صفحه 62 از 103 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 72 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 611 تا 620 , از مجموع 1025
Like Tree1396تشکر

موضوع: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

نقل قول نوشته اصلی توسط phoenix666 نمایش پست ها
    بسیار ممنون از شما دوست عزیز,
    با این اوصاف و با پیشنهاد دوستان چه در این انجمن چه در محیط های دیگر مک بوک از همه لپ تاپ برای این کار مناسب تر هست (البته رتینا)

سوال آخر اینکه آیا 13 اینچ برای کار مناسب هست ؟ (البته توجه داشته باشید که کار من حرفه ای نیست و بیشتر جنبه سرگرمی و تفریح داره)
    مدل 13 اینچ رتینا رزلوشن 2560 در 1600 پیکسل دارد که فوق العاده بالاهست. (میتوانید با مانیتور های فعلی خودتون مقایسه کنید )
    Nikon D750

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

لطفا حذف شود !
    ویرایش توسط mh.noori : Saturday 28 June 2014 در ساعت 18:12
    instagram
    محمدهادی نوری

تشکر کرده
    1422

سلام ...

جهت کنترل کیفیت و فوکوس عکسها در هنگام عکاسی به لپ تاپی نیاز دارم که حدود 10 تا 14 اینچ باشه ( هر چه کوچکتر بهتر ) مانیتور با کیفتی داشته باشه ( خیلی مهمه ) میزان رم که الان زیر 2 مگ نیست و کارت گرافیک هم زیاد مهم نیست . در این حد که بتونه فوتوشاپ را روان اجرا کنه فقط جهت اینکه بشه با ابزارهای ساده ای مانند کرو در هنگام عکاسی نتیجه کار را دید ( پروسس نهایی نمی کند ) . میزان هارد و کیفیت دوربین وب کم و طراحی ظاهری هم برام مهم نیست . چیزی که مهمه 1 کیفیت ساخت 2 کیفیت مانیتور 3 کوچک بودن و کم مصرف بودن و یک سی پی یو متوسط و از همه مهم تر قیمت پایین !
    instagram
    محمدهادی نوری

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

نقل قول نوشته اصلی توسط mh.noori نمایش پست ها
    سلام ...

جهت کنترل کیفیت و فوکوس عکسها در هنگام عکاسی به لپ تاپی نیاز دارم که حدود 10 تا 14 اینچ باشه ( هر چه کوچکتر بهتر ) مانیتور با کیفتی داشته باشه ( خیلی مهمه ) میزان رم که الان زیر 2 مگ نیست و کارت گرافیک هم زیاد مهم نیست . در این حد که بتونه فوتوشاپ را روان اجرا کنه فقط جهت اینکه بشه با ابزارهای ساده ای مانند کرو در هنگام عکاسی نتیجه کار را دید ( پروسس نهایی نمی کند ) . میزان هارد و کیفیت دوربین وب کم و طراحی ظاهری هم برام مهم نیست . چیزی که مهمه 1 کیفیت ساخت 2 کیفیت مانیتور 3 کوچک بودن و کم مصرف بودن و یک سی پی یو متوسط و از همه مهم تر قیمت پایین !
    من زیاد در مورد نیاز شما سر رشته ندارم ولی آیا یک تبلت خوب کار شما را بهتر راه نمی اندازد؟ فکر کنم مانیتور های کوچک پرتابلی هم وجود دارد که به دوربین وصل می شوند و فکر کنم که مناسب کار شما باشد. (توی ست های فیلم برداری این مانیتور ها را دیده‌ام. هر چند اطلاع دقیق ندارم.)
    mh.noori تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1422

لطفا حذف شود !
    ویرایش توسط mh.noori : Saturday 28 June 2014 در ساعت 18:12
    instagram
    محمدهادی نوری

تشکر کرده
    1422

جهت عکاسی نجومی باید دوربین عکاسی اصلی (که تصویر را ثبت می کند ) و دوربین هدایت کننده که سیستم را کنترل می کند به لپ تاپ متصل باشند ... عکسها بعد از ثبت شدن با رابط یو اس بی به سیستم منتقل می شوند ( در همان هنگام ) و کمی پروسس می شوند که مشخص شود مراحل کار به خوبی پیش می رود یا نه ( مانند فوکوس صحیح، پروسس هایی مانند کرو و تنظیم رنگ اما بدون گرفتن خروجی و فایل، خام رها می شود ) در هنگام ثبت تصویر لایو ویو در مانیتور سیستم دیده می شود ( به همین علت باید مانیتور بسیار با کیفیت باشد که فکوس بودن سوژه واقعا درست باشد ) . نرم افزار های کنترل کننده این سیستم ها ( مقر های هدایت شونده ) در تبلت های اندرویدی فکر نمی کنم اجرا شوند ( من اطلاع ندارم ) و اصولا سیستم های اندرویدی ( بیشتر تبلت ها ) به نظرم بیشتر جنبه سرگرمی دارند !
    ویرایش توسط mh.noori : Saturday 28 June 2014 در ساعت 18:14
    instagram
    محمدهادی نوری

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

جهت عکاسی نجومی باید دوبین عکاسی اصلی (که تصویر را ثبت می کند ) و دوربین هدایت کننده که سیستم را کنترل می کند به لپ تاپ متصل باشند ... عکسها بعد از ثبت شدن با رابط یو اس بی به سیستم منتقل می شوند ( در همان هنگام ) و کمی پروسس می شوند که مشخص شود مراحل کار به خوبی پیش می رود یا نه ( مانند فوکوص صحیح، پروسس هایی مانند کرو و تنظیم رنگ اما بدون گرفتن خروجی و فایل خام رها می شود ) در هنگام ثبت تصاویر تصویر لایو ویو در مانیتور
    سیستم دیده می شود ( به همین علت باید مانیتور بسیار با کیفیت باشد که فکوس بودن سوژه واقعا درست باشد ) . نرم افزار های کنترل کننده این سیستم ها ( مقر های هدایت شونده ) در تبلت های اندرویدی فکر نمی کنم اجرا شوند ( من اطلاع ندارم ) و اصولا سیستم های اندرویدی ( بیشتر تبلت ها ) به نظرم بیشتر جنبه سرگرمی دارند !
    از نظر سخت افزاری و کیفیت مانیتور مطمئن هستم که تبلت ها کار شما را راه می اندازند. از نظر نرافزار من اطلاعی ندارم ولی جستجویی کوچک در گوگل پلی یا آیتیونز بد نیست. اگر دستی به برنامه نویسی داشته باشید می توانید خودتان یک برنامه‌ی دم دستی برای کارهایتان بنویسید. فکر کنم خیلی از هم صنف های شما همین کار را می کنند. خیلی کار سختی نیست. می بخشید که یک مقدار بی ربط جواب دادم.
    msh2200 و mh.noori تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

سلام ...

قطعا مدل های زیادی رو دوستان پیشنهاد خواهند داد و من توصیه می کنم از اونجایی که برای شما امکان بررسی دقیق وجود نداره از لینک زیر می تونید موارد مورد نظرتون از جمله کیفیت نمایشگر رو هم چک بفرمایید.
    لینک
    و از جهت پیشنهاد اولیه سری LH فوجیتسو که 14 اینچ هم هست ببینید. کیفیت ساخت این برند زبانزده. وزن 2 کیلو هم هست و می تونید از لینک بالا بررسی کنید. قیمت این برند معمولا بین مدل های مشابه خیلی مناسب هست. (به عنوان مثال LH532 رو ببینید)
    msh2200 و mh.noori تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    قطعا مدل های زیادی رو دوستان پیشنهاد خواهند داد و من توصیه می کنم از اونجایی که برای شما امکان بررسی دقیق وجود نداره از لینک زیر می تونید موارد مورد نظرتون از جمله کیفیت نمایشگر رو هم چک بفرمایید.
    لینک
    و از جهت پیشنهاد اولیه سری LH فوجیتسو که 14 اینچ هم هست ببینید. کیفیت ساخت این برند زبانزده. وزن 2 کیلو هم هست و می تونید از لینک بالا بررسی کنید. قیمت این برند معمولا بین مدل های مشابه خیلی مناسب هست. (به عنوان مثال LH532 رو ببینید)
    در مورد لبتاب فاکتور پشتیانی را فراموش نکنید!
    اگر پشتیبانی خوبی از یک برند در ایران نباشه، در صورت وقوع مشکل کلی باید دنبال تجهیزات بگردید!
    بعنوان مثال Lenovo یک یا دو مدل لبتاب را معرفی کرده که یکی حدود 15 ساعت و دیگری حدود 20 ساعت باطری نگه می داره!
    ولی در حال حاضر در ایران وجود نداره و من هم علی رغم علاقه به داشتن این مدل ها از ترس بود لوازم جانبی ترجیح دادم دنبال مدلی باشم که حداقل پشتیبانی رسمی داخل ایران داشته باشه.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

جهت عکاسی نجومی باید دوربین عکاسی اصلی (که تصویر را ثبت می کند ) و دوربین هدایت کننده که سیستم را کنترل می کند به لپ تاپ متصل باشند ... عکسها بعد از ثبت شدن با رابط یو اس بی به سیستم منتقل می شوند ( در همان هنگام ) و کمی پروسس می شوند که مشخص شود مراحل کار به خوبی پیش می رود یا نه ( مانند فوکوس صحیح، پروسس هایی مانند کرو و تنظیم رنگ اما بدون گرفتن خروجی و فایل، خام رها می شود ) در هنگام ثبت تصویر لایو ویو در مانیتور سیستم دیده می شود ( به همین علت باید مانیتور بسیار با کیفیت باشد که فکوس بودن سوژه واقعا درست باشد ) . نرم افزار های کنترل کننده این سیستم ها ( مقر های هدایت شونده ) در تبلت های اندرویدی فکر نمی کنم اجرا شوند ( من اطلاع ندارم ) و اصولا سیستم های اندرویدی ( بیشتر تبلت ها ) به نظرم بیشتر جنبه سرگرمی دارند !
    ممکنه آندروید برای شما بیشتر جنبه سرگرمی داشته باشه ولی خیلی ها هستند که بصورت حرفه ای ازش استفاده می کنند! فقط جهت اطلاع چند مورد از نرم افزار های قوی این تبلت ها را در حوزه نجوم می نویسم
    1- DSLR Conteroller (ریموت کنترل با قابلیت live View)
    2- Sky Safari Pro (با قابلیت اتصال به مقره و تلسکوپ در صورت خرید ماژول)
    3- Ps Touch
    4- SkyChart (شبیه ساز آسمان)
    5- FOV Calc
    mh.noori تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 62 از 103 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 72 ... آخرینآخرین