صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16
Like Tree29تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي منظره landscape

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي منظره landscape

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    به زودی بدنه فول فریم میخوام بگیرم و یک لنز مناسب "اولویت" عکاسی طبیعت و منظره
    در برند کنون لنز فوق العاده از هر نظر 17-40 با اف ثابت 4 وجود داره که بسیار مناسب عکاسی منظره هست ولی در برند نیکون ظاهرا لنز مناسبی(در این رنج) وجود ندارد!! یا من پیدا نکردم :confused:
    خوشحال میشم دوستان راهنمایی کنند
    لنز Nikkor 18-35mm f/3.5-4.5D IF-ED از ان لنزهای نیکون است که زیاد شناخته شده نیست اما لنز خوبی است و با انکه AFS نیست از سرعت فوکوس خوبی برخوردار است. کیفیت اپتیک خوبی هم دارد.
    این لنز انتخاب اقتصادی برای فول فریم است و لنز AF-S Zoom-Nikkor ED 17-35mm f/2.8D IF هم که شاهکاری است با قیمت بیش از 2 برابر در مقایسه با 35-18.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

جالبه در قسمت لنزهای Nikon_ff سایت photozone اشاره ای به این لنزها نشده:
    کد:
    http://www.photozone.de/nikon_ff
    آقای غفاری ای کاش اشاره به قیمتها نیز...
    تغییر برند گزینه جالبی نیست ولی ظاهرا با این اوضاع و احوال لنزهای نیکون در مقایسه با لنزهای کانن گریز ناپذیر خواهد بود..

تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    جالبه در قسمت لنزهای Nikon_ff سایت photozone اشاره ای به این لنزها نشده:
    کد:
    http://www.photozone.de/nikon_ff
    آقای غفاری ای کاش اشاره به قیمتها نیز...
    تغییر برند گزینه جالبی نیست ولی ظاهرا با این اوضاع و احوال لنزهای نیکون در مقایسه با لنزهای کانن گریز ناپذیر خواهد بود..
    رویوهای خوبی در باره 35-18 و 35-17 پیدا میشه. دوتا رویو از کن راکول و تام هوگان:
    قیمت 35-18 در ایران حدود 550 تومان است و 35-17 باید حدود 1400 باشد.
    کد:
    http://www.kenrockwell.com/nikon/1835.htm
    http://www.bythom.com/1835lens.htm

http://www.kenrockwell.com/nikon/1735.htm
    http://www.bythom.com/1735lens.htm
    35-17 لنز ارزانی نیست اما از هر نظر دیگری بسیار با ارزش است. برای فول فریم لنز AF Nikkor 24-85mm f/2.8-4D IF هم ارزش فکر کردن دارد که قیمت ان هم حدود 550 باید باشد. این هم رویوی کن

کد:
    http://www.kenrockwell.com/nikon/2485af.htm
    در مورد تغییر برند هم اگر به 2 نتیجه برسید هیچ ایرادی نیست. اول اینکه در برند مقصد خصوصیاتی باشد که به ان نیاز دارید و در برند فعلی نیست و دوم اینکه سرمایه گذاری زیادی روی برند فعلی نکرده باشید و زیاد ضرر نکنید.
    A_Maddah، Kholeno، farhad44 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

شعار نیکون اینه: اگر می خوای فول فریم بخری، ... دندت نرم باید 6 میلیون بدی کیت 2.8 بگیری (14-24و24-70و70-200)!:biggrin:
    Amir Mohebi، Persian، A_Maddah و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

در مورد تغییر برند هم اگر به 2 نتیجه برسید هیچ ایرادی نیست. اول اینکه در برند مقصد خصوصیاتی باشد که به ان نیاز دارید و در برند فعلی نیست و دوم اینکه سرمایه گذاری زیادی روی برند فعلی نکرده باشید و زیاد ضرر نکنید.
    اینکه برند کانن از نظر تنوع لنز انتخابهای متعدد و قیمتهای مناسب برتر است نسبت به نیکون شکی نیست
    مانند همین لنز 17-40 F4 و یا 100-400 و یا 70-200 F4 و کلا لنزهای تله.
    اما نیکون نیز مزایای خاص خودشو داره سیستم فلاشهای نیکون و به سلیقه شخصی خوش دست بودن بدنه..
    من هم اکنون D90 با لنزهای:
    Tokina11-16 f2.8
    Sigma100-300 f4
    Nikkor18-105vr
    و فلاش SB900 دارم
    با خرید بدنه فول فریم D90 را هم میخوان نیگر دارم در این میان لنز سیگما و توکینا (در فوکال 15 و 16) و فلاش را در بدنه جدید هم میتونم استفاده کنم که خوب این مزیت بزرگیه و تغییر برند را بسیار بسیار سخت میکنه(اگر این معضل نبود در خرید 5D Mark II و 17-40 اف 4 لحظه ای تردید نمیکردم)
    از طرفی لنزی میگیرم که حتما دهنه 77 باشه تا مجبور نشم دوباره یک دوجین انواع فیلتر اسکای لایت و ND و گراجوال و پلاریزه و غیره بگیرم

شعار نیکون اینه: اگر می خوای فول فریم بخری، ... دندت نرم باید 6 میلیون بدی کیت 2.8 بگیری (14-24و24-70و70-200)
    خوب یکی از مشکلات من با این شعار یا سیاست نیکون همینه که منی که دیاف باز (2.8) نیاز ندارم به چه جرمی باید پول اضافی بابش بپردازم؟
    من که معمولا از دیافهای 8 و 12 و 16 و 18 مثلا استفاده میکنم دوست دارم بسته به نوع عکاسی خودم لنز بگیرم چرا باید مجبور باشم لنز سریع بگیرم

همچنان منتظر نظرات دوستان..
    با تشکر
    ویرایش توسط Saadat : Saturday 30 January 2010 در ساعت 19:34
    Persian، farhad44 و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6066

در مورد تغییر برند یا انتخاب برند به نظر من یک سری بحث ها هستند که تئوریک هستند و در دنیای واقعی و زمانی که میخواهیم برای دوربین و تجهیزات پول بپردازیم فاکتور با اهمیتی جلوه نمیکند. برای مثال تعداد لنزها و تعداد بدنه های موجود در هر برند. برای ما به عنوان خریداری میخواهیم در نهایت 6 تا لنز بخریم تفاوت 100 لنز در یک برند و 200 لنز در برند دیگر نمیتواند مهم باشد بلکه مهم این است که در هر بازه یک لنز پیدا کنیم که مناسب نیازمان باشد.
    در مورد اینکه سیستم فول فریم رده اول نیکون گران است من هم با دوستان موافقم و همینطور لنزهای 40-17 و 200-70 اف 4 کنون و وجود 400-100 را مزیت خوبی میدونم اما اگر بحث در مورد انتخاب شخصی جناب بردیا است خوب شما وقتی لنز 300-100 را دارید خوب به نظر نمی اید که لنز 200-70 اف 4 کنون یک فاکتور تصمیم باشد.
    به نظرم برپایی یک سیستم فول فریم با قیمت معقول در سیستم نیکون نباید خیلی کار دشواری باشد.
    گذشته از بحث های که دوستان مطرح کردند مزیتهایی که با توجه به موجودی فعلی دارید این است که حتی لنزهای کراپ دار شما هم برای فول فریمتان قابل استفاده است البته با بهای از دست دادن مگا پیکسل.
    farhad44، raffi و Saadat تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2