صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 76
Like Tree154تشکر

موضوع: کار نکردن دوربین با لنز NIKKOR AF 50mm f/1.8D

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    تجربیات شخصی مسلماً ارزشمتد است ولی اگر فقط به تجربه خود اتکا کنیم و تجربیات شاید بیشتر و ارزشمندتر دیگران را نادیده بگیریم، مسلماً پیشرفت نمی کنیم.
    جناب فرهاد خان به نظرم بیش از 20 سال با انواع دوربین های فیلمی و فوکوس دستی عکاسی کرده اند جناب کوروش خان هم که اصولاً مدرس عکاسی هستند.
    خودم هیچ ادعائی در عکاسی نمی توانم داشته باشم ولی در عالم ناواردی حدود 20 سال با دوربین SLR کانن و رنج فایندر یاشیکا که هر کدام به یک روش مختلف فوکوس دستی داشتند کار کرده ام و اتفاقاً در این چند سال که با دوربین های DSLR کار کرده ام ارزش فوکوس اتوماتیک را بیشتر متوجه می شوم.
    yaghoobi، farhad44، merdax و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

بدون شک از خرید ورژن D برای D3300 پشیمان خواهید شد .شما تو عکاسی دستی تجربه داری من به عینه دیدم پس دادند و ورژن G خریدن !! اگر بادی شما موتور دار بود منطقی هست اگر نه .........!

موفق باشید .
    hosseinf722 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

با کمال احترام ،
    اگر تمایلی به گفتگو ندارید ، بهتر است در فروم که یک مکان عمومی است گفتگو نکنید ...
    و از طریق پیغام خصوصی با دوستان گفتگو کنید ...
    ضمن اینکه ،
    اینجا یک مکان تخصصی است و هنرجویان بسیاری به این گفتگوها استناد می‌کنند ...
    و از آن می‌آموزند ...
    آنها مثل قدیمی‌ترهای سایت شاید این تجربه را نداشته باشند که
    صرف گفتن اینکه من چنان می‌کنم شما چنان ، یا پس از یک گفتگوی مفصل و بی‌نتیجه ، گفته شود : این صرفا نظر شخصی من بود !! ، یعنی اینکه من دلایل معتبری برای ادامه گفتگو و یا اثبات نظراتم ندارم ...
    به هر حال ،
    اینک از نظر من هم با توجه به گفته اخیر شما ، جای سخن بیش از این نیست
    باشه کوروش نازنینم میتونی نظرت رو بگی و از اول تا اخر هرچی به ذهنت میرسه تایپ کنی.

منتها من خدمت شما عرض کردم که گفتگو تمام شده و نتیجه هم گرفته شده و لازم نیست خودتان را خسته کنید و همان چیزهایی را که دیگر دوستان گفته اند بگویید.

هر سخن زمان و هر نکته مکانی دارد.

اما یک توضیح برای انتخابم بدهم.
    من با لنزهای دستی کئوچگترین مشکلی ندارم. و اتفاقا چه لنزم حالت اتومات داشته باشد یا نداشته باشد ان را در حالت دستی میگذارم.
    و همیشه هم عکس ها بسیار عالی و حتی فراتر از تصور خودم گرفته میشوند.
    البته در اغاز با لنز دستی مشکل داشتم اما به مرور مشکل حل شد. طوری که اگر بگویم لنز و دوربین را با سرعت اتومات تنظیم میکردم و الان هم میکنم ایا باور میکنید؟(این را هم در دوربین های دستی قدیمی و هم دیجیتالی جدید به وفور تجربه کرده ام)

پس چه سری جی بگیرم چه سری دی تفاوتی برای من ندارد.
    اما خب من هم باور دارم اگر سری جی باشد بهتر است. شاید زمانی دوربین دست یکی از اطرافیان بود که بخواهد عکسی بندازد اشنا با تنظیمات نباشد. اینجا برای لنز دستی مشکل ایجاد میشود.

پس سری جی ذاتا بهتر است چون هر دو حالت را در اختیار عکاس قرار میدهد.
    منتها در این برهه ی زمانی و با این اوضاع سخت اقتصادی در حال حاضر که نیاز مبرم به خرید یک لنز با کیفیت دارم توان مالی برای خرید سری جی را ندارم. وگرنه شک نکنید که من هم سری جی را میخریدم.

پس من هم مثل شما میدانم که سری جی بهتر است. در عکاسی هم ادعایی ندارم. اتفاقا همیشه خودم را پایین تر از دیگران قرار میدهم.
    منتها الان توان مالیش را ندارم.و این را هم به صورت نکته به دوستان توضیح داده ام که با توحه به جیب بنده لنز معرفی کنند.
    حالا شما یا دوستان اصرار دارید من سری جی بخرم؟ مشکلی نیست 400 هزار تومان به حساب بنده واریز کنید تا سری جی بخرم ماه اینده هزینه را تازه با سود به شما پس بدهم. (این البته شوخی بود. چون ندیده نشناخته هیچکس به دیگری پولی نمیدهد. غرض من این است که واقعا وضع مالی من روبراه نیست و الان هم نیاز مبرم به یک لنز با کیفیت دارم. پس تصمیم گرفتم از تجربه خودم استفاده کنم و این لنز را با قیمت مناسب بخرم. منتها نمیدانم هرچه به این مساله اشاره میکنم برخی از دوستان مرتب این را مطرح میکنند که شما از خرید این لنز پشیمان میشود و من دیگران را دیدم که پس دادند و بحث های جنجالی مطرح میکنند)

حالا شما بفرمایید من به این دوستان چه بگویم؟
    ویرایش توسط saman-r : Wednesday 13 August 2014 در ساعت 10:56

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

آقاي عزيز
    سفسطه نكنيد لطفن
    شما مي خواهيد D بخريد يا G بخريد ، به خودتان مربوط است. مي خواهيد فوكوس دستي كنيد ، فوكوس اتوماتيك كنيد يا اصلن فوكوس نكنيد ، مانند عكس هايي كه در تاپيك ، لطفن نظر دهيد ، بارگذاري كرده ايد،باز به خودتان!
    صحبت من اين است ، نظر شخصي و روش هاي شخصي خود را ، كه كسي از درست و غلط بودن آنها خبر ندارد و در نهايت ادعاي شماست ، به ديگران توصيه نكنيد يا از قوانين عكاسي ، مانند كنترل عكاس بر همه المانهاي عكس، برداشت هاي شخصي نكنيد.
    قوانين براي ادعا كردن و گفتن نيستند. براي اجرا كردن هستند.
    وگرنه ادعا كه بسيار است.
    و توصيه دوستانه من و دوستان هم اين بود اگر مي خواهيد رشد كنيد، از توصيه و تجربه افراد مجربي همچون جناب حسيني بياموزيد.
    ولي اگر نمي خواهيد بياموزيد، براي هيچ كس مهم نيست.
    وگرنه مانند برخي كاربران كه هزينه مي كنند و بعد افسوس مي خورند كاش گوش كرده بودند و دستكم همين قدر ضرر را هم نمي كردند.
    به هر حال هر كسي بر مبناي سطح سواد و تجربه خود صحبت مي كند.
    من هم ، با تجربه دستكم اين فروم، به خوبي مي دانم چه كساني شوق آموختن دارند و برخي ديگر نه..
    ادامه گفتگو را ديگر در شان خودم نمي بينم.
    Arash، Soheil Qoddusi، mohammad-q و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

آقاي عزيز
    سفسطه نكنيد لطفن
    شما مي خواهيد D بخريد يا G بخريد ، به خودتان مربوط است. مي خواهيد فوكوس دستي كنيد ، فوكوس اتوماتيك كنيد يا اصلن فوكوس نكنيد ، مانند عكس هايي كه در تاپيك ، لطفن نظر دهيد ، باز به خودتان!
    صحبت من اين است ، نظر شخصي و روش هاي شخصي خود را ، كه كسي از درست و غلط بودن آنها خبر ندارد و در نهايت ادعاي شماست ، به ديگران توصيه نكنيد يا از قوانين عكاسي ، مانند كنترل عكاس بر همه المانهاي عكس، برداشت هاي شخصي نكنيد.
    و توصيه دوستانه من و دوستان هم اين بود اگر مي خواهيد رشد كنيد، از توصيه و تجربه افراد مجربي همچون جناب حسيني بياموزيد.
    ولي اگر نمي خواهيد بياموزيد، براي هيچ كس مهم نيست.
    به هر حال هر كسي بر مبناي سطح سواد و تجربه خود صحبت مي كند.
    من هم ، با تجربه دستكم اين فروم، به خوبي مي دانم چه كساني شوق آموختن دارند و برخي ديگر نه..
    باشه کوروش عزیز اگر از نظر شما من سفسطه میکنم مشکلی نیست.

شما راست میگویید و حرف درست را میزنید.
    من اشتباه میکنم و چیزی هم نمیدانم و سفارش بد و اشتباه داده ام و حتما هم پشیمان میشوم.

دست شما هم درد نکند که توضیح دادید. خیلی زحمت کشیدید. و من هم از شما و دوستانی که توضیح داده اند ممنونم.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

دوستانی که اصرار بر فوکوس دستی دارند میتوانند از سری های قدیمی تر هم استفاده کنند که قیمت مناسب تری هم دارند(هر چند این روزها به دلیل استفاده در فیلم برداری قیمتشان رشد داشته است)

اما تجربه ای که من در فوکوس دستی با لنز 100 ماکرو و 28 زایس داشتم,نشان داد هرگز نمی توان به تصویری که در ویزور میبینیم اعتماد کامل داشت خصوصا در فوکال ها بالا.برای فوکوس دقیق باید همیشه حواستان به نشانگر تایید فوکوس(همان دایره سبز رنگ و دو فلش در طرفین که نشان میدهد فوکوس جلوتر یا عقب تر است) باشد و ببینید بدنه این قابلیت را دارد یا خیر.

اما تمام اینها,بر میگردد به عکاس و اگر قرار باشد توصیه ای باشد,الویت من قطعا استفاده از تجربه اساتیدی خواهد بود که دلسوزانه اطلاعات خود را در اختیار عزیزان قرار میدهند.
    aidin594، کوروش، hosseinf722 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

دوستانی که اصرار بر فوکوس دستی دارند میتوانند از سری های قدیمی تر هم استفاده کنند که قیمت مناسب تری هم دارند(هر چند این روزها به دلیل استفاده در فیلم برداری قیمتشان رشد داشته است)

اما تجربه ای که من در فوکوس دستی با لنز 100 ماکرو و 28 زایس داشتم,نشان داد هرگز نمی توان به تصویری که در ویزور میبینیم اعتماد کامل داشت خصوصا در فوکال ها بالا.برای فوکوس دقیق باید همیشه حواستان به نشانگر تایید فوکوس(همان دایره سبز رنگ و دو فلش در طرفین که نشان میدهد فوکوس جلوتر یا عقب تر است) باشد و ببینید بدنه این قابلیت را دارد یا خیر.

اما تمام اینها,بر میگردد به عکاس و اگر قرار باشد توصیه ای باشد,الویت من قطعا استفاده از تجربه اساتیدی خواهد بود که دلسوزانه اطلاعات خود را در اختیار عزیزان قرار میدهند.
    سهیل عزیزم دستت سبز باشه. حیی ممنونم که تجربت رو در اختیارم قرار دادی.
    من هم مایل بودم سری جی بخرم. منتها وضع اقتصادیم فعلا خوب نیست. اگه وضع بهتر بود منم سری جی سفارش میدادم.
    منتها الان توانش رو ندارم. و به یک لنز با کیفیتم نیاز دارم. اینه که سری دی رو انتخاب کردم.وگرنه فکر نمیکنم کسی وجود داشته باشه بگه سری دی بهتره.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

بااین حساب که شما چندین بار میفرمایید بودجه کافی برای خرید سریG راندارید، با فوکوس دستی هم که بسیار راحت هستید، پس دلیل نظرخواهی درباره انتخاب بین این دولنز چیست؟!!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

از همه دوستانی که به هر طریق این لنز را معرفی و تایید کردند سپاس بسیار دارم.

در یک کلام فوق العاده شارپ و با کیفیت، سبک و ارزان قیمت است.
    فوکوس دستی ان کوچکترین مشکلی برای عکسبرداری در صورتی که پیش از ان کار کرده باشید ندارد. و ابتکار عمل زیادی را در اختیار شما قرار میدهد.

اما این لنز دو ضعف دارید.

ضعف اصلی ان که تا اندازه ی زیادی لنز را دچار ایراد کرده است نداشتن لرزه گیر است. چه در سری دی و چه در سری جی لرزه گیر وجود ندارد.پس در صورت امکان باید از سه پایه و ریموت کنترل استفاده کرد و یا به هر طریق موقت عکاسی کمترین ارزش نباید به دوربین و لنز وارد شود.
    مشکل دوم کیفیت بدنه است که در سری دی خیلی معمولی است. نه کیفیت بالایی دارد و نه کیفیت پایینی دارد. در سری جی اتوفوکوس وجود دارد و کیفیت بدنه نیز تا اندازه ای بهتر است. منتها نزدیک به 350 تا 400 هزار تومان ازین لنز گران قیمت تر است.

با توجه به کارایی و قیمت این لنز از خرید آن نه تنها بسیار خوشحال و راضی هستم بلکه خریدش را به دوستان دیگر نیز توصیه میکنم.
    این لنز برای عکس برداری پورتره واقعا عالی است.
    ata_m3 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    از همه دوستانی که به هر طریق این لنز را معرفی و تایید کردند سپاس بسیار دارم.

در یک کلام فوق العاده شارپ و با کیفیت، سبک و ارزان قیمت است.
    فوکوس دستی ان کوچکترین مشکلی برای عکسبرداری در صورتی که پیش از ان کار کرده باشید ندارد. و ابتکار عمل زیادی را در اختیار شما قرار میدهد.

اما این لنز دو ضعف دارید.

ضعف اصلی ان که تا اندازه ی زیادی لنز را دچار ایراد کرده است نداشتن لرزه گیر است. چه در سری دی و چه در سری جی لرزه گیر وجود ندارد.پس در صورت امکان باید از سه پایه و ریموت کنترل استفاده کرد و یا به هر طریق موقت عکاسی کمترین ارزش نباید به دوربین و لنز وارد شود.
    مشکل دوم کیفیت بدنه است که در سری دی خیلی معمولی است. نه کیفیت بالایی دارد و نه کیفیت پایینی دارد. در سری جی اتوفوکوس وجود دارد و کیفیت بدنه نیز تا اندازه ای بهتر است. منتها نزدیک به 350 تا 400 هزار تومان ازین لنز گران قیمت تر است.

با توجه به کارایی و قیمت این لنز از خرید آن نه تنها بسیار خوشحال و راضی هستم بلکه خریدش را به دوستان دیگر نیز توصیه میکنم.
    این لنز برای عکس برداری پورتره واقعا عالی است.
    دوست عزیز با توجه به اینکه بیشتر لنزهای پرایم دیافهای باز دارند و عموما در دیاف بازهم مورد استفاده قرار میگیرند،از سرعت های بالاتر شاتر در عکاسی با آنها استفاده میشه. شاهد بر این امر میتونید مود دوربین رو روی تقدم دیافراگم بزارید و سرعت های انتخابی با دوربین بر اساس نورسنجی رو کنترل کنید که سرعتهای پایینی نیستند عموما.شما در این لنز اگر با سرعت بالاتر از 1/50 از سوژه های تعریف شده برای همچین لنزی استفاده کنید (پرتره صورت و نیم قد)اصلا نیازی به لرزه گیر نخواهید داشت.مگر اینکه بخواهید در قطار پرتره بگیرید!!!
    obsidiyan، ata_m3، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین