صفحه 32 از 38 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 311 تا 320 , از مجموع 374
Like Tree671تشکر

موضوع: لنز 50 mm

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط johnny_depp نمایش پست ها
    سلام.
    ببخشید تفاوت 50mm f1.8 D با 50mm f1.8 G در چی هست؟
    چون قیمت G حدود 350 تومان گرون تره.موتور فوکوس داره که گرونتره؟
    دوست گرامی ورژن G به دلیل جدید بودن، دارای موتور فوکوس، استفاده از یک المان اسفریکال که باعث حذف فلر میشه، کیفیت ساخت بهتر گرونتر هست.

در مورد مقایسه شارپی دو لنز، در بعضی از دیافراگم ها ورژن D شارپتر هست مثل دیافراگم 4 که لنز ورژن G در تمامی دیافراگمهایش شارپی دیافراگم 4 ورژن D را ندارد و در بعضی دیافراگم ها هم برتری با ورژن G هست مثل دیاف 1.8 .در دیافراگم 1.8 که مشکل شارپنس در تمامی لنزهای با اپرچر واید وجود دارد خوشیختانه این مساله به خوبی در ورژن G حل شده که حتی این مورد اون رو بهتر از ورژن 1.4 در دیافراگم 1.4 میکنه که شارپنس خوبی نداره.

در کل هر دو لنز خوبی هستند و با توجه به نیازهاتون هر دو پیشنهاد میشه. اما اگه شارپنس در دیافراگم 1.8 براتون مهمه بهترین گزینه براتون همین ورژن G هست که حتی در این دیافراگم شارپنسش از 85mm f/1.8G هم بیشتر هست.

موفق باشید.
    ویرایش توسط ata_m3 : Thursday 28 August 2014 در ساعت 22:25
    johnny_depp، mostafa_1366 و Mohsen Sniper تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

کیفیت D با G قابل مقایسه نیست ...
    به ویژه در F های پایین تر ، به مراتب سری G شارپ‌تر است ...
    همچنین ، در گوشه‌ها سری G ، بسیار بهتر عمل می‌کند ...
    هر چند فقط در f .4 کیفیت D در خروجی و شارپنس در بهترین حالت خودش است ، اما برتر از G نیست و در بهترین حالت تا حدی برابری می‌کند ...
    علت را دوستان گفتند و من به خروجی تصویر اشاره کردم ...
    ویرایش توسط کوروش : Friday 29 August 2014 در ساعت 00:47
    johnny_depp تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5142

مقایسه نمودار MTF دو لنز:

d.JPG

g.JPG
    johnny_depp تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12880

عطاي عزيز
    خروجي واقعي تصوير اين دو ، با اين نمودارها ، همخواني نداره.
    البته در مركز.
    وگرنه كناره هاي سري D كه به وضوح محوتر است و Ca دارد.
    تفاوت خيلي بيشتر از اينهاست.
    وقتي با هر دو عكس بگيريد حتي تفاوت رنگ حاصل از عدم بازتاب فلر ، كاملن آشكارتر است
    كه گاهي انگار يك پرده تصوير شيري تر است از نسخه G
    و البته همه اينها وقتي است كه دو نسخه را كنار هم بررسي كنيد، وگرنه به خودي خود كمتر أشكار است
    ata_m3 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    عطاي عزيز
    خروجي واقعي تصوير اين دو ، با اين نمودارها ، همخواني نداره.
    البته در مركز.
    وگرنه كناره هاي سري D كه به وضوح محوتر است و Ca دارد.
    تفاوت خيلي بيشتر از اينهاست.
    وقتي با هر دو عكس بگيريد حتي تفاوت رنگ حاصل از عدم بازتاب فلر ، كاملن آشكارتر است
    كه گاهي انگار يك پرده تصوير شيري تر است از نسخه G
    و البته همه اينها وقتي است كه دو نسخه را كنار هم بررسي كنيد، وگرنه به خودي خود كمتر أشكار است

کوروش جان با سلام،

حقیقتا اون چیزی که در آزمایشگاه ها و با نرم افزار های مختلف مشخص میشود با اون چیزی ما در دنیای واقعی می بینیم تفاوت دارد نه تنها در مورد این لنزها، بلکه در مورد تمامی لنزهای دیگر هم صادق هست.

من خودم ورژن G رو دارم و شارپنس خیلی خوبی هم داره یکی از دوستان هم ورژن D رو دارند و ایشون هم از اون لنز رضایت کامل دارند. البته من هیچ وقت دو لنز رو از نزدیک تست نکردم از به نکات مثبت و منفی سری D بر طبق تجربیات خودم آگاهی ندارم. اما طبق فرموده شما و به فرض استناد بر این نمودارها شارپنس ورژن D در کناره ها و گوشه های تصویر به خصوص در f های پایین چنگی به دل نمیزند و با بستن دیافراگم رفته رفته بهتر میشو، چیزی که در بیشتر لنزها وجود دارد. لنز سری G از آن دسته لنزهایی هست که شارپنسش تقریبا در تمامی دیاف ها خوب و رضایت بخشه و با بستن یا باز کردن دیاف تغییر محسوسی در شارپنس دیده نمیشه.

اما آن دوست عزیزی هم که ورژن D رو دارند به فرض توجه نکردن به گوشه های تصویر و تمرکز بر مرکز تصویر و اظهار رضایت از شارپنس و همچنین با استناد بر این نمودار ها، برداشت من شارپنس خوب در مرکز این لنز هست، که گویا با تجربیات شما همخوانی نداره و به قول شما تا دو لنز در کنار هم و در شرایط مساوی تست نشوند، تفاوتها آشکار نخواهد شد.

ارادتمند.
    کوروش تشکر می‌کند.

كاربر آشنا MAJD78 آواتار ها
    تشکر کرده
    236

چه جالب چند روز بیش تفاوت قیمت این دو لنز برام جالب بود و دنبالش میگشتم که این تاپیک رو دیدم
    ممنون

تشکر کرده
    12880

حق با شماست. اين اختلاف زماني آشكار مي شود كه خروجي اين دو در شرايط تقريبا برابر نوري و سوژه و در كنار يكديگر مقايسه شود.
    وگرنه به صورت جدا و مستقل ، خروجي هر دو به نظر بسيار مشابه مي آيد.
    ولي به هر حال تفاوت گوشه ها بارزند.
    ata_m3 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    من تجربه شخصی خودم رو مینویسم امیدوارم به دردتون بخوره.
    من هر دوی این لنزها رو کنار هم بر روی بدنه دی800 تست کردم.
    از نظر اختلاف شارپنس توجیه نشدم که سری جی بهتر از سری دی باشه.از اف 1.8 تا 4 اختلافها بین دو لنز بسیار جزئی است.در بازه ذکر شده حتی ورژن دی در مرکز به نظرم کمی شارپتر بود(خیلی کم).اما در گوشه ها تا اف4 برتری خیلی کمی با نمونه جی بود.این اختلاف در گوشه ها رو شما در فول فریم میبینید اما در کراپدار خیر.چون سنسور تقریبا مرکز لنز رو پوشش میده.یعنی عملا اختلافی نخواهید دید.
    اما چیزی که برای من عجیب بود اختلاف کنتراست این دو لنز بود.ورژن دی تا اف 4 کنتراست بالاتری داشت و از اف 4 به بعد این اختلاف دیده نمیشد.از اف 4 به بعد هم اختلافی در شارپنس ندیدم.
    همینطور به نظرم میاد نمونه جی اعوجاج بیشتری داره.
    در سی آ اختلاف معنی داری بین دو لنز ندیدم .
    به نظرم بزرگترین تفاوت اپتیکی این دو لنز بوکه خیلی بهتر سری جی است.سری دی در بازترین دیافراگم هم بوکه قشنگی نداره و از 2.8 و بسته تر چند ضلعی میشه که من نمیپسندم.بوکه سری جی کلا نرم تر و منظم تره.این مورد به نظرم در عکاسی فضای باز مهمه.
    المان جلویی سری دی در حین فوکوس حرکت زیادی داره(عقب و جلو) اما سری جی خیلی کم حرکت میکنه.در واقع حرکتش نا محسوسه.ولی این حرکت زیاد سری دی و سیلینگ نداشتنش باعث کشیده شدن گرد و غبار به داخل بدنه میشه.همینطور ورژن دی در حین فوکوس سر و صدای بیشتری داره.
    در کل به نظرم اختلاف اپتیکی اونها در حد دو برابر اختلاف قیمتشون نسبت به هم نیست.اما سری جی هم بی دلیل گرون نیست.مجهز شدنش به موتور فوکوس و تکنولوژی جدیدتر که در ساخت اون به کار رفته تا حدودی اختلاف قیمت رو توجیه میکنه.
    خود من از سری دی استفاده میکنم و راضی هم هستم.اگر خودم بودم و میتونستم از بوکه بهتر سری جی بگذرم سری دی رو میخریدم.
    من در مورد این دو لنز تجربه ای داشتم که چند صفحه قبل نوشتم.به نظرم روی کراپدار با موتور فوکوس خرید ورژن دی به صرفه تره.
    کوروش، A.Fatemi و fosoos تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    حق با شماست. اين اختلاف زماني آشكار مي شود كه خروجي اين دو در شرايط تقريبا برابر نوري و سوژه و در كنار يكديگر مقايسه شود.
    وگرنه به صورت جدا و مستقل ، خروجي هر دو به نظر بسيار مشابه مي آيد.
    ولي به هر حال تفاوت گوشه ها بارزند.
    تفاوت گوشه ها در حدیست که با یک کراپ جزییی حل بشه؟من این f1.8D رو دارم حقیقتا عالیه ولی در کنار ورژن جی تست نکردم.اما اگه با یک کراپ کادری موضوع حل میشه که دیگه بحث بی مورده.

تشکر کرده
    12880

اگر داريد از آن لذت ببريد. چون تفاوت ها آزاردهنده نيستند. مگر بخواهيد بخريد كه بهتر است در نظر بگيريد.
    ata_m3، Dariush Chegini و fosoos تشکر می‌کنند.

صفحه 32 از 38 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... آخرینآخرین