صفحه 5 از 27 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 262
Like Tree506تشکر

موضوع: بحث شیرین تله کانورتر

كاربر همراه mahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1183

پیش فرض پاسخ: توجيه رفتار لنز400-200 نيکون با تله کانورتور2x

سلام

از همه دوستان تشکر می کنم مخصوصا آرش عزیز که خیلی بهش زحمت دادم

بابک قبادی عزیز با اطلاعات دست و پا شکسته من کانورتور دیافراگم را بالاتر می برد یعنی همان 8 یا 6.3
    تقریبا رفتار Nikon 70-200mm f2.8 vr با Nikon 200-400mm f4 Vr یکی بود شاید یک مقدار 70-200 بهتر بود در سرعت فکوس

افشین جان تمام حالات مانند موقعی است که بدون کانورتور است فقط دیافراگم بالاتر می رود و تا حدودی سزعت فکوس پائین می آید یعنی تمام نقاط فکوس وحتی در مد 3D و همینطور نور سنج کاملا کار می کند البته با 2x بیشتر مشکل (سرعت فکوس فقط )خودش را نمایان می کند ولی ویزور کاملا حالت طبیعی دارد

آرش جان من بیشتر تستها را با 2X بیشتر در داخل اطاق با نور خیلی کم انجام دادم زیاد با نور بیرون در روز تفاوتی ندارد
    ضمنا در سایت خود نیکون در بخش لنز در مورد 200-400 نوشته کانورتر 1.7 و 2.0 قابل استفاده است ولی بدون اتو فکوس در بروشور لنزهای سیگما وسایت شرکت هم این مسئله صادق است در همه موارد بالای 5.6 اتوفکوس غیر فعال است
    این نوشته ها که در سایت خود شرکتهاست است جالب است
    در هر صورت از همه تشکر می کنم و امیدوارم این تناقضات باعث رسیدن به یک جواب منطقی شود
    Arash، babakdin543، yaghoobi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهیار سیاسی

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

مهیارجان
    اگر فوکوس رو به چند بخش مختلف تقسیم کنیم... یعنی فوکوس مرکزی بر روی سوژه ثابت، فوکوس در نقاط مختلف فوکوس، فوکوس ممتد، فوکوس ممتد در نقاط کناری، فوکوس ممتد و پیگیری سوژه در نقاط مختلف فوکوس... تست کن ببین تمام اینها صحیح انجام می‌شه؟
    احتمالا اینگونه نیست.
    یادت باشه عکاس حرفه‌ای وقتی چنین امکاناتی روی دوربینش هست؟ باید بتواند از تمامی این امکانات به شکل صحیح استفاده کنه. و کمپانی ریسک برخورد با عکاسانی که چندین هزاردلار پرداخته‌اند و مثلا ۲۰۰-۴۰۰ و کانورتور ۲ ایکس خریداری کرده‌اند و می‌خواهند توپ پینگ پنگ را ترک کنند را نمی‌پذیرد!
    babakdin543، mahyar، Behnam_703 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

ممنونم از اطلاعات دوستان.

تا جايي كه من متوجه شدم، جريان اين است كه وقتي حداقل f با تله كانورتور به 5.6 مي رسه، اتوفوكوس غير فعال مي شه. در صورتي كه اگر بحث وضعيت نوري صحنه كه آرش جان فرمودند در كار باشه، ديگه نمي شه با قطعيت گفت كه اتوفوكوس غير فعال مي شه بلكه اين جريان باعث گيجي فوكوس مي شه كه اتفاقي است طبيعي و به طور كم و زياد در همه لنزها وجود دارد. ولي در منابعي كه من الان ديدم همه به وضوح اشاره كردند كه با لنز 400-200 و كانورتور 1.7 يا 2 اتوفوكوس وجود ندارد.

کد:
    http://www.nikonusa.com/Find-Your-Nikon/ProductDetail.page?pid=2151
    http://www.nikonusa.com/pdf/manuals/lenses/AF/TC-14EII-17EII-20EIII.pdf
    آيا عدم از بين رفتن قابليت اتوفوکوس به لنز بيشتر ربط داره يا بدنه؟
    با اين شرايط به نظر مي رسه كه اين قضيه به بدنه مربوط مي شه كه امكان اتوفوكوس را غيرفعال مي كنه در صورتي كه اگر مربوط به لنز يا كانورتور بود، بايد شاهد گيجي اتوفوكوس مي بوديم نه غيرفعال شدن كامل آن.

حالا اين وسط جالب اينه كه اتوفوكوس لنز مهيار همچنان فعال است كه بر خلاف منابع رسمي نيكون است.

در اين سايت هم يك سري لينك به مقالاتي راجع به كانورتور پيدا مي كنيد. در حال جستجو بين آنها هستم ببينم چيزي راجع به اين جريان پيدا مي شه؟

کد:
    http://www.retrevo.com/s/Nikon+TC-14E+II?rt=oa
    babakdin543 و mreza1001 تشکر می‌کنند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

خوب مهیار جان بنده یک سری به سایت ها زدم. نظرات جالب بود. اکثرا تجربه اینکار را داشته و توانسته اند ( در ظاهر) اتوفکوس را داشته باشند. حقیقتا بنده لرزش گیر هم به فکرم افتاد که از کار بیوفتد ولی ظاهرا اینگونه نیست
    و لرزش گیر در همه کانورتر ها جواب میدهد......

از مجموع نظرات فاروم ها این نظر از همه منظقی آمد(( با توجه به این موضوع در آخر با نظر شخصی یک نتیجه گیری هم خواهم داشت))

این بهترین نظر بود از دیده من

سوال

The Nikon web site states the following, terribly badly worded, sentence in the 200-400 f4 specs:

"Compatible with Nikon TC-14E II, TC-17E II, and TC-20E II Teleconverters, AF operation only with TC14E II"

What does " . . . AF operation only with TC-14E II" really mean? It can mean either of two (at least) things:

1. Only the TC14E provides AF operation; the others don't.

. . . or . . .

2. You get "AF operation only" with the TC-14E, i.e., to the exclusion of other operations; assumably you don't get VR with the TC-14E.

I'm assuming #1 since AF doesn't work too well at effective apertures smaller than about 5.6. But who knows what they meant?

?????????

جواب:

As an actual user of the lens and all 3 TC's in decent light and contrast all 3 converters AF. All 3 VR.
    To clarify Nikon AF is capable of working down to effective f8 with any current Nikon body. AF hunts more with slower converters and needs brighter light to get started - but it works - though probably to less than Nikon's preferred performance level

لینک:

کد:
    http://www.nikonians.org/forums/dcboard.php?az=set_threaded_mode&forum=146&topic_id=103655&prev_page=show_topic&gid=103655#103663

البته یک عکاس حیات وحش که اتفاقا از تجهیزات حرفه ای نیکون استفاده میکند به یک موردی دیگر اشاره دارد

Moose Peterson is a leading Nikon wildlife shooter

........

The 200-400VR works flawlessly with the TC-14e but not so with the TC-20e. VR works just fine, but you might have no AF operation with the TC-20e, even in bright light.

.......

کد HTML:
    http://www.moosepeterson.com/gear/200-400vr.html

خوب مهیار جان همانطور که شما هم میدانید هم در نور کم مشکل هست برای فکوس هم در مناطق روشن بررسی کرده اید که در شرایطی شبیه سازی شده آیا قادر به استفاده از اتوفکوس هستید؟

ضمنا جالب بود وقتی پیرامون لنزتان میخواندم به این مورد برخورد کردم

The 200-400VR has an electronic Memory Set and it works really slick. Focus on the point you want to set the focus point and then simply depress the Memory Set button. To have the lens focus back at that point you selected, depress either the AF-L or AF-ON or one of the four AF buttons on the lens barrel. The lens snaps into focus at the preset point. It's really sweet to have Memory Set back!

این موردی است که لنز 300 اف 2.8 کانن هم انجام میدهد (اگر درست استنباط کرده باشم) کاربرد بسیار بالایی برای سرعت عمل در ثبت دارد

================================================== ==============

نتیجه گیری آخر بنده آنست که چندین حالت میتواند وجود داشته باشد ..... اینکه پیشتر دوستان اشاره ای هم داشته اند منباب فکوس در حالات مختلف...... این چند مورد را هم اضافه کنید در باره کارکرد صحیح لرزش گیره حتی در حالت پانینگ. کارکرد صحیح حافظه فکوس. فکوس درست در عکاسی پیاپی. و خطای پایین فکوس با آمار از چند شات................ فی الواقع در شرایط عکاسی آنرا تجربه کنید. رفتار آن بیشتر خودش را نشان خواهد داد.

در آخر اگر هیچ موردی نبود و تفاوت ها هم آنقدر مشهود نبود ........... تجربه بنده روی استفاده از اجناسی که مربوط به شرکت های معتبر است آنست که معمولا این شرکت ها قوانین سختی را طی میکنند برای ارایه یک محصول به بازار(( برای از دست ندادن اعتبار بدست آمده با توجه به رقابت شدید)) و کنترل کیفیت های بسیار قوی دارند. اگر محصولی از آنها نتواند این پروسه را طی کند آن خصوصیت جزو Spec دستگاه قید نمیشود. این یک اعتباری است که شرکت های با مدیریت بالا برای محصولات خود قایل هستند. و خود را در گیر از بین بردن اعتبار نمیکنند.

یک مثال اگر لنزی با کانورتر در آزمایش کارخانه ای معتبر ماحصله آن ایجاد کنتراستی پایین تر از استانداردهای کارخانه باشد من تعجب نمیکنم اگر این کانورتر توصیه نشود برای این لنز چون مطمینن خطای نورسنجی را بهمراه خواهد داشت یا مواردی از این دست

فرضا بدنبال همان موردی که آرش جان اشاره داشت...... اگر در Al.S.MODE نتواند مینیمم کیفیت طبق استاندارد تست آن شرکت را بدست بیاورد آن شرکت این مورد را جزو مشخصات مشروحه بیان نخواهد کرد............... شنیده ام و در فارومهای خارجی دیده ام با از مدار خارج کردن یکی از پین های لنز این مورد برای لنزهای کانن قابل برگشت هست بشرطه از دست دادن نورسنج دوربین(من تجربه شخصی این موضوع را نداشته ام)

و در آخر آنکه مبارکتان باشد لنز بسیار خوبی است..... این سوال مطرح شده از طرف شما بیش از پیش بنده را به این لنز آشنا کرد و شیفته این لنز شدم و از این لنز بسیار خوشم آمد. به شما هم برای بدست آوردن این لنز خوب تبریک میگویم.

پاینده باشید
    babakdin543، Minoosepehr، Kaveh Ghobadi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

نکته آخر اینکه شنیده‌ام بعضی در برند کانن با چسب و اینها کارهایی می‌کنند که بتوانند از کانورتر در دیافراگمهای بالا استفاده کنند و دوربین رو گول بزنند برای فوکوس. پس شدنیست ولی از طرف کمپانی چنین توصیه‌ای نمی‌شود
    شنیده ام و در فارومهای خارجی دیده ام با از مدار خارج کردن یکی از پین های لنز این مورد برای لنزهای کانن قابل برگشت هست بشرطه از دست دادن نورسنج دوربین(من تجربه شخصی این موضوع را نداشته ام)
    بنده تله کانورتور ندارم اما کنجکاو هستم بدونم این تریک رو چطور میزنند. لطفا اگر لینک دم دستی راجع به این کار دارید خواهش میکنم اون رو اینجا قرار بدید و گرنه که خودم باید بگردم.

ممنون.
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    آریو مینوسپهر

كاربر همراه Akazemi آواتار ها
    تشکر کرده
    303

من قبلاً اين كار رو كردم ولي سرعت فوكوس شديداً افت ميكنه.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Arash، babakdin543، Minoosepehr و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Digital Body With Canon & Sigma Lenses
    Mamiya 35mm Gear

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

آریو عزیز سلام: این متن را در گوگل سرچ کنید مباحث پیرامون آنرا خواهید دید

tape trick canon
    babakdin543، Minoosepehr و mreza1001 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پیش فرض پاسخ: عکسهای جالب از دوربین و لنز و عکاس

Nikon D40x + 70-300 vr + TC 3X

[IMG]http://i25.*******.com/j788lv.jpg[/IMG]

آف تاپیک:
    در حالتی که دوربین روی سه پایه هست با این لنز 750 گرمی و اون تله کانورتر فشار زیادی به مانت دوربین نمیاد؟؟؟ آیا ممکنه باعث شکستگی در دوربینهایی که بدنه پلاستیکی دارن بشه؟؟؟
    آیا وسیله ای هست که در این مواقع به لنز وصل بشه و رابطی بین لنز و سه پایه باشه تا دوربین هم آزاد باشه؟
    مثل کفشک هایی که در لنزهایی مثل 200-70 و .... وجود داره:

[IMG]http://i28.*******.com/343qlvn.jpg[/IMG]
    shabab و mreza1001 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط amirt2006 نمایش پست ها
    Nikon D40x + 70-300 vr + TC 3X

آف تاپیک:
    در حالتی که دوربین روی سه پایه هست با این لنز 750 گرمی و اون تله کانورتر فشار زیادی به مانت دوربین نمیاد؟؟؟ آیا ممکنه باعث شکستگی در دوربینهایی که بدنه پلاستیکی دارن بشه؟؟؟
    آیا وسیله ای هست که در این مواقع به لنز وصل بشه و رابطی بین لنز و سه پایه باشه تا دوربین هم آزاد باشه؟
    مثل کفشک هایی که در لنزهایی مثل 200-70 و .... وجود داره:
    هرچند زیاد دوست ندارم توی این تاپیک پست بزنم فقط باید عرض کنم که:

مونت دوربین ها جوری طراحی میشوند که بتوانند وزن خود را ( کمی بیشتر ) به راحتی تحمل کنند.یعنی وقتی لنز بر روی پایه باشد فشاری بر مونت دوربین وارد نمی شود.به همین جهت است که لنز هایی که تقریبا هم وزن و یا سنگین تر از بدنه هستند را باید به سه پایه وصل کرد و نه دوربین را.

پس در این حالت اگر لنز 5 کیلوگرم هم باشد باز هم اشکالی ندارد و فشاری بر روی مونت نیست.

تنها هنگامی که عکاس نا وارد و ناشی بخواهد لنز و دوربین را فقط با بلند کردن بدنه دوربین بلند کند فشار شدیدی به مونت وارد می شود.تعداد زیادی دوربین دیده ام که مونت شکسته شده و یا ترک برداشته.حتی در دوربین هایی که بدنه آلیاژی دارند و بسیار مقاوم هستند.دوربین های پلاستیکی که جای خود دارند.
    ویرایش توسط farhad44 : Saturday 28 June 2008 در ساعت 08:43 دلیل: حذف تصاوير از نقل قول
    yaghoobi، Amir Tavakoli، Behnam_703 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

مگه 70-300 کانورتور خور است؟
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

صفحه 5 از 27 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین