صفحه 1 از 20 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 196
Like Tree523تشکر

موضوع: انتخاب لنز ... صرفا جهت بوکه

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

پیش فرض انتخاب لنز ... صرفا جهت بوکه

با سلام
    بالاخره بعد سالها با کمک و راهنماییهای دوستان رنج و نیازهای خودم رو در انتخاب لنز فهمیدم و الان با دوربین 7D و لنز 85-15 و f4 200-70 کنن روزهای خوشی رو سپری می کنم و خدا رو شکر ، ملالی نیست به جز دوری دیدار یک کلمه و مفهوم اجنبی که دقیقا نمی دونم چجوری باید بیانش کنم و تو عکسام واردش کنم به نام بوکه ... بگذریم که هفت هشت سالی طول کشید تا معنی و مفهوم و ارزش و اهمیت این کلمه چهار حرفی رو متوجه بشم
    در حال حاضر ، حتما انتخاب بعدی بنده ، لنزی خواهد بود با بوکه عالی و محشر و حالا مشکل و سوال بنده اینه که و کدامین لنز ، صرفا جهت بوکه
    بحث های بسیار اما پراکنده ای درباره بوکه لنز در همین فروم موجوده اما اولا پراکنده بوده و دوما به عنوان بحث جانبی و در قالب بحث هایی از قبیل پرتره و کیفیت یک لنز خاص ، به بوکه اشاره شده است .
    این تایپک مفید هم " ارسال عکس با موضوع بوکه ( Bokeh ) " که خیلی خوب شروع شد ولی خیلی بد ادامه پیدا کرد و در نهایت تبدیل شد به تایپک ارسال عکسهای بی کیفیت به بهانه بوکه ، که به زحمت در 420 پست ارسالی آن بتوان به تعداد انگشتهای دست عکس خوب پیدا کرد ، از طرفی عکسهای ارسالی قدیمی هم که دیگر قابل مشاهده نیست . که نهایتا هم که بسته شد .
    از طرفی با ورود لنزهای جدید ، مانند لنزهای سریع و فیکس سری art سیگما که گاها در کیفیت و بوکه با لنزهای زایس ، مقایسه میشوند که چند نفر از دوستان همین سایت نیز خریداری کرده اند ، لازم و نیاز است که این بحث دوباره احیا گردد تا کسانی مثل من با کمک و استفاده از تجربیات دوستان ، تصمیم درستی اتخاذ کنند .
    1-لذا در ابتدا از مدیران عزیز خواهش می کنم که از ارسال عکسهای بی کیفیت ، ممانعت نمایند چون لزوما هر عکس با پیش زمینه و یا پس زمینه محو ، معرف بوکه و زیبا نیست .
    2-عکسهای ارسالی حتما عکسهایی باشد که توسط لنزهایی گرفته شده باشد که بوکه آنها مورد بحث و تایید کارشناسان و سایتهای معتبر عکاسی است .
    3- از دوستان دارای لنزهای توصیه شده جهت بوکه خوب ، خواهش می کنم ، ما رو از تجربیات خوبشون ، بی بهره نگذارند.
    4- از همگی دوستان فروم خواهشمند است که عکس با slr like و یا لنزهای زوم با دیاف بالاتر از 2.8 ، جهت این تایپک ، ارسال نشود.
    با تشکر
    Nima Sadigh، a.g g.a، hosein1973 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

تشکر کرده
    4405

فعلا روی لنزهای کنن f1.8 85 و سیگما 35mm f/1.4 DG HSM فکر می کنم به نظر دوستان کدام بوکه بهتری می دهد ؟
    واضح است که این دو لنز اصلا با هم قابل مقایسه نیستند ولی نیت من ، مقایسه این دو ، فقط از جنبه بوکه می باشد ...
    miladn1370 تشکر می‌کند.
    فریدون کاوندی
    190XProb + 486RC2

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

منظورتون 35مم آرت سیگماست؟
    اگر اینطوره که صرف نظر از تفاوتهایی که این دو لنز دارند باید بگم جنس بوکه و شکل اون در هر دو لنز خیلی به هم نزدیکه،هر دو بوکه خوبی دارند.منتها بوکه 35 مم آرت سیگما با بستن دیافراگم دیرتر شکل چند ضلعی پیدا میکنه و میشه گفت کمی بوکه نرمتر داره.(شدت محوی پس زمینه رو جدا از این در نظر بگیرید)
    البته این مقایسه همانطور که خودتون هم اشاره کردید مقایسه سختی است.من خودم اینها رو از این جهت با هم مقایسه نمیکنم
    yaghoobi، Fereidoon، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereidoon نمایش پست ها
    فعلا روی لنزهای کنن f1.8 85 و سیگما 35mm f/1.4 DG HSM فکر می کنم به نظر دوستان کدام بوکه بهتری می دهد ؟
    واضح است که این دو لنز اصلا با هم قابل مقایسه نیستند ولی نیت من ، مقایسه این دو ، فقط از جنبه بوکه می باشد ...
    همونطور که خودتون هم گفتيد اين لنز ها هر کدوم کاربرد خاص خودشون رو دارند
    اگر صرفاً به قصد مقايسه بوکه در نظر گرفته بشه من 85 رو ترجيح ميدم
    شما برای اينکه بتونيد بک گروند رو با 35 محو کنيد بايد خيلی به سوژه نزديک باشيد اما با 85 دستتون باز تره

اگر سيگما 85 رو با 35 مقايسه کنيد حداقل از نظر قيمت به هم نزديکترند
    yaghoobi، Fereidoon، miladn1370 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

پیشنهاد می کنم تعداد زیادی از عکسهایی که با این لنزها در اپچر های باز گرفته شده است را ببینید:

canon 85mm f/1.8 on 7d at f/1.8-2

Sigma 35mm f/1.4 on 7d at f/1.4-1.8

کلا سلیقه ها در انتخاب لنزی که بوکه خوبی دارد متفاوت است. نمی شود نتیجه قطعی گرفت که کدام لنز بهتر است. یک لنز خاص هم در فاصله های مختلف با سوژه، محو شدن متفاوتی از خودش به نمایش می گذارد.
    من علاقه خاصی به بوکه ی 30mm f/1.4 EX سیگما دارم. لنزی که یه دونه ازش دارم! البته تعریف بوکه هم باید دید در ذهن دوستان چی هست. من کیفیت کلی محو شدن زمینه به صورت کلی را بوکه می گویم. در برخی بررسی ها دیده شده که روی منطقه محو شده زوم می کنند و هر چه قدر دایره های حاصل از نقاط روشن گرد تر باشد می گویند کیفیت بوکه بهتر است!
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Friday 28 November 2014 در ساعت 23:44
    yaghoobi، Fereidoon، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    4405

البته منظور من بیشتر زیبایی زمینه عکسه که زیاد قابل توصیف نیست اینکه عکس رو می بینی وضوح سوژه و زیبایی محوی پس زمینه ، وادار به تحسین می کنه .
    زیبایی بوکه سیگما 85mm F1.4 EX DG HSM در مقایسه با این دو لنز چطوره ؟
    فریدون کاوندی
    190XProb + 486RC2

تشکر کرده
    12097

اتفاقا با اون لنز هم زیاد کار کردم.به نظرم از دوی اینها بهتره.بوکه نرم و لطیف و خوش شکل.کلا هم لنز خیلی خوبی است و کیفیت ساخت خیلی بهتری از 85 اف 1.8 کنون داره.البته این موضوع بوکه کمی سلیقه است.مثلا من مدتی است در به در دنبال این لنزم فقط به خاطر بوکه منحصر به فردش اما خیلی از دوستان راحت از کنارش گذشتند.پیشنهاد میکنم محض تفریح هم که شده همه عکسها رو با دقت ببینید.البته به ف شکن هم نیاز دارید:
    http://www.juzaphoto.com/recensione....ioplan100_f2-8
    yaghoobi، Fereidoon، ALI.Barutkub و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    البته تعریف بوکه هم باید دید در ذهن دوستان چی هست. من کیفیت کلی محو شدن زمینه به صورت کلی را بوکه می گویم. در برخی بررسی ها دیده شده که روی منطقه محو شده زوم می کنند و هر چه قدر دایره های حاصل از نقاط روشن گرد تر باشد می گویند کیفیت بوکه بهتر است!
    نیما جان من هر دوی اینها رو در نظر میگیرم.گاهی میبینید لنز خوب پس زمینه رو محو کرده اما شکل نقاط نورانی خوب نیست.به نظرم هر دو مهمند.
    yaghoobi، Fereidoon، Nima Sadigh و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

به نظر بنده :

بوکه = کیفیت نقاط نورانی خارج از فکوس

محوشدن بیشتر به عمق میدان مربوطه .کیفیت این محو شدن مد نظره که به طور ویژه در نقاط نورانی خودش رو نشون میده .

به نظرم بهتره برای مقایسه ها تو این تاپیک تعداد پره های دیافراگم رو هم مطرح کنید
    yaghoobi، Fereidoon، lamagra و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

من لنز سیگما 85 اف 1/4 را دارم. از نظر ساخت، فکوس و شارپنس لنز بسیار خوبی است اما فکر میکنم بوکه اش نسبت به کنون (هم 1/8 و هم 1/2) کمی زبرتر و خشنتر است. ولی خودم در کنار هم مقایسه نکرده ام.
    Sigma 85mm f/1.4 EX DG HSM Lens Review

اما درکل سیگما بوکه خیلی خوبی ایجاد نمیکند. مخصوصا سری آرت که مشکل بیشتری دارند.
    ایجا هم میتوانید bokeh circle لنزهای مختلف را ببینید.
    On Bokeh
    https://photographylife.com/sigma-50...keh-comparison
    yaghoobi، usef، Fereidoon و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

صفحه 1 از 20 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین