صفحه 26 از 35 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 348
Like Tree320تشکر

موضوع: تلسکوپ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض پاسخ : تلسکوپ

حمل و نقلش زیاد مهم نیست سنگینم بود زیاد اشکال نداره
    راستش خودمم نمیدونم کجا رصد کنم با دوربینم بیشتر جاها رو میتونستم رصد کنم اما تلسکوپ رو نمیدونم
    عکاسی هم انجام میدم
    AD.PIRUZ تشکر می‌کند.

كاربر آشنا AD.PIRUZ آواتار ها
    تشکر کرده
    41

پیش فرض پاسخ : تلسکوپ

تا همین جا و با توجه به موضوعاتی که تا این لحظه مطرح کردید :
    تلسکوپی که می خرید هم باید کیفیت داشته باشه و هم اندازه ی بزرگ. چون تلسکوپی که بتونه هم سیارات رو نشون بده و هم اجرام عمقی آسمون باید کیفیت و اندازه ی مقبولی داشته باشه و اگر لازم باشه که این دو تا با هم باشند قیمت خیلی از این حرفا می ره بالا تر.به همین دلیل هم کیفیت و هم اندازه در حد وسط باید باشه.کمپانی اسکای واچر تلسکوپ های آپوکرومات خوبی داره . مثلاً یک سری به نام ED داره که این مدل ها آپوکروماتیک هستند و کارخانه ی اوهارای ژاپن این آینه ها را می تراشه. ولی خوب کیفیت اون به ویلیام اپتیک نمی رسه. ولی بازهم کیفیت خوبی داره. قیمت این تلسکوپ در حدود 2.5 میلیون است. و البته همراه اون یه پایه ی HEQ5 هست. این پایه می تونه 13000 جرم آسمانی را به صورت اتوماتیک پیدا کنه. نسبت کانونی این تلسکوپ (تقسیم فاصله کانونی بر قطر دهانه ی تلسکوپ) حدود 7.5 هست و نسبت کانونی دقیقاً معادل دیافراگم در دوربین عکاسی است .بنابراین دیافراگم متوسط باعث می شه که هم بتونید اجرام مورد نظری که پر نور هستند رو ببینید مانند سیارات و ماه و هم اجرامی که کم نور هستند. مانند اجرام عمقی آسمان. اما مشکلی که در همه ی تلسکوپ ها دیده می شه این هست که وزن خیلی زیادی دارند و برای حمل باید حداقل دو نفر باشید. یا یک نفر تلسکوپ را به صورت تکه تکه به محل رصد ببرد و این مسأله اجتناب ناپذیر است. به همین جهت تقریباً انتخاب دیگری نخواهید داشت که وزن آن کم باشد. به هر حال حدود 300 هزار تومان هم وسایل جانبی مورد نیاز است البته حداقل!! بنابراین پول شما تمام شد.... هــــی
    می مونه یه سری چشمی و فیلتر که خودش بخث جدا دارد...

لازم به ذکر است که انتخاب تلسکوپ امری است کاملا سلیقه ای...
    MehdiM، citizen6000 و ri,i تشکر می‌کنند.
    احمد پیروز

Nikon D300 + MB-D10 + 16-85 VR + 70-200 VRII + Lowepro Pro Runner 300 AW + Slik PRO 400DX + Slik SH-705E

كاربر آشنا citizen6000 آواتار ها
    تشکر کرده
    60

پیش فرض پاسخ : پاسخ: تلسکوپ

سلام ...ببینید دوستان من بالاخره مجبور هستم که یک 6 اینچ اشمیت کاسگرین تهیه کنم ... هم به خاطر وزن کم و هم قیمت پایین تر ...
    اما این تلسکوپ f بالایی داره ، درسته ... خوب برای دیدن سیارات خوبه ... اما برای اعماق اسمان چه ؟ ایا کیفیت این 6 اینچ و همینطور 8 اینچ اینقدر بالا هست که جبران این f را بکند...
    اصولا این طور سوال پرسیدن درسته از نظر اپتیکی ؟ یعنی کیفیت اپتیک خوب جبران اف را میکند ؟ فکر میکنم که اف بالا یعینی میدان دید کم . این درسته یا نه ... برای اعماق اسمان
    با این تلسکوپ میشه کاری کرد ؟

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط citizen6000 نمایش پست ها
    سلام ...ببینید دوستان من بالاخره مجبور هستم که یک 6 اینچ اشمیت کاسگرین تهیه کنم ... هم به خاطر وزن کم و هم قیمت پایین تر ...
    اما این تلسکوپ f بالایی داره ، درسته ... خوب برای دیدن سیارات خوبه ... اما برای اعماق اسمان چه ؟ ایا کیفیت این 6 اینچ و همینطور 8 اینچ اینقدر بالا هست که جبران این f را بکند...
    اصولا این طور سوال پرسیدن درسته از نظر اپتیکی ؟ یعنی کیفیت اپتیک خوب جبران اف را میکند ؟ فکر میکنم که اف بالا یعینی میدان دید کم . این درسته یا نه ... برای اعماق اسمان
    با این تلسکوپ میشه کاری کرد ؟
    در مورد ميدان ديد كمتر حق با شماست (البته علتش فاصله كانوني بالا هست)، 6 اينچ با 8 اينچ فاصله زيادي از لحاظ جمع كنندگي نور دارد بنابراين نبايد انتطار خيلي زيادي از 6 اينچ داشته باشيد ولي وسايل با عنوان Focal Reducer وجود دارند كه اين فاصله رو تغيير ميدهند (من در مورد نحوه عملكرد اطلاعي ندارم).

تشکر کرده
    60

سلام ...

ببینید ، تجربه من در خصوص تهیه تلسکوپ خیلی کمه ... در حد مقاله هایی که در نت با مجله نجوم هست و می خونم... همین ! یکی به من بگه با یک 6 اینچ اشمیت کاسگرین و یک پایه eq5 کامل چه کارهایی رو با کیفیت میشه انجام داد...
    خوب ، اول دانسته های خودم را بگم که استید راهنمایی بکنند ...
    1- وزن و لوله کوتاه یک مزیت است .
    2- اف این دستگاه بالاست و میدان دید کم اما با وسیله ای میشه این رو تصحیح کرد ... س.ال اینجاست که چقدر و این چقدر قیمت داره و اف رو چقدر تغییر میده ؟
    3- برای عکاسی با این تلسکوپ به مشکل بر نمیخوریم .. اگر سنسور فول فریم تهیه بشه کل اندازه سنسور قابل پوششه .
    4- یکی به من صاف و پوست کنه بده اقا میشه برای رص اجرام اعماق اسمان از این السکوپ حالا 6 یا 8 اینچ استفاده کرد و اگر شد عکاسی ... (f بالا )
    این مقدار هزینه برای داشت یک دستگاه با کیفیت که مدام از تنظیم خارج نمیشه و نباید باهاش زیاد ور رفت به نوعی که یک فول اماتور بتونه بی دردسر باهاش کار کنه و چیز یاد بگیره معقول هست به نسبت تلسکوپ های بزرگ دابسونی البته با کیفیت کمتر ؟
    ممنونم ...
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    60

کسی نیست مرا یاری کند

كاربر آشنا fazlali آواتار ها
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط citizen6000 نمایش پست ها
    سلام ...

ببینید ، تجربه من در خصوص تهیه تلسکوپ خیلی کمه ... در حد مقاله هایی که در نت با مجله نجوم هست و می خونم... همین ! یکی به من بگه با یک 6 اینچ اشمیت کاسگرین و یک پایه eq5 کامل چه کارهایی رو با کیفیت میشه انجام داد...
    خوب ، اول دانسته های خودم را بگم که استید راهنمایی بکنند ...
    1- وزن و لوله کوتاه یک مزیت است .
    2- اف این دستگاه بالاست و میدان دید کم اما با وسیله ای میشه این رو تصحیح کرد ... س.ال اینجاست که چقدر و این چقدر قیمت داره و اف رو چقدر تغییر میده ؟
    3- برای عکاسی با این تلسکوپ به مشکل بر نمیخوریم .. اگر سنسور فول فریم تهیه بشه کل اندازه سنسور قابل پوششه .
    4- یکی به من صاف و پوست کنه بده اقا میشه برای رص اجرام اعماق اسمان از این السکوپ حالا 6 یا 8 اینچ استفاده کرد و اگر شد عکاسی ... (f بالا )
    این مقدار هزینه برای داشت یک دستگاه با کیفیت که مدام از تنظیم خارج نمیشه و نباید باهاش زیاد ور رفت به نوعی که یک فول اماتور بتونه بی دردسر باهاش کار کنه و چیز یاد بگیره معقول هست به نسبت تلسکوپ های بزرگ دابسونی البته با کیفیت کمتر ؟
    ممنونم ...
    سلام. من بیشتر با پایه ی eq5 شما موافق هستم ! البته اشمیت از جمله بهترین اپتیک ها برای عکاسی کردن هست ولی من عمدتا با آپوکروماتیک ها راحت تر عکاسی می کنم... در تلسکوپ های اشمیت کاسگرین هنگام عکاسی ، خطایی به وجود می آید که به کما معروف است. سری جدید تلسکوپ های اشمیت کاسگرین Meade این خطا را ندارند. خطای کما کشیدگی در حاشیه تصویر است .البته شایان ذکره که اگر از سری مید بگیرید از مزایای خوب اون می تونید استفاده کنید... در مورد مورد دوم هم یادمون باشه که هیچ چیزی جای دهانه ی بزرگ رو برای افزایش میدان دید نمیگیرد.ضمنا قطعا این تلسکوپ ها برای رصد اعماق آسمان مناسب اند ولی برای عکاسی بعید میدانم نتیجه ی قابل ملاحظه ای داشته باشد مگر در اف های خیلی بالا که آن هم با عث گران شدن تلسکوپ خواهد شد و شما می توانید آنموقع به سراغ ریچی کرتین بروید. ببخشید که سواد ما همین قدر بیشتر نبود و اگر نتوانستم قانعتان کنم عذر می خواهم
    M. Beyrami و NetNegar تشکر می‌کنند.
    سعی کن عظمت در نگاه تو باشد ، نه آنچه بدان مینگری

كاربر آشنا bianconeri آواتار ها
    تشکر کرده
    40

سلام دوستان

می خواستم از قیمت تلسکوپی مطلع بشم که بتونم اون رو به دوربین متصل کنم

یک مدل که برای عکاسی نجومی استفاده می شود

دوربین: کنن 500D

كاربر آشنا fazlali آواتار ها
    تشکر کرده
    10

سلام. براس عکاسی با تلسکوپ ابتدا بهتره فیلد عکاسیتون رو مشخص بفرمایید تا بشه درمورد قیمت صحبت کرد. اگر سیارات و یا استهلال مد نظرتون هست تلسکوپ های شکستی گزینه های مناسبی هستند ولی درمورد عمق آسمان به شرط مدیفای شدن دوربینتون تلسکوپ های باز تابی را می توانید تهیه بفرمایید که انواع نیوتنی ، اشمیت نیوتنی و اشمیت گاسکرین مناسب عکاسی هستند. برای تمامی این تلسکوپ ها اداپتور مخصوص اتصال بدنه ی دوربین به اپتیک تلسکوپ وجود داره. قیمت هم از 400هزار تومان تا 7-8 میلیون تومان در تغییره. میتوانید برای اطلاعات بیشتر به سایت موسسه آسمان شب مراجعه بفرمایید.
    اگر سوالی هست در خدمتتون هستم.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    سعی کن عظمت در نگاه تو باشد ، نه آنچه بدان مینگری

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

سلام
    من میخوام یه تلسکوپ برای یکی از دوستان بگیرم
    یه کار کاملاً آماتوری و جهت سرگرمی و لذت بردن از زیباییهای کیهان
    چه مدل تلسکوپی ، با چه فاصله کانونی و ... معرفی میفرمایید ( چه برندی؟ چه مدلی؟ چه مشخصات فنی؟)
    لطفاً در دور رده مالی پیشنهاد بفرمایید :
    زیر 1 میلیون
    بین 1 تا 2 میلیون

ممنون

صفحه 26 از 35 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... آخرینآخرین