صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 56
Like Tree861تشکر

موضوع: پروژه‌های عکاسی Photography Projects

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پروژه جالبی بنطر می‌رسد. بیشتر در موردش صحبت کنید: هدف، روش انجام، نکات تکنیکی و ....
    Nima Sadigh، sajad mosali و elhamkazemi تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    بله. حتما.
    می‌توانید در مورد پروژه‌ها و چالش‌های مربوطه صحبت کنید، از تجربیات خود بگویید و از سایر دوستان مشورت بخواهید
    ممنون
    راستش مدتی هست که ایده ای دارم برای پروژه عکاسی و ایده این هست که مجموعه عکسهایی باشه که تداعی کننده نقاشیها یا اثار گرافیک هنرمندانی باشن که اثارشون موندگار شدن و شناخته شده باشن .
    راستش من با دیدن همین اثار در دوران نوجوانی به هنر و طراحی و بعدها به معماری علاقه مند شدم و میخوام با هنری که بهش علاقه دارم ، عکاسی ، اون اثار رو به صورت عکس نشون بدم .
    نمیدونم آیا اصلا این موضوع از نظر اخلاق هنری درست هست یا نه .

ممنون میشم اگر نظرتون رو بگید، ۲ نمونه از عکسها به همراه اثر اصلی رو اینجا قرار میدم (عکسها مونتاژ یا کلاژ نیستن و از تکنیکهای عکاسی استفاده شده)

ممنون

لیتوگرافی اثر موریس اشر با عنوان سه جهان
    400081.jpg

28773_10151236406174320_1455383641_n.jpg

نقاشی اثر مونه با عنوان جیغ (روی این عکس در حال کار هستم تا عنصر انسانی رو هم داشته باشم ولی متاسفانه هنوز به نتیجه مطلوبی نرسیدم)
    scream-16_6155.jpg

548975_10151244256504320_1286348801_n.jpg
    nmroshan، merdax، Halalzadeh و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

اون اثار رو به صورت عکس نشون بدم .
    فکر نمی کنم مشکل خاصی داشته باشه و بسیار کار جالبی هم هست. اندیشه زیادی هم خواهد برد و به نظر در طول مسیر به عکس هایی خواهید رسید که گاه به اثر مورد نظر نزدیک نشده اما خود به تنهایی اثر جالب توجهی خواهند بود.
    nmroshan، mh.noori، iman kh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    30

پروژه جالبی بنطر می‌رسد. بیشتر در موردش صحبت کنید: هدف، روش انجام، نکات تکنیکی و ....

راستش من بیشتر تمرکز ام رو روی اشیایی گذاشتم که از ایینه خودرو آویزان میشه.
    طبق تحقیقاتم و چند روز فقط توجه به این نکته در خیابان ها این اشیاء آیینه تمام نمای خود فرد به حساب میاد طوری که یک فرد با اعتقادات خاص دعا آویز میکنه، یک فرد با چهره منحصر بفرد ( شبیه داش مشدی های قدیم) چاقو آویز میکنه و .... که این اشیا بسته به مدل ماشین،علایق راننده،جنسیت راننده، و .... متفاوته.

بیشتر هدف من از شروع این پروژه نشون دادن این سلایق مختلف از طریق اون اشیا به صورت غیر مستقیم بود...
    mSafdel تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad mosali نمایش پست ها
    راستش من بیشتر تمرکز ام رو روی اشیایی گذاشتم که از ایینه خودرو آویزان میشه.
    طبق تحقیقاتم و چند روز فقط توجه به این نکته در خیابان ها این اشیاء آیینه تمام نمای خود فرد به حساب میاد طوری که یک فرد با اعتقادات خاص دعا آویز میکنه، یک فرد با چهره منحصر بفرد ( شبیه داش مشدی های قدیم) چاقو آویز میکنه و .... که این اشیا بسته به مدل ماشین،علایق راننده،جنسیت راننده، و .... متفاوته.

بیشتر هدف من از شروع این پروژه نشون دادن این سلایق مختلف از طریق اون اشیا به صورت غیر مستقیم بود...
    ايده خوبي براي يك پروژه عكاسي است

اجراي آن بدون چالش نخواهد بود٠ الان نسبت به گذشته اويزان كردن اشياء از آينه هم كمتر ديده مي شود و هم اينكه تفاوتها خيلي كم شده است٠ اكثرا عروسك كوچكي را براي اين كار انتخاب مي كنند
    شايد مجبور شويد به نقاط خاصي در شهر يا حتي شهرستانهاي كوچك و روستاها برويد تا موارد مناسبي بيابيد

مساله دوم اجراي مناسب است٠ عكسها بايد با هماهنگي قبلي با صاحب خودرو گرفته شود، نياز به نور مناسب دارد، پس زمينه عكس، شيشه روشن جلوي خودرو است كه باعث مشكلاتي در نور سوژه خواهد شد٠ براي همه اين موارد بايد راه حل بيابيد٠

محصول نهايي را بايد مشخص كنيد٠ اگر هدف نمايشگاه باشد بايد نكات تكنيكي تهيه عكس را جدي تر بگيريد

تعداد عكسها نبايد كم باشد و گرنه پروژه موفق نخواهد بود٠

ايده را مي توان پرورش داد، مثلا عكسهاي دوتايي از اشيا اويزان از آينه و پرتره راننده، به صورت دو عكس كنار يكديگر٠ يا حتي سه عكس: اشيا آينه، پرتره راننده و عكسي از خودرو
    Amateur، farsad، faridz و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    ممنون
    راستش مدتی هست که ایده ای دارم برای پروژه عکاسی و ایده این هست که مجموعه عکسهایی باشه که تداعی کننده نقاشیها یا اثار گرافیک هنرمندانی باشن که اثارشون موندگار شدن و شناخته شده باشن .
    راستش من با دیدن همین اثار در دوران نوجوانی به هنر و طراحی و بعدها به معماری علاقه مند شدم و میخوام با هنری که بهش علاقه دارم ، عکاسی ، اون اثار رو به صورت عکس نشون بدم .

ممنون میشم اگر نظرتون رو بگید، ۲ نمونه از عکسها به همراه اثر اصلی رو اینجا قرار میدم (عکسها مونتاژ یا کلاژ نیستن و از تکنیکهای عکاسی استفاده شده)

ممنون

لیتوگرافی اثر موریس اشر با عنوان سه جهان
    400081.jpg

28773_10151236406174320_1455383641_n.jpg

نقاشی اثر مونه با عنوان جیغ (روی این عکس در حال کار هستم تا عنصر انسانی رو هم داشته باشم ولی متاسفانه هنوز به نتیجه مطلوبی نرسیدم)
    scream-16_6155.jpg

548975_10151244256504320_1286348801_n.jpg

پروژه جالبي است و اگر به نتيجه برسد، حاصل كار ارزشمند خواهد بود
    اين پروژه از آنهاست كه ايده خوبي دارد اما اجرا آن آسان نيست
    اما مهمترين مساله، اجراي مناسب است و اگر در اين زمينه موفق نباشيد، ايده و پروژه از دست خواهند رفت٠
    اجراها بايد اولا تداعي كننده اثر اصلي باشند و ثانيا نشاندهنده يك اجراي حرفه اي٠ معيار مقايسه، آثار برتر هنري تاريخ است نمي توان اجراي ساده اي براي آن در نظر گرفت، به نظرم نياز به اجراهاي staged و يا فتومونتاژهاي دقيق و سطح بالا دارد
    انتخاب آثار اوليه نيز اهميت دارد، اگر آثاري را انتخاب كنيد كه كمتر كسي بتواند تصور اجراي عكاسي آنها را داشته باشد و سپس اجراي مناسبي براي آنها بيابيد، نتيجه بسيار جالب توجه است مانند كارهاي دالي
    همچنين آثاري را بايد گنجاند كه ذاتا اجراي شبيه عكاسي دارند و وقتي كنار اجراي شما قرار ميگيرند، قياس جالب توجهي را باعث خواهند شد مانند كارهاي رنوار
    Omid Sariri، mh.noori، M.Meghdari و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

تشکر کرده
    11580

در اين ٥-٦ ماهي كه از آخرين مطلب اين تاپيك گذشته است، کسی از دوستان پروژه ای را شروع نکرده یا به اتمام نرسانیده است؟
    farsad، M. Beyrami، viva_utopia و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

در اين ٥-٦ ماهي كه از آخرين مطلب اين تاپيك گذشته است، کسی از دوستان پروژه ای را شروع نکرده یا به اتمام نرسانیده است؟
    جناب دکتر روشن، ضمن تشکر از بالا آوردن این تاپیک ( تا به امروز ندیده بودم ) یک پروژه تو ذهنم دارم و نمیدونم مرتبط با آثار هنری و عکاسی میشه یا نه. خیلی علاقه مندم با نوردهی بالا ( مثلا 30 ثانیه به بالا ) و با استفاده از یک چراغ قوه ساده، تصویر سازی کنم. یکی دوبار این کار امتحان کردم و جواب هم بد نبوده ولی نمیدونم برخورد دوستان و اساتید با این نوع عکاسی چطور هست. اگه بدونم مورد تایید قرار میگیره خیلی علاقه مندم به طور تخصصی و حرفه ای وارد این قسمت از دنیای عکاسی بشم. احساس میکنم اگه بشه واقعا آثار قوی ارائه داد دوستداران خاص خودشو پیدا میکنه خصوصا که کم هزینه هست و با یک دوربین کامپکت معمولی هم میشه خروجی خوبی گرفت.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.
    سپاس
    ویرایش توسط amir.komeily : Thursday 29 August 2013 در ساعت 09:58
    Dariush Chegini و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

خوبه این پروژه رو ببینید:
    Darcy Padilla | The Julie Project
    نظر و نگاهتون شاید نسبت به چیزی که می‌گیم عکاسی مستند کمی تغییر کنه.
    nmroshan، farsad، kouhsar و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    جناب دکتر روشن، ضمن تشکر از بالا آوردن این تاپیک ( تا به امروز ندیده بودم ) یک پروژه تو ذهنم دارم و نمیدونم مرتبط با آثار هنری و عکاسی میشه یا نه. خیلی علاقه مندم با نوردهی بالا ( مثلا 30 ثانیه به بالا ) و با استفاده از یک چراغ قوه ساده، تصویر سازی کنم. یکی دوبار این کار امتحان کردم و جواب هم بد نبوده ولی نمیدونم برخورد دوستان و اساتید با این نوع عکاسی چطور هست. اگه بدونم مورد تایید قرار میگیره خیلی علاقه مندم به طور تخصصی و حرفه ای وارد این قسمت از دنیای عکاسی بشم. احساس میکنم اگه بشه واقعا آثار قوی ارائه داد دوستداران خاص خودشو پیدا میکنه خصوصا که کم هزینه هست و با یک دوربین کامپکت معمولی هم میشه خروجی خوبی گرفت.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.
    سپاس
    نگاهی به مطالب قبلی این تاپیک بیاندازید. در آنها مطالبی می‌يابید که روش پیش بینی نتیجه پروژه را بیان می‌کند. مهمترین مساله در چنین تصمیم گیری، این است که بتوانید پیش بینی کنید، انجام پروژه برای شما و کارنامه هنری شما چه تاثیری دارد. آیا تاثیر قابل توجهی دارد و باعث پیشرفت شما می‌شود یا خیر
    M.Meghdari، Boushehri، afshin haidary و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین