صفحه 17 از 104 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1034
Like Tree1045تشکر

موضوع: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

پیش فرض پاسخ: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

سلام،

دوستان چرا اين قدر با Samsung و LG مشكل دارند؟ 90% پانل هاي LCD در جهان توليد Samsung و كنسرسيوم LG & Philips است. همچنين پانل هاي Sony توليد Samsung است. اگر يك سري هم به بازارهاي آمريكاي شمالي (البته در اينترنت) بزنيد يا اينكه با آشنايان خود در آن ديار صحبت كنيد، مي بينيد كه Samsung در آنجا به عنوان يك محصول با كيفيت جا افتاده و بسيار هم پر فروش است و جالبتر اينكه حدود قيمت اش نيز برابر و حتي بعضاً بيشتر از Sony است. البته LCDهاي LG در آنجا جا نيفتاده ولي در اروپا تا حدي بازار خوبي دارد. عجيب اينجاست كه LG LCD در آمريكا بسيار گران است. البته مدل هاي آنجا با آنچه در ايران عرضه مي شود متفاوت است ولي گراني آن به اندازه كافي تعجب آور است.

خواستم عرض كنم كه اين برندها نه فقط در ايران كه در دنيا پرفروش و شناخته شده است و علت آن هم قيمت نيست بلكه كيفيت آنهاست. بر خلاف تصور DELL در آمريكاي شمالي هم به عنوان يك برند ارزان و كم كيفيت شناخته مي شود و بسيار هم ارزان است. فروش خوبي دارد ولي اكثر خريداران آن شركت ها هستند.

و در پايان، در ميان اين همه برند، يكي از آنها هم عنوان با كيفيت ترين و گران ترين و لوكس ترين را يدك مي كشد. و آن Apple است و در پله دوم Sharp. در حالي كه Sharp در ايران كاملاً ناشناخته است.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak25 نمایش پست ها
    سلام،

دوستان چرا اين قدر با Samsung و LG مشكل دارند؟
    نه دوست عزيز كسي با اين برندها مشكل ندارد اما دوستاني كه اينجا دارند بحث فني ميكنند بر مبناي دو عامل بحث ميكنن
    1- تجربه
    2- تجزيه تحليل پارامترهاي فني و تست هاي ريويوها

اينكه ميبينيد دوستاني مانند آقاي زماني و عاشوري نيا از زاويه ديد مدل 920 سامسونگ شكايت دارند خوب حتما باهاش مشكل داشتن و اين تجربه رو به ديگران هم منتقل ميكنن نه اينكه همه مدلهاي سامسونگ بده. اگر تو كامنهاي قبلي ديده باشيد خود من حداقل 4 مدل سامسونگ رو مد نظر دارم اما واقعا تو زاويه ديد، اونم ورتيكالش مشكل دارن اما براي من اصلا مهم نيست
    من خودم ريويوهاي بسيار خوبي در خصوص برخي مدلهاي سامسونگ خوندم پس اينكه بگيم سامسونگ و LG هر دو بدن و مثلا سوني خوبه حرف اشتباهيه

بر خلاف تصور DELL در آمريكاي شمالي هم به عنوان يك برند ارزان و كم كيفيت شناخته مي شود و بسيار هم ارزان است. فروش خوبي دارد ولي اكثر خريداران آن شركت ها هستند.
    دقيقا با همين حرفهاي كلي و نسخه پيچيها مخالفم چون DELL داراي يك سري مدلهايي هست كه واقعا فراتر از اين گفته شماست
    مثلا DELL E-2007WFP جز ء بهترين هاي 20 اينچ وايد دنياست از لخاظ كيفيت. تقريبا سر تر از تمام مدلهاي سامسونگ و LG و حتي برندهاي معتبر تر مانند سوني البته اگر سوني وايد داشته باشه !!!
    اين مدل از لحاظ كيفيت به قيمت بهترينه چون كيفيت خوب را در كنار قيمت خوب ارائه داده

من خودم با LG مشكل داشتم بخاطر همين ديگه حاضر نيستم رو اين برند ريسك كنم اما سامسونگ هر چي كه خريدم راضي بودم
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

از مجموع بحثهای این تایپیک خیلی استفاده کردم ممنون از همه مخصوصا بابک خان.
    من تا حالا به جز LG مانیتور دیگه ای نداشتم(چون پولشون نداشتم) چند وقتی که یه لپ تاپ dell گرفتم. تازه فهمیدم عکسهام چقدر قشنگ بوده من خبر نداشتم
    کیفیت مانیتور از لحاظ شارپنس و کنتراست خیلی خوبه. (البته در مقایسه با مانیتور L1730S LG) حالا مانیتورهاش چه کیفیتی داره نمیدونم.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

بنده هم با بابک ( دیناروند ) موافقم......

شاید پنل ها A+ از چند کمپانی بزرگ بیشتر نباشند.....

اما موضوعاتی در این بین مطرح است ، کنسرسیوم سامسونگ ( که از چند کمپانی بزرگ مثل سامسونگ ، فوکویا ، سونی و چند شرکت دیگر ) تشکیل شده سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص بدهند...اما تیراژ تولید کیفیت را تضمین نمیکند....!

مثلا همین پنل های ماتسوشیتا....با اینکه سهم کمی از بازار را دارند اما جز پنل های بسیار با کیفیت و خوب هستند ( ماتسوشیتا کمپانی مادر پاناسونیک است )

در مورد ال سی دی ها یک مورد که همه ی دوستان فراموش میکنند ، پروسس است....

پروسسور ها و یا همان انجین های مونیتور های ال سی دی در کیفیت تصاویر و سرعت انتقال و پاسخگویی بسیار تاثیر گذار هستند، و این مورد را نباید فراموش کرد....

این Dell بیچاره هم تکنولوژی بسیار عظیمی در در این مورد ( پروسسور ها ) دارد و با همگاری چند شرکت بزرگ دیگر توانسته است جایگاه خوبی داشته باشد...

هیچ چیز را یک سویه نمیتوان دید....

ال جی غول بزرگی است و همه به آن اعتقاد دارند...از یخچال تا موبایل تولید میکند ، اما دلیل بر این نیست که در همه موفق باشد...

همین ماتسوشیتا به دلیل عدم توانایی در رقابت با سونی اریکسون مجور شد خط تولید گوشی موبایل خود را تعطیل کند.

تیراژ ، تضمین کننده ی کیفیت نیست.......!
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

دقيقا با همين حرفهاي كلي و نسخه پيچيها مخالفم چون DELL داراي يك سري مدلهايي هست كه واقعا فراتر از اين گفته شماست
    مثلا DELL E-2007WFP جز ء بهترين هاي 20 اينچ وايد دنياست از لخاظ كيفيت. تقريبا سر تر از تمام مدلهاي سامسونگ و LG و حتي برندهاي معتبر تر مانند سوني البته اگر سوني وايد داشته باشه !!!
    اين مدل از لحاظ كيفيت به قيمت بهترينه چون كيفيت خوب را در كنار قيمت خوب ارائه داده

من خودم با LG مشكل داشتم بخاطر همين ديگه حاضر نيستم رو اين برند ريسك كنم اما سامسونگ هر چي كه خريدم راضي بودم
    دقيقاً من هم با حرفهاي كلي و نسخه پيچي مخالفم. عرض بنده درباره Dell شهرت برندي آن بود كه در تأييد حرفهاي ورقاي عزيز زدم كه در اروپا و آمريكا برندي است معروف به كيفيت متوسط، ارزاني و طول عمر زياد. به همين علت بيشتر آن را در خريدهاي كلان ادارات و شركت ها خواهيد ديد و در ميان مردم كمتر خريدار دارد. باز هم توجه كنيد كه چون بحث ايشان راجع به مانيتور LCD و برند آن بود و نه كيفيت آن، بنده هم از آن منظر به موضوع نگاه كردم و فرمايش ايشان را از نظر خودم تأييد كردم. در صورتي كه درباره لپ تاپ و كامپيوتر اين موضوع درباره Dell اصلاً مصداق ندارد.

ولي بابك جان، در انتهاي همين پاراگراف از حرفهايت يك نسخه پيچانده اي هاااا!
    من هم معتقدم در بحث دقيق به بررسي مدل به مدل بپردازيم و از تيغ زدن بر گردن كلهم اجمعين بپرهيزيم.

من تا حالا به جز LG مانیتور دیگه ای نداشتم(چون پولشون نداشتم) چند وقتی که یه لپ تاپ dell گرفتم. تازه فهمیدم عکسهام چقدر قشنگ بوده من خبر نداشتم
    کیفیت مانیتور از لحاظ شارپنس و کنتراست خیلی خوبه. (البته در مقایسه با مانیتور L1730S LG) حالا مانیتورهاش چه کیفیتی داره نمیدونم.
    يك موضوع مهم را در مقايسات خود در نظر داشته باشيد. بعضي از پانل هاي LCD از تكنولوژي Brite View (كه مبدع آن Sony است با نام تجاري XBrite ولي شركت هاي ديگر هم از آن بهره برده اند و از عناوين مشابهي استفاده كرده اند) استفاده مي كنند. تصاوير اين پانل ها بسيار شفاف تر و روشن تر از پانل هايي است كه از آن استفاده نمي كنند. بيشتر مانيتورهاي Desktop از اين تكنولوژي استفاده نمي كنند در صورتي كه برعكس بيشتر لپ تاپ ها داراي اين مورد هستند. به همين علت مقايسه آن دو صحيح به نظر نمي رسد. با تجربه بنده مانيتور لپ تاپ هاي Dell (لپ تاپ محبوب من) از مانيتور لپ تاپ هاي Sony, Toshiba, Asus & LG كه همه از اين تكنولوژي استفاده كرده اند، كيفيت پايينتري دارد.

و اما كاوه عزيز من، بحث من هم دقيقاً همين است كه همه محصولات يك شركت به يك اندازه موفق نيستند.

و در پايان، در ريويوهاي LCDها و بحث ها و نظرها درباره آن، بيشتر بر پايه تجارب بصري و شخصي است و به جز چند مورد اشاره به مشخصات فني آنها (كه بيشتر آنها مشخصات تقريباً يكساني دارند)، بيشتر حول و حوش كيفيات لمسي آنهاست. براي مثال چيزي مثل جدول MFT ندارند كه حجت بر همه تمام شود. لذا در اينگونه موارد هر كسي از ظن خود پيگير قسمتي از ماجراست و هر چقدر هم بحث شود تماماً رنگ و بوي شخصي و فردي پيدا مي كند.

از دوستانم كه بحث را پي گرفتند و به بنده آموختند بسيار ممنونم. همچنين ببخشيد طولاني نوشتم. :confused:
    Kaveh Ghobadi و Kholeno تشکر می‌کنند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

تشکر کرده
    1522

ولي بابك جان، در انتهاي همين پاراگراف از حرفهايت يك نسخه پيچانده اي هاااا!
    من هم معتقدم در بحث دقيق به بررسي مدل به مدل بپردازيم و از تيغ زدن بر گردن كلهم اجمعين بپرهيزيم.
    والا نسخه نپيچيدم گفتم من با اون مدلهايي كه خريدم مشكل داشتم نگفتم همه LG ها بدن خدايي ناكرده
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

Post پاسخ: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط persiking نمایش پست ها
    سلام

من امروز رفتم و یه مانیتور LG 19'' L1960RT Black Edition به قیمت 325000 تومان خریدم. ساخت مادیران نیست و 1 سال گارانتی تعویض داره از یه شرکت در پیت.البته برای پیدا کردنش نصف تهرانو گشتم و آخر سر طبقه 3 پاساژ ایران پیدا کردم. نظرتون در موردش چیه؟ توی این رنج مدل خوبیه؟

اینم مشخصاتش:

http://www.maadiran.com/Persian/Prod...ght=768&ID=88#

TFT Panel Spec Size 19"
    Resolution 1280 x 1024 @ 75Hz
    Brightness 300 cd/m2 ( Typical)
    Contrast Ratio 3000 : 1 (DFC)
    Viewing Angle H: 160°, V: 160°
    Supported Colors 16.7 M Colors
    Display Features Horizontal Frequency 30 ~ 83 kHz
    Vertical Frequency 56 ~ 75 Hz
    Physical Features Video Signal Type RGB Analog/Digital (Separate, Composite, SOG, Digital)
    Input Connector 15 pin D-Sub, DVI
    Power Supply 90 ~ 246 Vac (47~63Hz), Power Adapter
    Net Dimensions (WxDxH) 430 x 226 x 427 mm
    Net Weight 4.6 Kg
    Wall / Arm Mount Type VESA
    Power Consumption Normal Operation Less than 35 watts
    Suspend / Standby Less than 1 watts
    Power Off mode Less than 1 watts
    Plug Play DDC DDC CI
    USB NA
    OSD Control Yes/ OSD adjustment lock function
    Regulation Compliance TCO-99, UL, TUV-GS, SEMKO, CE, FCC-B, EPA Energy Star

Special Features FLATRON f-Engine, HDCP, DFC, 2ms, Tilt
    من هویجم

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

من هویجم
    آخه میدونی دوست عزیز...

همیشه روی کاغذ که نمیشه نظر داد.گاهی باید یک وسیله رو دید ، باهاش کار کرد ، نقاط ضعف و قدرتش رو دید و بعد نظر داد ، شما که کاربر این مونیتور هستید باید در اینجا نظر خودتون رو بگید تا بعدا دوستان دیگر بنا به نظر شما به انتخاب بهتری برسند ، باور بفرماید بنده ( حداقل ) پست شما رو دیدم و خدای نکرده بحث هویج نیست،اما شاید دوستان هیچکدام تجربه ی کار با این مونیتور را نداشته باشند....

بعد اینکه توی سایت مادایران که نوشته ساخت مادایران.....؟

تا اونجا که در جریان کار و بار مادایران بودم ( 2 سال پیش آنجا کار میکردم ) مدل هایی رو که در ایران اسمبل میکنند ، دیگر اجازه ی ورود ندارد و گمرک جلوگیری میکند ، و اینکه به عنوان جنس قاچاق است ! ! !

بعد اینکه زاویه دید 160 درجه دارد که بسیار اندک است ( شاید برای 17 اینچ بد نباشد اما برای 19 بسیار عادی است )

در مورد کنتراست هیچ نظری ندرام ، ال جی از یک سیستم خاص استفاده میکند که بنده اطلاع دقیقی از آن ندارم و شاید دوستان بتوانند راهنمایی کنند ، اما به نظرم بیشتر از 1:500 نباشد و آن 1:3000 بر مبنای سیستم خود ال جی است ( دوستان در این مورد لینکی معادلی چیزی سراغ ندارید ؟ )

از نظر قیافه بد نیست ، مبارک باشد....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    1522

من هویجم
    دوست عزيز اين كنتراست 1:3000 در واقع كنتراست دايناميكه كه زياد ارزشي نداره مثل زوم ديجيتال ميمونه
    دو جور كنتراست داريم استاتيك . دايناميك مثل زوم اپتيكال و ديجيتال
    خود LG اسم اين سيستمش رو گذاشته Digital Fine Contrast اطلاعات دقيقتر در پستهاي 79 و 80 اينجا ارائه شده
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...?t=2075&page=8
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

اقا بابک
    شما الان در تحقیقاتتون برای سایز 20 اینچ ( هم واید و غیر واید) به چه نتایجی رسیدین
    البته در بازار موجود
    ممنون
    محمد امدادی

صفحه 17 از 104 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 ... آخرینآخرین