صفحه 25 از 38 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 374
Like Tree671تشکر

موضوع: لنز 50 mm

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط abehrooz نمایش پست ها
    دوستان طی تحقیقات من کلا لنز های 50 میلی متری لرزش گیر نداره میخواستم بدونم این نداشتن لرزش گیر باعث تاری عکس نمیشه و مشکل ایجاد نمیکنه یا تو این فاصله کانونی لرزش گیر کلا بی تاثیره ؟

بله لنزهای 50مم لرزشگیر ندارند و مطمئن باشید باعث تاری عکس نمی شوند و شما حتما از نتیجه راضی خواهید بود. اگه لرزشگیر نداشتن باعث تاری عکسها می شد اونوقت لنزهای ثابت و به خصوص 50مم این همه طرفدار نداشت.

موفق باشید.
    abehrooz تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    10

دوستان طی تحقیقات من کلا لنز های 50 میلی متری لرزش گیر نداره میخواستم بدونم این نداشتن لرزش گیر باعث تاری عکس نمیشه و مشکل ایجاد نمیکنه یا تو این فاصله کانونی لرزش گیر کلا بی تاثیره ؟
    در صورتی که با دیاف های باز عکاسی کنید و نور مناسب باشد
    سرعت شاتر بسیار بالا خواهد رفت
    و اثر لرزش کمتر میشود
    SHOK53، Dariush Chegini و abehrooz تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

بستگی به سرعت شاتر و مقدار لرزش دستتان دارد. اگر روی دوربین کراپدار در حالت دوربین روی دست و با سرعت شاتر کمتر از 1/80 ثانیه عکاسی کنید به احتمال زیاد اثر لرزش دوربین در عکس دیده خواهد شد.
    Ealireza، fariborz.nz و abehrooz تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

سلام دوستان
    يك سوال در مورد شماره سريال لنز دارم، مثلا همين لنز 50mm f1.4g من كه يكي از دوستان از امريكا اورده بود سريالش با us شروع ميشه، اما لنزهاي ديگري كه اينجا خريدم سريالشون فقط عدد هست، ميخواستم بدونم نيكون لنزها رو سفارش بعضي كشورها ميسازه ؟ يا همه اين لنزها سريالشون با us شروع ميشه ؟
    Nikon D750

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط shetab2 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    يك سوال در مورد شماره سريال لنز دارم، مثلا همين لنز 50mm f1.4g من كه يكي از دوستان از امريكا اورده بود سريالش با us شروع ميشه، اما لنزهاي ديگري كه اينجا خريدم سريالشون فقط عدد هست، ميخواستم بدونم نيكون لنزها رو سفارش بعضي كشورها ميسازه ؟ يا همه اين لنزها سريالشون با us شروع ميشه ؟
    دوست گرامی با سلام،

تمامی محصولات نیکون که از خط تولید خارج می شوند و عازم کشور آمریکا هستند قبل از شماره سریال، حروف US رو به عنوان پیشوند سریال دارند. حتی این US بر روی جعبه اونها هم نوشته میشه و این طور نیست که نیکون برای هر کشوری سفارش بگیره و برای اون کشور لنز یا دوربین تولید کنه چرا که مثلا دوربین D4 تو همه جای دنیا یکیه.

این کد گذاری بیشتر برای سهولت ارسال محصولات نیکون به بازار آمریکا بر روی محصول نوشته میشه و مشخص می شه که این محصول قرار هست به آمریکا که بازار بزرگی هم برای محصولات دیجیتالی هست صادر بشه و گرنه هیچ تفاوتی بین محصولاتی که به آمریکا صادر میشه و محصولاتی که به سایر کشورها مثل ایران صادر میشه چه از نظر کیفی و چه از نظر کمی وجود نداره.
    Alireza_Lv تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    792

نقل قول نوشته اصلی توسط shetab2 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    درود بر شما دوست عزيز و بزرگوار

دليل اصلي اين تفاوت اينه که Nikon USA و Nikon Japan به صورت 2 شرکت مجزا ثبت شدن و خدماتي مجزا ارائه ميکنن و به همين دليل از شماره سريال متفاوت در محصولشون استفاده ميکنن. در واقع اون US اول شماره سريال نشانگر محصولي متعلق به شرکت نيکون آمريکا است که صد البته مثل عمده محصولات در ساير کشورها توليد ميشه. پس شاید بتوان گفت اينکه "محصول به سفارش آمريکا توليد شده" صحت معنايي بيشتري داره.

براي مصرف کننده تفاوت در نحوه دريافت خدمات هست. در بازار آمريکا محصولات نيکون آمريکا با 5 سال ضمانت شرکت نيکون و ارائه سرويس در مراکز خدماتي رسمي نيکون عرضه ميشه که در بازار آمريکا بسيار گسترده عمل ميکنه. محصولات مشابه که از بازار بين المللي بصورت غير رسمي به آمريکا وارد و توزيع ميشه (مثلا بسياري موارد در ebay) شامل اين خدمات نيستند و طبیعتا ارزانتر هستند . اين محصولات نه غير قانوني اند و نه کاملا قانوني و به همين دليل به اين بازار gray market میگن. البته در خارج از بازار آمريکا اين محصولات همان گارانتي و خدمات معمول نيکون را دريافت ميکنند.

در اين لينک از سايت نيکون آمريکا توضيح کاملتر رو مشاهده ميفرماييد. 2 مورد مهم آخر به اينکه خدمات و گارانتي محصولات بازار خاکستري توسط وارد کننده يا فروشنده انجام ميشه (با واسطه براي مراکز نيکون در کشوري که بازار هدف اون محصول بوده ارسال ميشه) و نيکون آمريکا از سرويس اين محصولات معذوره اشاره مي کنه.

در خصوص اينکه آيا تفاوتي در کيفيت اين محصولات وجود داره يا خير متاسفانه هيچ داده مستندي ندارم. کن راکول نيز يک مطلب در همين خصوص داره که البته پر از حواشي نامربوط و توصيه هاي بي قيد و شرط معمول ايشون هست.
    ویرایش توسط fariborz.nz : Wednesday 12 February 2014 در ساعت 13:26 دلیل: افزودن يک منبع

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط fariborz.nz نمایش پست ها
    درود بر شما دوست عزيز و بزرگوار

اتفاقا بر عکس آنچه دوست گرامي ata_m3 عنوان فرمودند شاید بتوان گفت اينکه "محصول به سفارش آمريکا توليد شده" صحت معنايي بيشتري داره و اينکه "براي سهولت ارسال" باشه درست نيست. دليل اصلي اين تفاوت اينه که Nikon USA و Nikon Japan به صورت 2 شرکت مجزا ثبت شدن (در مورد کنون و بسياري برندهاي ديگه هم صادقه که حتي برندشون در بازار آمريکا متفاوت هست) و به همين دليل از شماره سريال متفاوت در محصولشون استفاده ميکنن. در واقع اون US اول شماره سريال نشانگر محصولي متعلق به شرکت نيکون آمريکا است که صد البته مثل عمده محصولات در ساير کشورها توليد ميشه.

براي مصرف کننده تفاوت در نحوه دريافت خدمات هست. در بازار آمريکا محصولات نيکون آمريکا با 5 سال ضمانت شرکت نيکون و ارائه سرويس در مراکز خدماتي رسمي نيکون عرضه ميشه که در بازار آمريکا بسيار گسترده عمل ميکنه. محصولات مشابه که از بازار بين المللي بصورت غير رسمي به آمريکا وارد و توزيع ميشه (مثلا بسياري موارد در ebay) شامل اين خدمات نيستند و طبیعتا ارزانتر هستند . اين محصولات نه غير قانوني اند و نه کاملا قانوني و به همين دليل به اين بازار gray market میگن. البته در خارج از بازار آمريکا اين محصولات همان گارانتي و خدمات معمول نيکون را دريافت ميکنند.

در اين لينک توضيح کاملتر رو مشاهده ميفرماييد. 2 مورد مهم آخر به اينکه خدمات و گارانتي محصولات بازار خاکستري توسط وارد کننده يا فروشنده انجام ميشه (با واسطه براي مراکز نيکون در کشوري که بازار هدف اون محصول بوده ارسال ميشه) و نيکون آمريکا از سرويس اين محصولات معذوره اشاره مي کنه.

در خصوص اينکه آيا تفاوتي در کيفيت اين محصولات وجود داره يا خير متاسفانه هيچ داده مستندي ندارم.

جناب fariborz،

با عرض سلام و با تشکر فراوان بابت توضیحات مفید و ارزندتون.

در مورد gray market و بحث خدمات نیکون در آمریکا بنده حرف شما رو کاملا قبول دارم اما اینکه محصولات تولیدی نیکون آمریکا با محصولات نیکون ژاپن یا تایلند یا حتی چین تفاوت داره موافق نیستم.

ببینید صنعت اپتیک، صنعتی هست که هر کسی به تکنولوژی اون دسترسی نداره. نیکون به عنوان یکی از چند غول اپتیک ساز دنیا هیچ وقت نمی یاد دو لنز یکسان رو با توجه به محل کارخانه با دو کیفیت متفاوت عرضه کنه. مطمئنا منبع و منشا نیکون آمریکا هم نیکون ژاپن بوده و اینطور نیست که نیکون آمریکا خودسرانه اقدام به تولید یا عرضه محصولات کنه. تمامی فعالیتهای نیکون آمریکا تحت نظارت دقیق و بازرسی نیکون ژاپن هست همچنین کارخانه های چین و تایلند هم به همین تریتب.

اگه کوچکترین تفاوتی چه از نظر عملکرد چه از نظر کیفی در بین محصولات نیکون وجود داشته باشه اعتبار این شرکت زیر سوال میره. پس تمامی مدیران و کارگرها قبل از اینکه تو کارخونه استخدام بشند دوره های مربوط به کارهایی که انجام خواهند داد رو طی می کنند و نتیجه کارشون دائما توسط مهندسان ژاپنی کنترل میشه.

با اینکه طبق گفته شما این دو شرکت مجزا ثبت شدند اما در واقع یک شرکت هستند. آیا نیکون آمریکا خودش مبتکر لنز و دوربین بوده؟ آیا محصولی داشته که این محصول مختص منه و ربطی به نیکون ژاپن نداره؟؟؟

یقینا و حتما و مطمئنا تکنولوژی نیکون آمریکا که در واقع شعبه ای از نیکون ژاپن هست به عاریت گرفته شده و تمامی فعالیت های اونها هم توسط headquarter های نیکون که در ژاپن هستند کنترل میشه.

به عنوان مثال تمامی افراد جهان یک نوع دوربین مثلا D7000 میشناسند و هیچ وقت نمی یاند بگند که چون این d7000 تولید آمریکا هست پس کیفیتش بهتره. اگه این طور بود خود ژاپنی ها باید از آمریکا خرید می کردند که فرض غلط و اشتباهی هست.

در مورد شماره سریال هم چیز خاصی نیست که بخواییم روش بحث کنیم. کارخونه ژاپن هم می تون از حروف JP یا کارخونه چین هم می تونه از حروف CN یا کارخونه تایلند هم می تونه از حروف TH استفاده کنه.
    کوروش و SaEiD_MaFiA تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا SaEiD_MaFiA آواتار ها
    تشکر کرده
    16

عاره من کاملا قبول دارم. عصلن تفاوتی بین تولیدات چینی و تایلندی و اندونزی و ژاپن یا حتی عامریکا نیست. علبته واسه این شرکت ای بزرگ
    چون همه میدونن توی دنیا یه نیکون بیشتر نیست و تقلبی هم وجود نداره
    ata_m3 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط SaEiD_MaFiA نمایش پست ها
    عاره من کاملا قبول دارم. عصلن تفاوتی بین تولیدات چینی و تایلندی و اندونزی و ژاپن یا حتی عامریکا نیست. علبته واسه این شرکت ای بزرگ
    چون همه میدونن توی دنیا یه نیکون بیشتر نیست و تقلبی هم وجود نداره
    اینها یعنی چی ؟
    Silence، K_NMT، Amir Tavakoli و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا SaEiD_MaFiA آواتار ها
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    اینها یعنی چی ؟
    سبک نوشتاری جدیده که توی شبکه های اجتماعی اینترنتی مد شده متاسفانه اینجانب هم گرفتارش شدم :D
    البته ناگفته نماند نوشتنش هم زیر دست سریعتر هستش
    به دل نگیرید

صفحه 25 از 38 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین