صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 82
Like Tree153تشکر

موضوع: NIKKOR AF-S 50mm f/1.4G

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز تفاوت بوکه این دو لنز محسوس و ملموس نیست:

دلیل اینکه f1.4 گرونتر از f1.8 هستش به دلیل تیغه های بیشتر دیافراگم(9 در برابر 7) کیفیت ساخت بهتر و f1.4هستش. اگه واقعا f1.4 به کارتون نمی یاد همون 1.8 رو بگیرید چون ارزش نداره این همه هزینه کنید کیفیت عکسهای دو دوربین هم بسیار نزدیک به هم و می تونم بگم اگه میانگین بگیریم جتی 1.8 کمی بهتر هستش ولی تفاوت محسوس نیست. پیشنهاد می کنم که لینک زیر رو مطالعه بفرمایید: Nikon 50mm f/1.8G vs f/1.4G
    الان خب فکر کنم چون دیاف ۱.۸ توی لنز ۱.۴ بازترین دیافش نیست عملا باید کیفیت عکسهاش توی این دیاف از خود لنز ۱.۸ توی اف ۱.۸ بهتر باشه؟ نه مگه؟

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    فکر ميکنم منظور ايشون تفاوت بوکه 1.4 و 1.8 بوده نه تو ديافراگم برابر

واسه عکس تمام قد بوکه هر لنزی جالب نميشه
    35 1.4 لنز خوبيه

85 1.8 هم اگر به اندازی کافی فاصله داشته باشيد بد نيست من خودم 135 کنون رو دوست دارم البته لنز های بلند تر فضا بيشتری هم لازم دارن
    راستش من این ۳۵ اف ۱.۸ رو بخاطر این خریدم که توی عکس تمام قد بهم بوکه بهتری بده!‌ اما در کمال تعجب دیدم که ۵۰ اف ۱.۸ بهتر بود و با اینکه باید از سوژه بیشتر فاصله میگرفتم اما توی عکس قدی عمق میدان کمتر و بوکه قشنگتری میداد! اما یه چیزی که از این جالبتر بود این که چندروز قبل این لنز رو روی D90 که دوربین قبلیم بود امتحان کردم و حس کردم اونجا بوکه بهتری میده تا روی D7000 که جدید خریدم!‌ حالا برام سواله که آیا اون یکی دو میلیمتر که سنسور d90 از D7000 بزرگتره باعث این موضوع شده یا من توهم زدم؟؟؟؟

كاربر آشنا eqbal آواتار ها
    تشکر کرده
    16

راستش من این ۳۵ اف ۱.۸ رو بخاطر این خریدم که توی عکس تمام قد بهم بوکه بهتری بده
    کلن لنز‌های DX که نیکون برای سنسور کراپدار می‌زنه در سطح کیفی پایینتری نسبت به لنز‌های فول فریم‌ش هستند. ۳۵م‌م معروفه به بوکه‌ی بد داشتن چطور شما انتظار داشتی که بوکه‌ی خوبی بهت بده؟
    پ.ن. برای خریدن لنز، خوندن reviewها و نظرات مصرف‌کنندگان در انجمن‌ها واجب شرعی‌ست :)
    ata_m3، شهاب سیّافی و M.Alinejad تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    راستش من این ۳۵ اف ۱.۸ رو بخاطر این خریدم که توی عکس تمام قد بهم بوکه بهتری بده!‌ اما در کمال تعجب دیدم که ۵۰ اف ۱.۸ بهتر بود و با اینکه باید از سوژه بیشتر فاصله میگرفتم اما توی عکس قدی عمق میدان کمتر و بوکه قشنگتری میداد! اما یه چیزی که از این جالبتر بود این که چندروز قبل این لنز رو روی D90 که دوربین قبلیم بود امتحان کردم و حس کردم اونجا بوکه بهتری میده تا روی D7000 که جدید خریدم!‌ حالا برام سواله که آیا اون یکی دو میلیمتر که سنسور d90 از D7000 بزرگتره باعث این موضوع شده یا من توهم زدم؟؟؟؟
    به احتمال زیاد توهم زدین

شرایط نوری، کیفیت پس زمینه (نوع بافت و طرح بکگراند،وجود نقاط درخشان و منابع نوری ، وجود سایه روشن ها،فاصله بکگراند از سوژه و ....) احتمالا ً باعث شدند در سری دوم بوکه دلنشین تری در عکس ها ببینید ، دوربین بی تقصیر است.

به نظرم اینبار هم کمی بیشتر بررسی و مطالعه کنید تا احیانا ً چند هفته دیگه بین 50 و 85 هم مردد نشوید
    Halalzadeh، fariborz.nz، amir.komeily و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

دوست عزیز برای مقایسه کیفیت این دو لنز در تمام دیافها به Nikon 50mm f/1.4G AF-S Nikkor Lens Image Quality مراجعه کنید.

لنز 1.4 در f/1.4 تعریف چندانی از نظر شارپنس تصویر نداره و حرف دوستمون eqbal کاملا صحیحه.
    شهاب سیّافی تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط eqbal نمایش پست ها
    کلن لنز‌های DX که نیکون برای سنسور کراپدار می‌زنه در سطح کیفی پایینتری نسبت به لنز‌های فول فریم‌ش هستند. ۳۵م‌م معروفه به بوکه‌ی بد داشتن چطور شما انتظار داشتی که بوکه‌ی خوبی بهت بده؟
    پ.ن. برای خریدن لنز، خوندن reviewها و نظرات مصرف‌کنندگان در انجمن‌ها واجب شرعی‌ست :)
    اتفاقا من خیلی پرس و جو کردم!‌ دوستمون آقا وحید هم شاهدن فقط احتمالا نتونستم سوالم رو خوب مطرح کنم و جواب درست نگرفتم!

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    به احتمال زیاد توهم زدین

شرایط نوری، کیفیت پس زمینه (نوع بافت و طرح بکگراند،وجود نقاط درخشان و منابع نوری ، وجود سایه روشن ها،فاصله بکگراند از سوژه و ....) احتمالا ً باعث شدند در سری دوم بوکه دلنشین تری در عکس ها ببینید ، دوربین بی تقصیر است.

به نظرم اینبار هم کمی بیشتر بررسی و مطالعه کنید تا احیانا ً چند هفته دیگه بین 50 و 85 هم مردد نشوید
    نه آقا دیگه ۸۵ خیلی کادرش بسته میشه همین ۵۰ خوبه!‌ ۳۵ام مشتری نداره؟؟؟؟‌

تشکر کرده
    286

دوست عزیز برای مقایسه کیفیت این دو لنز در تمام دیافها به Nikon 50mm f/1.4G AF-S Nikkor Lens Image Quality مراجعه کنید.

لنز 1.4 در f/1.4 تعریف چندانی از نظر شارپنس تصویر نداره و حرف دوستمون eqbal کاملا صحیحه.
    پس ولخرجی نمیکنم و به ۱.۸ بسنده میکنم

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

من کسی رو می شناسم که لنز 1.8 داشته و فروخته 1.4 گرفته و باز هم اونو فروخته و دوباره 1.8 گرفته. همیشه انتخاب بین این دو لنز کاربرهای بسیاری رو سردرگم می کنه سرعت فوکوس 1.8 از 1.4 بهتره.

دوست عزیز کیفیت لنزهای 85 مم نیکون چه f/1.8 و چه f/1.4 چیزی ما فوق کیفیت لنزهای 50 مم هست مخصوصا لنز 85 f/1.4 که لنز بسیار عالی و شارپنس بسیار خوب هستش.
    kiavash و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    286

من کسی رو می شناسم که لنز 1.8 داشته و فروخته 1.4 گرفته و باز هم اونو فروخته و دوباره 1.8 گرفته. همیشه انتخاب بین این دو لنز کاربرهای بسیاری رو سردرگم می کنه سرعت فوکوس 1.8 از 1.4 بهتره.

دوست عزیز کیفیت لنزهای 85 مم نیکون چه f/1.8 و چه f/1.4 چیزی ما فوق کیفیت لنزهای 50 مم هست مخصوصا لنز 85 f/1.4 که لنز بسیار عالی و شارپنس بسیار خوب هستش.
    خب ۸۵ خیلی گرونه و به بودجه من نمیخوره. با این حساب باید ۵۰ ۱.۸ سری جی بخرم

صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین