صفحه 52 از 52 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52
نمایش نتایج : از شماره 511 تا 514 , از مجموع 514
Like Tree999تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز Walk Around (تك لنز)

كاربر جديد 3adegh آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها
    درود

بنده بخاطر دارم زمانی که درحال انجام پروژه های عکاسی صنعتی با همین دوربینی که شما دارید بودم،از لنز توکینای 20-14 استفاده می کردم..

نیاز به گفتن نیست که لنز های مشابه دیگری از توکینا در بازه 11 الی 20 میلیمتری هم هست که بایستی قیمت مناسب تری در بازار داشته باشد..هردو لنز هم فوق العاده باکیفیت هستند..

Tokina 11-16mm f/2.8 or 11-20mm f/2.8

اکنون که لنز بسیار مناسب ولی آهسته جدید نیکون برای بدنه های فوق به بازار امده،می توانید آن را بعنوان یک گزینه در نظر بگیرید:

Nikon 10-20mm f/4.5-5.6

از لنز سیگمای 35-18 هم غافل نشوید..با بازه واید و اف استاپ 1.8 گزینه بسیار مناسب دیگری است..

بنابراین دست شما برای بررسی و انتخاب بسیار باز است..بنده با تمامی لنزهای با کیفیت یاد شده عکاسی کرده ام،بجز لنز جدید نیکون که اتفاقا ارزان هم هست و گمان می کنم باید از کیفیت بسیار خوبی هم بهره مند باشد..در کنار این بررسی ها می توانید بر روی 200-70 هم سرمایه گذاری کنید،هرچند بنظرم اولویت کاری شما اکنون رفع کمبود بازه واید برای انجام پروژه های کاری است و سرمایه گذاری بر روی بازه تله زوم می تواند بعدها نیز انجام شود..لنز سابق شما که همان 140-18 بوده،بیشتر برای مسافرت و بعنوان یک لنز کیت عکاسی در نظر گرفته می شود و برای انجام کارهای پروژه های صنعتی می توانید یک قدم به جلو گذاشته و لنزهای بهتری تهیه کنید که ذکر آنها رفت.

بدرود تا درودی دیگربار
    واقعا سپاس بابت راهنمایی که کردید.
    اول از همه اینکه به نظرتون برای خرید لنز از الان آینده نگری بکنم و یه لنز فول فریم بگیرم که احتمالا تا ۲ الی ۳ سال اینده یه دوربین فول فریم خواهم خرید؟

و اینکه خودتون اگر بخواهید بین لنز هایی که معرفی کردید یکی رو انتخاب کنید کدوم انتخاب نهایی شما هست؟ خودم فعلا دارم تحقیق بیشتری میکنم، ولی نظر شما واقعا برام مفیده ????

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط 3adegh نمایش پست ها

اول از همه اینکه به نظرتون برای خرید لنز از الان آینده نگری بکنم و یه لنز فول فریم بگیرم که احتمالا تا ۲ الی ۳ سال اینده یه دوربین فول فریم خواهم خرید؟

و اینکه خودتون اگر بخواهید بین لنز هایی که معرفی کردید یکی رو انتخاب کنید کدوم انتخاب نهایی شما هست؟
    درود..

شاید گفتن این حرف برایتان عجیب باشد،ولی من هنوز بدنه D7200 خودم را به همراه دارم..اولین پروژه های کوچک دریافتی را با موفقیت با همین بدنه انجام داده ام و بدنه بسیار توانایی برای عکاسی می بینم..هنوز هم وقتی به مسافرت می روم،همین بدنه با لنزهای سبک کراپ نیکون مرا همراهی می کنند..هنوز هم وقتی که قصد انجام یک پروژه کوچک و بخصوص بدون دریافت دستمزد را داشته باشم که نیاز به انجام یک پروسه وقت گیر و پیچیده عکاسی(نورسنجی اولیه و بکارگرفتن اسباب آن نظیر استروب strobe و سافت باکس Soft box)،درخواست پرینت بزرگ و با کیفیت،انجام وقت گیر تصحیح و افزودنی های پروژه در محیط فتوشاپ و امثالهم ندارد،بازهم بدنه بکارگرفته شده توسط بنده همین بدنه است..

این را از این جهت گفتم که برخلاف گفته ها و نظرات دیگران که بجای خود محترم است،قابلیت ها و امکانات ارائه شده توسط این دوربین در جای خود،فوق العاده است.متاسفانه افراد گاه مقایسه ای بسیار افراطی و نامنصفانه بین این بدنه و بدنه های رده های بالاتر انجام می دهند،بی آنکه توجه کنند که همین بدنه بعد از گذر این همه سال هنوز قابلیت های فوق العاده ای دارد که شاید خود بنده با تمامی آنها با گذر این همه سال و تجربه واقف نباشم..کوتاه سخن آنکه گمان می کنم این بدنه حتی با همان لنزهای به نسبت از نظر قیمت، مناسب تر از بدنه های فول فریم می تواند برای سالیان نیازمندی شما را در رده کاری که در حال حاضر هستید فراهم کند.

بنابراین گرفتن یک لنز فول فریم با قیمت های نجومی کنونی و با توجه به رده کاری فعلی شما،کاری ممکن ولی غیر ضروری است..بنده وقتی توانستم با همین بدنه کراپدار و با لنزهای آن شروع به درآمد زایی محدود اولیه کنم،بتدریج توانستم هم سطح مهارت های خودم را در همین بازه کراپدار بهبود بخشم(که برای انتقال آرام و بدون دغدغه به بازه فول فریم ضروری است) و هم توانایی و محدودیت های بدنه های کراپدار را با توجه به گرایش کاری بیشتر در ژانری خاص،بهتر درک کنم و بدانم واقعا از بدنه فول فریم چه می خواهم و چه انتظاراتی دارم که بدنه کراپدار در این بازه خاص کاری برای من نمی تواند بدلیل محدودیت فراهم کند..بنده پس از همان درآمد زایی اولیه و محدود و انجام پروژه های کوچک به تعداد بیشتر،توانستم بتدریج ضمن شناخت واقعی آنچه واقعا به آن نیاز دارم و برآورد دقیق آن نیازها، لنزهای فول فریم را بتدریج به مجموعه کاری خودم به همراهی بدنه اضافه کنم.

در مورد لنزهای کراپدار یاد شده،بنده خواستم برایتان چند گزینه معرفی کرده باشم که دستتان در انتخاب با توجه به موجودی و بازار قیمت کنونی در ایران که بنده از آن کاملا بی اطلاع هستم باز باشد..اگر از بنده می پرسید،تمامی لنزهای موجود مناسب هستند که بازهم بستگی تام به گرایش کاری شما دارد..موجودی کنونی لنزهای کراپدار یا فول فریم مورد استفاده بیشتر در بدنه کراپدار یاد شده بنده اکنون چنین است:

Nikon AF-P DX NIKKOR 10-20mm f/4.5-5.6G VR
    Nikon AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR
    Nikon AF-P NIKKOR 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR(ورژن فول فریم) یا Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm f/4G ED VR

این مجموعه لنز برای مسافرت و انجام پروژه های کوچک و محدود بسیار مناسب است..
    اگر می خواهید بازه زوم نسبتا کاملی در رده لنزهای غیر نیکون داشته باشید(آنچه که من قبل از کوچ کامل به فول فریم برای انجام پروژه های کوچک و سفارشی داشتم)،این مجموعه واقعا کارایی بسیار مناسب و با کیفیتی ارائه می کنند:

Tokina AT-X 14-20mm f/2 PRO DX یا Tokina 11-16mm f/2.8 یا Tokina 11-20mm f/2.8
    Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM Art
    Sigma 50-100mm f/1.8 DC HSM Art
    و برای تکمیل بازه رنج لنزهای زوم با کیفیت:
    Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm f/4G ED VR

امیدوارم مفید فایده واقع گردد.

بدرود تا درودی دیگربار
    yaghoobi، M-Yousefi، 47amir و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    72

سلام وقت بخیر به همه.
    دوستان دوربینم کانن750dاست لنزش کیتشه همون 18_55میخام یه لنز بهتر از نظر کیفیت شارپ و اپتیک بهتر باشه از همین کیتش و یه لنز برای طبیعت و پورتره من خودم میان 18-135ها مدلstmانتخاب کردم خواستم بدونم تو این رنج آیا هست بهتر از 18-135باشه تو دیگر برندها ممنون میشم راهنمایی کنید؟
    yaghoobi و filtrmiltr تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    16535

نقل قول نوشته اصلی توسط kiyan نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر به همه.
    دوستان دوربینم کانن750dاست لنزش کیتشه همون 18_55میخام یه لنز بهتر از نظر کیفیت شارپ و اپتیک بهتر باشه از همین کیتش و یه لنز برای طبیعت و پورتره من خودم میان 18-135ها مدلstmانتخاب کردم خواستم بدونم تو این رنج آیا هست بهتر از 18-135باشه تو دیگر برندها ممنون میشم راهنمایی کنید؟
    لنز 135-18 بسیار لنز خوبیه برای عکاسی عمومی به عنوان تک‌لنز ولی اگر برای عکاسی پرتره و طبیعت لنز با کیفیت بیشتر بخواهید لازمه که لنزهای جداگونه تهیه کنین (مثلاً یه اولتراواید مثل 18-10 برای منظره و 85 و یا 50 برای پرتره).

صفحه 52 از 52 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52