفاده من نبود اينو گفتم چون خيلي افراد شبيه من با نوع كاربري شبيه من ميرن و يه همچين لنزهايي رو مي خرن يا تصميم به خريد دارن بعد يكم وزنش تو ذوقشون ميزنه و كلا اون استفاده اي كه از لنز بايد داشته باشن رو نمي برن
    در كل همچين لنزهايي بيشتر مناسب اون تيپ عكاسايي هست كه آرش گفت اگر همچين كاربردهايي داريم مي تونيم به خريدشون فكر كنيم در غير اينصورت بايد يكم تو انتخاب محتات بود

خلاصه کسانی هستند که ۷۰-۲۰۰ رو با کانورتور استفاده میکنند... علت هم مشخصه... نیاز اصلیشون ۷۰-۲۰۰ هست.... و زمانی که احیانا نیاز به تله بلند تر دارن مشکلشون رو اینجوری حل می*کنند.
    بله دقيقا نياز اصلي 200ميليمتره اما تو اين سايت افرادي روو ديدم كه نياز اصلي شون 300 يا بالاتره اما ميرن يه 200 با كانورتور مي خرن؟؟؟؟
    ضمنا تيكه مربوط به عكاسي حيات باغ وحش خيلي بامزه بود:biggrin:
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

کراپ صد در صد از این عکس بدون دستکاری در 300 مم

اینم اجسام خارج از فوکوس..
    ویرایش توسط roovigital : Tuesday 20 March 2007 در ساعت 13:34
    amir_h_madadi، artara74 و alie تشکر می‌کنند.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

صفحه 14 از 27 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین