صفحه 60 از 103 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 70 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 591 تا 600 , از مجموع 1025
Like Tree1396تشکر

موضوع: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام دوستان عزیز و گرامی
    یه سوال فنی داشتم ممنون میشم از دوستان اهل فن که جواب بدن به این سوالم
    یه لپتاپ دیدم از کمپانی اچ پی که دوتا گرافیک داره
    هردوتا گرافیکش از ی برند هستن AMD ATI
    سی پیو لپتاپ مورد نظر هم از کمپانی AMDهستش
    این لپتا شامل دو گرافیک 1GBهستش که مشخصات کامل دستگاه رو براتون مینویسم
    CPU: AMD Quad Core A10-4655M 2.00GHz up to 2.80 GHz
    RAM: 4GB DDR3
    H.D.D: 500GB SATA
    Geraphic: AMD Dual Graphics: Radeon HD 7620G + Radeon HD 8670M 2048 MB
    و یه لپتاپ دیگه میشناسم با این کانفینگ که الان خدمتتون عرض میکنم:
    CPU: Intel Core i5 3210M 2.50GHz up to 3.10 GHz
    RAM: 4 GB DDR3
    Geraphic: AMD Radeon HD 7650M DDR3 2048 MB
    H.D.D: 750GB SATA II
    دوستان عزیز لطفا بدون تعصب به برند و مارک خاصی نظرتونو بگین
    ممنون میشم از راهنمایی ها و تجارب مفید و با ارزشتون برام بگین
    هردوتا سیستم مورد نظر لپتاپ هستن و سیستم خانگی نیستن
    پیشاپیش متشکرم از راهنمایی و نظراتتون

موفق و پایدار باشید

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز و گرامی
    یه سوال فنی داشتم ممنون میشم از دوستان اهل فن که جواب بدن به این سوالم
    یه لپتاپ دیدم از کمپانی اچ پی که دوتا گرافیک داره
    هردوتا گرافیکش از ی برند هستن AMD ATI
    سی پیو لپتاپ مورد نظر هم از کمپانی AMDهستش
    این لپتا شامل دو گرافیک 1GBهستش که مشخصات کامل دستگاه رو براتون مینویسم
    CPU: AMD Quad Core A10-4655M 2.00GHz up to 2.80 GHz
    RAM: 4GB DDR3
    H.D.D: 500GB SATA
    Geraphic: AMD Dual Graphics: Radeon HD 7620G + Radeon HD 8670M 2048 MB
    و یه لپتاپ دیگه میشناسم با این کانفینگ که الان خدمتتون عرض میکنم:
    CPU: Intel Core i5 3210M 2.50GHz up to 3.10 GHz
    RAM: 4 GB DDR3
    Geraphic: AMD Radeon HD 7650M DDR3 2048 MB
    H.D.D: 750GB SATA II
    دوستان عزیز لطفا بدون تعصب به برند و مارک خاصی نظرتونو بگین
    ممنون میشم از راهنمایی ها و تجارب مفید و با ارزشتون برام بگین
    هردوتا سیستم مورد نظر لپتاپ هستن و سیستم خانگی نیستن
    پیشاپیش متشکرم از راهنمایی و نظراتتون

موفق و پایدار باشید
    این دو لپ تاپ را اگر صرفا از روی این مشخصات بدون در نظر گرفتن سایز ، وزن ، نوع نمایشگر ، رزلوشن ، پورت های جانبی ، امکانات جانبی و ... بخواهیم مقایسه کنیم به نظرم دومی بهتر است.

لپ تاپ دوم هم دو تا کارت گرافیک دارد یک اینتل 4000 هم دارد .یکی از کارت های اولی آنبورد است و دقیقا مشابه همان در دومی هم هست که یک کارت گرافیک سری 4000 است و تقریبا در یک رده هستند.

ببینید کارت های آنبورد که با CPU ها ادغام شده اند برای مصارف عادی وبگردی و کم مصرف مورد استفاده قرار می گیرند.کارت دوم برای کارهایی که نیاز به گرافیک بیشتر دارد مورد استفاده قرار گرفته و به آن سویچ می شود.
    platoali، darkness_land و mohammad.baruji تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

با سلام
    خیلی وقته نیاز به یه نوتبوک خوب دارم ، الان داشتم یه نگاهی به لیست بهترین های 2013 میکردم ، این مدل تقریبا توی همه لیست ها بود :

http://www.amazon.ca/ASUS-15-6-Inch-...ds=asus+n550jv

ASUS N550JV-DB71-CA

Intel Core i7-4700HQ
    15.6Inch -FHD (1920X1080) display
    8GB DDR3
    Nvidia GT750M 2G; 750GB 7200 RPM; Blu-Ray-Enabled DVD±RW/CD-RW
    Windows 8 (64 bit); 802.11BGN;HD Camera; 3x USB 3.0; HDMI; 2-IN-1 Card reader SD; MMC
    Bluetooth 4.0; 4 Cell battery; illuminated Keyboard; HDMI, Instant On; B&O certified speakers, Subwoofer;
    1yr International/1yr Accidental Damage/30-Day Zero Bright Dot/2-way Free shipping/24-7 tech support

1150 $

و همچنین این دو مدل از لنوو رو هم به نظرم خوب هست :

IdeaPad Y510p Laptop - 59405661 - Dusk Black ==> $1,039.00
    Processor:4th Generation Intel Core i7-4700MQ Processor (2.40GHz 1600MHz 6MB)
    Operating System:Windows 8.1 64
    Graphics:NVIDIA GeForce GT750M GDDR5 2GB
    Memory:8.0GB PC3-12800 DDR3L SDRAM 1600 MHz
    Display:15.6" FHD LED Glare Wedge 1920x1080
    Hard Drive:1TB 5400 RPM + 24GB SSD
    Optical Drive:DVD Recordable (Dual Layer)
    Battery:6 Cell Lithium-Ion
    Network Card:Intel® Wireless-N 7260 (802.11bgn)
    Bluetooth:Bluetooth Version 4.0

IdeaPad Y510p Laptop - 59405672 - Dual Graphics - Dusk Black ==> $1,259.00
    Processor:4th Generation Intel Core i7-4700MQ Processor (2.40GHz 1600MHz 6MB)
    Operating System:Windows 8.1 64
    Graphics:NVIDIA GeForce GT755M (SLI) GDDR5 2GB+NVIDIA GeForce GT755M (SLI) GDDR5 2GB
    Memory:16.0GB PC3-12800 DDR3L SDRAM 1600 MHz
    Display:15.6" FHD LED Glare Wedge 1920x1080
    Hard Drive:1TB 5400 RPM + 24GB SSD
    Optical Drive:Ultrabay SLI Graphics - NO OPTICAL DRIVE
    Battery:6 Cell Lithium-Ion
    Network Card:Intel® Wireless-N 7260 (802.11bgn)
    Bluetooth:Bluetooth Version 4.0

+ به نظر خودم تنها نکته مثبت ایسوس داشتن درایو بلوری هست ولی نکات منفی آن نداشتن GDDR5 روی کارت گرافیک ، 2 گیگ کارت گرافیک ، باطری 4 سلولی

+ همچنین لنوویی که گرونتر هست : نکته منفی آن نداشتن دی وی دی و بلوری هست که خیلی نکته منفی به نظر من نیست و همچنین سرعت گردش هارد دوم آن 5400 می باشد ، و نکته مثبت آن داشتن 4 گیگ کارت گرافیک + GDDR5 و 16 گیگ رم .

+ همچنین در صورت خرید لنوو میتوان هارد 24GB SSD را با هزینه حدود 350 دلار با یک 500GB SSD یا 200 دلار 250GB SSD تعویض کرد ، و یا با خرید ایسوس میتوان درایو بلوری آن را با یکی از هارد هایی که گفتم تعویض بکنیم .

+ همچنین توی لینک زیر یک مقایسه ای بین ایسوس و لنوو گذاشته که به نظرم جالب بود ، خیلی برام جالبه که روی کاغذ لنوو خیلی سرتر هست ولی توی تمام Review هایی که توی اینترنت هست ایسوس خیلی سرتر هست :
    http://www.laptopmag.com/reviews/lap...us-n550jv.aspx

حالا به نظرتون کدوم یکی بهتر هست و آیا گزینه دیگری که از این ها بهتر باشه نیز به ذهنتون میرسه یا نه ؟
    با تشکر
    ویرایش توسط saghati : Wednesday 19 February 2014 در ساعت 05:39
    www.saghati.com
    Nikon D700 + 14-24 F/2.8G ED N + 24-70 F/2.8G ED N + Grip + Backpack Vanguard up-rise 48

تشکر کرده
    14101

خوب در یک فرض کلی...

فارق از ظاهر و سلیقه فرد برای خرید و برند چند نکته برای بنده جهت خرید یک لپ تاپ با دید عکاسی مهم است.

1- داشتن آخرین نسل از پردازنده های اینتل Core i7 ترجیحا با توجه به بودجه بالاترین فرکانس و میزان کش
    2-داشتن بیشترین میزان ممکن رم ( این میزان از حداقل 8 گیگ رم شروع می شود و تا هرچقدر که امکان اش باشد افزایش پیدا کند ) در موارد مشابه ( مثلا هر دو 8 گیگ یا 16 گیگ هر کدام باس بالاتری داشته باشند )
    3- داشتن SSD به صورت 100% ( میزان حداقل 120 گیگ جهت نصب سیستم عامل و نرم افزار ها ) اگر همراه اش هارد HDD باشد که بهتر اما اگر خدای نکرده SSD نبود یقینا هارد با سرعت 7000 دور بالاتر مد نظر است.اما بهترین حالت را داشتن یک SSD پر ظرفیت ( مثلا 200 گیگ به بالا ) و یا ترکیبی از یک SSD با ظرفیت کمتر و یک هارد با ظرفیت بالا
    4-داشتن مونیتوری که یقینا FullHD باشد کم خواسته ها می تواند باشد ( بالاتر بودن رزلوشن یقینا بهتر است اما کمتر از فول اچ دی نباشد ) داشتن یک پنل خوب ( کیفیت نمایش ، زاویه دید خوب ، کنتراست معقول و اشباح رنگ عادی و نه خیلی زیاد ) که جهت چک کردن باید Review های منتشر شده از یک مدل را بررسی کرد.
    5- داشتن بلوری رایتر و درایو بلوری
    6-داشتن پورت خروجی Display Port یا Thunderbolt و HDMI و USB 3.0 و eSATA و iLink و .... ( پورت های کامل )
    7- در مرحله آخر داشتن کارت گرافیک معقول ( نه فقط کارت گرافیک مجتمع با CPU و بلکه داشتن یک کارت گرافیک مستقل از AMD و یا nVIDIA ) حالا اگر این کارت زیاد هم رده بالا نباشد مشکلی نیست اما داشتن حداقل 1 گیگ رم کافی است خوب اگر از آخرین نسل و بالاترین پرفورمانس بود که چه بهتر
    8-امکانات جانی مثل داشتن نور پس زمینه کیبورد ، داشتن Num Pad ، باتری حداقل 6 سلولی ، داشتن WIDI و کارت ریدر چند کاربرده ، وزن و سایز مناسب ( حداقل 15 اینچ و حداکثر 17 ) کیفیت صدای خوب اسپیکر ها و ....
    platoali، M-Yousefi، Nima Sadigh و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

در ادامه پست بسیار خوب آقای قبادی من می خواهم در مورد چیز هایی که اگر بودجه تان محدود هست می توانید ندیده بگیرید پیشنهاد بدهم:

۱- حتما سی پی یو خوب بخرید. سی پی یو قلب سیستم شماست با اینکه سی پی یو گرانترین قطعه هست ولی پول خرج کردن در مورد آن دریغ نکنید. Core i7
    2- رم زیاد خوب هست. ولی رم خیلی زیاد هیچ تاثیری در سرعت سیستم شما ندارد. رم را می شود بعدا بیشتر کرد. پشنهاد من با توجه به استفاده یک عکاس حداقل ۶ گیگ یا ۸ گیگ هست. ولی اگر دستتان بسته هست فکر کنم ۴ گیگ کافی هست. در مورد حتما رم با بیشترین باس ممکن را بخرید.
    ۳- در مورد هارد می توانید هارد سرعت پایین بخرید. هارد سریع تر فقط سرعت بالا امد سیستم و باز کردن برنامه ها در اولین مرتبه افزایش می دهد. اکثر سیستم عامل ها یک سیستم دارند یک اگر رم کافی در اختیار داشته باشند یک کپی از برنامه ها و فایل ها را بعد اولین باز کردن در رم ذخیره می کنند و در دفعه های بعدی تا جایی که ممکن هست به سراغ هارد نمی روند.
    ۴- بیشترین چیزی که برای یک عکاس مهم هست یک مانیتور خوب هست. به نظر من بیشترین پول ممکن را برای مانیتور بدهید حتما رنگ و کنتراست خوبی داشته باشد و اگر می توانید رزولوشن بالاتر داشته باشد.
    ۵- دیسک ها نوری دارند از رده خارج می شوند اگر بودجه‌تان محدود هست می توانید کلا دی وی دی رایتر یا بلوری را حذف کنید. من یک سال هست که کلا دو بار نیاز به خواندی دی وی دی داشته ام. مطمئنا در سیستم بعدی که می خواهم بخرم کلا بی خیال درایود نوری می شوم. البته این باز بستگی به نیاز شما دارد.
    ۶-در مورد پورت اگر یو اس بی داشته باشید اکثر نیاز هایتان برطرف می شود. زیاد در این مورد سخت گیر نباشید.
    ۷- برای یک عکاس کارت گرافیکی خیلی بالا نیاز نیست. بیشتر کارت های گرافیکی رده بالا توان پردازشی خیلی بالا برای کار ها سه بعدی یعنی بازی ها یا برنامه هایی مانند 3d max و Maya را دارند. اگر از این کارها نمی کنید. کارت های گرافیکی مجتمع سی پی یو هایی مانند Core I7 برای یک عکاس بسیار کافی هست. حتا به نظر من برای کارهای سه بعدی ساده چیپ های مجتمع سی پی یو های رده بالا جواب می دهد.

در هر صورت به نظر من پول بیشتر برای چیزی که استفاده نمی کنید خرج نکنید. اولویت یک عکاس به نظر من این گونه هست: ۱- مانیتور ۲- سی پی یو ۳- رم ۴ - کارت گرافیکی (البته اگر نیاز دارید) ۵- هارد سریعتر ۶- بقیه چیز ها

در آخر به نظر من با توجه به نیازتان خرید کنید. خوشبختانه در بازار انتخاب های بسیار وجود دارد و شما می توانید انتخاب کنید.
    ویرایش توسط platoali : Wednesday 19 February 2014 در ساعت 12:58
    Nima Sadigh، kiavash، marypm و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

ممنون از نظرات خوبتون . ولی در آخر به نظرتون کدوم یکی از لپتاب هایی که نوشتم به اون یکی برتری دارند ؟ و آیا لپتابی بهتر از اونها در اون رنج سراغ دارید ؟
    ( در ضمن من عموما برای ادیت عکس ، اینترنت گردی و دیدن فیلم از لپتاب استفاده میکنم )

با تشکر
    www.saghati.com
    Nikon D700 + 14-24 F/2.8G ED N + 24-70 F/2.8G ED N + Grip + Backpack Vanguard up-rise 48

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

نقل قول نوشته اصلی توسط saghati نمایش پست ها
    ممنون از نظرات خوبتون . ولی در آخر به نظرتون کدوم یکی از لپتاب هایی که نوشتم به اون یکی برتری دارند ؟ و آیا لپتابی بهتر از اونها در اون رنج سراغ دارید ؟
    ( در ضمن من عموما برای ادیت عکس ، اینترنت گردی و دیدن فیلم از لپتاب استفاده میکنم )

با تشکر
    به نظر من با توجه به نظرات بچه ها نیاز های خودتان را اولویت بندی کنید. لپتاپ ها را با توجه به اولویت های خودتان ارزش یابی کنید و بعد انتخاب کنید. هر سه لپتاب حداقل برای چند سال آینده از نظر پردازشی کار شما را راه می اندازند. همانطور در پست قبلی گفتم برای یک عکاس کیفیت مانیتور خیلی مهم هست. از نظر من هر کدام که کیفیت مانیتور بهتری دارند بهتر هستند. کیفیت هم یک چیزی هست که آدم باید خودش آن را ببیند. از روی مشخصات نمی شود روی آن قضاوت کرد.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط saghati نمایش پست ها

با تشکر
    بهترین سایت برای آشنایی با لپ تاپ و همچنین CPU و کارت گرافیک (هر کدام به شکلی فارغ از لپ تاپی که از اون استفاده می کنه=صرفا قدرت خود سی پی یو و کارت گرافیک) سایت notebookcheck.net هست.
    حتما یه سر بزنید. در خرید نوت بوک باید به چند نکته ی خیلی مهم توجه کنید:درسته که کانفیگ خیلی مهمه اما:(و این اما خیلی مهمه)
    1- مقاومت بدنه در پشت نمایشگر و شاسی لپ تاپ
    2- اندازه دریچه فن و قدرت فن در خارج کردن گرما
    3- میزان تولید صدای فن در حین کارهای سبک و سنگین
    4- دمای نقاط مختلف لپ تاپ درحین کار های سبک و سنگین.
    5- باطری قابل تعویض هست یا درون بدنه قرار گرفته (برای تعویض باید زیر بدنه باز باشه)
    ضمنا اینترنت گردی و تماشای فیلم بسیار سبک هستند و فشاری برای لپ تاپ ها محسوب نمی شن.
    امیدوارم خرید خوبی داشته باشید.
    platoali تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

ممنون از راهنمایی ، ولی جدا نمیدونم کدوم رو انتخاب بکنم . خواهشا بگین کدوم یکی ؟ اگه مدل دیگری نیز میشناسید بگید ( حقیقتش هزینه اش خیلی برام مهم نیست ، حالا با کمی بالاتر یا پائینتر ، دوست دارم لبتاپ خوبی رو انتخاب بکنم که چند سالی ازش لذت ببرم ) .
    راستش حتی میتونم به مک بوک پرو 15 اینچی یک مدل از آخرین ورژن پائینتر با سی پی یو corei7 مدل قدیمی با سرعت 2.4 همراه 8 گیگ رم و 256 تا هارد اس اس دی و تنها یک گیگ کارت گرافیک و مانیتور رتینا با قیمت 1800 دلار فکر کنم ( ولی متاسفانه از نظر سخت افزاری از اون دوتا مدل بخصوص از لنوو خیلی پائینتر هست همچنین با قیمت خیلی بالاتر) .
    ممنون
    ویرایش توسط saghati : Thursday 20 February 2014 در ساعت 07:08
    www.saghati.com

تشکر کرده
    14101

اگر بنده امروز بخواهم یک کامپیوتر قابل حمل با نگاه به اینده بخرم یقینا چیزی شبیه به این خواهد بود

Lenovo ThinkPad w 530 یا چیز مشابه ای.

ThinkPad W530 Mobile Workstation: Portable Laptop - Free Shipping | Lenovo (US)
    saghati، platoali و M.Meghdari تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 60 از 103 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 70 ... آخرینآخرین