صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 71
Like Tree131تشکر

موضوع: راهنمایی درباره چگونگی محاسبه زوم لنز؟

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

کلا چند ایکس را فراموش کنید.
    بهتر است عادت کنید از همان فوکال لنت و کراپ سنسور برای بزرگنمایی استفاده کنید.
    در این لینک میتوانید تفاوت فوکال لنتها از 10 مم تا 500 مم را ببینید.

Tamron Europe: Focal length comparison
    Vahid، داريوش چگيني و J U N I P E R تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

با سلام
    در انواع لنز ها چقدر میتونیم لنز و دوربینو به سوژه نزدیک کنیم؟ مثلا در لنز 135-18 یا 250-55 چقدر میتونم لنزو نزدیک سوجه ببرم؟
    مثلا من با لنز 135-18 وقتی در 30 سانتی سوجه قرار میگیرم و در حالت m و فوکوس دستی عکاسی می کنم نمی تونم سوجرو بدرستی فوکوس کنم و تصویر خوبی بدست بیارم باید فاصلمو بیشتر کنم...این مورد طبعی هستش؟
    امیدوارم در بخش درستی این سوالو پرسیده باشم
    ممنون میشم در این مورد بنده را راهنمایی کنید
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    با سلام
    در انواع لنز ها چقدر میتونیم لنز و دوربینو به سوژه نزدیک کنیم؟ مثلا در لنز 135-18 یا 250-55 چقدر میتونم لنزو نزدیک سوجه ببرم؟
    مثلا من با لنز 135-18 وقتی در 30 سانتی سوجه قرار میگیرم و در حالت m و فوکوس دستی عکاسی می کنم نمی تونم سوجرو بدرستی فوکوس کنم و تصویر خوبی بدست بیارم باید فاصلمو بیشتر کنم...این مورد طبعی هستش؟
    امیدوارم در بخش درستی این سوالو پرسیده باشم
    ممنون میشم در این مورد بنده را راهنمایی کنید
    سلام
    دوست عزیز هر لنز با توجه به ساختارش یه حداقل فاصله فوکوس داره شما میتونین از مشخصات اون لنز به اندازه پی ببرید برای مثال در لنز18-135، 45سانتیمتر و در لنز 55-250 ،110 سانتیمتر هست.
    البته با استفاده از فیلترهای کلوز اپ میتونین حداقل فاصله فوکوس رو کاهش بدین
    ehsan1 و doki تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز هر لنز با توجه به ساختارش یه حداقل فاصله فوکوس داره شما میتونین از مشخصات اون لنز به اون اندازه پی ببرید برای مثال در لنز18-135، 45سانتیمتر و در لنز 55-250 ،110 سانتیمتر هست.
    البته با استفاده از فیلترهای کلوز اپ میتونین حداقل فاصله فوکوس رو کاهش بدین
    تشکر میکنم از پاسختون چطور حداقل فاصله کانونیو میشود بدست اورد؟
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

دوست عزیز معمولا در زیر بعضی لنزها، حداقل فاصله فوکوس، کشور سازنده، تکنولوژی های به کار رفته در اون لنز و همچنین اندازه دهنه لنز برای استفاده کردن از فیلتر نوشته میشه.

اگه زیر لنز چیزی نوشته نشده باشه خودتون می تونید به صورت عملی و تجربی و آزمون و خطا این فاصله رو به دست بیارید که به دو روش امکان پذیره:

1. روش اول اینه که مقداری به سوژه نزدیک بشید که لنز قادر به فوکوس کردن نباشه. بعد کمی فاصلتون رو از سوژه بیشتر کنید و دوباره فوکوس کنید اگه باز هم فوکوس نکرد باز فاصلتون رو بیشتر کنید. تا جایی که اولین فوکوس رخ بده. در این فاصله میشه حداقل فاصله فوکوس رو به صورت تقریبی تخمین زد.

2. روش دوم هم مثل روش اول هست منتها دقیقتر. بدین صورت که بر روی بعضی لنزها ( معولا لنزهایی غیر از لنز کیت) پنجره کوچکی به نام Distant Window وجود داره که در اون حداقل فاصله فوکوس نمایش داده میشه. بدین منظور هم همانند روش عمل می کنید منتها اولین جایی که فوکوس رخ داد، می تونید از روی اعدادی که در اون پنجره نوشته میشند فاصله دقیقتون رو بخونید که بر حسب متر و فوت بیان میشند.
    ویرایش توسط ata_m3 : Thursday 13 November 2014 در ساعت 00:25
    Hamed Ziyaei، ehsan1 و tahers96i تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

احسان جان دقیقا متوجه منطورتون نشدم یه چیزایی حدس زدم که با توجه به اونا جواب میدم:
    حداقل فاصله کانونی بسته به لنز متغیره برای مثال در لنز 18-135 حداقل فاصله کانونی 18mm و حداکثر فاصله کانونی 135mm.
    فاصله کانونی یک لنز عبارتست از فاصله مرکز لنز تا نقطه کانونی بر حسب میلیمتر ،میدان دید یک فاصله کانونی مشخص معمولاً بر اساس عکسبرداری با حسگر 35 میلیمتری تعیین میشه با استفاده از ضریب فاصله کانونی می تونید معادل 35 میلیمتری فاصله کانونی دوربین های دیگه که اندازه حسگر آن ها کوچکتر از حسگر 35 میلیمتری هست و محاسبه کنید.
    مثلا در دوربین های کراپ کانن این ضریب 1.6
    ویرایش توسط tahers96i : Wednesday 12 November 2014 در ساعت 23:55
    ehsan1 و doki تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

احسان جان دقیقا متوجه منطورتون نشدم یه چیزایی حدس زدم که با توجه به اونا جواب میدم:
    حداقل فاصله کانونی بسته به لنز متغیره برای مثال در لنز 18-135 حداقل فاصله کانونی 18mm و حداکثر فاصله کانونی 135mm و در لنز 55-250 حداقل فاصله کانونی 55 و حداکثر 250 خواهد بود.
    فاصله کانونی یک لنز عبارتست از فاصله مرکز لنز تا نقطه کانونی بر حسب میلیمتر ،میدان دید یک فاصله کانونی مشخص معمولاً بر اساس عکسبرداری با حسگر 35 میلیمتری تعیین میشه با استفاده از ضریب فاصله کانونی می تونید معادل 35 میلیمتری فاصله کانونی دوربین های دیگه که اندازه حسگر آن ها کوچکتر از حسگر 35 میلیمتری هست و محاسبه کنید.
    مثلا در دوربین های کراپ کانن این ضریب 1.6

با توجه به پست شماره 62 و توضیحات ایشون، منظورشون باید حداقل فاصله فوکوس باشه.
    ehsan1 و tahers96i تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    با توجه به پست شماره 62 و توضیحات ایشون، منظورشون باید حداقل فاصله فوکوس باشه.
    ممنون عطا جان ایشون حداقل فاصله کانونی پرسیدن من یکم شک کردم،شایدم منطورشون حداقل فاصله کانونی در فوکالهای مختلف بوده من بد متوجه شدم.
    ata_m3، ehsan1 و doki تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

ممنون عطا جان ایشون حداقل فاصله کانونی پرسیدن من یکم شک کردم،شایدم منطورشون حداقل فاصله کانونی در فوکالهای مختلف بوده من بد متوجه شدم.
    ارادتمندم.

به احتمال قوی خواستند" فاصله فوکوس" بنویسند، به جاش "فاصله کانونی" نوشته اند !!!

تشکر کرده
    1182

بله منظور فوکوس بود که اشتباه عرض کردم کانونی
    ممنون از راهنماییی شما و عطای عزیز
    ata_m3 و tahers96i تشکر می‌کنند.

صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین