صفحه 44 از 103 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 94 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 431 تا 440 , از مجموع 1025
Like Tree1396تشکر

موضوع: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    دوستان بنده لپ تاپ Dell Studio XPS 1647 با مشخصات ذیل دارم
    cpu 2.2 core i5
    ram 4 gb
    graphic 2 gb
    hard 500 GB
    و قصد کوچ به سمت apple رو دارم و تا 1.5 میتوانم هزینه کنم آیا با این مبلغ میشه لپ تاپ مک خرید و در کل پیشنهاد شما چیست
    من با مک اصلا کار نکردم و آیا ارزشش رو داره که کوچ کنم
    جناب هراتی عزیز،

تجربه کاملا شخصی من میگه شما اگه بودجه رو ببری بالا و یه دونه آی - مک حتی المقدور 27 یا 21 بگیری، اونوقت زندگی میکنی با سیستمت، البته میدونم اینجا تاپیک لپ تاپ هست ولی چون خود من تجربه مشابه شما داشتم گفتم تا شاید مفید واقع بشه واستون.
    تفاوتی که شما بعد از نشستن پشت سیستم مک احساس میکنی کلا برای کارهای گرافیکی خیلی زیاده و نهایت لذت هم با مانیتور های 21 به بالای اون حاصل میشه تا جائیکه واقعا بیخیال لپ تاپ میشی مگر اینکه برات قابلیت حملش خیلی خیلی مهم باشه.
    Herati و mohamad az تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

با سلام

دوست عزیز من خودم 15 سال با ویندوز و 7 سال با مک کار کردم . من از مک برای کارهای تدوین و ادیت و ساخت تیزرهای HD برای چند کمپانی استفاده میکنم . با توجه به نیاز کاری و اینکه همش در سفر هستم عزم و جزم کردم تا یک لپ تاپ بخرم . بزرگترین اشتباهی که کردم این بود خساست بخرج دادم و لپ تاپ اپل نگرفتم .
    سیستمی که من نیاز داشتم میخواستم حتما 8 گیگ رم و سی پی یو حتما core i7 باشه با گرافیگ حداقل 1 گیگ و هارد 7200 دور که با این کافیگ اپل بالای 4 تومن میشد . در نتیجه تصمیم گرفتم حداقل سونی بگیرم که خودش صاحب تکنولوزی هست (ال سی دی و ال ای دی) در نتیجه پس از کلی گشتن مدل F23EFX سونی رو با 16/4 ال ای دی و کافیگی که در بالا ذکر کردم خریداری کردم به قیمت 1950000 تومان . و حالا مثل س... پشیمون هستم که چرا مک نگرفتم چرا که وقتی یک عکس رو در مانیتور اون میبینم و بعد همون عکس رو در مانیتور iMac م فرق این دو قابل قیاس نیست . مانیتور سونی در نمایش رنگها به شدت ضعف داره . کم حتی برای این کار دستگاه colormunki رو برای کالیبره کردن مانیتور سونی خریداری کردم ولی باز هم همون مشکل رو داشت . و جالب ترین موضوع شرکت گارانتی کنند با نمایش چند نمونه از لپ تاپ های مدل دیگه این موضوع رو کاملا عادی و من رو بیش از اندازه وسواسی خطاب کردن که مطمن هستم کارمند محترم اون شرکت در لینک تست Color IQ رتبش بالای 1000 هست .
    لطفا دوستانیکه با رنگ در مانیتورهای سونی مشکل ندارن به این لینک برن و مقدار Color IQ خودشونو تست کنن بعد در مورد عالی بودن نحوه نمایش رنگها در مانیتور اظهار نظر کنن . اینجوری میدونید که حداقل در سطحی هستن که نظر بدن یا خیر
    X-Rite: Get exactly the color you need, every time, anywhere in the world.
    با تشکر

دوست عزیز اگر شما هم مشکل من رو دارید توصیه میکنم حتما مک بگیرید و اشتباه من رو تکرار نکنید.
    ای کاش لپ تاپ اپل با 4 گیگ رم و سی پی یو core i5 و گرافیک 512 خریداری میکردم تا این لپ تاپ مزخرف (البته برای ادیت عکس و کارهای مرتبط با طراحی)

اگر میخواین کار طراحی , عکاسی انجام بدید فقط مک بگیرید (البته در سطح قابل قبول)
    h.noori و saeed2vfx تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط yaghini نمایش پست ها
    جناب هراتی عزیز،

تجربه کاملا شخصی من میگه شما اگه بودجه رو ببری بالا و یه دونه آی - مک حتی المقدور 27 یا 21 بگیری، اونوقت زندگی میکنی با سیستمت، البته میدونم اینجا تاپیک لپ تاپ هست ولی چون خود من تجربه مشابه شما داشتم گفتم تا شاید مفید واقع بشه واستون.
    تفاوتی که شما بعد از نشستن پشت سیستم مک احساس میکنی کلا برای کارهای گرافیکی خیلی زیاده و نهایت لذت هم با مانیتور های 21 به بالای اون حاصل میشه تا جائیکه واقعا بیخیال لپ تاپ میشی مگر اینکه برات قابلیت حملش خیلی خیلی مهم باشه.
    سلام دوست عزیز
    راستش من دیسک تاپ رو اصلا نمیپسندم (بدلیل مشکلات برق اینجا و حال و حوصله نداشتن نشستن پشت میز برای مدت طولانی)
    لپ تاپ خودم هم مانیتور بسیار خوب و شفافی داره و به جرات می تونم بگم برای گرافیک عالی است از نظر سرعت هم هیچ مشکلی باهاش ندارم و در کل همه چیزش عالیه
    اما خریدار داره گفتم یک مبلغی بذارم روش و مک بگیرم
    حالا دوستان اگه میشه بفرمایید مک ها چطوره فرق بین مک پرو و غیره چیه و اینکه یک سیستم پیشنهادی بفرمایید ببینم چه میشه

ممنون از دوستانی که وقت گذاشتند و نظر دادند

كاربر همراه qorashi آواتار ها
    تشکر کرده
    824

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    راستش من دیسک تاپ رو اصلا نمیپسندم (بدلیل مشکلات برق اینجا و حال و حوصله نداشتن نشستن پشت میز برای مدت طولانی)
    لپ تاپ خودم هم مانیتور بسیار خوب و شفافی داره و به جرات می تونم بگم برای گرافیک عالی است از نظر سرعت هم هیچ مشکلی باهاش ندارم و در کل همه چیزش عالیه
    اما خریدار داره گفتم یک مبلغی بذارم روش و مک بگیرم
    حالا دوستان اگه میشه بفرمایید مک ها چطوره فرق بین مک پرو و غیره چیه و اینکه یک سیستم پیشنهادی بفرمایید ببینم چه میشه

ممنون از دوستانی که وقت گذاشتند و نظر دادند

لپ تاپ های مک دو نوع هستند. pro و air. مدل های air کوچک، حمع و جور و و سبک هستند و قدرت و کارایی مدل های پرو رو ندارند. مدل های پرو هم از 13 اینچ دارند تا 17. مدل 13 اینچ اگر اشتباه نکنم با دو نوع cpu تو بازار هست که ارزون ترینش در ایران حدود 2200000 و خارج از ایران حدود 1200 دلار قیمت داره. مدل های air هم که گرونتر از مدل های 13 اینچ پرو هستند. ضمن اینکه Mac Air در دو مدل 11 و 13 اینچی عرضه می شه. حداقل سیستمی که به کار شما بیاد 13 اینچه پرو هست که با بودجه ای که گفتید مطابق نیست. بااینکه مک بدجوری آدم رو وسوسه می کنه، اما من جای شما بودم با لپ تاپ خوبی که دارید فعلا قید مک رو می زدم...
    Herati تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

سلام دوستان . اگر امکان خرید از خارج از کشور یا سایت های خارجی رو دارید بهتون لپ تاپ سری w لنوو رو پیشنهاد میکنم مخصوصا اگر بتونید از روی خود سایت لنوو کانفیگ کنید چیز محشری هست و روی سایت حدود 1800 دلار در میاد با سنسور رنگ و مانیتور فول اچ دی و سی پیو چهار هسته ای اما متاسفانه این مدل تو ایران با مشخصات فول توسط سازگار وارد نشده . جایگزین این مدل لپ تاپ ایسوز مدل n53 sv رو که هفته پیش برای کسی خریداری کردم معرفی میکنم که در رده خودش با توجه به قیمتش بی نظیر و عالی هست قیمت رو میتونید 1650 پیدا کنید تو پایتخت مشخصات لپ تاپ مانیتور 15 اینچ فول اچ دی - هارد 750 گیگ 7200 دور - سی پیو چهار هسته ای 2670 با سرعت 2.2 که تا 3 افزایش پیدا میکنه - 6 گیگ رم 1333 که تا 16 گیگ قابل ارتقا هست - سیستم صوتی عالی و بی نظیری با اسپیکرهای قوی bang & olufsen ice power - گرافیک 1 گیگ جی فورس -به همراه بلوری رایتر که قیمتش حدود 100 تومان بیشتر میشه . همین سیستم رو با این مشخصات از لنوو بخواهید بگیرید بالای 2500 در میاد تو ایران اگر باشه به دوستانی که میخوان تو این رنج هزینه کنن پیشنهاد میکنم این مدل رو از نزدیک ببینن .
    اینم لینک این محصول ایسوس ایران | N53SV
    mohamad az تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    147

سلام دوست عزیز هراتی جان
    یکی از اساتید(مربوط به این سایت نمیشه ها) که اصلا از نظر مادی هیچ مشکلیم نداشت در کنار ویندوز یه مک خرید.فقط و فقط برای ویرایش.ولی با صحبتی که باهاش کردم گفت در نهایت ویندوز برندست و علتشم باز بودن دست شما در همه موارد هست.امیدوارم اپل یها ناراحت نشن.
    من خودم عاشق اپلم هر کس از دوستامم از من بپرسه میگم اپل بهترینه.ولی با توجه به شناختی که از شما دارم فکر نکنم در نهایت رضایت بخش باشه.
    در هر صورت من با اپل کار نکردم و نمیتونم نظر قطعی بدم.فقط یه نقل قول بود.
    امیدوارم هر وسیله ای داری بهترین باشه برات هراتی عزیز.
    Herati تشکر می‌کند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط ebi_m نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز هراتی جان
    یکی از اساتید(مربوط به این سایت نمیشه ها) که اصلا از نظر مادی هیچ مشکلیم نداشت در کنار ویندوز یه مک خرید.فقط و فقط برای ویرایش.ولی با صحبتی که باهاش کردم گفت در نهایت ویندوز برندست و علتشم باز بودن دست شما در همه موارد هست.امیدوارم اپل یها ناراحت نشن.
    من خودم عاشق اپلم هر کس از دوستامم از من بپرسه میگم اپل بهترینه.ولی با توجه به شناختی که از شما دارم فکر نکنم در نهایت رضایت بخش باشه.
    در هر صورت من با اپل کار نکردم و نمیتونم نظر قطعی بدم.فقط یه نقل قول بود.
    امیدوارم هر وسیله ای داری بهترین باشه برات هراتی عزیز.
    ممنون دوست عزیز
    راستش از سیستم خودم راضی هستم اما گفتم شاید سیستم اپل یک چیز دیگه باشه
    البته راستش دوست داشتم با نرم افزار aperture هم کار کنم
    با این وصاف فکر کنم سیستم خودم برام خوبه و از مک صرف نظر کنم

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

سایت جالبی بود، ممنون از اشتراک.
    من با مانیتور دسکتاپ خودم "Samsung T220P" تست کردم Your score: 4 داد. البته مانیتور من کالیبره نیست ولی نیازی به این کار هم نمی‌بینم معمولا عکس‌ها رو در مد Game که در منوی MagicBright خود مانیتور است ویرایش می‌کنم و در حالت معمولی در مد Text کار می‌کنم.
    Saeed Barikani تشکر می‌کند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر آشنا h.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    378

میشه توضیح بدین چه جوری امتیاز میده من فکر میکردم دارم درست میچینم ولی امتیاز یه صفر گنده گرفتم

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط h.noori نمایش پست ها
    میشه توضیح بدین چه جوری امتیاز میده من فکر میکردم دارم درست میچینم ولی امتیاز یه صفر گنده گرفتم
    صفر یعنی هیچ خطایی نداشتین و بهترین امتیاز است.
    h.noori، Saeed Barikani و morteza khademy تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

صفحه 44 از 103 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 94 ... آخرینآخرین