صفحه 25 از 55 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 545
Like Tree1371تشکر

موضوع: اولترا وایدی برای تمام فصول

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

من کنترل کردم Ghosting and flares این توکینا 16-11 که وحشتناک بود!به عبارتی ظاهرا اصلا نمیشه با این لنز رو به آفتاب عکاسی کرد.در لینکی هم که دوستمون nima13195 زدن در تمام فواصل کانونی با دیاف 2.8 و 8 تست کرده و کمانهای فلر زدگی در دوره تصاویر به چشم میان.آیا بدون پروسس راهی واسه کنترلش حین عکاسی هست؟البته لازم به ذکره من نمیدونم تصاویر مقایسه ای در اینترنت در زمان بسته شدن هود روی لنز بوده یا خیر.آیا بستن هود فلر رو تاحدودی مرتفع نمی کنه؟
    ویرایش توسط fosoos : Thursday 23 January 2014 در ساعت 09:44

كاربر آشنا Mehdi Ahmadi آواتار ها
    تشکر کرده
    389

لنز توکینا11-16 ورژنIوII تفاوت اپتیکی محسوسی دارن؟سایتwww.dxomark.comظاهراً ورژنI رو بهتر ارزیابی کرده.درسته؟

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    من کنترل کردم Ghosting and flares این توکینا 16-11 که وحشتناک بود!به عبارتی ظاهرا اصلا نمیشه با این لنز رو به آفتاب عکاسی کرد.در لینکی هم که دوستمون nima13195 زدن در تمام فواصل کانونی با دیاف 2.8 و 8 تست کرده و کمانهای فلر زدگی در دوره تصاویر به چشم میان.آیا بدون پروسس راهی واسه کنترلش حین عکاسی هست؟البته لازم به ذکره من نمیدونم تصاویر مقایسه ای در اینترنت در زمان بسته شدن هود روی لنز بوده یا خیر.آیا بستن هود فلر رو تاحدودی مرتفع نمی کنه؟

دوست عزیز راهی برای حذف یا کنترل اونها حین عکاسی وجود نداره و اگه خورشید روبروی لنز قرار داشته باشه ایجاد فلر می کنه و کاری از دست هود ساخته نیست.

موفق باشید.
    fosoos تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

گاهی اوقات با نگه داشتن دست بالای لنز (یا هر جهتی که آفتاب میتابه) میشه از فلر جلوگیری کرد.البته گاهی! یک وقتهایی هم اگر آسمان صافی داشته باشم و با این کار آسیب غیر قابل بازگشتی به عکس نزنم به قیمت کمی سر انگشت در عکس فلر رو حذف میکنم.از این روش میشه استفاده کرد اما این هم همیشگی نیست و فقط در موراد خاصی میشه ازش استفاده کرد.مواردی که خورشید داخل کادر نباشه و از بیرون کادر مشکل ایجاد بکنه.
    ویرایش توسط lamagra : Saturday 25 January 2014 در ساعت 04:59
    Persian، morteza khademy، fosoos و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز راهی برای حذف یا کنترل اونها حین عکاسی وجود نداره و اگه خورشید روبروی لنز قرار داشته باشه ایجاد فلر می کنه و کاری از دست هود ساخته نیست.

موفق باشید.
    جمله صحیح این است که اگر خورشید در کادر باشد، کاری از دست هود ساخته نیست.
    yaghoobi، K_NMT، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

البته دوستان اینو هم عرض کنم که هر چقدر زمان عکاسی نزدیک به غروب یا طلوع یا هنگام غروب یا طلوع رخ بده و خورشید تو کادر باشه احتمال تشکیل فلر خیلی کمه، دلیلش هم اینه که زاویه خورشید با سطح زمین هنگام غروب کم میشه و خورشید مایل می تابه در نتیجه اون کنتراست و شدت نورشو از دست میده و این فرق می کنه با زمانی که مثلا هنگام ظهر بخوایید عکاسی کنید که خورشید تقریبا عمود بر زمین و پرتوهای نوری هم با شدت بیشتر و کنتراست بیشتر به زمین می تابند که در اینچنین مواقعی تشکیل فلر عادی هست.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

مقايسه اي ميان اولترا وايدهاي سبك و كوچك انجام دادم كه خدمتتون ارايه مي كنم. اگر ايرادي در مشخصات مي بينيد پيغام خصوصي كنيد.

Niaz، M.Meghdari و SHOK53 تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    مقايسه اي ميان اولترا وايدهاي سبك و كوچك انجام دادم كه خدمتتون ارايه مي كنم. اگر ايرادي در مشخصات مي بينيد پيغام خصوصي كنيد.

با توجه به اینکه لنزهای جدول شما مربوط به برندهای مختلف و اغلب فرمتهای مختلف هستند این جدول کمک چندانی به انتخاب اولتراوایدی برای تمام فصول نمی کند
    مثلا شما 22-10 کنون را دارای وزن بالا اعلام کرده اید...در حالیکه یکی از سبک ترین لنزهای واید در فرمت APS-C است
    Persian، Mashhadi Vahid، Amin Zarif و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    470

دنبال یک لنز الترا واید برای دوربین D7000 هسام

قیمت هم از 2 تومن بیشتر نباشد

از چه برندی و چه پیشنهاد میکنید

ایا از فیش آی میشه تقریبا همیشه به عنوان لنز منظره استفاده کرد ؟

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    با توجه به اینکه لنزهای جدول شما مربوط به برندهای مختلف و اغلب فرمتهای مختلف هستند این جدول کمک چندانی به انتخاب اولتراوایدی برای تمام فصول نمی کند
    مثلا شما 22-10 کنون را دارای وزن بالا اعلام کرده اید...در حالیکه یکی از سبک ترین لنزهای واید در فرمت APS-C است
    تا جايي كه اطلاع دارم سبكترين لنز اولترا وايد براي aps-c ها، كنون 11-22 ef-m مي باشد. اگر اين لنز خروجي تصوير مشابهي با ef-s 10-22 به ما بدهد چه كاري است كه براي عكاسي منظره از دوربينهاي dslr استفاده كنيم؟ البته بزرگي، وزن زياد و پيچيدگي ساختار dslrها را هم بايد در نظر گرفت.
    فكر نمي كنم در اين سبك عكاسي با بهره بردن از دوربينهاي ميررلس چيزي را از دست بدهيم. عكاسي منظره نه نيازي به قدرت بالا در سيستم اتوفوكوس دارد و نه ابعاد كوچك دوربينها مشكلي براي ما ايجاد مي نمايد.
    Canon is making grand claims for the 11-22mm's optical quality, and saying that its 12 element / 9 group design will offer significantly better image quality than the (already well-regarded) EF-S 10-22mm.
    جالبه كنون اظهار داشته است اين لنز 11-22 ef-m به شكل محسوسي در زمينه كيفيت تصوير نسبت به 10-22 ef-s پيشرفت داشته است!

Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM Preview: Digital Photography Review
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Tuesday 11 February 2014 در ساعت 22:40
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

صفحه 25 از 55 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین