صفحه 31 از 38 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 301 تا 310 , از مجموع 374
Like Tree671تشکر

موضوع: لنز 50 mm

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام
    آیا این لنز (50G f1.4) با دوربین های کراپدار مثل سری های ۵xxx یا ۷xxx به طور طبیعی و ذاتی مشکل فوکس، مثل فوکوس در پشت یا جلوی نقطه فوکوس دارد؟
    وقتی این لنز را بر روی دوربین کراپدار تست کردم حدود ۳ سانتی متر عقبتر فوکوس میکند به فروشنده محترم که گفتم، فرمودند این مشکل طبیعی است و باید با دوربین فول‌فریم استفاده شود! با اینکه مطمئنم چنین چیزی درست نیست با این حال گفتم از دوستان دیگر هم سؤال کنم.
    به طور کلی گارانتی لنز آیا شامل مشکل بک یا فرونت فوکوس میشود؟
    البته می‌شود دوربین را با لنز کالیبره کرد اما با هر بدنه‌ای که بخواهم استفاده کنم باید تنظیم شود و بدنه‌هایی هم که امکان کالیبره کردن ندارند باید با پرداخت هزینه زیاد کالیبره شود.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط moryafa نمایش پست ها
    سلام
    آیا این لنز (50G f1.4) با دوربین های کراپدار مثل سری های ۵xxx یا ۷xxx به طور طبیعی و ذاتی مشکل فوکس، مثل فوکوس در پشت یا جلوی نقطه فوکوس دارد؟
    وقتی این لنز را بر روی دوربین کراپدار تست کردم حدود ۳ سانتی متر عقبتر فوکوس میکند به فروشنده محترم که گفتم، فرمودند این مشکل طبیعی است و باید با دوربین فول‌فریم استفاده شود! با اینکه مطمئنم چنین چیزی درست نیست با این حال گفتم از دوستان دیگر هم سؤال کنم.
    به طور کلی گارانتی لنز آیا شامل مشکل بک یا فرونت فوکوس میشود؟
    البته می‌شود دوربین را با لنز کالیبره کرد اما با هر بدنه‌ای که بخواهم استفاده کنم باید تنظیم شود و بدنه‌هایی هم که امکان کالیبره کردن ندارند باید با پرداخت هزینه زیاد کالیبره شود.
    نه آقا فروشنده بیخود فرمودند. این لنز مشکلی با کراپ دار و غیر آن ندارد. من این لنز را دارم و بدون مشکل روی هر دو استفاده می کنم.
    moryafa، mreza1001، aidin594 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط abehrooz نمایش پست ها
    ببخشید این سوال رو می پرسم در صورت استفاده از اف 4 اونوقت خرید لنزی با اف 1.8 چرا ؟؟ ( فقط بخاطر شارپنس لنز ؟؟؟؟ )
    یعنی در اف 1.8 تصاویر شارپ نیست
    دوست عزیز تا اون شارپنس مورد نظر شما چی باشه.منظور از اینکه ماکزیمم شارپنسشون بین 5.6 تا 8 هست ، این نیست که دیافهای پایین تر کارایی لازم رو ندارن.بستگی به شرایط نوری سوژه و محیط داره.وقتی بالا بردن ایزو و کاهش سرعت شاتر و تنظیم نوردهی و .... مقاصد شما رو تامین نکنه همین دیاف بازتره که به کار میاد.ضمنا همونطور که دوستان فرمودند بک فوکوس و فرانت فوکوس این لنز هیچ ارتباطی به کراپدار یا فول فریم بودن دوربین نداره.ضمن اینکه در بدنه های کراپدار وقتی لنز فول فریم استفاده بشه (مثل همین D 7000 و لنز 50مم )تصویر بهتری از فول فریم بدست میده چرا که از مرکز لنز و اطراف آن عبور نور از لنز به سنسور صورت میگیره و نور عبوری از گوشه ها به سنسور نمیرسه.اگه اشتباه میکنم دوستان اصلاح بفرمایید.
    Persian و moryafa تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    نه آقا فروشنده بیخود فرمودند. این لنز مشکلی با کراپ دار و غیر آن ندارد. من این لنز را دارم و بدون مشکل روی هر دو استفاده می کنم.
    سلام
    ممنون از پاسخ سریع و قاطع شما. مشکل اینجا است که گارانتی لنز به خصوص، خیلی مشخص نیست شامل چه مشکلاتی است. با یکی از فروشندگان معروف که صحبت کردم گفت مشکل بک و فرونت فوکوس جزء گارانتی نیست بلکه اگر چنین مشکلی داشت (فقط در ۲۴ ساعت اول فرصت تست) این جزء لنزهای معیوب حساب می‌شود و باید تعویض شود. دیگری همان که در پست قبل آمد را گفت؛ سومی گفت به سادگی خود لنز با نرم اقزارهای تخصصی adjust میشود و بالاخره دیگری گفت لنز را نمی‌شود کاری کرد بلکه بدنه را با لنز البته باز هم با نرم اقزارهای تخصصی می‌شود کالیبره کرد!
    آیا از دوستان کسی چنین مشکلی داشته و برای رفع آن چه کار کرده است؟

كاربر همراه mohammad bagher آواتار ها
    تشکر کرده
    164

نقل قول نوشته اصلی توسط moryafa نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از پاسخ سریع و قاطع شما. مشکل اینجا است که گارانتی لنز به خصوص، خیلی مشخص نیست شامل چه مشکلاتی است. با یکی از فروشندگان معروف که صحبت کردم گفت مشکل بک و فرونت فوکوس جزء گارانتی نیست بلکه اگر چنین مشکلی داشت (فقط در ۲۴ ساعت اول فرصت تست) این جزء لنزهای معیوب حساب می‌شود و باید تعویض شود. دیگری همان که در پست قبل آمد را گفت؛ سومی گفت به سادگی خود لنز با نرم اقزارهای تخصصی adjust میشود و بالاخره دیگری گفت لنز را نمی‌شود کاری کرد بلکه بدنه را با لنز البته باز هم با نرم اقزارهای تخصصی می‌شود کالیبره کرد!
    آیا از دوستان کسی چنین مشکلی داشته و برای رفع آن چه کار کرده است؟
    سلام
    ببنین من لنز 50 م م 1.8 سری D دارم و روی بدنه من D7000 بک فکوس داشت البته لنز مشکلی نداشت بدنه من مشکل بک فکوس داشت من با نرم افزار داخلی نیکون و چارت فکوس تصحیحش کردم و موضوع رو با آقای قاسمی ( مسئول بخش تعمیرات تعمیرگاه مرکزی دوربین ایده آل ) مطرح کردم گفتن ببرم اونجا و طی چند ساعت برای دوربین و لنز ها رو ادجاست کردن و الان مشکلی نداره و خیلی دقیق فکوس میکنه ، بنظر من اگه لنز رو خریدین حتما برین و تعویض کنین اگر هم نمیتونین تعویض کنین یک تماس با آقای قاسمی بگیرین ( ایده آل دوربین بخش تعمیرات ) همینجا هم فروم دارن اینجا ، مسلما کمکتون میکنن .
    موفق باشین
    moryafa تشکر می‌کند.
    Nikon D7000 + Nikkor 18-105 + Nikkor 50 f1.8 D + Tokina 11-16 f2.8 + Nikon SB-700

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad bagher نمایش پست ها
    سلام
    ببنین من لنز 50 م م 1.8 سری D دارم و روی بدنه من D7000 بک فکوس داشت البته لنز مشکلی نداشت بدنه من مشکل بک فکوس داشت من با نرم افزار داخلی نیکون و چارت فکوس تصحیحش کردم و موضوع رو با آقای قاسمی ( مسئول بخش تعمیرات تعمیرگاه مرکزی دوربین ایده آل ) مطرح کردم گفتن ببرم اونجا و طی چند ساعت برای دوربین و لنز ها رو ادجاست کردن و الان مشکلی نداره و خیلی دقیق فکوس میکنه
    سلام
    ممنون از راهنمایی شما
    تا آنجا که من اطلاع دارم اینکه بدنه مشکلی مثل بک فوکوس داشته باشد بسیار کمتر از لنز است. بدنه‌هایی مثل d800 نیکون که مشکل فوکوس در نقاط سمت چپ داشت یا 1ds مارک سوم از کنون که مشکل فوکوس داشت و ... با تنظیم مثلا زوایه آینه مربوط به سنسور فوکوس درست می‌شود (به صورت فیزیکی و نه با نرم افزار) و نشانه‌اش هم این است که با تمام لنزهای شما مشکل داشته باشد و نه فقط با یکی.
    اما مشکل من این است که حدود ۳ سانتی متر بک فوکوس دارد (آن هم لنز، چون بدنه با سایر لنزها مشکلی ندارد) و حتی عدد منفی ۲۰ هم فوکوس را درست نمی‌کند!!
    با این حال فروشنده می‌گوید لنز درست است!! و باید بدنه و لنز را بیاوری تا کالیبره شود
    همانطور که قبلا گفتم کالیبره کردن چند ساعت بیشتر طول نمی‌کشد اما باید برای همه بدنه‌ها (که گارانتی آنها هم تمام شده) کالیبره شود آن هم فقط در تهران و نه در شهرستان‌ها؛ که این کار یک مسکن است نه حل مشکل.
    منظور من از ایجاد این پست، فراهم کردن یک مرجع درباره این گونه مشکلات است تا اگر به تهران آمدم و خدمت فروشنده رسیدم و باز گفت لنز سالم است و مثلا با بدنه کراپدار نمی‌سازد و ... به جای جر و بحث این گقتگوها را نشانش دهم.
    باز هم ممنون از کمک دوستان
    ویرایش توسط moryafa : Sunday 29 June 2014 در ساعت 17:13 دلیل: تصحیح غلط تایپی
    mohammad bagher تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

با سلام وخسته نباشید
    دوربین من دی5100 است و می خواهم
    لنز Nikon 50mm F1.4 D نیکون را بگیرم می خواستم بدونم با این دوربین و لنز می توانم اتو فوکوس داشته باشم
    ممنون

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط javad.zidane نمایش پست ها
    با سلام وخسته نباشید
    دوربین من دی5100 است و می خواهم
    لنز Nikon 50mm F1.4 D نیکون را بگیرم می خواستم بدونم با این دوربین و لنز می توانم اتو فوکوس داشته باشم
    ممنون
    خیر اتوفکوس نخواهید داشت دوربینهای سری 3xxx و 5xxx نیکون موتور بدنه ندارند.
    به نظر من بهتره بجای این لنز 50/1.8 G رو تهیه کنید.
    johnny_depp، javad.zidane، salman1 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    67

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    خیر اتوفکوس نخواهید داشت دوربینهای سری 3xxx و 5xxx نیکون موتور بدنه ندارند.
    به نظر من بهتره بجای این لنز 50/1.8 G رو تهیه کنید.
    سلام.
    ببخشید تفاوت 50mm f1.8 D با 50mm f1.8 G در چی هست؟
    چون قیمت G حدود 350 تومان گرون تره.موتور فوکوس داره که گرونتره؟

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

اولین تفاوتشون دارا بودن موتور فکوس هست. ولی سری G علاوه بر موتور فکوس از عدسیهای aspherical هم استفاده میکنه که باعث میشه کیفیت اپتیک بهتری نسبت به سری D داشته باشه. بدنه اون هم کیفیت ساخت بهتری داره.

پ ن: اینو از من نشنیده بگیرید ولی خیلی جاها که با نسخه 1.4 G مقایسه شده گفته شده که 1.8 کیفیت بالاتری داره.
    http://www.imafoto.net/blog/featured...-vs-50mm-1-8g/
    ویرایش توسط mostafa_1366 : Thursday 28 August 2014 در ساعت 21:25
    johnny_depp، ata_m3، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

صفحه 31 از 38 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... آخرینآخرین