صفحه 15 از 38 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 374
Like Tree671تشکر

موضوع: لنز 50 mm

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام مجدد این مورد هم هست میشه راهنمایی بفرمایید
    AF Nikkor 50mm f1.8D

به قیمت ۷۰ دلار

من اصالا برای پرتره نیمخوام برای عکاسی از اشیاء و گل و گیاه میخوام .
    سلام
    سری E رو نمی دونم اما فکر نمی کنم به این قیمتها بیارزه و دورانش هم تموم شده. 50 1.8 D لنز خوبی است فقط حداقل فاصله فوکوسش 45 سانتی متر است. باید ببینید به دردتون می خوره یا نه. یعنی به درد عکاسی از اشیا و گیاهان خیلی کوچک نمی خوره.
    marypm و viva_utopia تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

AF Nikkor 50mm f1.8D

تهران - نو با جعبه . 350 هزار تومان رویت شد
    lamagra و marypm تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2579

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    سلام
    سری E رو نمی دونم اما فکر نمی کنم به این قیمتها بیارزه و دورانش هم تموم شده. 50 1.8 D لنز خوبی است فقط حداقل فاصله فوکوسش 45 سانتی متر است. باید ببینید به دردتون می خوره یا نه. یعنی به درد عکاسی از اشیا و گیاهان خیلی کوچک نمی خوره.
    بله ممنون دوست عزیز . نمیدونم تعریف خیلی کوچیک برای این لنز چی هست . من منظورم از کوچیک همون گل و گیاه های فصلی هست که در اطرافم هست که فکر کنم خیلی کوچیک به حساب نمیاد . تا نظر شما چی باشد البته . دوست داشتم عکس بوکه بتونم بگیرم که گرفتنش با دوربین و لنز خودم (D7000) کمی دردسر داره بوکه میشه اما به سختی و با خیلی تلاش (شاید هم من ناشی هستم).
    Hamid-v تشکر می‌کند.
    میم مطهر
    وقتی میشود دنیایی را در نگاهی گنجاند . . .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2579

ببینید این بهترین عکسی بوده که به صورت بوکه تونستم با نیکون دی ۷۰۰۰ و لنزی که روش هست بگیرم .

البته نمی دونم درست متوجه شدم یا نه اما هر چه اشیایی که پشت سوژه مورد نظرم بود نزدیکتر بود به سوژه ام٬ کمتر بوکه میشد. و هر چی دورتر بود بیشتر بوکه میشد مثلا در اینجا #971 هر کاری کردم نتونستم بوکه کنم چون اون برگها خیلی به گلم نزدیک بود . (نمیدونم مشکل از ناشی بودن من هست یا واقعا انتظارم از لنز فعلی خودم کمی بی ربطه برای این کار )

اگر مربوط به لنز میشه آیا این مشکل را میتونم با یه لنز ۵۰ برطرف کنم .

کلا من برای چنین هدفی برم سمت یک لنز ۵۰ یا انتخابم اشتباه هست و گزینه دیگری را باید مد نظر قرار بدم. از نظر بوکه بودن آیا خروجی یه لنز ۵۰ با این عکسهایی که من با لنز خودم گرفتم تفاوت محسوسی داره اصلا یا نه ؟

_HNO4360.jpg

ممنون که با بزرگواری و صبوری پاسخ میدید.
    میم مطهر
    وقتی میشود دنیایی را در نگاهی گنجاند . . .

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط marypm نمایش پست ها
    ببینید این بهترین عکسی بوده که به صورت بوکه تونستم با نیکون دی ۷۰۰۰ و لنزی که روش هست بگیرم .

البته نمی دونم درست متوجه شدم یا نه اما هر چه اشیایی که پشت سوژه مورد نظرم بود نزدیکتر بود به سوژه ام٬ کمتر بوکه میشد. و هر چی دورتر بود بیشتر بوکه میشد مثلا در اینجا #971 هر کاری کردم نتونستم بوکه کنم چون اون برگها خیلی به گلم نزدیک بود . (نمیدونم مشکل از ناشی بودن من هست یا واقعا انتظارم از لنز فعلی خودم کمی بی ربطه برای این کار )

اگر مربوط به لنز میشه آیا این مشکل را میتونم با یه لنز ۵۰ برطرف کنم .

کلا من برای چنین هدفی برم سمت یک لنز ۵۰ یا انتخابم اشتباه هست و گزینه دیگری را باید مد نظر قرار بدم. از نظر بوکه بودن آیا خروجی یه لنز ۵۰ با این عکسهایی که من با لنز خودم گرفتم تفاوت محسوسی داره اصلا یا نه ؟

_HNO4360.jpg

ممنون که با بزرگواری و صبوری پاسخ میدید.
    سلام
    از آنجا كه فاصله دوربين با سوژه در عكس شما 67 سانتيمتر، فاصله كانوني 105 م م و اپرچر 5.6 بوده ، عمق ميدان در عكس شما، حدود 10 م م بوده است. با توجه به اينكه براي يك سايز سنسور مشخص،‌عمق ميدان به فاصله كانوني لنز، اپرچر و فاصله از سوژه بستگي دارد با استفاده از لنز 50 م م و فاصله 45 سانتيمتر از سوژه (كمترين فاصله فوكوس) و اپرچر 1.8 عمق ميدان 7 م م خواهد بود كه تفاوتي فاحشي در چنين عكسي ايجاد نخواهد كرد. اگر به دنبال عمق ميدان بسيار كم هستيد تا پس زمينه يك دست تري داشته باشيد به نظرم بايستي لنز ماكرو با فاصله كانوني 90 به بالا استفاده كنيد.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Saturday 11 May 2013 در ساعت 09:15
    Digital Lover، masoudrejae، D.Daneshmand و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    از آنجا كه فاصله دوربين با سوژه در عكس شما 67 سانتيمتر، فاصله كانوني 105 م م و اپرچر 5.6 بوده ، عمق ميدان در عكس شما، حدود 10 م م بوده است. با توجه به اينكه براي يك سايز سنسور مشخص،‌عمق ميدان به فاصله كانوني لنز، اپرچر و فاصله از سوژه بستگي دارد با استفاده از لنز 50 م م و فاصله 45 سانتيمتر از سوژه (كمترين فاصله فوكوس) و اپرچر 1.8 عمق ميدان 7 م م خواهد بود كه تفاوتي فاحشي در چنين عكسي ايجاد نخواهد كرد. اگر به دنبال عمق ميدان بسيار كم هستيد تا پس زمينه يك دست تري داشته باشيد به نظرم بايستي لنز ماكرو با فاصله كانوني 90 به بالا استفاده كنيد.
    اقای چگینی این فرمول اش برای دوربین های کراپدار نیکون چی هست؟
    (با چه فرمولی از دیافراگم و فاصله کانونی و فاصله عمق میدان را بدست اوردید؟)
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    اقای چگینی این فرمول اش برای دوربین های کراپدار نیکون چی هست؟
    (با چه فرمولی از دیافراگم و فاصله کانونی و فاصله عمق میدان را بدست اوردید؟)
    سلام
    من از نرم افزار DOF Calculator كه در گوشي موبايلم دارم استفاده مي كنم. نرم افزارهاي فراواني براي محاسبه عمق ميدان و فاصله هايپرفوكال وجود دارد كه با جستجو در گوگل مي توانيد بيابيد.
    ارادت
    marypm، Kane و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

آقای چگینی مجیک لترن نکردید؟ در نمایشگر خود دوربین در هر فاصله کانونی و اف این اطلاعات را نمایش میدهد.
    saeed2vfx، D.Daneshmand، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

سلام اساتید بزرگ! من یه لنز 50 میلیمتری دارم f1.8. خیلی لنز جذاب و دوست داشتنیه! امروز یجا یه نفر یه چیز واسه فروش گذاشته بود نظرمو جلب کرد! واید نمیدونم چیچی! چون دیدم دهانه اش اندازه لنز 50 میشه وسوسه شدم بخرم! کسی تجربه کار با اینارو داره؟ واقعا لنزو وایدتر میکنه؟ اینم لینکش
    Kelda 58mm 0.45x Digital High Definition Super Wide Angle Lens With Macro

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام
    من میخوام عکاسی ماکروگرافی از گل انجام بدهم(گلی با نسبت 1:1 روی سنسور ثبت شود) اما با توجه به گرون بودن لنز ماکرو میخواستم ببینم میتونم از لنز 50 اف 1.8 هم برای کار های عمومی استفاده کنم (پرتره اجتماعی ) و با استفاده از اکستندر برای ماکرو .؟

و برای بدنه نیکون چه اکستندری (مارک و مشخصات ان) بگیرم . و همچنین به چه صورتی به ماکروگرافی از یک گل برسم.
    همچنین این اکستندر ها ارتباط را با لنز حفظ میکنند یا نه (از لحاظ فکوس و کنترل دیافراگم)

مشکلات احتمالی استفاده از اکستندر چیست اگر مقاله ای در این راستا در اینترنت هست به من ادرس بدید

با تشکر

صفحه 15 از 38 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین