صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25

موضوع: مقايسه Sigma 17-70 و Canon 17-85

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

پیش فرض پاسخ: مقايسه Sigma 17-70 و Canon 17-85

اقاي قديري

سلام

ممنونكه در اين بحث وارد شديد

كاملا موافقم 70-17 شارپنسش روتا كناره هاي تصوير بهتر حفظ ميكنه كه اين موضوع در تستهاي photozone هم كاملا مشخصه

همه اين حرفهايي كه زدم فقط براي اينه كه اگه كسي ميخواد لنز بخره و دوست داره لنزش IS داشته باشه فكرنكنه 85-17 لنز سافتي هست و نميشه از اون استفاده كرد چون دوستمون در ابتداي اين تاپيك براي خريد لنز اطلاعات ميخواستند

در كل معتقدم كه هر دوي اين لنزها باتوجه به قيمتشون لنزهاي خيلي خوبي هستند و به قدر كفايت شارپ هستند

در مور ca هم كاملا موافقم اگر يك عيب بخوام از اين لنز بگيرم CA هست

در مورد بوكه تجربه لنزهاي ديگه رو ندارم فقط يك نمونه ميگذارم
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

موردی که آقای قدیری در مورد شارپنس پیش فرض گفتن درسته، چون من چندجای دیگه خونده بودم و خودمم شارپنس رو از توی دوربین زیاد نمیکنم بلکه ترجیح میدم با فتوشاپ این کار رو بکنم چون نتیجش بهتره...
    در مورد لنز این لنز کنونم فکر نکنم کسی فکر کنه که بده، حالا اگه Ca زیادی داره بجاش Is داره... زیاد نباید سخت بگیریم... تفاوتها اونقدر نیست که بخوایم بهش فکر کنیم،...
    محمد منتظری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    ... حالا اگه Ca زیادی داره ...
    سلام.
    شرمنده که پریدم وسط بحث. در مورد CA خیلی صحبت شده ولی یک نکته*ای که خیلی وقتها فراموش می*شه (یا ترجیح داده می*شه فراموش بشه :)*) اینه که سنسورهای*های ما همه به شیوه Bayer Pattern نور رو ثبت می*کنن و این Image Processorما هستش که Interpolate می*کنه اطلاعت سنسور رو و رنگ هر پیکسل رو در میاره (به جز سیستم سیگما) و این CA بی*نهایت می*تونه کار Interpolation رو خراب کنه و کیفیت عکس نهایی رو بیاره پایین، یعنی نه تنها تو عکس نهایی تاثیر CA دیده می*شه از اونطرف تو ساختار عکس هم اثر می*گذاره و کمی از Sharpness نهایی کم می*کنه، یعنی اثرات جانبی CA توی سیستمهای دیجیتال ما متفاوت از اثراتیه که توی سنسورهای سیگما یا دوربین فیلمی داره و باید بیشتر مواظبش باشیم.

ممنونم!
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط kakooch نمایش پست ها
    سلام.
    شرمنده که پریدم وسط بحث. در مورد CA خیلی صحبت شده ولی یک نکته*ای که خیلی وقتها فراموش می*شه (یا ترجیح داده می*شه فراموش بشه :)*) اینه که سنسورهای*های ما همه به شیوه Bayer Pattern نور رو ثبت می*کنن و این Image Processorما هستش که Interpolate می*کنه اطلاعت سنسور رو و رنگ هر پیکسل رو در میاره (به جز سیستم سیگما) و این CA بی*نهایت می*تونه کار Interpolation رو خراب کنه و کیفیت عکس نهایی رو بیاره پایین، یعنی نه تنها تو عکس نهایی تاثیر CA دیده می*شه از اونطرف تو ساختار عکس هم اثر می*گذاره و کمی از Sharpness نهایی کم می*کنه، یعنی اثرات جانبی CA توی سیستمهای دیجیتال ما متفاوت از اثراتیه که توی سنسورهای سیگما یا دوربین فیلمی داره و باید بیشتر مواظبش باشیم.

ممنونم!
    کاوه جان، به خاطر نکته سنجی ظریفت تشکر می کنم.
    برای من هم جالبه که چرا یکی مشکلات Bayer Pattern Interploation تشدید خطای CA هست. البته اگر از RAW استفاده کنیم در مرحله Demosaicing با توجه به رفتار لنز و داشتن یک Profile کامل و جامع از ترکیب سنسور و لنز می توان این تشدید را خیلی بهتر کنترل کرد. چند تا مقاله در این زمینه قبلا خوانده بودم که سعی کنم لینک آن ها را اگر پیدا کردم در اینجا قرار دهم. انواع روش های edge detection و پیدا کردن شیفت اختلاف فرکانس های نزدیک به هم در این زمینه خیلی کاربرد دارد.

چرا از این روش ها در خود دوربین استفاده نمی شود؟؟ حتی ACR هم به خوبی ان کار را نمی تواند دقیق انجام دهد. در صورتی که می توان با روش های بهتری با آن مقابله کرد. مایکل ریچمن از این برنامه استفادی می کنه:
    http://www.luminous-landscape.com/re...hromatic.shtml

البته دقیقا نمی دانم که تکنولوژی های دیگری مثل Foveon و ... هم در مورد CA آیا با مشکل بیشتری نسبت به فیلم مواجه می شوند یا خیر.

ممکن است اگر در این زمینه اطلاعات بیشتری دارید در اختیار ما بگذارید؟؟

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

ما منتظر مقايسه اصولي عكسي اين دو لنز هستيما :biggrin:
    پويا رحيم زاده

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3