صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 46

موضوع: هم ديجيتال هم آنالوگ؟ ( كمك در خريد دوربين )

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

پیش فرض هم ديجيتال هم آنالوگ؟ ( كمك در خريد دوربين )

من مدتي هست كه با خريد دوربين ديجيتال Canon S2IS عكاسي ديجيتال رو به صورت آماتور كار مي كنم. (دوربين خوبيه و امكانات خوبي هم داره، اگه از نويزش توي ايزوهاي بالا صرف نظر كنيم) و از طرفي با تحقيقاتي كه انجام دادم به شدت به عكاسي آنالوگ حرفه اي ( به دليل سبك خاص و كيفيت عالي ) علاقمند شدم. از دوستان عزيز خواهش مي كنم كه من رو در خريد يه دوربين آنالوگ معرفي كنند :

1- بودجه : حداكثر 300 هزار تومن
    2- كلا در آنالوگ چه ماركي خوبه؟
    3- آيا مي تونم با اين بودجه يه دوربين قابل قبول براي شروع و يه لنز نسبتا خوب هم بگيرم؟
    4- اما سوال اساسي اينه كه اصلا درست هست كه با دوربيني كه در حال حاضر دارم باز هم آنالوگ كار كنم؟ يا اينكه هنوز زوده؟ (چون بايد خودم رو درگير چيزاي ديگه اي مثل فيلم و چاپ و ... بكنم. در حالي كه در ديجيتال فقط كامپيوتر لازمه.)

مطمئنا اين جدل انتخاب بين آنالوگ و ديجيتال، گريبانگير خيلي ها هست و اين بحث و سوالات هم بارها در اين فروم تكرار شده. اما ممنون ميشم اگه پاسخ قانع كننده اي بگيرم.
    صادق طاهری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من که انالوگ رو ترجیح میدم انلوگ ها فکر کنم نیکون بهترینه و با 300 هزار تومن یه f55نیکون با له لنزه خوب میشه خرید

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kamira
    من مدتي هست كه با خريد دوربين ديجيتال Canon S2IS عكاسي ديجيتال رو به صورت آماتور كار مي كنم. (دوربين خوبيه و امكانات خوبي هم داره، اگه از نويزش توي ايزوهاي بالا صرف نظر كنيم) و از طرفي با تحقيقاتي كه انجام دادم به شدت به عكاسي آنالوگ حرفه اي ( به دليل سبك خاص و كيفيت عالي ) علاقمند شدم. از دوستان عزيز خواهش مي كنم كه من رو در خريد يه دوربين آنالوگ معرفي كنند :

1- بودجه : حداكثر 300 هزار تومن
    2- كلا در آنالوگ چه ماركي خوبه؟
    3- آيا مي تونم با اين بودجه يه دوربين قابل قبول براي شروع و يه لنز نسبتا خوب هم بگيرم؟
    4- اما سوال اساسي اينه كه اصلا درست هست كه با دوربيني كه در حال حاضر دارم باز هم آنالوگ كار كنم؟ يا اينكه هنوز زوده؟ (چون بايد خودم رو درگير چيزاي ديگه اي مثل فيلم و چاپ و ... بكنم. در حالي كه در ديجيتال فقط كامپيوتر لازمه.)

مطمئنا اين جدل انتخاب بين آنالوگ و ديجيتال، گريبانگير خيلي ها هست و اين بحث و سوالات هم بارها در اين فروم تكرار شده. اما ممنون ميشم اگه پاسخ قانع كننده اي بگيرم.
    در مورد دعوای دیجیتال و آنالوگ (من فکر میکنم که این اصطلاح آنالوگ برای دوربین عکاسی درست نباشه.. دوربین نگاتیوی یا فیلمی بهتره) که میتونید به تاپیک اون مراجعه کنید و کلی نظرات مختلف رو ببینید.
    و اما نظرات من.
    1- اگر میخواهید دوربین اس ال آر داشته باشید با بودجه 300 تومن نگاتیو میتونید بخرید و نه دیجیتال.
    2- اگر میخواهید عکاسی یاد بگیرید دوربین دیجیتالی که دارید بسیار عالیست.
    3- در مورد کیفیت عالی نگاتیو نسبت به دیجیتال به این راحتی نمیتونید اظهار نظر کنید.
    4- اگر منظورتان از سبک خاص و حرفه ای عکاسی با نگاتیو فهمیده باشم احتمالا به یک دوربین قطع متوسط احتیاج خواهید داشت. در این زمینه باید به محصولات Hasselblad و Mamia رجوع کنید.
    5- یادگیری عکاسی با دوربین دیجیتال بسیار ساده تر از دوربین نگاتیوی است.
    6- در مورد نویز اینقدر حساس نباشید. دوربینهای نگاتیو نیز در حساسیت های بالا نویزی هستند.
    7- چاپ کردن نگاتیو، حتی با دارو های مختلف و اتاق تاریک و ... ارتباطی به حرفه ای بودن ندارد! همانطور که کار کردن با فوتوشاپ و کامپیوتر!
    8- فارغ از تمام بحث های بالا، دوربین دیجیتال و دوربین نگاتیو صرفا ابزار ی هستند برای عکاسی، با داشتن ابزار بهتر کار شما ساده تر میشود نه حرفه ای تر!

و یک نکته اینکه معمولا بسیاری از عکاسان پلاتفرم نگاتیو را به دیجیتال تغییر میدهند، با توجه به سوال چهارم شما، فکر میکنم شما دوباره میخواهید به نگاتیو برگردید (و این به این دلیل است که فکر میکنید کار کردن با دوربین نگاتیو یعنی حرفه ای بودن)، درست است؟؟
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

من یکی که مشتاقم بازهم پستهای اینجا رو بخونم! به شرطی که آخرش مثل دفعه قبل نشه!!!!
    ساناز نافذ
    ---------------

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

بهتر است اول این تاپیک را یک دور بخوانید:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=597
    اگر به جوابی که می خواهید نرسیدید، ابهامات خود را اینجا سوال کنید. وگرنه حرفها تکرار همان موضوعات قبلی می شود.
    -
    ساناز خانم، نترسید. تا توی سایت پوریا داریم غم نداریم. :)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

ممنون از امين عزيز، و آقاي شهبازي.

درسته من مي خوام به آنالوگ برگردم! يعني دارم بهش فكر مي كنم چون بهش علاقمند شدم.
    اما وقتي به تفاوت قيمت ها در لوازم جانبي و خرج و مخارج اضافي ( فيلم و چاپ و تاريكخانه و ... در آنالوگ) و راحتي كار در ديجيتال نگاه مي كنم، و از طرفي با اطلاعاتي كه از عكاسي ديجيتال و آنالوگ و مقايسه بين اين دو به دست آوردم، به نظرم بهترين كار اينه كه همون عكاسي ديجيتال رو ادامه بدم، چون مهم خود عكاسي هست ، حالا ديجيتال يا فيلم فرقي نمي كنه. اما در كنارش خوبه كه اطلاعات جامعي هم در مورد عكاسي آنالوگ هم داشته باشم.

مسئله ديگه اي كه من و امثال من رو به ديجيتال تحريك مي كنه وجود دوربين هاي خوبي مثل 20D , D70, 350D, Mark II و ... هست كه در بعضي موارد (مثلا همون ايزو و سرعت عكس گرفتن) مي تونه رقيب جدي براي آنالوگ باشه. همين باعث ميشه كه حداقل به اميد خريد يكي از اين دوربين هاي گرون قيمت هم كه شده، عكاسي ديجيتال رو ادامه بدم. اما قطعا در آينده براي تجربه هم كه شده يه دوربين نگاتيوي خواهم گرفت.

.............................................

البته همه اين مسائل قبلا بحث شده و من هم هميشه اون تاپيك ها رو تا آخرين پست دنبال مي كنم.
    گفتيد ماميا؟ و هاسلبلاد؟ پس كنون و نيكون در اين رنج قيمت دوربين متناسبي ندارند؟ ( لازم به ذكره كه من آماتور هستم!)
    و ديگه اينكه من به لنز خيلي اهميت مي دم، چون به عكس اهميت مي دم! يعني حاضرم دوربينم يه دوربين معمولي با امكانات كم باشه اما لنزي كه روي اين دوربين مي ذارم يه لنز در حد عالي باشه.
    صادق طاهری

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

جداي از بحث ديجيتال يا نگاتيو، بحث برگشتن از ديجيتال به نگاتيو مطرح شد. به نظر من اينجاي كار ديگه خيلي مي‌لنگه. چرا؟ كل روند دنياي عكاسي وتمام پيشرفتها به سمت ديجيتال است. اگر تجربه ديجيتال داريد برگشتن به نگاتيو منطقي نيست. بجايش، وقتتان را براي فراگيري همان دنياي ديجيتال صرف كنيد و پولتان را براي پيشرفت در همان دنيا.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kamira
    گفتيد ماميا؟ و هاسلبلاد؟ پس كنون و نيكون در اين رنج قيمت دوربين متناسبي ندارند؟ ( لازم به ذكره كه من آماتور هستم!)
    .
    من برداشتی که از حرف شما داشتم این بود که نیاز به یک دوربین قطع متوسط، مدیوم فریم، دارید، چرا که فرموده بودید میخواهید وارد کار عکاسی نگاتیو با سبک خاص و کاملا حرفه ای شوید.. نگفتم که این دوربینها در این رنج قیمتی هستند ..

دوربین دیجیتالی که شما دارید برای یک آماتور حاوی نکات آموزنده و ابزار کار بسیار عالی و مناسبی است، این نکته را فراموش نکنید.

اگر دوربین اس ال آر نگاتیو میخواهید با این بودجه میتوانید به سادگی یک کانن یا نیکون تهیه کنید ولی اگر لنز خوب و عالی میخواهید بایستی به پولتان اضافه کنید، لنز بخرید و خود دوربین را هم با وسایلی که دم دست دارید به صورت کاردستی بسازید، چرا که قیمت لنزهای خوب و عالی که شما از آنها صحبت میکنید حداقل در همین حدود قیمتی یا کمی کمتر است. البته میتوانید دوربینهایی غیر از کانن و نیکون تهیه فرمایید، پنتاکس، زنیت و ... دوربینهای خوبی هستند و تنها نقطه ضعف آنها در اینست که قسمت اعظم بازار را به کانن، نیکون و مینولتا باخته اند و شما برای لوازم جانبی و همینطور فروش وسایل آنها دچار مشکل بیشتری خواهید شد.

و نکته آخر که موقع ویرایش این پست آنرا اضافه میکنم، اینکه خوشحال خواهم شد که شما و همینطور بسیاری دیگر از دوستان دلیل روی برگرداندن از دیجیتال و بازگشت به نگاتیو را ذکر کنید.
    بنده معتقدم که هر شخصی با زاویه دید خود به مسائل مینگرد و شدیدا معتقدم به اینکه هر فردی دارای مدل ذهنی شخصی خود میباشد (Mental model) و حاصل بسیاری از بحث ها اینست که افراد با مدل ذهنی بقیه آشنا شوند و بتوانند با مدل ذهنی خود با زاویه دید دیگران به مسائل بنگرند و آنرا به چالش بکشانند. در بحث قبلی که متاسفانه به جدل کشیده شد، بسیاری از دوستان به نکات ظریف ذهنی و گفتاری طرف مقابل دقت نداشتند و در نتیجه بر استدلالهای شخصی خود که منتج از زاویه دید خود بود پا فشاری میکردند..

در هر صورت به عقیده بنده، مهمترین اثر انقلاب دیجیتال کمرنگ کردن مرز بین آماتورها و حرفه ای ها بوده و شاید یکی از مهمترین دلایلی که بعضی از حرفه ای ها در برابر دیجیتال موضع میگیرند و بقیه را نیز تشویق به ضدیت با آن میکنند، ورود موج جدیدی از عکاسان آماتور به دنیای عکاسی است که کیفیت کارشان اگر از حرفه ای ها بیشتر نباشد، کمتر نیست و عرصه را بر حرفه ای ها تنگ کرده اند. این موضوع به نظر من یک فرصت است نه یک تهدید.. این اتفاق در سایر زمینه ها نیز اتفاق خواهد افتاد که فکر میکنم نظیر این بحث را در سایر رشته ها نیز به زودی خواهیم داشت!
    کتاب موج سوم الوین تافلر را حتما خوانده اید که به نظر ایشان فاصله بین تحولات مهم بشری به تدریج کم میشود.. بنابراین فکر میکنم بعید نیست که تا چند سال دیگر ما دیجیتالی ها در برابر یک انقلاب تکنولوژی دیگر موضع بگیریم!!!

چقدر حرف میزنم من!! و به پوریا اشکال میگیرم که چقدر پست میزنی! یکی نیست بگه به خودت یه نگاه بنداز!!!
    ویرایش توسط Amin : Sunday 23 October 2005 در ساعت 14:32
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

آخرين باري كه از زاويه ديد شخص ديگري به قضايا نگاه كردم، نيمساز اون زاويه ديد رفت تو چشمم!!!
    (شوخي)

منهم با امين عزيز موافقم. يكي از ريشه هاي تضادهاي نسل فعلي با نسل قبل همين مساله است. يعني هيچ يك نميتوانند از ديد طرف مقابل به قضايا نگاه كنند.

و يك نكته ديگر:
    بحث داشتن دو پلتفرم در عكاسي مستقيما وابسته به بودجه است. اين مساله در ايران شديدتر هم هست. داشتن يكي از اين دو هم در حد حرفه اي بسيار هزينه بر است چه برسد به داشتن هردو. درحقيقت فاكتوري كه در اينجا خيلي از مسائل را تعيين ميكند همانا مساله هزينه هاست و گرنه در ديار دگر، بحثي دگر است و حالي دگر.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

Talking

ساناز خانم، نترسید. تا توی سایت پوریا داریم غم نداریم.
    من نمیدونم چرا این طوریم چون همیشه اسم من بدبخت ضایع هستش. میدونم یه جورایی خنگ و قاط میزنم ولی این یکی رو نفهمیدم توش پوریا کجا بود؟ ((:

راستی جناب شهبازی خواهشا این سلایم های سایت رو درست کنید چون من نمیتونم عواطفم رو نشون بدم (;

صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین