صفحه 5 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 69
Like Tree87تشکر

موضوع: بهترين سيستم عامل براي عکاسی دیجیتال

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

من تقریبا یه ساعت باهاش کار کردم،‌اینترفیس‌ش کلا عوض شده (شبیه آفیس ۲۰۱۰ شده)! به نظرم جالب بود، ولی طول میکشه تا آدم باهاش کنار بیاد و راحت دار کنه؛ از رابط مترو (همین چیزی که تو دمو ها نشون میدن و تو ویندوز فون ۷ هم هست) هم راستش رو بخواید زیاد خوشم نیومد...
    فکر کنم یه مقدار از ویندوز های قبلی سبکتر هم شده (نمیشه روی نظرم در این مورد اتکا کرد چون از ویندوز ۷ هم شاید سر جمع ۲-۳ ساعت بیشتر استفاده نکرده باشم).
    خلاصه اینکه من فعلا مک رو ترجیح میدم...
    Saadat و morteza khademy تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان کسی با ویندوز 8 کار کرده؟
    برای کارای عکاسی و نرم افزار های مربوطه جواب میده؟
    ویندوز۸ که هنوز معرفی نشده؟!!! این که الان روی وب هست یاتوی بازار،نسخه الفا هست (بعدبتا وبعدنسخه اصلی عرضه میشه) ، که برای کارای حرفه ای ونصب نرم افزارنمیشه درموردش نظرداد. اگه قابل استفاده بودکه مایکروسافت نمیومد رایگان بزاره واسه دانلود دوست من.فقط یه جورایی محیط وویژگی های جدیدش رو خواسته معرفی کنه.
    morteza khademy و mohsen.sh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Arash068 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان کسی با ویندوز 8 کار کرده؟
    برای کارای عکاسی و نرم افزار های مربوطه جواب میده؟
    به نظر من که ویندوز ۸ عملا همون ۷ هستش که فقط یه تم جدید گزاشتن براش و یکم اینترفیسش عوض شده همین
    و با توجه به این که ۸ ویندوزی که ماکروسافت تا به حال داده بیرون و از اول تا الان همه یکی در میان و بدون استثنا بد بودند و نوبت ویندوز بعدی بد هم ۸ هست کاملا میشه حدس زد که سیستم عامل خاصی نخواهد بود
    (سیستم عامل فقط لاین)
    morteza khademy تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash068 نمایش پست ها
    به نظر من که ویندوز ۸ عملا همون ۷ هستش که فقط یه تم جدید گزاشتن براش و یکم اینترفیسش عوض شده همین
    و با توجه به این که ۸ ویندوزی که ماکروسافت تا به حال داده بیرون و از اول تا الان همه یکی در میان و بدون استثنا بد بودند و نوبت ویندوز بعدی بد هم ۸ هست کاملا میشه حدس زد که سیستم عامل خاصی نخواهد بود
    (سیستم عامل فقط لاین)
    ویندوز۸سیستم عامل خاصی نخواهدبود..؟!
    چطورمیگیدویندوز۸همون ۷هست؟! چرا؟! مگه کارکردیدباهاش؟
    اول اینکه هسته ویندوز درکل همون ویندوز۱ هست که هربار داره بهینه سازی میشه وچیزهایی بهش اضافه میشه.پس طبیعیه که به هرحال همشون ویندوزهستن وانتظارنداشته باشیدکه یه چیزجدیدوکلاسیستم عامل متفاوت روببینید(گرچه خیلی هم تغییرکرده این۸),نوشتن یه سیستم عامل جدیدخیلی سخت وهزینه برهست.درضمن سازمان های زیادی دردنیاازویندوزاستفاده می کنن وتغییربنیادینش برای اونهاممکن نیست وبه هرحال بایدهمون ویندوز بهینه شده رواستفاده کنن(هرچندحتی اپدیبش هم هزینه برهست برای اون سازمانها)
    واینکه می فرماییدیکی درمیون بدبوده نمی دونم منظورتون بجزویستا چه ویندوزهایی بوده؟ ویستا هم مثل بقیه ویندوزها یه چیزهایی بهش اضافه شده بودوبه خاطرهمین اضافه ها(مثل aero)کمی کندوناپایدارشده بود.
    morteza khademy تشکر می‌کند.

كاربر همراه Arash068 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    ویندوز۸سیستم عامل خاصی نخواهدبود..؟!
    چطورمیگیدویندوز۸همون ۷هست؟! چرا؟! مگه کارکردیدباهاش؟
    اول اینکه هسته ویندوز درکل همون ویندوز۱ هست که هربار داره بهینه سازی میشه وچیزهایی بهش اضافه میشه.پس طبیعیه که به هرحال همشون ویندوزهستن وانتظارنداشته باشیدکه یه چیزجدیدوکلاسیستم عامل متفاوت روببینید(گرچه خیلی هم تغییرکرده این۸),نوشتن یه سیستم عامل جدیدخیلی سخت وهزینه برهست.درضمن سازمان های زیادی دردنیاازویندوزاستفاده می کنن وتغییربنیادینش برای اونهاممکن نیست وبه هرحال بایدهمون ویندوز بهینه شده رواستفاده کنن(هرچندحتی اپدیبش هم هزینه برهست برای اون سازمانها)
    واینکه می فرماییدیکی درمیون بدبوده نمی دونم منظورتون بجزویستا چه ویندوزهایی بوده؟ ویستا هم مثل بقیه ویندوزها یه چیزهایی بهش اضافه شده بودوبه خاطرهمین اضافه ها(مثل aero)کمی کندوناپایدارشده بود.
    - نه والا بنده که چشمم آب نمیخوره خوب بشه ولی ایشالا که این طور نباشه و خوب از آب در بیاد هر چند من باز هر در موارد خیلی کمی که برام پیش میاد که از ویندوز استفاده کنم باز هم ۷ رو ترجیه میدم ولی خدا کنه مثل ویستا گریبان کسایی که لپ تاپ میخرند رو نگیره

-بله من با ۸ کار کردم همون ۷ هستش که از روی مک تقلید کرده و از کرنر ها استفاده کرده همین و یکم تغییرات ظاهری ایجاد کردن / ویندوز ۷ حجت رو بر ویندوز تموم کرده خدا رو شکر ٬ و واقعا نسبت به ویندوز بودنش خیلی بی ایراده و ایراداتش ایراد های اساسی هستند و باید کلا نگرششون رو نسبت به سیستم عاملشون عوض کنند تا بخوان این هارو درست کنند منظور از ایراد رو وقتی که ۳ ماه با مک او اس کار کنه کسی کاملا متوجه میشه و اصلا توضیح دادنی نیست
    - هسته ویندوز شاید اون هسته مرکزی و بیس یکی باشن ولی اصالا این طور نیست که بیان بشینن همون قبلی رو یه چیزایی بهش اضافه کنن . خیلی فرق میکنه برنامه ای که میتونه حداکثر ۱۶ مگ رم رو ساپورت کنه تا یه برنام ای که میتونه N گیگ رم رو ساپورت کنه شاید یک سری چیز ها مشترک باشه ولی تقریبا ویندوز رو از نو می نویسند همون طور که ویندوز ویستا که ۵۰ میلیون خط کد داره و ۳۵ میلیونش کلا با ویندوز ایکس پی که ویندوز قبلیش بود فرق داره حالا ببینید با اولین ویندوز چقدر فرق داره (اون که ۳-۴میلیون خط بوده تا اون جایی که یادمه) تازه تا اونجایی که من میدونم ماکروسافت ویندوز ۷ رو کلا از اول نوشته و چند جا خونده بودم ولی الان یادم نیست که کجا بود
    در ضمن ماکروسافت با چندین هزار برنامه نویسی که داره فکر نمیکنم کار خیلی سختی براش باشه که ویندوز بسازه در واقع اونا چه کار دیگه ای به غیر از ساخت ویندوز باید انجام بدن؟

در مورد تغییر هم کاملا درست میفرمایید ظاهر نباید خیلی تغییر کنه بلکه باید ایرادات بر طرف شده و امکانات جدید اضافه بشه که در مورد ۷ همون طور که معلومه ایراد خاصی درش وجود نداره که بخواد عوض کنه پس مجبوره که همون ظاهر رو عوض کنه
    به نظر من اگر سیستم عامل جدید نمیزد و ۷ رو توی همون اوج نگه میداشت خیلی محبوبیتش بیشتر میشد
    من اینی که میگم رو از خودم نمیگم من چندین نفر رو میشناسم که ۸ رو نصب کردن و بیشتر از ۱ روز روی سیستمشون نصب نبوده که چند نفرشون برنامه نویس های با تجربه و رده بالا بودند
    اگر تمام ویندوز هارو امتحان کرده باشید میدونید که چی میگم در مورد یکی در میون بد بودنشون
    ویندوز ۹۵ / ام ای/ ویستا ویندوز های ناجور ماکروسافت بودند که اگر ارائه نمیشدند همون قبلی ها کاملا کار ملت رو راه می انداخت
    در ضمن من این متن رو کاملا دوستانه نوشتما آخه من چند جا که بحث این مدلی میشد پست دادم و بچه های فروم بهشون بر خورده بود و مدیریت اخطار داده بود که خوب حرف بزنید و من بهشون گفته بودم که حالا یه بار دیگه پست من رو با لحن شوخی بخونید کاملا فرق میکنه و واقعا هم همین طور شد اینا رو گفتم که یه وقت کدورتی بین من و دوستان پیش نیاد یه وقتی خدای نا کرده من مخلص همه هم هستم
    kiavash تشکر می‌کند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

خوب اولا که الان از ویندوز ۱ عملا چیزی تو کرنل ویندوز باقی نمونده، رسما با اومدن XP که از کرنل NT استفاده میکرد، کرنل قبلی که از ویندوز ۳ با تغییرات اساسی به ۹۵ منتقل شده بود و تا me پیش رفت کنار گذاشته شد...
    الان هم ویندوز ۸ تغییرات اساسی هم تو کرنل و هم اینترفیس داشته و تغییرات اینترفیس انقدر زیاد بوده که از نظر کاربر کلا یه سیستم عامل دیگه محسوب بشه...
    هرچند این اینترفیس جدید (که همونطور که پیش‌تر گفتم، قبلا توی آفیس استفاده شده) خیلی خوشدست کاربر پسند‌تره، ولی من به شدت از این میترسم که کاربرای سنتی بویژه ادارات و سازمان ها، این تعییر شدید رو تاب نیارن و همونطور که آفیس ۲۰۰۷ رو پس زدن و مدت خیلی زیادی طول کشید تا مردم قبول کنن که این "چیز" جدید خیلی خوبه و باهاش کنار اومدن، ویندوز ۸ رو هم بپذیرن و یه شکست بزرگ برای مایکروسافت بشه (هر چند در نهایت همون پیروزی که آفیس داشت، نصیب ویندوز هم خواهد شد، ولی شاید تو ویندوز ۹!)

•••
    پ.ن: میدونید که اپل سالهاست که داره از اینترفیس aqua استفاده میکنه، بعد توی lion برای اینکه ظاهر OSX و iOS رو کمی به هم شبیه کنن، کمی گوشه های دکمه ها رو کمتر گرد کردن (دکمه ای که تو شکل پیوست اول روی اون نوشته push، تبدیل شده به دکمه هایی که تو پیوست دوم میبینید) و سر همین تغییر کوچیک، چه کمپین هایی اعتراضی که شکل نگرفت :)

Arash068، morteza khademy و D.Daneshmand تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    104

سلام
    دوست عزیز
    بلی نصب میشه اما انتظار معادل مک واقعی رو نداشته باید.
    توصیه اصلا نمیکنم اما خوب اگه واقعا دنبال تجربه هستید نصب میشه به سختی و کمی هم دستکاری

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

خوب حالا که بازار os داغه گفتم شاید این نکته براتون جالب باشه
    base سیستم عامل mac بر مبنای freebsd هست (جهت اطلاع: اون دسته از دوستانی که گوشی های آندروید دارن تو بخش کرنل نگاه کنن) بله آندروید هم بر مبنای free bsd هست!
    خوب دیگه نمی خوام خیلی وارد جزئیات بشم! خلاصه:
    سیستم عامل های لینوکس هم تقریبا به نوعی با mac شباهت دارن
    دوستی در مورد gimp داخل این تاپیک گفته بود، اگر ما الان بریم و بخواهیم باهاش کار کنیم کمی سر در گم می شیم چون با adobe ps ها متفاوته!
    اما واقعا قدرتش عالیه!
    بخصوص برای مکانهایی که کپی رایت مقداری ارزش داره! gimp یه نرم افزار free هست
    نیاز هم نیست حتما یه linux رو روی دستگاه نصب کنید، می تونید فقط بصورت live با cd و یا dvd بوت کنید و محیطش رو تجربه کنید!
    بخصوص که بجز red hate enterprise بقیشون مجانی هستن! و با مراجعه به سایت هاشون براحتی قابل دانلود!
    در مورد نرم افزار ها هم می تونید یه نگاه به سایت source forge
    بندازید!
    این سایت نرم افزارهای free زیادی رو در اختیارتون می ذاره! البته فقط برای linux نیستن برای ویندوز هم داخلش نرم افزار هست!
    تازه gimp رو هم می تونید از اینجا برای ویندوز دانلود کنید!
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

خیلی ممنون اظلاعات با ارزشی در اختیار گذاشتین

كاربر همراه m.tajik آواتار ها
    تشکر کرده
    483

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Meghdari نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در پي مشكلاتي كه براي سيستمم پيش اومد به اين فكر افتادم كه آيا سيستم عامل فعلي من يعني SP2 بهترين گزينه براي كارهاي گرافيكي ، به خصوص فتوشاپ هست يا نه؟
    پرس و جوي من نتيجه جالبي داد و اينكه نظرات بسيار متفاوتي رو شنيدم كه انواع و اقسام سيستم عامل ها رو بهترين گزينه مي دونستن از جمله:
    SP2
    SP3
    Vista
    7
    Leopard
    و ....:confused:
    البته من هنوز هم بين سيستم عامل هاي ويندوز همون SP2 رو ترجيح ميدم ولي دلم ميخواد كار با سيستم عامل هاي MAC رو هم تجربه كنم چون شنيدم براي كارهاي گرافيكي خيلي قدرتمندند.
    حالا دوستان لطف كنن و بگن نظر اونا در اين مورد چيه و بهترين:cool: سيستم عامل رو كدوم مي دونن !
    سلام،

پیشنهاد من به شما سیستم عامل مکینتاش هستش و اون هم به این خاطر که مانیتورهای اپل بهترین کیفیت و کالیبراسیون رو برای نمایش رنگه دارند.
    لامصب مانیتورهای سری Retina محصولات اپل همون دنگی دو نشون میدند که تو چاپ در میاد.

پیشنهاد من به شما یک MacBook Pro هستش.

موفق باشید

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین