صفحه 31 از 55 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 301 تا 310 , از مجموع 545
Like Tree1371تشکر

موضوع: اولترا وایدی برای تمام فصول

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavashabtahi نمایش پست ها
    با سلام خدمت همگی
    منم چند وقتیست دنباله یه لنز واید مناسب برای دوربین نیکونم هستم (D5300). بیشتر هدفم عکاسی تو کویر در شب هست (از الان یک ماه فرصت انتخاب دارم ) . در واقع میخواستم بیشتر از مناظر شب عکاسی کنم و الان این ژانر برام جالب شده، برای همین فکر کنم توکینای 11-16 انتخاب مناسبی هستش، ولی با توجه به نایاب شدن این لنز، میخواستم بدونم دوستان چه پیشنهادی دارند؟ این لنز رو از کجا میتونم تهیه کنم؟ یا گزینه مشابه مناسب. مثلا سامیانگ 10mm f2.8 گزینه مناسبی هست؟ خوشحال میشم اگه راهنماییه دیگری دارید رو مطرح بفرمائید. میدونم نباید همه چیز رو ایده آل و تخیلی در نظر گرفت، ولی میخواستم بهترین خرید با توجه به محدودیت بودجه (تا نهایت 2.5 ) انجام بدم.

با تشکر
    کجا این لنز کمیاب شده؟ همین الان توی این فروم و جاهای دیگه چند نسخه از این لنز داره به فروش میرسه.
    به نظر من هم که این لنز رو دارم، بهترین گزینه ممکن هست (خودم اینقدر این مطلب رو تو این مدت تکرار کردم دیگه تکراری شده )
    لنز ۱۰ سامیانگ لنز بدی نیست، اما قابل مقایسه با توکینا نیست. اولا کنترل کیفیت سامیانگ خیلی ضعیفتر است و اگه خواستید سامیانگ بگیرید باید با فروشنده شرط کنید که وضعیت هم مرکزی لنز رو در شب تست کنید و اگه مشکلی داشت برش گردونید. یادتون هم باشه سامیانگ کاملا مکانیکی است و نه از اتوفوکوس خبری هست و نه از اگزیف. دیافراگم رو هم باید دستی تنظیم کنید و...
    به نظرم اگه برای شب میخواید حتی میتونید نسخه یک توکینا رو هم بگیرید و هیچ مشکلی پیش نمیاد (من خودم نسخه یک رو دارم) و نهایت ۱.۵ هم هزینه می کنید...
    kiavashabtahi تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    77

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    کجا این لنز کمیاب شده؟ همین الان توی این فروم و جاهای دیگه چند نسخه از این لنز داره به فروش میرسه.
    به نظر من هم که این لنز رو دارم، بهترین گزینه ممکن هست (خودم اینقدر این مطلب رو تو این مدت تکرار کردم دیگه تکراری شده )
    لنز ۱۰ سامیانگ لنز بدی نیست، اما قابل مقایسه با توکینا نیست. اولا کنترل کیفیت سامیانگ خیلی ضعیفتر است و اگه خواستید سامیانگ بگیرید باید با فروشنده شرط کنید که وضعیت هم مرکزی لنز رو در شب تست کنید و اگه مشکلی داشت برش گردونید. یادتون هم باشه سامیانگ کاملا مکانیکی است و نه از اتوفوکوس خبری هست و نه از اگزیف. دیافراگم رو هم باید دستی تنظیم کنید و...
    به نظرم اگه برای شب میخواید حتی میتونید نسخه یک توکینا رو هم بگیرید و هیچ مشکلی پیش نمیاد (من خودم نسخه یک رو دارم) و نهایت ۱.۵ هم هزینه می کنید...
    مرسی از راهنماییتون، نظرم به همین توکینا نزدیکتر شد :)
    نسخه کنونیه این لنز هست، مشکل نسخه نیکونیست. یکی از دوستان تو پیغام خصوصی، فروشگاهایی که موجود دارند رو بهم گفتن. به قول شما، ورژن 1 هم اگه بتونم تمیز دست دو یا نو رو گیر بیارم، حدود 600 700 تومن صرفه جویی شده.
    متشکرم
    rasoul2014 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavashabtahi نمایش پست ها
    با سلام خدمت همگی
    منم چند وقتیست دنباله یه لنز واید مناسب برای دوربین نیکونم هستم (D5300). بیشتر هدفم عکاسی تو کویر در شب هست (از الان یک ماه فرصت انتخاب دارم ) . در واقع میخواستم بیشتر از مناظر شب عکاسی کنم و الان این ژانر برام جالب شده، برای همین فکر کنم توکینای 11-16 انتخاب مناسبی هستش، ولی با توجه به نایاب شدن این لنز، میخواستم بدونم دوستان چه پیشنهادی دارند؟ این لنز رو از کجا میتونم تهیه کنم؟ یا گزینه مشابه مناسب. مثلا سامیانگ 10mm f2.8 گزینه مناسبی هست؟ خوشحال میشم اگه راهنماییه دیگری دارید رو مطرح بفرمائید. میدونم نباید همه چیز رو ایده آل و تخیلی در نظر گرفت، ولی میخواستم بهترین خرید با توجه به محدودیت بودجه (تا نهایت 2.5 ) انجام بدم.

با تشکر
    برای عکاسی در شب، گزینه م م 14 سامیانگ هم بسیار بسیار خوبه.
    روش تاملی بفرمایید. اساتید و دوستان با تجربه زیادی در همین فروم، برای عکاسی شب این لنز استفاده میکنند.

پ.ن:در انتخاب تاپیک، دقیقتر باشیم
    kiavashabtahi و MohammadH تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    روش تاملی بفرمایید. اساتید و دوستان با تجربه زیادی در همین فروم، برای عکاسی شب این لنز استفاده میکنند.

امیرجان لنز 14 سامیانگ لنز خوبی است برای عکاسی شب اما بیشترین کاربرد آن بر روی دوربین های فول فریم است. لنز توکینا بر روی دوربین های کراپ، تقریبا برابر با 17 میلیمتر در فول فریم میشود اما 14 سامیانگ بسته به دوربین(کنون یا نیکون) فوکالش 21 تا 22.5 میشود که حقیقتا تاثیر این چند میلیمتر قابل اغماض نیست!
    msh2200، kiavashabtahi، M.Kazemi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها

در عالی بودن این لنز شکی نیست البته همان مسئله کنترل کیفیت سامیانگ اینجا هم صدق می کند. به عنوان مثال در موردی خارج از کشور، دیدم شخصی چهار بار این لنز رو سفارش داده و هر بار که نسخه ای از این لنز به دستش رسیده یه مشکلی داشته. البته نماینده های سامیانگ در ایران آدمای خوبی هستند و بعضیهاشون خودشون کار عکاسی نجومی می کنند و متوجه حساسیت ها هستند. فقط جهت اطلاع عرض کردم.
    به هر صورت همونوطور که دوستمون محمدآقا هم اشاره کردند، این لنز چندان میدان دید کافی برای کراپ ندارد. متاسفانه کلا برای کراپ انتخاب ها خیلی محدود هست وگرنه اگر فول فریم داشتید من حتی 24 F/1.4 رو هم توصیه می کردم!! البته بسته به کادربندی اونجا احتمالا نیاز به گرفتن چند شات برای ترکیب در فوتوشاپ می داشتید...
    kiavashabtahi، MohammadH و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    امیرجان لنز 14 سامیانگ لنز خوبی است برای عکاسی شب اما بیشترین کاربرد آن بر روی دوربین های فول فریم است. لنز توکینا بر روی دوربین های کراپ، تقریبا برابر با 17 میلیمتر در فول فریم میشود اما 14 سامیانگ بسته به دوربین(کنون یا نیکون) فوکالش 21 تا 22.5 میشود که حقیقتا تاثیر این چند میلیمتر قابل اغماض نیست!
    بله کاملا با حق شماست محمد جان. بنده دقت کافی رو بدنه ایشون نداشتم.
    MohammadH تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    77

با تشکر از همگی به خاطر حسن توجه و پاسخوهاتون. پس تمرکزم روی همون توکینا خواهد بود.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    البته نماینده های سامیانگ در ایران آدمای خوبی هستند و بعضیهاشون خودشون کار عکاسی نجومی می کنند و متوجه حساسیت ها هستند. فقط جهت اطلاع عرض کردم.
    درود
    امیدوارم منظورتون شرکت وارد کننده محصولات نایت اسکای نباشه!
    که اگر باشه دلیل بالاتر بوده قیمت این محصول در برابر بازار جهانی برای بنده معلوم خواهد بود.
    در خصوص لنزهای سامیانگ تفاوت قیمت فاحش این لنزها نسبت به بازار جهانی واقعا آزاردهنده است.
    بنظر بنده اگر جای سامیانگ یک لنز 35 یا 50 با دیاف باز تهیه بشه و بعد تصویر پانوراما گرفته بشه شاید خروجی بهتری داشته باشه!

ارادتمند
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    امیدوارم منظورتون شرکت وارد کننده محصولات نایت اسکای نباشه!
    که اگر باشه دلیل بالاتر بوده قیمت این محصول در برابر بازار جهانی برای بنده معلوم خواهد بود.
    در خصوص لنزهای سامیانگ تفاوت قیمت فاحش این لنزها نسبت به بازار جهانی واقعا آزاردهنده است.
    بنظر بنده اگر جای سامیانگ یک لنز 35 یا 50 با دیاف باز تهیه بشه و بعد تصویر پانوراما گرفته بشه شاید خروجی بهتری داشته باشه!

ارادتمند
    خیر بنده منظورم نماینده رسمی معرفی شده سامیانگ در ایران هست که خواستید مشخصاتش رو خصوصی خدمتتون عرض می کنم. البته به گمانم لنزهای اون دوست تلسکوپ فروش ذاتا گرونفروشمون رو همون ها تامین می کنند. ولی خوب برخورد نزدیکی که با بچه های این شرکت داشتم، اکثرا دید عکاسی نجومی دارند به قضیه و حمایت های لازم رو می کنند.
    در مورد قیمت حق با شماست ولی این مشکل کلی بازار ماست که جنس رو به قیمت های غیرمعقول و با گارانتی های نه چندان معتبر باید بخریم.
    در مورد سامیانگ هم مشکل اینه که شما واقعا نمیتونید همینجوری برید از یه جا این لنز رو بدون گارانتی بخرید. واقعا ریسکه!
    شخصا نمایشگاه عکاسی امسال که رفته بودم، غرفه همین شرکت یک تعدادی لنز رو گذاشته بود برای تست مراجعین. یکی از این دوستان لنز 12 میلیمتر رو داد به من تست کنم. همین که دوربین رو دست گرفتم فهمیدم اشکالی هست! رینگ ها کارکرد طبیعی نداشتند و یه حلقه که اصولا می بایست ثابت میبود، می چرخید!! لنز کاملا مکانیکی آخه باید اینقدر مشکل فنی داشته باشه!! نه اتوفوکسی، نه استبیلایزری نه چیپی! هیچی!! کلا دو روز دست مراجعین بوده تو نمایشگاه دخلش اومده بود!!
    حالا شما فرض کن همچین موجودی رو بخوای از یه جا بگیری و بعد یه مدت مشکل دار در بیاد. هیچی دیگه!!
    msh2200 و kiavashabtahi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه movahedian آواتار ها
    تشکر کرده
    642

عرض سلام و احترام خدمت همه عزیزان
    12 صفحه از کامنتهای این تاپیک حدود دو سال اخیر رو خوندم و نتیجه اش شد محدود شدن دامنه سردرگمی!
    اما چه میشه کرد که رنج انتخاب محدود و گستره نیاز وسیعه،
    اساتید عزیز
    برای دوربین نیکون کراپدار میخوام یک لنز واید به منظور عکاسی از طبیعت و آسمان شب تهیه کنم در نتیجه بسته شدن فیلتر روی لنز و دیافراگم باز برام مهمه همچنین در آینده نه چندان دور قصد تهیه فول فریم رو دارم.
    از یک طرف گزینه ای مثل توکینا 11-16 مورد توجه دوستان صاحب نظر هست که هم کیفیت قابل قبولی داره و هم قیمت مناسبی از طرف دیگه عنصر خرید یک بار برای همیشه وجود داره و گزینه ای مثل نیکون 14-24 ( که با وجود قیمت بالا امکان نصب فیلترهای معمولی رو نداره )
    ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید .

صفحه 31 از 55 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 ... آخرینآخرین