صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32
Like Tree119تشکر

موضوع: عکس میگیرم که عکاس شویم یا عکاسیم بعد عکس میگیرم؟!

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    به نظر من یک سوال بی معناست که یک مجری یا کارشناس تلویزیونی مطرح کرده است، و باز هم به نظر بنده در این فروم می توان به سوالات بسیار ارزشمندتری پرداخت، سوالاتی که توان هنری و تکنیکی را افزایش دهد.
    با کمال احترام (به شخصه از شما دوست بزرگوار بسیار آموخته ام ) جسارت بنده را ببخشید اما: سوال بی معنا وجود ندارد.شاید سوال بد طرح شده باشد، شاید سوال پیچیده باشد، شاید سوال سطحی باشد، مبهم باشد، خارج از موضوع باشد، درجای درست نیامده باشد اما سوال ، سوال است و منتظر جواب ولی بی معنی نیست!(درباره کارشناسان یا کارنشناسان تلویزیون قبول دارم سوال را درست نمی پرسند و هدفشان هم چیز دیگری است اما بیایید به سوال کننده نگاه نکنیم)
    بازهم جسارت بنده را ببخشید.
    eternal تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر همراه mehran_sh_t آواتار ها
    تشکر کرده
    481

امیدوارم این حرفهای من بحث رو گیج تر نکنه و به سمت مثبتی ببره

عکس می گیرم اگر و فقط اگر عکاس باشم
    در موافقت با نظر آقای کورش، به خصوص در چند دهه قبل تر و بسیاری هم همین روزها، تو خونه هاشون نون درست میکنن، آیا به اونها میگید نانوا (خباز)؟ من هم عکس میگیرم، ولی خودم رو عکاس نمیدونم، و کسی هم من رو به عنوان عکاس نمی شناسه.

چرا عکس ماکرو میگیرید؟که چه بشود؟از سر یک خشره با بزرگنمایی فیلان؟!من اتفاقا علاقه زیادی به ماکرو داشتم و دارم اما گاهی اندرخم همین مسائل نظری بودم و پاسخی نیافتم و رفته رفته کمرنگ شد
    کم با این حرف شما مشکل دارم، چرا ماکرو؟ که چه بشود؟ شما بگو چرا عکاسی؟ که چه بشود؟ (من جواب هر دو سوال رو یکی میدونم، فقط عکاسی به بخش هایی تقسیم شده)
    کوروش تشکر می‌کند.
    Mehran Sheikholeslami

طراحی وبسایت : Mehran-SH.IR
    گالری

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سئوال بیننده: آیا عکاس جنگ هم عکاس حرفه ای محسوب می شود؟
    همان کارشناس/مدرس عکاسی: بله؛ عکاسی جنگ عکاسی خیلی حرفه ای هست! (پایان پاسخ)

سئوال بیننده: آیا عکاسان حرفه ای هم بر روی عکسهایشان ویرایش انجام می دهند؟
    همان کارشناس/مدرس عکاسی: بله؛ ویرایش حرفه ای انجام می دهند! (پایان پاسخ)
    yaghoobi، Amin Zarif، faridz و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    به نظر من یک سوال بی معناست که یک مجری یا کارشناس تلویزیونی مطرح کرده است، و باز هم به نظر بنده در این فروم می توان به سوالات بسیار ارزشمندتری پرداخت، سوالاتی که توان هنری و تکنیکی را افزایش دهد.
    بله بی معلی ست! چرا؟چون دریک برنامه مثلااموزشی که من تابحال اموزش خوبی هم درش ندیدم، این سوال چه چیزی رومیخواد برای ما،درمان کنه؟ سوالی که پاسخ بدیهی داردوهمه به نحوی جوابی برایش دارند(حالاهرجوابی)،امااین جوابها چیزی به معملومات ما نمی افزاید،به چه کارمی اید؟ گیریم که یکی از ۲بخش سوال اثبات شد، خوب اون وقت که چی؟ باید بهش عمل کنیم؟!!! یعنی مثلا عکاس شیم بعدعکس بگیریم؟!!!!
    بدیهی ست برای عکاس شدن بایدعکس گرفت،زیادهم باید گرفت، وبعدازعکاس شدن ویادگرفتن عکاسی ، عکسهای خوب هم بیشتر میگیریم. دیگه چه چیزی میخواداین سوال به ماتفهیم کنه ویادبده؟! واقعا بعدازاین همه که یه برنامه درباره عکاسی سیما پخش کرده،این سطح اموزشیش باعث تاسفه.
    حق باجناب مومنی مقدمه به نظرم.کاملا سوال بی معنی ست!!!
    ازدست سیما...
    azarigh، Pooyan، Madjidm و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

شاید جستجوی جواب این سوال در مفهوم لغت ها به یک دور تسلسل بیانجامد.

اما از نظر من فلسفه اش مشکل دارد. به نظرم کسی که عکس می گیرد، انگیزه اش در درجه اول باید برای ارضای روح خودش باشد، و الا عکسش عکس نیست! عکاس شدن و معروف شدن و پولدار شدن و ... در درجات بعدی می توانند قرار بگیرند.
    yaghoobi، mreza1001، Pooyan و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

درود
    به عقیده من سوال کمی دچار مشکل هست و من نیز با دوستان موافقم هرچند در ظاهر بسیار شاید دهان پر کن به نظر بیاید ولی سوالیست شاید کاملا بی ربط و از ان دسته سوالاتی که هر از چند گاهی در انواع برنامه های اینچنینی میبینیم
    عکس می گیریم که عکاس شویم ?
    عکاسیم بعد عکس می گیریم ، قسمت دوم مثل اینست که عده ای از بدو تولد عکاس هستند و با دوربین متولد می شوند
    لازمه عکاس بودن گرفتن عکس و اموزش و علاقه در عکاسی هست پس عکس می گیریم که عکاس شویم پس وقتی عکاسیم حتما عکسی نیز گرفته ایم و وقتی عکسی می گیریم عکاسیم و تا ابد این تکرار ادامه خواهد داشت و در واقع این دوجمله مطرح شده در سوال متناقض یکدیگر هستند
    من به شخصه عکس میگیرم ، ولی عکاس نیستم و دوست هم ندارم عکاس باشم ، .....
    در واقع بعضی دوستان مجری و بعضی برنامه ها برای اینکه سطح فلسفی و نگاه عمیق خود را بخواهند به ببینده تحمیل کنند از اینگونه جملات نقض استفاده می کنند ، که متاسفانه در انواع و اقسام برنامه های ما کم هم نیست
    امیدوارم خود مجری هم بتونه در مورد جملش مثل دوستان انقدر شرح بدهد
    ویرایش توسط Moty : Monday 10 February 2014 در ساعت 01:57
    kiavash و eternal تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط eternal نمایش پست ها
    امروز در دفتر کارم مشغول بودم که بصورت کاملا اتفاقی دیدم شبکه مستند سیما برنامه ای با نام "نردبان" پخش میکند که ظاهرا بصورت هفتگی بوده و هر هفته بطور خاص مختص یک هنر تصویریست.این بار در مورد عکاسی بود و مسائل نظری طرح و یا عکسی را نقد میکنند.کارشناس برنامه در خاتمه سوالی مطرح نمود و از عکاسان خواست بدان بپردازند و بحث کنند.سوال این بود:
    عکس میگیرم که عکاس شویم یا عکاسیم بعد عکس میگیرم؟!

شاید این دو لازم و ملزوم هم هستند؟شاید لازم و کافی ؟شاید در طول هم و یکی مقدم بر دیگری؟شاید هم به موازات هم؟! شاید این سوال تفاوت عکاس حرفه ای و آماتور را مشخص میکند؟! شاید قضیه مرغ و تخم مرغ است؟!و یا حالات دیگر....

نظر دوستان چیست؟
    به نظر مي آيد اين سوال بيشتر به دنبال يافتن "هدف از عكس گرفتن" است.

- يك هدف مي تواند اين باشد كه در اين زمينه آنقدر پيشرفت نماييم تا شبيه يك عكاس طراز اول شويم. خيلي از ما در ناخودآگاهمان(حتي در خودآگاهمان) روياي تبديل شدن به فلان عكاس مشهور در فلان سبك را پرورش داده ايم.

البته خود عكس گرفتن به تنهايي يك چرخه ي پاداش در انسان ايجاد مي كند:
    عكس مي گيريم-تشويق مي شويم-عكس مي گيريم

اين سيكل بدون وجود "هدف از عكس گرفتن" هم مي تواند تا ابد ادامه پيدا كند و حتي فرد را به موفقيت برساند.

امروزه سريع بودن اين چرخه ي پاداش(با وجود دوربينهاي ديجيتال و فيسبوك) منجر به پيشرفت سريع فرد در زمينه عكاسي مي شود.
    در نهايت بعد از مدتي فرد عكاس مي شود.
    و سپس همچنان به عكس گرفتن خود ادامه مي دهد.

اميدوارم به جهت دهي بحث كمك كرده باشم و بتوانم توجه دوستان را از روي واژه ي سيما بردارم.
    eternal تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    به نظر مي آيد اين سوال بيشتر به دنبال يافتن "هدف از عكس گرفتن" است.

- يك هدف مي تواند اين باشد كه در اين زمينه آنقدر پيشرفت نماييم تا شبيه يك عكاس طراز اول شويم. خيلي از ما در ناخودآگاهمان(حتي در خودآگاهمان) روياي تبديل شدن به فلان عكاس مشهور در فلان سبك را پرورش داده ايم.

البته خود عكس گرفتن به تنهايي يك چرخه ي پاداش در انسان ايجاد مي كند:
    عكس مي گيريم-تشويق مي شويم-عكس مي گيريم

اين سيكل بدون وجود "هدف از عكس گرفتن" هم مي تواند تا ابد ادامه پيدا كند و حتي فرد را به موفقيت برساند.

امروزه سريع بودن اين چرخه ي پاداش(با وجود دوربينهاي ديجيتال و فيسبوك) منجر به پيشرفت سريع فرد در زمينه عكاسي مي شود.
    در نهايت بعد از مدتي فرد عكاس مي شود.
    و سپس همچنان به عكس گرفتن خود ادامه مي دهد.

اميدوارم به جهت دهي بحث كمك كرده باشم و بتوانم توجه دوستان را از روي واژه ي سيما بردارم.

کدام عکاس را دیده اید که با عکس گذاشتن در فیسبوک پیشرفتی بیشتر از خواندن یک مقاله خوب داشته باشد؟
    yaghoobi، Nima Sadigh، KHAKSAR و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    کدام عکاس را دیده اید که با عکس گذاشتن در فیسبوک پیشرفتی بیشتر از خواندن یک مقاله خوب داشته باشد؟
    brandon stanton

اين طوري از بحث اصلي خارج مي شويم.
    فيسبوك نمادي است براي دريافت پاداش مثبت. تشكري كه در اين فروم مي بينيم نيز يك پاداش مثبت است. انتخاب شدن عكس در جشنواره ها نيز يك پاداش مثبت است. تعريف دوستان از عكسهايمان نيز... .

فرد با دريافت پاداش مثبت تشويق ميشود و مي رود چند مقاله مي خواند تا بتواند پيشرفتي در "عكس گرفتن" هايش داشته باشد و تعداد پاداشهايش را بالا ببرد. و پاداش هاي مثبت همين طور افزايش مي يابد و اين فرد در نهايت يك عكاس حرفه اي مي شود.
    در اطراف خودمون تعداد زيادي از اين افراد را مي بينيم.
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Monday 10 February 2014 در ساعت 02:38
    eternal تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    سئوال بیننده: آیا عکاس جنگ هم عکاس حرفه ای محسوب می شود؟
    همان کارشناس/مدرس عکاسی: بله؛ عکاسی جنگ عکاسی خیلی حرفه ای هست! (پایان پاسخ)

سئوال بیننده: آیا عکاسان حرفه ای هم بر روی عکسهایشان ویرایش انجام می دهند؟
    همان کارشناس/مدرس عکاسی: بله؛ ویرایش حرفه ای انجام می دهند! (پایان پاسخ)
    جهت رعايت اخلاق عرض ميكنم نام آن آقاي كارشناس را نميدانم چه بود اما طراح سوال مجري برنامه خانم الهام عادلي نبودند.احتمالا شما ايشان را بشناسيد.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین