صفحه 19 از 30 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 300
Like Tree352تشکر

موضوع: كالیبره كردن مانیتور و مشكلات من

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام
    ببخشید بین بحثتون وارد می شم
    یک سوال برای من پیش آمد ، مگر نباید برای پرینت (پرینتر و جوهر و کاغذ ) یک پروفایل مخصوص تهیه کرد؟
    پروفایل های پرینتر مثل اینکه با جوهر و کاغذهای مخصوص جواب گوست!

پیروز باشید
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

1. Rendering Intent روی چه گزینه ای تنظیم میکنی؟

2.Soft Proofing برای شبیه سازی رنگ ها و داینامیک رنج خروجی روی مانیتور استفاده میشود.

اصولا Dynamic Range مربوط به کاغذ کمتر است از Dynamic Range مانیتور ها ( 1-250 یا 1-300 نهایت کاغذ هاست، در حالی که یک مانیتور معمولی 1-400 را به راحتی پشتیبانی میکند.)

این را امتحان کن

عکس را در فتوشاپ باز کن. Forgraound Color را مشکی انتخاب کن. سپس با استفاده از منوی Select > Color Range با تنظیم Fuzziness = 25-28 یک Selection انجام بده.

آیا این منطقه ای که انتخاب شده همان قسمت هایی نیست که میگویی Detail در مناطق تیره از بین رفته است؟
    ممنون از توضیحاتت.

rendering intent رو بسته به عکس انتخاب می‌کنم. برای بعضی‌ عکس‌ها perceptual و برای بعضی‌ دیگه، relative colorimetric. مقایسه می‌کنم ببینم که کدوم بهم رنگ و کنتراست بهتری میده.

در مورد soft proofing هم فکر می‌کنم که بهات موافق باشم. اصلا هدف soft proofing همینه. ولی‌ ربطش با اینکه دینامیک رنجی که مانیتور میده با دینامیک رنگ کاغذ و اینکه دینامیک رنج کاغذ پایین تره رو نمیفهمم. مگه قرار نیست آخر سر عکس soft proof شده، چیزی شبیه خروجی پرینتر باشه؟ پس دیگه دینامیک رنج بالاتر مانیتور رو چرا باید در نظر بگیریم؟

جزئیات از دست رفته در پرینت خیلی‌ کمتر از اون ۲۵-۲۸ هست که گفتی‌. با انتخاب fuzziness حدود ۱۰، مناطقی که جزیاتشون کاملا از بین رفته به دست میاد اما حتا این مقدار هم برای عکس‌های با کنتراست بالا و در شب یا نور کم که بیشتر جزئیات در زون‌های بسیار تاریک قرار داره، قابل قبول نیست. شاید من توقعم زیاده. نمیدونم!

سلام
    ببخشید بین بحثتون وارد می شم
    یک سوال برای من پیش آمد ، مگر نباید برای پرینت (پرینتر و جوهر و کاغذ ) یک پروفایل مخصوص تهیه کرد؟
    پروفایل های پرینتر مثل اینکه با جوهر و کاغذهای مخصوص جواب گوست!

پیروز باشید

دوست عزیز، اون بحث پروفایل‌های مخصوص چاپ هم مهم هست اما مشکل من از اونجا نیست. چون پروفایل پیش ساخته خود اپسون در مورد ترکیب جوهر و کاغذی که استفاده می‌کنم خیلی‌ خوب جواب میده.
    ج.ابراهیمی
    instagram

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتت.

rendering intent رو بسته به عکس انتخاب می‌کنم. برای بعضی‌ عکس‌ها perceptual و برای بعضی‌ دیگه، relative colorimetric. مقایسه می‌کنم ببینم که کدوم بهم رنگ و کنتراست بهتری میده.

در مورد soft proofing هم فکر می‌کنم که بهات موافق باشم. اصلا هدف soft proofing همینه. ولی‌ ربطش با اینکه دینامیک رنجی که مانیتور میده با دینامیک رنگ کاغذ و اینکه دینامیک رنج کاغذ پایین تره رو نمیفهمم. مگه قرار نیست آخر سر عکس soft proof شده، چیزی شبیه خروجی پرینتر باشه؟ پس دیگه دینامیک رنج بالاتر مانیتور رو چرا باید در نظر بگیریم؟

جزئیات از دست رفته در پرینت خیلی‌ کمتر از اون ۲۵-۲۸ هست که گفتی‌. با انتخاب fuzziness حدود ۱۰، مناطقی که جزیاتشون کاملا از بین رفته به دست میاد اما حتا این مقدار هم برای عکس‌های با کنتراست بالا و در شب یا نور کم که بیشتر جزئیات در زون‌های بسیار تاریک قرار داره، قابل قبول نیست. شاید من توقعم زیاده. نمیدونم!
    برای این تفاوت داینامیک رنج ها رو گفتم، که بدانی اصولا خروجی ات توانایی ارائه آن Detail ای که در مانتیور میبینی را ندارد.

با Fuzziness =10 که گفتی به نظرم توقعت بالاست !

حتی برخی ها هنگام پرینت های دقیق یک لایه با تنظیم Multiply روی لایه اصلی درست میکنند با Foreground مشکی و Fussiness حدود 20 ! اینکار تضمین میکند که آن نواحی کاملا سیاه باشند.

در ضمن پرینتر با پرینتر خیلی فرق دارد،
    فکر میکنم داری عکس سیاه سفید چاپ میکنی
    jebrahim و ALI.Barutkub تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

سلام خدمت دوستان و اساتیـد فروم
    من دیروز با Spyder3Express 4.0 مانیتور لپ تاپم رو کالیبره کردم، با وجود اینکه دوستان اخطار و آگاهی داده بودن که بعد از کالیبره کردن به شدت غافلگیر خواهی شد و رنگها رو جور دیگه ای خواهی دید ، با این حال هنوز نتونستم باهاش کنـار بیـام، رنگهای مانیتورم به شدت گرمتر شده طوری که وقتی عکسهای قبل از کالیبره کردن رو میبینم به شدت ته رنگ گرم میبینم، فقط می خواستم بدونم طبیعیه واقعـا این !!؟، من یکی از عکسهام رو در زیر قبل از کالیبره و بعد از کالیبره کردن میذارم ... تو عکس دوم ته رنگی رو که به وضوح میدیدم تا حدودی کاهش دادم، می خواستم بدونم حالا واقعا از لحاظ تنظیم رنگ عکس دومی (بعد از کالیبره کردن) بهتره یا نه همون اولی !!؟ ممنون ممیشم پاسخ بدید، به شدت فکرم رو مشغول کـرده !

عکس قبل از کالیبره کـردن

بعد از کالیبره کردن
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط BERLANO نمایش پست ها
    من دیروز با Spyder3Express 4.0 مانیتور لپ تاپم رو کالیبره کردم، با وجود اینکه دوستان اخطار و آگاهی داده بودن که بعد از کالیبره کردن به شدت غافلگیر خواهی شد و رنگها رو جور دیگه ای خواهی دید ، با این حال هنوز نتونستم باهاش کنـار بیـام، رنگهای مانیتورم به شدت گرمتر شده طوری که وقتی عکسهای قبل از کالیبره کردن رو میبینم به شدت ته رنگ گرم میبینم، فقط می خواستم بدونم طبیعیه واقعـا این !!؟، من یکی از عکسهام رو در زیر قبل از کالیبره و بعد از کالیبره کردن میذارم ... تو عکس دوم ته رنگی رو که به وضوح میدیدم تا حدودی کاهش دادم، می خواستم بدونم حالا واقعا از لحاظ تنظیم رنگ عکس دومی (بعد از کالیبره کردن) بهتره یا نه همون اولی !!؟ ممنون ممیشم پاسخ بدید، به شدت فکرم رو مشغول کـرده !

عکس قبل از کالیبره کـردن

بعد از کالیبره کردن
    عکس دومی ...

البته هنوز به چشم من کمی مجنتا دارد.
    Arash، Navid7h و BERLANO تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

عکس قبل از کالیبره کـردن

بعد از کالیبره کردن
    درود

اگر به عکس اول نام Pre و به عکس دوم Post اطلاق کنیم، بر روی مونیتور من Pre دارای رنگهای بسیار گرمی است ولی در Post دمای رنگها متعادل تر شده است. اما برای من این سوال مطرحه که چرا باید یک فایل قبل و بعد از کالیبره شدن مونیتور شما و پیوست در پست شما (بدون ویرایش فایل حین کالیبراسیون)، باید روی مونیتور من دوجور دیده بشه ؟ منطقاً باید رنگها برای من هیچ تغییری نکند ... !

بنظر شما دلیل این تغییر چه میتواند باشد ؟ عمل کالیبراسیون مونیتور شما که نباید روی خود فایل تاثیری بگذارد، فقط باید روی نحوه ی نمایشش تغییر ایجاد کند

سپاس

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    درود

اگر به عکس اول نام Pre و به عکس دوم Post اطلاق کنیم، بر روی مونیتور من Pre دارای رنگهای بسیار گرمی است ولی در Post دمای رنگها متعادل تر شده است. اما برای من این سوال مطرحه که چرا باید یک فایل قبل و بعد از کالیبره شدن مونیتور شما و پیوست در پست شما (بدون ویرایش فایل حین کالیبراسیون)، باید روی مونیتور من دوجور دیده بشه ؟ منطقاً باید رنگها برای من هیچ تغییری نکند ... !

بنظر شما دلیل این تغییر چه میتواند باشد ؟ عمل کالیبراسیون مونیتور شما که نباید روی خود فایل تاثیری بگذارد، فقط باید روی نحوه ی نمایشش تغییر ایجاد کند

سپاس
    زمانی که مونیتوری کالیبره نباشد، عکسی که در آن ادیت می شود و خوب به نظر میاید، آن عکس در هر مونیتور کالیبره ای دارای ته رنگ خواهد بود.
    BERLANO تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

تشکر کرده
    7879

جناب مطهری
    سلام

اولا این دو عکس را چگونه تهیه کرده اید؟ (از مانیتور با دوربین عکس گرفته اید؟ یا از امکانات خود نرم افزار Express 4.0 است؟)

ثانیا

مدل مانتیور چیست؟ احتمالا از این نرم افزارهای کمکی مانتیور که همراه آنها نصب میشوند فعال نیست؟

Magic Bright
    Magic Color
    و ...
    BERLANO تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

ممنون از دوستان،جناب بیاتی عزیز من عکس رو بعد از کالیبره کردن دوباره توی فتوشاپ ویرایش کردم، البته ویرایش با دقتی نکردم و فقط رنگها رو کمی سردتر کردم، و می خواستم بدونم در کل کدوم یکی مطلوب تره (علت متفاوت دیدن شمـا هم همینه :) ) نوید جان مدل لپ تاپ من sony fz160E هست، فکر نمی کنم اون نرم افزارهای کمکی که گفتید فعال باشه ...
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

تشکر کرده
    7879

ممنون از دوستان،جناب بیاتی عزیز من عکس رو بعد از کالیبره کردن دوباره توی فتوشاپ ویرایش کردم، البته ویرایش با دقتی نکردم و فقط رنگها رو کمی سردتر کردم، و می خواستم بدونم در کل کدوم یکی مطلوب تره (علت متفاوت دیدن شمـا هم همینه :) ) نوید جان مدل لپ تاپ من sony fz160E هست، فکر نمی کنم اون نرم افزارهای کمکی که گفتید فعال باشه ...
    شرمنده متوجه نبودم نوشته اید لپ تاپ ... !

روی مانیتور های دفتر کارم، عکس دوم بسیار بهتر است.شب از منزل هم چک میکنم و خبر میدهم
    BERLANO تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

صفحه 19 از 30 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین