صفحه 61 از 103 نخستنخست ... 11 51 57 58 59 60 61 62 63 64 65 71 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 601 تا 610 , از مجموع 1025
Like Tree1396تشکر

موضوع: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1296

نقل قول نوشته اصلی توسط saghati نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی ، ولی جدا نمیدونم کدوم رو انتخاب بکنم . خواهشا بگین کدوم یکی ؟ اگه مدل دیگری نیز میشناسید بگید ( حقیقتش هزینه اش خیلی برام مهم نیست ، حالا با کمی بالاتر یا پائینتر ، دوست دارم لبتاپ خوبی رو انتخاب بکنم که چند سالی ازش لذت ببرم ) .
    راستش حتی میتونم به مک بوک پرو 15 اینچی یک مدل از آخرین ورژن پائینتر با سی پی یو corei7 مدل قدیمی با سرعت 2.4 همراه 8 گیگ رم و 256 تا هارد اس اس دی و تنها یک گیگ کارت گرافیک و مانیتور رتینا با قیمت 1800 دلار فکر کنم ( ولی متاسفانه از نظر سخت افزاری از اون دوتا مدل بخصوص از لنوو خیلی پائینتر هست همچنین با قیمت خیلی بالاتر) .
    ممنون
    سلام
    دوست عزیز متاسفانه ما خیلی وقت ها برای خرید لپ تاپ فقط به cpu و رم و رزولوشن صفحه نگاه میکنیم.
    ولی خیلی چیز های مهمتری هم هست.مثلا کیفیت تاچ پد، راحتی کیبورد، وزن و سایز لپ تاپ مخصوصا اگه زیاد جا به جا میکنید.
    کیفیت ساخت خود لپ تاپ و حتی زیبایی. هر روز قراره باهاش کار کنیم و بهتره لذت ببریم.حتی محل قرار گیری اسپیکر ها و فن و پورت ها هم چیزی های مهمیه.
    باتری لپ تاپ که میتونه از یه شارژر دست و پا گیر خلاص کنه شما رو.حتی محل قرار گرفتن سوکت پاور هم مهمه!
    همچنین در مورد مانیتور زاویه دید و کنتراست و میزان روشنایی و عملکرد زیر نور آفتاب.
    اینکه cpu شما سندی بریج باشه یا آیوی بریج اونقدری تفاوت نداره که دو تا کیبورد خوب و بد تفاوت ایجاد میکنن تو استفاده.
    در هر صورت من به شما پیشنهاد میکنم که فقط cpu هسول و رم 16 و گرافیک 4 گیگ رو نبینید.
    البته اگه قصد استفاده از ویندوز رو دارید بهتره لپ تاپ ویندوزی بخرید ولی به هر حال مک بوک هم یه لپ تاپ به کمال رسیده است، مخصوصا اگه بخواید با os x استفاده کنید.
    saghati تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

سلام من میخواستم mac book pro MD102
    بگیرم که مثه اینکه الان خیلی کم شده و قیمتش 4700 اینا شده و نمیتونم اونقدر هزینه کنم
    به نظرتون بین
    Pro Md101
    Air MD761
    کدومش بهتر هست ؟
    کارم فقط فتوشاپ و ادیت عکس های RAW هست و وب گردی

یا اصلا بیام
    MSI GE60 2OC
    بگیرم ؟؟؟

بیشترین هزینه ای که میتونم بکنم 4200 هست
    ممنون

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

با سلام خدمت دوستان
    من تصمصیم به خرید یک لپ تاپ برای کار ادیت عکس دارم، با بودجه نهایتا 1500$!
    میدونم که با این قیمت نمیتونم انتظار یک لپ تاپ با صفحه نمایش خوب برای کارهای گرافیکی داشته باشم. از نظر پردازش، مدلهای مختلف با سخت افزار مشابه تقریبا شبیه هم هستند. منتها هنوز در این رنج قیمت مدلهای مختلفی با صفحه نمایش های مختلف هست که انتخاب را کمی مشکل میکند. اگر دوستان لپ تاپ مناسبی میشناسند لطفا معرفی کنند.
    در حال حاضر با جستجویی که کردم به چند لپ تاپ رسیدم با صفحه های TN و IPS. صفحات TN معمولا فضای رنگی کسترده تری دارند به نسبت IPSها اما زاویه دید در آنها چنگی به دل نمیزند. نمیدانم برای کار ادیت عکس اصولا اختلاف در این حد چقدر تعیین کننده است. اگر خیلی نباشد ترجیح به لپتاپی مثل Review Asus N550JV-CN201H Notebook - NotebookCheck.net Reviews با زاویه دید عالی اما فضای رنگی نسبتا کوچکتر است.
    در مورد لپتاپی که آقای قبادی معرفی کردند (Lenovo ThinkPad w 530 ) هم جستجو کردم. بجز ظاهرش لپ تاپ خوبی بنظر میرسد. صفحه نمایش کارایی دارد. میشود ریفوربیشدش را با حدود 1500$ تهیه کرد. در مورد اهمیت کالیبره بودن صفحه نمایش شکی نیست اما هنوز در مورد اهمیت تولید فضای رنگی گسترده و اینکه چقدر ارزش پرداخت هزینه بیشتر را دارد اطلاعی ندارم. اگر دوستان راهنمایی بفرماییند سپاسگذار خواهم بود.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

سلام
    من با لب تاب
    Lenovo ThinkPad w 530 کار کردم بسیار مناسب و کیفیت خوبی داره و در صورت داشتن کالیبراتور سخت افزاری بسیار کیفیت بهتری رو مشاهده خواهید کرد.
    در ضمن سری
    Lenovo ThinkPad w مخصوص کارهای گرافیکی طراحی شدند.
    باسپاس
    m.daneshpayeh تشکر می‌کند.
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

سلام به همه دوستان,
    من تقریبا تازه کارم در کار عکاسی و تقریبا برای سرگرمی عکاسی می کنم
    یک لب تاپ HP 4530 دارم که البته برای کارهای دیگرم استفاده میشه (تقریبا مال 4 سال پیشه)
    برای کار عکاسی و ویرایش عکس ها (فتوشاپ و ...) به نظر شما با همون سیستم میشه کار کرد یا یک سیستم جدید (نظر خودم مک بوک رتینا ) بگیرم ؟

می خوام بدونم مک بوک پرو رتینا برای این کار مناسب هست یا خیر ؟ آیا ارزش این هزینه رو داره ؟

ممنون,

تشکر کرده
    808

نقل قول نوشته اصلی توسط phoenix666 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان,
    من تقریبا تازه کارم در کار عکاسی و تقریبا برای سرگرمی عکاسی می کنم
    یک لب تاپ HP 4530 دارم که البته برای کارهای دیگرم استفاده میشه (تقریبا مال 4 سال پیشه)
    برای کار عکاسی و ویرایش عکس ها (فتوشاپ و ...) به نظر شما با همون سیستم میشه کار کرد یا یک سیستم جدید (نظر خودم مک بوک رتینا ) بگیرم ؟

می خوام بدونم مک بوک پرو رتینا برای این کار مناسب هست یا خیر ؟ آیا ارزش این هزینه رو داره ؟

ممنون,
    گزینه بسیار خوبیه
    Canon 6D
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط rainman1061 نمایش پست ها
    گزینه بسیار خوبیه
    به نظر شما لپ تاپ های دیگری با قیمت به مراتب پایین تر مثلا ایسوس (با صفحه نمایش IPS) چطوره ؟
    خود شما چه گزینه هایی رو پیشنهاد میدید ؟ من میخوام صفحه نمایش مناسبی برای ویرایش عکس داشته باشه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    792

به نظر شما لپ تاپ های دیگری با قیمت به مراتب پایین تر مثلا ایسوس (با صفحه نمایش IPS) چطوره ؟
    خود شما چه گزینه هایی رو پیشنهاد میدید ؟ من میخوام صفحه نمایش مناسبی برای ویرایش عکس داشته باشه
    سلام دوست بزرگوارم

پیش از هر چيز اشاره کنم که دانش من در زمينه مديريت رنگ اندک هست و مطلبي که ذکر ميکنم صرفا تجربه شخصي و گزارش موردي هست ولي از آنجا که فکر کردم ميتونه کمک کننده باشه خدمتتون ارائه ميکنم

من asus n55jv دارم. کانفيگ 16 گيگ رم و بلوري و گرافيک هيبريد و تاچ اسکرين. ساير مشخصات در تمام مدلها مشترک هست مثل سي پي يو 4 هسته اي هاسول و فرکانس اون و .... پانل اون IPS هست و طبق گزارش يک سايت نسبتا معتبر ساخت LG از سري ah-ips و مشترک با پانل مونيتورهاي سري MX ايسوس.
    مونيتور فوق العاده شارپ و روشن و تمايز رنگها خوبه اما مزايا همينجا ختم ميشه. يک پروفايل کاليبره شده (احتمالا نه براي هر دستگاه لپتاپ بلکه بصورت کلي) براي اين مدل توسط ايسوس تهيه شده که بصورت پيش فرض روي هارد کپي شده اما در تنظيمات مونيتور انتخاب نشده که پس از انتخاب اون بهبود اندکي در وضعيت رنگها حاصل ميشه. من مونيتورش رو 2 بار براي کاليبراسيون سخت افزاري به متخصص سپردم که البته گفتن محدوديت داره و خيلي خوب تنظيم نشده اما هربار به پروفايل پیش فرض ايسوس برگشتم. ته رنگ زرد فوق العاده واضحي داره و رنگ قرمز رو نميشه به درستي روش تنظيم کرد که اين دو ويرايش پوست رو مشکل ميکنه. وقتي کنار لپتاپ قبليم که Dell Latitude E6400 با پانل LCD-LED Backlight هست مقايسه ميکنم که طي 4 سال قبل عکسهام رو روش رتوش و چاپ ميکردم و با کاليبراسيون سخت افزاري نتايج عالي ميگرفتم اين اختلاف خيلي بارز ميشه. اصلا انگار داريد به 2 عکس متفاوت نگاه ميکنيد و اونقدر رنگها تفاوت دارن که انگار وايت بالانس عکسها متفاوته در صورتيکه وايت بالانس هر دو مونيتور يکسان تنظيم شده و اغلب همين موضوع باعث ميشه رنگها رو به اشتباه تغيير بدم. کار به جايي رسيد که عکسهاي نوروز امسال رو مستقيما در Captue nx2 بدون دستکاري وايت بالانس پروسس کردم که در واقع همون خروجي jpg خود دوربين رو توليد ميکنه و واقعا رتگها بهتر بود گرچه روي مونيتور بسيار بد به نظر ميرسيد. البته سرعت پروسس عکسها و اجراي پلاگين ها فوق العاده است گرچه هارد 5400 دورش يک ترمز واقعي و محسوس هست و مونتاژ بدنه اجازه استفاده از caddy رو هم نميده که ssd اضافه بشه.

به نظرم خودم و با تجربه اندکم بهترين مونيتور براي ويرايش عکس مونيتورهاي رتينا اپل هستند. حداقل براي من روي سيستمي بدون کاليبراسيون خاصي نتايج بسيار عالي بود.
    شرمندم اگر بحث محتواي علمي نداره. اميدوارم اندکي کمک کننده باشه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط fariborz.nz نمایش پست ها
    سلام دوست بزرگوارم

پیش از هر چيز اشاره کنم که دانش من در زمينه مديريت رنگ اندک هست و مطلبي که ذکر ميکنم صرفا تجربه شخصي و گزارش موردي هست ولي از آنجا که فکر کردم ميتونه کمک کننده باشه خدمتتون ارائه ميکنم

من asus n55jv دارم. کانفيگ 16 گيگ رم و بلوري و گرافيک هيبريد و تاچ اسکرين. ساير مشخصات در تمام مدلها مشترک هست مثل سي پي يو 4 هسته اي هاسول و فرکانس اون و .... پانل اون IPS هست و طبق گزارش يک سايت نسبتا معتبر ساخت LG از سري ah-ips و مشترک با پانل مونيتورهاي سري MX ايسوس.
    مونيتور فوق العاده شارپ و روشن و تمايز رنگها خوبه اما مزايا همينجا ختم ميشه. يک پروفايل کاليبره شده (احتمالا نه براي هر دستگاه لپتاپ بلکه بصورت کلي) براي اين مدل توسط ايسوس تهيه شده که بصورت پيش فرض روي هارد کپي شده اما در تنظيمات مونيتور انتخاب نشده که پس از انتخاب اون بهبود اندکي در وضعيت رنگها حاصل ميشه. من مونيتورش رو 2 بار براي کاليبراسيون سخت افزاري به متخصص سپردم که البته گفتن محدوديت داره و خيلي خوب تنظيم نشده اما هربار به پروفايل پیش فرض ايسوس برگشتم. ته رنگ زرد فوق العاده واضحي داره و رنگ قرمز رو نميشه به درستي روش تنظيم کرد که اين دو ويرايش پوست رو مشکل ميکنه. وقتي کنار لپتاپ قبليم که Dell Latitude E6400 با پانل LCD-LED Backlight هست مقايسه ميکنم که طي 4 سال قبل عکسهام رو روش رتوش و چاپ ميکردم و با کاليبراسيون سخت افزاري نتايج عالي ميگرفتم اين اختلاف خيلي بارز ميشه. اصلا انگار داريد به 2 عکس متفاوت نگاه ميکنيد و اونقدر رنگها تفاوت دارن که انگار وايت بالانس عکسها متفاوته در صورتيکه وايت بالانس هر دو مونيتور يکسان تنظيم شده و اغلب همين موضوع باعث ميشه رنگها رو به اشتباه تغيير بدم. کار به جايي رسيد که عکسهاي نوروز امسال رو مستقيما در Captue nx2 بدون دستکاري وايت بالانس پروسس کردم که در واقع همون خروجي jpg خود دوربين رو توليد ميکنه و واقعا رتگها بهتر بود گرچه روي مونيتور بسيار بد به نظر ميرسيد. البته سرعت پروسس عکسها و اجراي پلاگين ها فوق العاده است گرچه هارد 5400 دورش يک ترمز واقعي و محسوس هست و مونتاژ بدنه اجازه استفاده از caddy رو هم نميده که ssd اضافه بشه.

به نظرم خودم و با تجربه اندکم بهترين مونيتور براي ويرايش عکس مونيتورهاي رتينا اپل هستند. حداقل براي من روي سيستمي بدون کاليبراسيون خاصي نتايج بسيار عالي بود.
    شرمندم اگر بحث محتواي علمي نداره. اميدوارم اندکي کمک کننده باشه
    بسیار ممنون از شما دوست عزیز,
    با این اوصاف و با پیشنهاد دوستان چه در این انجمن چه در محیط های دیگر مک بوک از همه لپ تاپ برای این کار مناسب تر هست (البته رتینا)

سوال آخر اینکه آیا 13 اینچ برای کار مناسب هست ؟ (البته توجه داشته باشید که کار من حرفه ای نیست و بیشتر جنبه سرگرمی و تفریح داره)

تشکر کرده
    808

اگر از لبتابهای سری حرفه ای قصد دارید خرید کنید من Lenovo thinkpad w530 رو پیشنهاد میکنم.
    البته قیمت بالایی داره
    Canon 6D
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

صفحه 61 از 103 نخستنخست ... 11 51 57 58 59 60 61 62 63 64 65 71 ... آخرینآخرین