صفحه 29 از 35 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 281 تا 290 , از مجموع 348
Like Tree320تشکر

موضوع: تلسکوپ

كاربر آشنا fazlali آواتار ها
    تشکر کرده
    10

قطعا دوربین فول فریم توانایی های بسیار بالاتری رو در شما شکوفا می کنه... این وسیله رو می تونید از موسسه آسمان شب تهیه بفرمایید. به این آدرس مراجعه بفرمایید:
    آسمان شب
    سعی کن عظمت در نگاه تو باشد ، نه آنچه بدان مینگری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

با سلام

من کما بیش با اطلاعات عمومی آسمان آشنا هستم و در عکاسی نیز تجربه ای دارم. دوربینم 60 دی کنون هست و بودجه ام برای خرید تلسکوپ و تجهیزات حداکثر یک میلیون تومان و هدفم هم بیشتر عکاسی از آسمان است. می خواهم تلسکوپی بخرم که هم بتوانم از ماه و زحل و سیارات عکاسی کنم و هم اینکه تصاویر کهکشانها را ثبت کنم. آیا با این بودجه خرید چنین تجهیزاتی ممکن است؟
    زیرا در یک سایت شبیه ساز تلسکوپهای بازتابی، نشان داده بود که با این تلسکوپها نمی شود تصویر واضحی از سیارات منظومه شمسی بدست آورد و از طرفی اگر تلسکوپ ویژه سیارات خریداری کنم، خب تعداد سیارات کم است و بعد از مدتی عکسها کاملا تکراری می شوند. لطفا اساتید محترم راهنمایی فرمایند.
    m.a.i تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5119

نقل قول نوشته اصلی توسط alimohamadi74 نمایش پست ها
    زیرا در یک سایت شبیه ساز تلسکوپهای بازتابی، نشان داده بود که . . .
    سلام دوست عزیز
    میشه این سایت شبیه ساز رو معرفی کنید
    با تشکر

كاربر همراه mohammad-reza آواتار ها
    تشکر کرده
    5483

با سلام

من کما بیش با اطلاعات عمومی آسمان آشنا هستم و در عکاسی نیز تجربه ای دارم. دوربینم 60 دی کنون هست و بودجه ام برای خرید تلسکوپ و تجهیزات حداکثر یک میلیون تومان و هدفم هم بیشتر عکاسی از آسمان است. می خواهم تلسکوپی بخرم که هم بتوانم از ماه و زحل و سیارات عکاسی کنم و هم اینکه تصاویر کهکشانها را ثبت کنم. آیا با این بودجه خرید چنین تجهیزاتی ممکن است؟
    زیرا در یک سایت شبیه ساز تلسکوپهای بازتابی، نشان داده بود که با این تلسکوپها نمی شود تصویر واضحی از سیارات منظومه شمسی بدست آورد و از طرفی اگر تلسکوپ ویژه سیارات خریداری کنم، خب تعداد سیارات کم است و بعد از مدتی عکسها کاملا تکراری می شوند. لطفا اساتید محترم راهنمایی فرمایند.
    با سلام به شما دوست عزیز شما باید یک تلسکوپ 80 میلیمتری اپوکروماتیک بخری میتونی باهاش عکسهای عال از کهکشان وسحابی بگیری و برای عکاسی از سیارات میتونی بارلو عکاسی بگیری اینجوری هم وزن کمتری رو تحمل میکنی هم کیفیت تلسکوپ اپو خیلی بیشتر از نیوتونی هستش شما پایه استوایی داری؟
    m.a.i تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.i نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    میشه این سایت شبیه ساز رو معرفی کنید
    با تشکر
    سلام

شبیه ساز تلسکوپ خدمت شما

Telescope Calculator
    m.a.i تشکر می‌کند.

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

با سلام

سلام،
    تلسكوپهاي شكستي براي رصد سياره ها و ماه و عكاسي از اونها خيلي عالي هستند ولي براي رصد اجسام اعماق آسمان به علت كوچك بودن دهانه تلسكوپ كارايي ندارند، حتي با تلسكوپهايي با قطر دهانه اي 3 تا 4 برابر 80 ميلي متر كه دوستمون پيشنهاد كردند هم با چشم از بيشتر كهكشان ها چيزي جز ابري كم نور نخواهيد ديد ولي در مورد عكاسي از اجسام اعماق آسمان اگرچه ميشه از دهانه هاي كوچكتر استفاده كزد ولي نوردهي بلند مدت هم نياز هست در نتيجه در قدم اول به يك مقر موتور دار احتياج خواهيد داشت، بعد از افزايش قيمت دلار متاسفانه قيمت اين مقر ها افزايش پيدا كرده با بودجه ي شما در صورتي كه قصد رصد داريد ميشه يك دابسوني 8 اينچ خريد و يا تلسكوپي سبك با مقري متناسب با وزن اون، براي عكاسي هم قطعات و لوازم اضافي هم لازم هست مثل گايد اسكوپ و ... كه با بودجه من و شما همخواني ندارد.
    ویرایش توسط MehdiM : Monday 28 May 2012 در ساعت 14:15 دلیل: نگارش
    m.a.i، peiman_h و alimohamadi74 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط MehdiM نمایش پست ها
    سلام،
    تلسكوپهاي شكستي براي رصد سياره ها و ماه و عكاسي از اونها خيلي عالي هستند ولي براي رصد اجسام اعماق آسمان به علت كوچك بودن دهانه تلسكوپ كارايي ندارند، حتي با تلسكوپهايي با قطر دهانه اي 3 تا 4 برابر 80 ميلي متر كه دوستمون پيشنهاد كردند هم با چشم از بيشتر كهكشان ها چيزي جز ابري كم نور نخواهيد ديد ولي در مورد عكاسي از اجسام اعماق آسمان اگرچه ميشه از دهانه هاي كوچكتر استفاده كزد ولي نوردهي بلند مدت هم نياز هست در نتيجه در قدم اول به يك مقر موتور دار احتياج خواهيد داشت، بعد از افزايش قيمت دلار متاسفانه قيمت اين مقر ها افزايش پيدا كرده با بودجه ي شما در صورتي كه قصد رصد داريد ميشه يك دابسوني 8 اينچ خريد و يا تلسكوپي سبك با مقري متناسب با وزن اون، براي عكاسي هم قطعات و لوازم اضافي هم لازم هست مثل گايد اسكوپ و ... كه با بودجه من و شما همخواني ندارد.
    آقای منصوریان عزیز
    با تشکر از پاسخ کاملی که دادید یک سوال تکمیلی دارم: آیا این تصور که اگر تلسکوپ ما فقط ماه و سیارات منظومه شمسی را ببیند بعد از یک مدت دچار یکنواختی خواهیم شد، درست است یا نه و آیا این حالت برای جنابعالی هم پیش آمده؟

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

آقای منصوریان عزیز
    با تشکر از پاسخ کاملی که دادید یک سوال تکمیلی دارم: آیا این تصور که اگر تلسکوپ ما فقط ماه و سیارات منظومه شمسی را ببیند بعد از یک مدت دچار یکنواختی خواهیم شد، درست است یا نه و آیا این حالت برای جنابعالی هم پیش آمده؟
    سلام دوست گرامی

مدت زیادی است که عکاسی نجومی حرفه ای انجام میدهم اما هنوز هم رصد و عکاسی از ماه و سیارات برای من تازه و زیبا هستند، فقط رصد سیارات نیاز به هزینه های بالا دارد اما
    رصد و عکاسی از ماه را میتوان با هزینه 1 میلیون تومان با بهترین کیفیت انجام داد ، با همان تلسکوپ هم میتوان به تماشای ستاره ها و برخی اجرام آسمانی پر نور بود
    سپاس
    MehdiM، m.a.i و alimohamadi74 تشکر می‌کنند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

آقای منصوریان عزیز
    خواهش مي كنم، نميشه نسخه كلي پيچيد بستگي به خود آدم داره، يه جا خوندم كسايي كه علاقه واقعي به رصد دارند بعد از پيدا كردن يك جرم وقت زيادي براي نگاه كردن به اون مي گذرونن حتي از يك طرح (اسكيس-اسكچ) ساده تا طراحي كه شايد چند ساعت وقت آدم رو بگيره، به نظرم اين حرف درسته ولي در درجه اول ببينيد وقت كافي براي اين كار داريد يا نه، مثلا دانشجوي سال آخر نيستيد؟ براي خروج از آلودگي نوري چقدر بايد از خانه دور شويد (البته براي سيارات نه) و چند سوال ديگه، پروژه هاي مختلفي براي رصد سيارات وجود داره، رسم مسير يك ماهه در آسمان، تعيين و رصد زمان عبور مثلا ماه هاي مشتري از روي سياره (كه به كمك سايه ها مشخص ميشه)، عكاسي آفوكال، عكاسي موزاييكي از ماه (كه به زودي روي اون كار خواهم كرد)، رصد اختفاهاي سياركي و به طور كلي اينكه اگر شما خسته نشيد، آسمان تكراري نخواهد شد.
    artnature، m.a.i و alimohamadi74 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط MehdiM نمایش پست ها
    خواهش مي كنم، نميشه نسخه كلي پيچيد بستگي به خود آدم داره، يه جا خوندم كسايي كه علاقه واقعي به رصد دارند بعد از پيدا كردن يك جرم وقت زيادي براي نگاه كردن به اون مي گذرونن حتي از يك طرح (اسكيس-اسكچ) ساده تا طراحي كه شايد چند ساعت وقت آدم رو بگيره، به نظرم اين حرف درسته ولي در درجه اول ببينيد وقت كافي براي اين كار داريد يا نه، مثلا دانشجوي سال آخر نيستيد؟ براي خروج از آلودگي نوري چقدر بايد از خانه دور شويد (البته براي سيارات نه) و چند سوال ديگه، پروژه هاي مختلفي براي رصد سيارات وجود داره، رسم مسير يك ماهه در آسمان، تعيين و رصد زمان عبور مثلا ماه هاي مشتري از روي سياره (كه به كمك سايه ها مشخص ميشه)، عكاسي آفوكال، عكاسي موزاييكي از ماه (كه به زودي روي اون كار خواهم كرد)، رصد اختفاهاي سياركي و به طور كلي اينكه اگر شما خسته نشيد، آسمان تكراري نخواهد شد.
    از این پاسخ دقیقت بسیار ممنونم. چون حالا با برنامه به سمت آسمان خواهم رفت. کلا از کودکی نگاه کردن به آسمان رو به عنوان راهی برای فرار از محدودیت زمین دوست داشتم. البته در این قضیه برایم روز و شب تفاوتی نداشت و کاری به رصد هم نداشتم. حالا هم می خواهم آن حالت ذوقی را فدای کار تخصصی نجوم یا عکاسی از نجوم نکنم. به دلیل تاهل، خروج از شهر و همراه شدن با اردوهای ستاره شناسی هم برایم کمی مشکل است. بنابراین برنامه من اینگونه شد که ابتدا با یک تلسکوپ ارزان قیمت و پایه غیر حرفه ای به سیارات نگاه کنم و اگر شد برای یادگاری خودم عکسی هم بگیرم. بعد از مدتی اگر خوب بود با تلسکوپ حرفه ای افقهای تازه تر را برای خودم کشف کنم و مهمان کهکشانها شوم.
    artnature، MehdiM و m.a.i تشکر می‌کنند.

صفحه 29 از 35 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... آخرینآخرین