صفحه 14 از 27 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 262
Like Tree506تشکر

موضوع: بحث شیرین تله کانورتر

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    من خیلی تعریف از تله کانورتور جدید 1.4 کانن(TC 1.4X III) شنیده بودم و بعضا تا 40درصد بهبود کیفیت با این تله کانور تور را شنیده بودم.اما عکس های ارسالی جناب Doug Brownکه یکی از مدیران سایت BPN می باشد چنین چیزی را نشان نمی دهد و بر عکس به نظر من کنتراست در تله کانور تور 1.4 قدیمی بصورت خیلی جزئی بهتر هم هست.
    اما در TC 2XIIIشرایط کمی بهتر است و جزئیات وکنتراست کمی تغییر کرده .والبته باید این تله کانورتور هار ا با لنز های بروز شده سوپر تله های کانن هم بررسی کرد و سپس باید دید که آیا ارزش پرداخت پول اضافی را دارد یا خیر!
    والبته بحث تاثیر در دقت و سرعت در فوکوس را در مقایسه این دو ورژن نباید از نظر دور نگاه داشت.
    پایدار باشید
    یا حق
    اسدالله مداح

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

سلام
    با توجه به کیفیت بالای لنز 200-70 در دیافراگم بالای 4 سوال بنده این است که اگر تله کانورتری نصب کنیم،دهانه لنز به همان میزان طبیعی باز می گردد و سپس کاهش نور در تله کانورتر رخ می دهد یا اینکه لنز بدلیل اضافه شدن تله کانورتر دهانه دیافراگم را بسته تر می کند؟

این سوالم بدلیل عدم تجربه در استفاده از تله کانورتر هاست..و البته می خواهم بالاترین شارپنس ممکن را از لنز بگیرم.
    وحید بیگدلی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

جناب بیگدلی عزیز ، من زیاد نفهمیدم دقیقا سوالتان چیست ، اما وقتی کانورتر را روی لنزی میبندید ( مثلا 70-200 که بازترین دیافاراگم آن 2.8 است ) عدد کانورتر (فرضا کانوتر 2x ) در عدد دیافراگم هم ضرب میشود :

F2.8 x 2 =f5.6

برای کانورتر 1.4 هم میشه F 2.8 x 1.4 = 3.92 که همون f 4 میشه

و ضمنا شارپنس در بازترین دیافراگم آن بالا نیست مثلا وقتی کانورتر 2X جدید را روی 70-200 II میبیندم بازترین دیاف 5.6 هست که من خودم باز برای داشن کفیت بهتر دیاف رو به 6.3 میرسونم از این دیاف به بالا کیفیت خوبی میده اما طوری که من مقایسه کرده بودم در بهترین دیافراگم از نظر کیفیت 20% شارپنش کمتر از زمانی است که همان لنز را بدون کانورتراستفاده مکینیم.
    خوب از آنجایی که با لنز بسیار با کیفیتی مثل 70-200 طرف هستیم، بعد از این افت 20 درصدی ، باز خروجی در 400mm از خیلی از لنز های دیگر بهتر خواهد بود.

مثلا به یکی از دوستان که کنون دارند توصیه کردم بجای خرید 100-400 کنون ، 70-200 جدید کنون را بگیرد و با کانورتر جدید به 400mm دست پیدا کند با کیفیت بالایی که 70-200 دارد در نتیجه اختلاف زیادی با 400mm در 100-400 نخواهد داشت

و هم به 400 دست پیدا کرده هم یک 70-200 با دیاف باز با بوکه های خوب بدست آورده که مناسب برای پرتره خواهد بود (با یک تیر دونشان)

موفق باشید

انوش
    vbigdeli و M-Yousefi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M-Yousefi آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

سلام
    آقای انوش
    در صورت امکان چند نمونه عکسی که با 70-200 و کانورتر 2x گرفته اید (البته در فوکال 400 مم) را آپلود فرمایید.
    ممنون

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

سلام

انوش خان ضمن عرض پوزش،سوالم این بود که موقعی که تله کانورتر اضافه میشود،دیاف لنز بیشتر از f5.6 نمی تواند باز بشود یا اینکه مثلا تا دیاف 2.8 باز میشود،ولی اتلاف نوردهی در تله کانورتر رخ می دهد؟
    اگر باز هم ابهامی در رساندن منظورم هست،از طریق پیام خصوصی مکاتبه می کنیم.

با توجه به کیفیت اپتیکی بسیار عالی این لنز در دیاف 4 (بدون تله کانورتر 2x) ،اگر اتلاف نور در تله کانورتر باشد،پس بهتر است برای جبران کاهش شارپنس با دیاف 8 عکس بگیریم ..

(انشالله خدا قسمت کنه 400-200 بگیری)
    ویرایش توسط vbigdeli : Thursday 17 February 2011 در ساعت 10:48
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    وحید بیگدلی

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    سلام

انوش خان ضمن عرض پوزش،سوالم این بود که موقعی که تله کانورتر اضافه میشود،دیاف لنز بیشتر از f5.6 نمی تواند باز بشود یا اینکه مثلا تا دیاف 2.8 باز میشود،ولی اتلاف نوردهی در تله کانورتر رخ می دهد؟
    )
    مثلا وقتی کانورتر 2X جدید را روی 70-200 II میبیندم بازترین دیاف 5.6 هست
    همونطور که ایشون فرمودند، بعد از افزودن اکستندر 2x به یک لنز f2.8 ، تنها دیافهای 5.6 و بسته تر در دسترسند.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    FD master

تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.k نمایش پست ها
    با سلام
    من یک لنز 85-15 EF-S باقطر 72 و یک 300-70 -IS با قطر 58 canon دارم میخواستم ببینم تله کانورتر های مارک canon موجود در بازار با این نمونه لنز هاسازگاری دارد یا نه و دیگر بعد از نسب تصویر آیا افت کیفیت میکند یا نمیکند. :confused:
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    با سلام
    خیر ، نصب نمی شوند
    تله کانورتر ها عموما باعث افت کیفیت می شوند
    عدم af و دیستوریشن بالا و ... به کنار، یعنی از نظر سخت افزاری هم نصب نمیشه ؟

یک سوال دیگر هم داشتم، آنکه تله کانورتورهای دوربینهای کامپکت که بعد لنز - واقعا نمیدونم باید بگم سر لنز یا ته لنز - قرار میگیرند هم مثل سیستم اکستندر در slr ، دیاف را به نسبت بزرگنمایی میبندند ؟

با تشکر.
    FD master

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    سلام

موقعی که تله کانورتر اضافه میشود،دیاف لنز بیشتر از f5.6 نمی تواند باز بشود یا اینکه مثلا تا دیاف 2.8 باز میشود؟

با توجه به کیفیت اپتیکی بسیار عالی این لنز در دیاف 4 (بدون تله کانورتر 2x) ،اگر اتلاف نور در تله کانورتر باشد،پس بهتر است برای جبران کاهش شارپنس با دیاف 8 عکس بگیریم ..

(انشالله خدا قسمت کنه 400-200 بگیری)

درود

با کانورتر 2x دیاف از 5.6 بازتر نخواهد شد.
    و دیاف 4 مورد نظر شما( بدون کانورتر ) با نصب کانورتر دیاف 8 خواهد شد.

از اینکه دعا فرمودید یک 200-400 بدست بیارم ممنونم ;) اما با وجود کیفت استثنایی و سرعت فوکاس درخشانی و قیمت 4800 که دارد ( ورژن جدید 5800 ) اصلا میلی برای خرید آن ندارم حتی اگر کسی حاظر به فروش به قیمت دو میلیون تومان باشد با توجه به بسته بودن دیافراگ آن ( F4 ) نمیتوانید حسابی روی بستن کانورتر روی آن باز کنید چون اتوفوکاس را از دست میدهید. پس با پرداخت چنین قیمتی نهایت به 400MM دست پیدا میکنیم چنین فاصله کانونی بیشتر به درد عکاسی استادیومی میخوره و زوم بودنش امکان کادر بندی رو میده اگر نه شخصا لنز پرایم Nikkor 400mm F2.8 رو به شدت ترجیح میدم که براحتی هم میتوان با کانورتر به فواصل کانونی بالاتر با دیاف بسیار مناسب دست پیدا کرد.
    اگر قرار است دعا بفرمایید این را بخواهید

نقل قول نوشته اصلی توسط M-Yousefi نمایش پست ها
    سلام
    آقای انوش
    در صورت امکان چند نمونه عکسی که با 70-200 و کانورتر 2x گرفته اید (البته در فوکال 400 مم) را آپلود فرمایید.
    ممنون

این نمونه ها رو از قبل داشتم به غیر از عکس ماه همگی روی دست گرفته شده اند در 400mm :

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 17 February 2011 در ساعت 14:59
    Javid، vbigdeli، F.KamranNia و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M. Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    213

یه سوالی که برای من پیش اومده اینه که وقتی قطعه مکانیکی Extender وجود داره و کیفیت رو هم تغییر نمیده چرا از تله کانورتور استفاده میشه !
    extenderها تا چه بزرگنمایی رو میدن ؟
    مرتضی باقری
    D7100+Nikkor 18-105mm f3.5-5.6+Nikkor 50mm f1.8 D+Sigma 105mm f2.8 macro+Tokina 11-16 II f2.8 + SB800+Vangard Alta 233AP
    درباره من

تشکر کرده
    4538

Extender کیفیت رو هم تغییر میدهد اما تا حد قابل قبول. تله کانورتور برای دوربینهای کامپکت استفاده میشه که لنز فیکس دارند حاصل کار هم خیلی مطلوب نیست. اگه هم رو slr دیدید،یا توجیه مالی دارد یا از بازماندگان تجهیزات قبلی بوده.
    FD master

صفحه 14 از 27 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین