صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 51
Like Tree231تشکر

موضوع: یاد ایام

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ: یاد ایام

برای من ثابت شده که "تکرار و تمرین مداوم " برای آموزش بهتر از " یک بار تمرین سخت " است
    این رو که قبول دارم کاملا ovre learning یک روش اثبات شده است.

اما منظور من اصلا حمایت از فیلم در مقابل دیجیتال نبود فقط تجربه شخصیم رو گفتم.وگرنه معلومه که این کیفیتی و دقتی که چه تو ثبت و چه تو چاپ و چه ویرایش می تونیم داشته باشیم عملا با فیلم امکان نداره یا دست کم به زحمتش نمیرزه .

یه مساله دیگه اینه که من خودم هنوز نتونستم با دیجیتال رابطه برقرار کنم از این نظر می گم که هنوز تو آرشیو کردن عکس ها و بازبینی و چاپ و این جور مسائل رو روال نیفتادم یکم گیجم تا به یک روند معین برسم.

بزرگترین عیب دیجیتال اینه که آدم رو تنبل میکنه! خیالم راحته که اگزیف سرجاشه و گاهی حوصله نمیکنم بهش نگاه کنم!!! عجیبه نه؟

دوستانی که با دیجیتال شروع کردن میشه لطفا تجربیت تمرینیشون رو در میون بگذارن؟

پ ن : آقای دلباز ماشالا شما سلطان آواتور هستینا این هم مثل دوتای قبلی زیباست!
    Delbaz، Kourosh Kahal و alonebaby تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه nDman آواتار ها
    تشکر کرده
    69

پیش فرض پاسخ: چقدر مدیون نگاتیو هستید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    البته اون بنده خدا که بچه هاش رو وادارمیکرده که به طور ذهنی صحنه ها رو نقاشی بکنن منظورش چیز دیگه ای بوده که ربطی به این قضیه پیدا نمیکنه
    وگرنه بزرگترین کارگردانان هالیوود هم دیگه تموم فیلم هاشون رو به صورت دیجیتال ضبط و ویرایش میکنند
    شرمنده که سوال میکنم، میشه بگید این مطلب منبعش کجاست؟
    تا اونجا که من میدونم در سال 2009 فوجی فیلم جدیدی به اسم Eterna 500 برای فیلم برداری در هالیوود تولید کرده که پیش بینی میشه مثل Velvia برای دوربینهای عکاسی هم تولید شه (میدونید که velvia رو برای ساخت فیلم ساخته بودند و فیلم "چه رویاهایی می آید" رو با بازیه رابین ویلیامز با velvia فیلم برداری کرده بودند).

کد:
    http://www.fujifilm.com/products/motion_picture/lineup/eterna500/

http://www.fujifilm.com/products/motion_picture/exposure/pdf/vol17_expert_opinions.pdf
    اگر منظورتون از کارگردانهای بزرگ اسپیلبرگ و جرج لوکاس هستش که بله اونا چون فیلم رو با تصاویر ساخته شده با کامپیوتر ترکیب می کنند بهتره که فیلم ها رو با دیجیتال بگیرند که اونها هم در انتها تصاویر رو بر روی فیلم کپی میکنن ولی هنوز هیچ کارگردانی دیجیتال رو برای فیلم های رئال استفاده نمیکنه.

در حال حاظر عکاسی آنالوگ در بین عکاسان خارجی داره دوباره جایگاه خودشو پیدا میکنه و به عنوان یه مدیوم حقیقی و قابل اعتماد از نظر ماندگاری و زیبایی رنگهایی که دیجیتال با تمام پیشرفتش نمیتونه ایجادشون کنه و اینکه حسو حالی در رنگها و سایه روشنهای فیلم هست که در دیجیتال نیاز به پروسس طولانی یا استفاده از نرم افزاهای خاص هست تا بدست بیاد (مثل پلاگینهایی که برای فوتوشاپ نوشته شده تا ظاهر فیلم های متفاوت رو ایجاد کنند) مطرح شده.

در تالارهای گفتگوی خارجی کلوپهای عکاسان آنالوگ زیر 25 سال ایجاد میکنند و کسانی عکس آنالوگ میگیرند که تا پیش از این هیچ دوربین آنالوگی به دست نگرفته بودند.

در سال 2008 کداک فیلم جدید Ektar 100 رو برای فرمت 135 معرفی کرد که با وجود نگاتیو بودن گرین بسیار ریزی داره که در حد بهترین اسلایدها ست و لقب سنسور 23 مگاپیسلی برای دوربینهای آنالوگ گرفته و آنچنان استقبالی ازش شد که کداک نسخه 120 اون رو هم تولید کرد. این نکته رو هم بگم که این یه فیلم مخصوص فیلمبرداری در هالیوود بود به اسم vision 3 که برای دوربینهای عکاسی هم تولید شد.
    کداک با کمک شرکت vivitar قصد تولید یه دوربین 35 جدید رو داره که با برند کداک عرضه میشه و Full manual خواهد بود.

اینها رو برا این نگفتم که بگم دیجیتال بده، خیر خیلی هم خوبه و بنده به عنوان یه هنرمند از دل دنیای دیجیتال بیرون اومدم. بنده یه انیماتور سه بعدی هستم که تمام کارم در دنیای دیجیتاله. من از هر 2 مدیوم دیجیتال و آنالوگ بهره میبرم و هر 2 رو دوست دارم، دیجیتال رو برای بتصویر کشیدن رویاهام و آنالوگ (فیلم) رو برای ثبت حقیقت اطرافم.

در آخر اگر دوست داشته باشید بعضی از کارهای دیجیتالم رو ببینید این لینک رو باز کنید:
    My 3D profile

آه یه چیزی داشت یادم میرفت، ظاهرا این فیلم گرین انقدر برای عکاسان دوست داشتنیه که قراره در نسخه 3 لایت رووم قابلیت افزودن فیلم گرین اضافه شه:biggrin:
    yaghoobi و mreza1001 تشکر می‌کنند.
    [Canon A-1 + many FD lenses] & [Fujifilm X-E1 + Fujinon XF 14mm f2.8 R + Fujinon XF 27mm f2.8 + Metabones FD-XF]

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

چه خوبه که یادی هم از کمپانی ZENIT روسی بکنیم که انصافاً دوربین های خیلی خوبی هم داشت اما بعد 412 نمیدونم چرا دیگه دوربینی نداد

طراحی 412 تو زمان خودش (حدود 20 سال قبل) واقعاً خیلی عالی بود
    yaghoobi، M. Beyrami و Mohsen Sniper تشکر می‌کنند.

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

با سلام به دوستان عزیزم

اگه زحمتی نمیشه آیا امکانش هستش در مورد دوربین های قدیمی شرکت yashica مطلب نوشته و یا مدلهای اون رو بذارید ؟
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

پیش فرض سلام دوستان

یه دوربین یاشیکا برادرم داره که نزدیک 30 ساله فیلمشو گیر نمیاریم!!!! .تا بحال فکر میکردیم اسم فیلمش راپید 7 هست . http://www.google.com/imgres?imgurl=...1t:429,r:2,s:0.
    دوربین عملا بعد از اون هیچ استفاده ای نمیشه . فیلمش رو نمیشه گیر آورد؟!!!
    تو اینترنت سرچ کردم اسم فیلمشو زده half . حالا این یه فیلم مخصوصه یا همون 35 میلیمتری هست که درستش میکنن؟
    ویرایش توسط bahri-d : Wednesday 29 December 2010 در ساعت 14:20
    yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    ...
    دوربین عملا بعد از اون هیچ استفاده ای نمیشه . فیلمش رو نمیشه گیر آورد؟!!!
    سلام،

فیلم این دوربین در عمل همان فیلم دوربین ۱۳۵ است و تنها تفاوت در کاست‌های محافظ فیلم‌هاست. اگر دو کاستِ خالی Rapid داشته‌باشید (که یکی از آن‌ها به‌احتمال زیاد از قبل در دوربین هست)، پر کردن آن‌ها کار ساده‌ایست:

- یک حلقه فیلم ۱۳۵ (هر نوع فیلمی، نگاتیو یا پوزتیو، رنگی یا سیاه و سفید و با هر حساسیتی، اما فیلم حساسیت پایین توصیه می‌شود) را در تاریکی مطلق و با دستکشِ نخی به‌اندازه‌ی یک متر از کاستِ آن خارج کنید و با قیچی ببرید.
    - سر فیلم بریده‌شده را داخلِ کاستِ خالی Rapid کنید و آن را به‌داخل فشار دهید. با هر فشار، حدود یک‌سانتیمتر از فیلم داخلِ کاست می‌شود.
    - کمی از انتهای فیلم را بیرون بگذارید، کاستِِ Rapid دوم را در دست بگیرید و فیلمِ بیرون مانده را داخلِ کاستِ دوم بکنید.
    - (در همان اتاق تاریک) دو کاستِ Rapid را درون دوربین بگذارید (راهنمایش درون دوربین هست که به‌تر است پیش‌تر و در نور آن را بخوانید، کاست خالی سمت لولایِ درب دوربین).
    - دوربین آماده‌ی عکاسی است :)

شاد باشید
    yaghoobi، shabab، raffi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

نقل قول نوشته اصلی توسط payman_sh نمایش پست ها
    طراحی 412 تو زمان خودش (حدود 20 سال قبل) واقعاً خیلی عالی بود
    البته 412 در سال 96 يا 97 معرفي شده. 13 سال پيش.

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

با سلام مجدد
    راستش هدفم از نوشتن در مورد دوربین یاشیکا قدیمی این بود که در حسرتم که چرا وقتی کوچیک بودم دوربین یاشیکایی رو که به برادرم هدیه دادند رو ناخواسته خراب کردم.. و میخواستم اگه دوستان در مورد مدل و کارآئیش اطلاعاتی دارند بهم منتقل کنن. هنوزم بدنه معیوبش رو یادگاری نگه داشتم...
    مدلش اینه :

yashica electro 35 gs

پیشاپیش از دوستان ممنونم.
    حتی توی این فکر بودم اگه بتونم یه دونه از همین مدل اما تمیز رو گیر بیارم به یاد اون روزها بخرم و یادگاری نگه ش دارم.
    yaghoobi و mreza1001 تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

خیلی گشتم تاپیکی با محتوای طنز و شوخی (توام با تاسف) پیدا کنم ؛ ولی پیدا نشد.

در سایت آمازون یک کاربر برای دوربین فیلمی ( آنالوگ) Nikon F6 چنین رویویی نوشته :

- با کارت حافظه CF یا سایر کارتها سازگاری ندارد, به جایش باید یک رول فیلم در آن بیاندازید که امکان گرفتن فقط 24 عکس را میدهد , هیچ LCD ای هم برای پیش نمایش تصویر وجود ندارد .... بسیار نا امید کننده بود و دوربین بازگردانده شد !!

و نکته جالبتر اینکه 35 نفر از 180 نفری که به این رویوی *** رای داده اند , آن را مفید تشخیص دادند ...

منبع : NR
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    nmroshan، ME، A_Maddah و 25 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا zarfam آواتار ها
    تشکر کرده
    854

نقل قول نوشته اصلی توسط omid mohebbi نمایش پست ها
    با سلام مجدد
    راستش هدفم از نوشتن در مورد دوربین یاشیکا قدیمی این بود که در حسرتم که چرا وقتی کوچیک بودم دوربین یاشیکایی رو که به برادرم هدیه دادند رو ناخواسته خراب کردم.. و میخواستم اگه دوستان در مورد مدل و کارآئیش اطلاعاتی دارند بهم منتقل کنن. هنوزم بدنه معیوبش رو یادگاری نگه داشتم...
    مدلش اینه :

yashica electro 35 gs

پیشاپیش از دوستان ممنونم.
    حتی توی این فکر بودم اگه بتونم یه دونه از همین مدل اما تمیز رو گیر بیارم به یاد اون روزها بخرم و یادگاری نگه ش دارم.
    سلام دوست عزیز
    دوربین محبوب شما یاشیکا GSمدل قبلی یاشیکاGSN.دارای لنز فیکس روی بدنه که دیاف و فوکوس اون بصورت دستی روی لنز قابل تنظیمه.فوکوس توسط دوتا لوزی که توی ویزور یکی متحرک ودیگری ثابته انجام میشه به این صورت که حلقه فوکوس هنگام چرخش باعث افتادن لوزیها روی هم میشه.یادامه دوتا ادابتور تله و واید جلوی لنز و جشمی مخصوص که جای فلاش نصب میشد برای این دوربین طراحی شده بود. یادش بخیر سال 68 .....
    توی ناصر خسرو تهران میتونی هم تعمیرش کنی وهم یکی دیگه پیدا کنی.
    yaghoobi، mreza1001، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین