صفحه 1 از 8 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 71
Like Tree131تشکر

موضوع: راهنمایی درباره چگونگی محاسبه زوم لنز؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    241

پیش فرض راهنمایی درباره چگونگی محاسبه زوم لنز؟

سلام خدمت همگی اساتید محترم.
    در دوربینهای slr like یك عدد زوم برای دوربین مشخص شده.
    دوستان عزیز لطف كنید بنده را راهنمایی كنید چگونه میشود زوم لنزهای دوربین های slr را محاسبه كرد.(مثلا 28-200 چند زوم دارد؟)در ضمن اگر اشتباهی توی طرح سوال دارم ببخشید لطفا راهنماییم كنید.
    متشكرم.
    J U N I P E R تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: راهنمایی درباره چگونگی محاسبه زوم لنز؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_th نمایش پست ها
    سلام خدمت همگی اساتید محترم.
    در دوربینهای slr like یك عدد زوم برای دوربین مشخص شده.
    دوستان عزیز لطف كنید بنده را راهنمایی كنید چگونه میشود زوم لنزهای دوربین های slr را محاسبه كرد.(مثلا 28-200 چند زوم دارد؟)در ضمن اگر اشتباهی توی طرح سوال دارم ببخشید لطفا راهنماییم كنید.
    متشكرم.
    هرچند قياس مع الفارقه ولي كافيست اعداد ماگزيمم و مينيمم رو بر هم تقسيم كني :

7.14X=200/28
    h_ahmadi، Super Oli، unforgiven و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام: علاوه بر صحبت های فرهاد خان كه درست است : اگر منظورتان از زوم x بالاتر.... دسترسی به نقاط دوردست جهت ثبت میباشد این موضوع نباید با slrlike ها مقایسه بشه در اونجا x بالاتر عمدتا مزیتی جهت ثبت نقاط دوردست است اما در slr ها ماگزیمم فوكال لنت آینچنین معنی را دارد. مثال 400-100 طبق قیاس مع الفارق با x 4 دوبرابر دسترسی بیشتری به نقاط دوردست را دارد تا 200-18 با زوم x 11 امیدوارم تونسته باشم خیلی ساده این مورد رو توضیح داده باشم اگر میخواهید بیش از این بدانید به مقاله ای در این مورد توسط فرهاد خان در یكجایی در همین سایت رجوع كنید(اگر لینكش رو پیدا كردم میزارم) یا اگر كه تسلط به زبان انگلیسی دارید این لینك را مطالعه بفرمایید مفاهیم و فرق ها تا حدودی در همینجا عنوان شده استhttp://www.dpreview.com/learn/?/Glos...tiplier_01.htm
    unforgiven، Armen H، m.a.i و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

ممنون افشین جان. منظورم از اون قیاس مع الفارق همین بود. برای همین هم هست كه برای SLR ها این زوم چند برابر گفتم مرسوم نیست و اصولا به نظرم این قضیه ی زوم nX و .... بیشتر جنبه ی بازاریابی و تبلیغاتی دارد تا علمی .

مثلا حتا در Slr Like ها یك دوربین 5X با واید 28 خیلی ارزشمند تر از یك دوربین 5X ولی با واید 37 است . ( خودم حتا اولی را به 10X با واید 37 هم ترجیح می دهم )
    darya_s، DELL، QashQai و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    241

ممنمون.آقا فرهاد اگه ممكنه لینك مقاله ای كه نوشتید رو بفرمایید.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    241

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام: علاوه بر صحبت های فرهاد خان كه درست است : اگر منظورتان از زوم x بالاتر.... دسترسی به نقاط دوردست جهت ثبت میباشد این موضوع نباید با slrlike ها مقایسه بشه در اونجا x بالاتر عمدتا مزیتی جهت ثبت نقاط دوردست است اما در slr ها ماگزیمم فوكال لنت آینچنین معنی را دارد. مثال 400-100 طبق قیاس مع الفارق با x 4 دوبرابر دسترسی بیشتری به نقاط دوردست را دارد تا 200-18 با زوم x 11 امیدوارم تونسته باشم خیلی ساده این مورد رو توضیح داده باشم اگر میخواهید بیش از این بدانید به مقاله ای در این مورد توسط فرهاد خان در یكجایی در همین سایت رجوع كنید(اگر لینكش رو پیدا كردم میزارم) یا اگر كه تسلط به زبان انگلیسی دارید این لینك را مطالعه بفرمایید مفاهیم و فرق ها تا حدودی در همینجا عنوان شده استhttp://www.dpreview.com/learn/?/Glos...tiplier_01.htm
    خیلی ممنون دوست عزیز.ولی یه كم زبان انگلیسیم(خیلی زیاد):(ضعیفه.با اینكه توضیحات خوبی دادی ولی درست متوجه نشدم.اگه من یه لنز برای اینكه دسترسی به نقاط دورتر بیشتری داشته باشم بخام باید دنبال چی باشم وبه كدوم مشخصات لنز توجه كنم؟(البته نه با قیمت خیلی بالا)
    FARID تشکر می‌کند.

كاربر فعال FARID آواتار ها
    تشکر کرده
    6635

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_th نمایش پست ها
    خیلی ممنون دوست عزیز.ولی یه كم زبان انگلیسیم(خیلی زیاد):(ضعیفه.با اینكه توضیحات خوبی دادی ولی درست متوجه نشدم.اگه من یه لنز برای اینكه دسترسی به نقاط دورتر بیشتری داشته باشم بخام باید دنبال چی باشم وبه كدوم مشخصات لنز توجه كنم؟(البته نه با قیمت خیلی بالا)

دقيقا من بيسواد همين مشكل رو دارم اگه راهنمايي كنيدا جواب 2 نفر رو داديد يك جا البته من خيلي گشتم لنزهاي تله زيادي ديدم تا اينجا فهميدم كه لنزهاي تله بالاي 700 در رده خوب قرار ميگيره سوالي كه براي من پيش اومده اينه لنزهاي تله ارزان قيمت چه مشكل و يا چه كمبودهاي دارن كه در رئده ارزان قيمتها قرار ميگيرن متاسفانه من عكسي نديدم و يا لينكي كه اين دو تا رو مقايسه قرار داده باشه و در نهايت براي كسي كه در حد نرمال بخواد كار بكنه و يا تجربه كسب كنه اين لنزهاي ارزان به درد ميخورن يانه

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

نقل قول نوشته اصلی توسط FARID نمایش پست ها
    فهميدم كه لنزهاي تله بالاي 700 در رده خوب قرار ميگيره
    FARID تشکر می‌کند.

كاربر فعال FARID آواتار ها
    تشکر کرده
    6635

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam_703 نمایش پست ها
    قرار نميگيره ؟؟؟؟اي خدا بد ناميد شدم

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط farid نمایش پست ها
    دقيقا من بيسواد همين مشكل رو دارم اگه راهنمايي كنيدا جواب 2 نفر رو داديد يك جا البته من خيلي گشتم لنزهاي تله زيادي ديدم تا اينجا فهميدم كه لنزهاي تله بالاي 700 در رده خوب قرار ميگيره سوالي كه براي من پيش اومده اينه لنزهاي تله ارزان قيمت چه مشكل و يا چه كمبودهاي دارن كه در رئده ارزان قيمتها قرار ميگيرن متاسفانه من عكسي نديدم و يا لينكي كه اين دو تا رو مقايسه قرار داده باشه و در نهايت براي كسي كه در حد نرمال بخواد كار بكنه و يا تجربه كسب كنه اين لنزهاي ارزان به درد ميخورن يانه
    فرید خان لنز بالای ۷۰۰ رو نفهمیدم.ولی اگه منظورت تله های گران قیمت و ارزان قیمته بخاطر کیفیت ساخت. جنس کاربردی در ساخت. موتور فکاس .دیافراگم گشادتر .دیافراگم ثابت در زوم.لرزش گیر های دقیق و... است
    FARID و m.a.i تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 8 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین