صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32
Like Tree119تشکر

موضوع: عکس میگیرم که عکاس شویم یا عکاسیم بعد عکس میگیرم؟!

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

پیش فرض عکس میگیرم که عکاس شویم یا عکاسیم بعد عکس میگیرم؟!

امروز در دفتر کارم مشغول بودم که بصورت کاملا اتفاقی دیدم شبکه مستند سیما برنامه ای با نام "نردبان" پخش میکند که ظاهرا بصورت هفتگی بوده و هر هفته بطور خاص مختص یک هنر تصویریست.این بار در مورد عکاسی بود و مسائل نظری طرح و یا عکسی را نقد میکنند.کارشناس برنامه در خاتمه سوالی مطرح نمود و از عکاسان خواست بدان بپردازند و بحث کنند.سوال این بود:
    عکس میگیرم که عکاس شویم یا عکاسیم بعد عکس میگیرم؟!

شاید این دو لازم و ملزوم هم هستند؟شاید لازم و کافی ؟شاید در طول هم و یکی مقدم بر دیگری؟شاید هم به موازات هم؟! شاید این سوال تفاوت عکاس حرفه ای و آماتور را مشخص میکند؟! شاید قضیه مرغ و تخم مرغ است؟!و یا حالات دیگر....

نظر دوستان چیست؟
    Nima Sadigh و hosein1973 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط eternal نمایش پست ها
    امروز در دفتر کارم مشغول بودم که بصورت کاملا اتفاقی دیدم شبکه مستند سیما برنامه ای با نام "نردبان" پخش میکند که ظاهرا بصورت هفتگی بوده و هر هفته بطور خاص مختص یک هنر تصویریست.این بار در مورد عکاسی بود و مسائل نظری طرح و یا عکسی را نقد میکنند.کارشناس برنامه در خاتمه سوالی مطرح نمود و از عکاسان خواست بدان بپردازند و بحث کنند.سوال این بود:
    عکس میگیرم که عکاس شویم یا عکاسیم بعد عکس میگیرم؟!

شاید این دو لازم و ملزوم هم هستند؟شاید لازم و کافی ؟شاید در طول هم و یکی مقدم بر دیگری؟شاید هم به موازات هم؟! شاید این سوال تفاوت عکاس حرفه ای و آماتور را مشخص میکند؟! شاید قضیه مرغ و تخم مرغ است؟!و یا حالات دیگر....

نظر دوستان چیست؟
    سلام دوست عزیز
    والا راجب این تایپیک مدیران چه تصمیمی بگیرن رو نمیدونم
    اما راجب برنامه ای که فرمودین خدمتتون عرض کنم که این برنامه مختص فیلم مستند هستش و در طول هفته که از شنبه تا چهارشنبه برنامه دارن و پنجشنبه و جمعه که تکرار برنامه هاشونو نشون میدن.
    در طول برنامه هاشون هر روز چند عکس نشون میدن و روز های سه شنبه هم فقط مختص عکس و عکاسی هستش....
    راجب سوالی هم که فرمودین بنده نمیدونم چجوری جواب بدم اما بیشتر تمایل به این دارم که هر دو به موازات یکدیگر هستن

موفق و پایدار باشید
    eternal تشکر می‌کند.

كاربر همراه mehran_sh_t آواتار ها
    تشکر کرده
    481

سلام.
    به نظر من:
    کسی که فعلی رو انجام میده، میشه فعال در اون زمینه
    کسی هم که عکس میگیره، میشه عکاس.
    و اگر هم از لحاظ "هنرمند" بودن بخواید بگید، فرض دوم اشتباهه، فرض کنید کسی عکاس باشه و عکس نگیره، بهش میگید عکاس؟ در مورد جمله اول هم، عکس نمیگیریم که عکاس بشیم، وقتی عکس میگیریم، عکاس هستیم.
    در کل به نظر من سوال چندان خاصی نبوده. و قابل مقایسه با مرغ و تخم مرغ و امثال اون نیست.
    azarigh، mSafdel و eternal تشکر می‌کنند.
    Mehran Sheikholeslami

طراحی وبسایت : Mehran-SH.IR
    گالری

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

تلویزیون ما عادت دارد مطالب بدیهی را برای پر کردن آنتن ، چندصدباره برای مخاطبان ارایه کند .
    انهم فقط با شیوه گفتگوی تلویزیونی ، نه هیچ شیوه مستندسازی دیگری ...
    هر هنری دو جنبه دارد : جنبه آماتوری و ذوقی ، جنبه حرفه‌ای
    هنرمند آماتور و ذوقی ، معمولن در رشته مذکور تحصیل نکرده ، و از انجام آن هنر ، به عنوان شغل و کسب درآمد ، یا شغل نخست ، استفاده نمی‌کند .
    هر چند ممکن است به هر حال کارهایی از او به فروش هم برسد ، اما این شغل اصلی او نیست ...
    و هنر را فقط برای جنبه ذوقی و علاقه ای که دارد انجام می‌دهد ...
    البته این دسته ، درست است که از این راه ارتزاق نمی‌کنند و یا به صورت حرفه‌ای به آن اشتغال ندارند ، اما نکته مهم اینجاست که ، آنها با جدیت ، به این کار در اوقات دیگر خود ، کسب تجربه ، دانش ، شرکت در دوره های آموزشی ، شرکت در جشنواره ها و نمایشگاه ها و فعالیت های دیگر ، حضوری جدی دارند ...
    و سرآخر اینکه آثار ایشان گاه ، با برترین عکاسان یا هنرمندان حرفه‌ای پهلو می‌زند و چه بسا شاید در مواردی برتر نیز باشد ...
    .
    این موضوع نه فقط در هنر که در دیگر موارد هم دیده می‌شود ...
    مانند علاقمندان طب سوزنی ، ماساژ ، منجمان آماتور ، و ....
    .
    اما افراد حرفه‌ای از این راه به عنوان شغل اصلی خود ، ارتزاق می‌کنند .
    .
    حالا به یک عکاس آماتور هم می‌گویند عکاس ، به یک عکاس حرفه‌ای هم همچنین ...
    این مورد خیلی پیچیده‌ای نیست ...
    .
    اما در برخی هنرها ، به ویژه در عکاسی ، که دوربین امروزه دیگر در اختیار همگان هم هست ، جنبه دیگری از فعالیت ایجاد شده که بسیار عمومی‌تر از جنبه آماتوری است ...
    این‌که توریست‌ها ، یا علاقمندان گشت و گذار یا عکس‌های خانوادگی و ... را هم بسیار می‌بینید که در حال عکس گرفتن هستند ....
    طبیعتا این دسته ، عکاس به شمار نمی‌آیند ...
    هر چند که آنها نیز همچنان با علاقه به عکاسی مشغول‌ند ...
    اما آنها آن نکته مهمی را که گفتم ندارند ...
    آنها هیچ تلاشی برای آموختن ، کسب تجربه ، دانش ، جدیت در فعالیت و ... ندارند ...
    پس این دسته را علیرغم داشتن دوربین عکاسی و انجام فعل عکاسی ، عکاس نمی توان نامید ...
    yaghoobi، azarigh، Pooyan و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4214

در واقع نظر شما این است که این سوال تفاوت هنر مند حرفه ای (صرفا از جنبه ارتزاق)و آماتور را مشخص میکند؟
    درست است ،افرادی هستند که بسیار عکس میگیرند اما هرگز عکاس نمیشوند! از طرفی افراد ماهری هم هستند که از مسیر اول عبور کرده اند و باز هم عکس میگیرند. این افراد الان عکس نمیگیرند که عکاس شوند در واقع گروه دوم عکاس شده اند و حالا دارند عکس میگیرند اما اینبار عکس نه تمیرین یا اتود یا امثال آن...
    شاید دو روی سکه است

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

سلام
    کلا به نظر می رسد یک کمی سوالش سرکاری هم باشد و اهمیت چندانی نداشته باشد. مثلا یک هنر آموز عکاسی که قصد فعالیت حرفه ای را دارد عکس می گیر مطالعه می کند که عکاس شود و یک عکاس حرفه ای عکاس است و عکس هم می گیرد. خوب که چه بشود .
    البته توضیحی که آقای کوروش دادند اطلاعاتی در خصوص فرق دو نوع کار عکاسی (آماتوری و حرفه ای) می داد ومفید بود ولی پاسخ به سوالات سرکاری نظیر عنوان تاپیک چه فایده ای دارد؟
    Madjidm تشکر می‌کند.
    آذري

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

بیاین مسئله رو ساده کنیم:
    قضیه1: فرض: عکس می گیرم ..............درنتیجه:.........حکم: عکاس می شوم
    عکس قضیه1: فرض: عکاس می شوم .............. درنتیجه:........... حکم:عکس می گیرم.
    به نظر من که هر دو قضیه! بالا درستن.(اگر نه راهنمایی کنید.) یعنی قضیه دوشرطی شد. در نتیجه" عکس می گیرم اگر و فقط اگر عکاس باشم"
    نتیجه می گیرم دو جمله ی بالا معادل هم اند.
    همش ریاضی بود!(مگر اینکه مشخص بشه قضیه یاعکس قضیه بالا نادرستن )
    eternal تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

تشکر کرده
    4214

شما هزار سال عکاسی کنید،نقاشی کنید و و و آیا تظمینی هست عکاس شوید؟!
    سرکاری بودن سوال راحترین پاسخ است مثل پاک کردن صورت مسئله!این موضوع فصل مهمیست در مباحث هنر.
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

به نظر من یک سوال بی معناست که یک مجری یا کارشناس تلویزیونی مطرح کرده است، و باز هم به نظر بنده در این فروم می توان به سوالات بسیار ارزشمندتری پرداخت، سوالاتی که توان هنری و تکنیکی را افزایش دهد.
    Amin Zarif، Pooyan، lamagra و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    به نظر من یک سوال بی معناست که یک مجری یا کارشناس تلویزیونی مطرح کرده است، و باز هم به نظر بنده در این فروم می توان به سوالات بسیار ارزشمندتری پرداخت، سوالاتی که توان هنری و تکنیکی را افزایش دهد.
    در فروم کمتر مباحث نظری طرح میشود.درست است سوالات مهمتری نیز وجود دارد.طرح شود و به چالش کشیده شود بد نیست،میتواند بار آموزشی و یادگیری داشته باشد.
    در هر صورت در مسائل نطری هنر بسختی میتوان گفت سوال بی معنی است...مثل اینکه بگوئیم چرا عکس ماکرو میگیرید؟که چه بشود؟از سر یک خشره با بزرگنمایی فیلان؟!من اتفاقا علاقه زیادی به ماکرو داشتم و دارم اما گاهی اندرخم همین مسائل نظری بودم و پاسخی نیافتم و رفته رفته کمرنگ شد.شاید حق با شماست
    Nima Sadigh و alloy21 تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین