صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 63
Like Tree141تشکر

موضوع: Nikkor 85mm f/1.8

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

پیش فرض Nikkor 85mm f/1.8

با سلام به دوستان
    دوستاني كه با اين لنز كار كردن اگر نظرشون را در مورد اين لنز ( بخصوص براي پرتره) بگن ممنون ميشوم.
    ضمنا از كجا ميشه تهيه كرد و قيمتش چنده؟
    بهروز
    Nikon D80, Nikkor 24-70 f/2.8, Nikkor 70-200 f/2.8 VR II, Nikkor 85 f/1.8 D, Tamron 90 f/2.8 Macro, Tamron 17-50 f/2.8 XR, SB 800 Flash

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

پیش فرض پاسخ: Nikkor 85mm f/1.8

آقاي عاشوري نيا ما را از تجربيات خود در مورد اين لنز بي نصيب نگذاريد.
    مخصوصا در مقايسه با دو لنز ديگرتان در همين فاصله كانوني.
    متشكرم
    بهروز
    Nikon D80, Nikkor 24-70 f/2.8, Nikkor 70-200 f/2.8 VR II, Nikkor 85 f/1.8 D, Tamron 90 f/2.8 Macro, Tamron 17-50 f/2.8 XR, SB 800 Flash

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

هر جند نتوانستم نظر دوستان را در مورد این لنز بدانم اما در نهایت این لنز را خریدم.
    لنز بسیار جذابی است و كار كردن با آن لذت بخش است. بوكه بسیار زیبایی جهت پرتره دارد. با این كه لنز نسبتا قدیمی است و موتور فكوس داخلی ندارد اما سرعت فكوس بالایی دارد و دیافراگم 1.8 هم بسیار جالب است. هنوز در مورد كیفیت اپتیكی آن با لنزهای دیگر در این فاصله كانونی مقایسه ای نكرده ام و نمی توانم نظری بدهم.
    قیمت این لنز حدود 400 هزار تومان است و نمایندگی نیكون در ایران به تازگی آنرا وارد كرده است. قیمت برادر خوانده این لنز كه دیاف 1.4 دارد در حدود یك میلیون تومان است.
    دوستان عزیز آقایان خلیلی و عاشوری نیا و سایر دوستانی كه یكی از این دو لنز را دارند اگر توضیحات تكمیل تری بدهند ممنون می شوم.
    بهروز

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

اقا مبارك باشد. تا انجا كه من شنیدم لنز بسیار خوبی است و قیمت مناسبی هم دارد.
    از عكسهایتان ما را بی نصیب نگذارید.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

والا توضیحات تکمیلی ترش میشه عکس! که خوبه عکسهای زیباتون رو در اینجا قرار بدید....

تنها نکته‌ای که من می‌تونم بگم بر اساس تجربه من با این لنز در دیافراگم ۲ و ۲.۲ عکاسی می‌کنم....(عموما.. و منظور عکاسی پرتره بود)
    موفق باشید.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

سلام .این لنز قدیمی نیست .چون هنوز تولید میشود
    من از این لنز بیشتر توی دیافراگم 1/4 استفاده میکنم .یعنی از هر لنزی از خرخره اش استفاده میکنم
    خوب با این حالی که فوتوزون گفته بود روی ۱/۴ هاله داریم یا کروماتیک ابریشن وحشتناک ولی انقدر ها هم وحشتناک نبود.
    در هر حال قیمت کمی بالایی دارد ولی خیلی بهتراز ۵۰ ای که قبلا داشتم جواب کیفیتی داد
    این تصویر در بدترین حالت کروماتیک ابریشن گرفته شده :

تصویر بدون ویرایش .فقط ریسایز شده :
    [IMG]http://i6.*******.com/8ad691c.jpg[/IMG]
    تصویر ویرایش شده :

[IMG]http://i11.*******.com/85pt150.jpg[/IMG]
    البته این ساعت هیچ کس با این نوع تابش عکس نمیگیرد .ولی من برای تست عکس گرفتم
    Daruosha و Behrooz_S تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

از همه دوستان ممنونم.
    تست آقای خلیلی برایم خیلی جالب بود چون من هم زیاد در مورد Ca این لنز شنیده بودم ولی ظاهرا خیلی جدی نیست.
    به زودی نمونه تست را در سایت قرار می دهم تا دوستان خروجی تصویر این لنز را (البته از یك عكاس مبتدی) ببینند.
    راستی آقای عاشوری نیا چرا دیافراگم 1.8 نه؟ كیفیت كمتره یا به خاطر عمق میدان یا ...
    بهروز

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

والا اینجا یه اشتباه لپی پیش اومده و اونهم اینه که رضا خلیلی عزیز لنز نسخه ۱.۴ رو داره....

من با ۱.۴ کار نکردم ولی در مورد ۱.۸:
    به نظر من این لنز در ۱.۸ کمی زیادی سافت هست... حالا اگر چاپ بزرگ نخواهید اصلا مهم نیست... ولی در چند پروژه‌ای که داشتم نیاز به چاپهای بزرگ بود که این دیافراگم در لنز نسخه ۱.۸ به نظر من سافت میومد.
    اشکال دوم در عمق میدان بسیار کم در این فاصله و این دیافراگم هست.... یعنی با کوچکترین لرزش دست، نفس کشیدن عکاس و یا تکان سوژه عکس کمی از حالت فوکوس خارج می‌شد که برای نوع عکاسی من پسندیده نبود.(دقت کنید در سایزهای کوچک این تفاوتها اصلا مشخص نیست.)

لنز نسخه ۱.۸ هم ca محکمی در دیافراگمهای باز داره... اما به نظر من اصلا مهم نیست!...
    Amir Mohebi، rezakh، A_Maddah و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

من هم این سافت بودن تصویر در دیافراگم 1.8 و خارج شدن سوژه از فكوس را مخصوصا در پرتره از همان چند عكس اول تجربه كردم ولی چون عكسایی كه گرفته بودم با سرعت شاتر پایین بود فكر كردم كه دستم لرزیده است.
    البته به نظر من سافت بودن عكس(در حد كم) در این دیافراگم جهت عكاسی پرتره خیلی هم بد نیست. (اگر اشتباه می كنم دوستان راهنمایی كنند).
    به هر حال خوشحال می شوم عكسهای دوستان (بخصوص پرتره) را با این دو لنز ببینم.
    من در رویو های مختلف خوانده ام كه این لنز روی دوربینهای 35 میلیمتری هم به عنوان لنز پرتره استفاده می شود. آیا این فاصله كانونی برای پرتره مناسب است؟
    بهروز

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

اقا چرا توی دیافراگم باز سوژه از فکاس خارج میشه ؟
    این عکس رو روی دست در نور مصنوعی عادی گرفتم
    nmroshan، Amir Mohebi و A_Maddah تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین