صفحه 15 از 27 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 269
Like Tree178تشکر

موضوع: Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G ED-IF AF-S VR

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G ED-IF AF-S VR

با سلام
    خوب دست شما درد نكنه روح الله جان منم يه تست روي شارپنس انجام دادم كه اينجا ارائه ميدم تست تو دو دياف F8 , F5.6 و در هر دياف در دو سيستم تنظيمي جدا يعني يكي با افزايش شارپنس دوربين و تنظيم اون روي ماگزيمم در Custom setting و ديگري حالت نرمال ،تمام عكسها در فرمت Jpeg و هيچ پروسسي روي عكسها انجام نشده. فاصله دوربين از سوژه تفريبا 6 متر بود و از سه پايه و دكلانشور استفاده كردم.

تست شارپنس در F8
    در اين حالت عكس كادر مبنا كه كراپهاي 100% بر اساس اون گرفته شده عكس زير مي باشد

F8, 1/2S, iso200,300mm,jpeg large
    [IMG]http://i5.*******.com/4cu6pz6.jpg[/IMG]

كراپ 100% با مشخصات زير
    F8, 1/2S, iso200,300mm,jpeg largeوشارپنس ماگزيمم
    [IMG]http://i3.*******.com/470jh4o.jpg[/IMG]

كراپ كراپ 100% با مشخصات زير
    F8, 1/2S, iso200,300mm,jpeg largeوشارپنس Auto در حالت نرمال
    [IMG]http://i14.*******.com/29w2u6w.jpg[/IMG]
    ویرایش توسط babakdin543 : Thursday 22 March 2007 در ساعت 11:24
    amir_h_madadi و soheil007 تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    1522

تست شارپنس در F5.6
    در اين حالت عكس كادر مبنا كه كراپهاي 100% بر اساس اون گرفته شده عكس زير مي باشد

F5.6, 1/6 Sec, iso200,300mm,jpeg large
    [IMG]http://i5.*******.com/4h2nlns.jpg[/IMG]

كراپ 100% با مشخصات زير
    F5.6, 1/6Sec, iso200,300mm,jpeg large وشارپنس ماگزيمم
    [IMG]http://i7.*******.com/2zixx1t.jpg[/IMG]

كراپ كراپ 100% با مشخصات زير
    F5.6, 1/6Sec, iso200,300mm,jpeg large وشارپنس Auto در حالت نرمال
    [IMG]http://i7.*******.com/2wcgm4j.jpg[/IMG]
    soheil007 و RBN1363 تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    1522

بعد از اين تست تصميم گرفتم كه ببينم شارپنس رو اگر به صورت نرم افزاري افزايش بدم نتايج چگونه خواهد شد لذا همون عكسهاي كراپشده در حالتي كه شارپنس دوربين رو ماگزيمم بوده رو تا حدامكان شارپ نرم افزاري كردم كه نتايج به شكل زير درومد

كراپ 100% با مشخصات زير
    F8, 1/2S, iso200,300mm,jpeg large وشارپنس دوربين روي ماگزيمم و شارپترين حالت در نرم افزار
    [IMG]http://i3.*******.com/2mxkgew.jpg[/IMG]

كراپ 100% با مشخصات زير
    F5.6, 1/6Sec, iso200,300mm,jpeg large وشارپنس دوربين روي ماگزيمم و شارپترين حالت در نرم افزار
    [IMG]http://i13.*******.com/40lqsfa.jpg[/IMG]

خوب اين تا اينجا تست شارپنس در فاصله كانونيه 300 ميليمتر بود در فواصل كانوني كمتر شارپنس به مراتب بهتره من چون روي شارپنس اين لنز توي 300 ميليمتر بحث و حرف و حديث زيادي بود نتايج رو تو اين فاصله كانوني ارائه دادم و الا تو ساير فواصل هم تست رو انجام دادم

البته قبول دارم كه شرايط تست زياد قابل اطمينان نبوده و نتايج ممكنه با نتايج تست هاي استاندارد بقيه سايت ها متفاوت هم باشه اما اين تستها يك نكته مثبت داره و اونم اينه كه اين تست ها توسط يه نفر مثل خودتون و با امكانات خودتون گرفته شده، لذا احتمال اينكه شما هم به همين نتايج در عمل برسيد زياده

اگر آقاي نجف ابادي لطف كنن همچين تست هايي رو با لنز 200-80 هم انجام بدن (اگر هم خواستن مي تونن بيان با هم اين تست رو انجام بديم )ديگه خيلي خوب ميشه واسه اونايي كه بين اين دو لنز موندن

حتما همه فكر ميكنن من ديونم تنها بازديد كننده سايت منم و سايت تقريبا تعطيله اما من نشستم دارم براي خودم نتايج تست رو ميزارم امان از اين شركت ايران خودرو كه نزاشت بريم تعطيلات بخدا اگر همچين كارايي نكنم تو اين تهران از غصه مي تركم ضمنا بد نيست يكي تو تعطيلات از تعطيل شدن سايت جلو گيري كنه
    به هر حال سال نو همه مبارك باشه

منتظر اعلام نظراتتون در خصوص اين لنز هستم
    soheil007 تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

سلام ...
    بابک جان منم هستم اما تو قم نیستم...نترس من تنهات نمیزارم
    دست شما هم درد نکنه بابت تسهایی که انجام دادید.
    من هم بیشتر تستها رو در 300 مم انجام میدم به خاطر حرف و حدیثهایی که در مورد این لنز بود...
    ولی باور کنید نتایج قابل قبوله...
    RBN1363 تشکر می‌کند.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

تشکر کرده
    1522

بله نتايج به نظر من هم خوبه اما اين مورد شخصيه
    من هر وقت تونستم با اين لنز تو فاصله كانوني 300 در حال پرواز از يه پرنده عكس شارپ بندازم راضي خواهم بود لذا بايد در عمل امتحان كنم
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    بله نتايج به نظر من هم خوبه اما اين مورد شخصيه
    من هر وقت تونستم با اين لنز تو فاصله كانوني 300 در حال پرواز از يه پرنده عكس شارپ بندازم راضي خواهم بود لذا بايد در عمل امتحان كنم
    البته سرعت در 300 مم برای اینکار کمه من امتحان کردم هنوز نتونستم نتیجه خوبی بگیرم گرچه من تجربه این کار رو ندارم
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

بابك عزيز خسته نباشي و ممنون.
    دو نكته
    - كراپ 100 با شارپنس نرمال دوربين در اف 8 را كه با با اف 5.6 مقايسه ميكنيم ، نتايج كمي عجيب است. مطمئني دوربين لرزش نداشته؟
    - اون قضيه شارپنس ماكزيمم دوربين + شارپنس نرم افزاري !! ديگه چي بود؟!
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

بابك جان:

- تمام عكسهاي پست شماره 142 لااقل يك استاپ آندراكسپوز هستند ، در دنياي واقعي، در يك اسنپ شات، اصلاً مهم نيست، اما وقتي پاي تست به ميان مي آيد، در نتيجه تاثير دارد. اين قضيه به راحتي با يك نگاه به هيستوگرام قابل پيشگيري بوده است. اين اندر اكسپوز، در نرم افزار هم فيكس نشده است.

- وقتي قصد تست داريد، شارپنس را در دوربين روي 0 بگذاريد، مسلماً نرم افزار و پردازنده دوربين به اندازه فتوشاپ دقيق شارپ نميكنند.

- خرس 1/3 استاپ اوراكسپوز است! زيادي به نورسنج اعتماد نكنيد، به جايش تا دلتان ميخواهد به هيستوگرام اعتماد كنيد.

ريزه كاري هاي تست خيلي زياد است، تستهاي اين طوري به دردبخور هستند، اما فقط در حدي كه ببينيم لنز مورد نظرمان از حد مورد نظر بهتر بوده است.

اما اگر كسي بخواهد برعكسش را با اين تست ها ثابت كند، اصلاً اعتماد نميكنم!
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام.
    با تشکر از جناب آقای دیناروند به خاطر این تست با ارزش...
    نمیدونم از صبح دارم به مقایسه بین این دو دیاف نگاه میکنم ولی احساس میکنم عکسی که در F-5.6 گرفته شده شارپ تر از عکس با F-8 است.چون معمولا با تغییر F-5.6 به F-8 یا در کل بستن یک درجه دیاف عکس باید شارپ تر شود .نمیدونم مشکل جناب روشن هم همین بود؟
    من عکسی با لنز 300-70 در 300 با Tc-1.4 دیدم که دیاف در باز ترین حالت خود بود از این عکس شارپ بود نمیدونم شاید مانیتور من تنظیم نیست یا چشمم ضعیف است یا....
    البته من کوچک تر از این حرفها هستم که بخوام نظر بدم ولی اگر هر دو عکس روی یک موضوع یکسان تست میشد شاید راحت تر میشد مقایسه کرد.
    در کل همیشه تست هایی که عزیزان این فروم زحمت آنرا کشیده اند برای من قابل اعتماد و با ارزش بوده است.

باز هم تشکر از آقای دیناروند عزیز...در کل این نظر من بود.
    علی محمدی

تشکر کرده
    1522

- كراپ 100 با شارپنس نرمال دوربين در اف 8 را كه با با اف 5.6 مقايسه ميكنيم ، نتايج كمي عجيب است. مطمئني دوربين لرزش نداشته؟
    - اون قضيه شارپنس ماكزيمم دوربين + شارپنس نرم افزاري !! ديگه چي بود؟!
    1-بله دقيقا همينطوره به نظر ميرسه در F5.6 شارپتره ، من فكر ميكنم به دليل اختلاف و تفاوت سوژه همچين چيزي بيشتر احساس ميشه
    2- عكسي كه در دوربين روي شارپنس ماگزيموم بود رو با نرم افزار Nikon Edit از Nikon View تا بيشترين شارپنس ممكن افزايش دادم البته از همين عكسها حالت RAW هم دارم و مي تونم از اون فايل براي شارپنس استفاده كنم يا اگر دوستان صلاح دونستن دوباره تست كنم

تمام عكسهاي پست شماره 142 لااقل يك استاپ آندراكسپوز هستند ، در دنياي واقعي، در يك اسنپ شات، اصلاً مهم نيست، اما وقتي پاي تست به ميان مي آيد، در نتيجه تاثير دارد. اين قضيه به راحتي با يك نگاه به هيستوگرام قابل پيشگيري بوده است. اين اندر اكسپوز، در نرم افزار هم فيكس نشده است.
    بله اقاي محبي همونطور كه خدمت همه دوستان عرض كردم اصلا روي نور و رنگ عكسها كار نكردم بخاطر همين اين موارد وجود داشت تو بعضي از عكسها 0.3 استاپ روشنايي رو بالا برده بودم اما با نرم افزار هيچ تنظيمي انجام ندادم

يك سئوال
    آيا نورسنجي روي شارپنس تاثير دارد ؟ اگر دارد تست ها را مجددا با سوژه يكسان انجام ميدهم

ريزه كاري هاي تست خيلي زياد است، تستهاي اين طوري به دردبخور هستند، اما فقط در حدي كه ببينيم لنز مورد نظرمان از حد مورد نظر بهتر بوده است.

اما اگر كسي بخواهد برعكسش را با اين تست ها ثابت كند، اصلاً اعتماد نميكنم!
    دقيقا به اين مورد اشاره كردم
    البته قبول دارم كه شرايط تست زياد قابل اطمينان نبوده و نتايج ممكنه با نتايج تست هاي استاندارد بقيه سايت ها متفاوت هم باشه اما اين تستها يك نكته مثبت داره و اونم اينه كه اين تست ها توسط يه نفر مثل خودتون و با امكانات خودتون گرفته شده، لذا احتمال اينكه شما هم به همين نتايج در عمل برسيد زياده
    به هر حال خيلي خوشحالم كه موارد براي تست هاي بعدي گوشزد ميشه لذا مطمئن باشيد تو تست هاي بعدي اين مشكلات رو نخواهم داشت
    حالا كلا نظرتون راجع به شارپنس اين لنز چيه ؟؟؟؟؟

در آينده نزديك چند تا تست تو فاصله هاي كانوني جهت بررسي بوكه ميگيرم و اينجا ميزارم
    ویرایش توسط babakdin543 : Sunday 25 March 2007 در ساعت 10:18
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 15 از 27 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین