صفحه 43 از 104 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 93 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 421 تا 430 , از مجموع 1034
Like Tree1045تشکر

موضوع: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

پیش فرض پاسخ: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    آقای ناظمی سلام: خاطرم هست جایی کسی که در این مورد تبلیغ میکرد از ویژگی Dual Lamp بودن اینگونه LED ها یا صحیح آن LCD صحبت میکرد. این مورد ویژگی خاصیست یا این هم یک نوع تبلیغ در بازاریابی است؟

البته جالب بود که LCD هایی که LED در آنها بکار برده شده بود بطور محسوسی باریک تر از نمونه های پیشین بودند

ممنون
    سلام افشین عزیز،

ببخشید من پست آخر را زدم، دیدم پست شما رو ولی باید جایی می‌رفتم اونجا هم هر کاری کردم نتونستم لاگین کنم.

افشین جان من مطمئنم شما این‌هارو بهتر از من می‌دونی با این حال برای دوستانی که شاید اطلاع نداشته باشند: بک‌لایت‌های LED به صورتی کلی بر دو نوعه: یا مثل قبل (مثلا بک‌لایت‌های CCFL) توسط چند تیوب رشته‌ای نور تامین می‌شود که تقریبا اکثر LCD های موجود در بازار از همین روش استفاده می‌کنند و یا به صورت local dimming هستند. یعنی هر تعداد مشخصی پیکسل توسط یک منبع نوری LED روشن میشه. که بدون شک هرچقدر تعداد پیکسل‌ها کمتر باشه تعداد منبع نور بیشتر در نتیجه کنترل نور هر قسمت بیشتر پس خروجی تصویر ما بهتر خواهد شد. حالا همین local dimming هم به دو نوعه. یا منبع تشکیل‌ دهنده نور سفید یک LED سفید است یا از تشکیل چند LED رنگی نور سفید خواهیم داشت که به RGB LED معروفند. ولی لزوما سه تا نیستند. مثلا یکی از شرکت‌ها برای خروجی بهتر از تشکیل دو سبز + آبی و قرمز به نور سفید رسیده. تمام شرکت‌های تولید کننده هم فقط یک یا به ندرت دو سری از مدل‌هاشون که همیشه جزو تاپ‌ترین مدل‌هاشون هم هست از RGB LED استفاده می‌کنند.
    حالا، یکسری دیگه هم (در دسته اول که بالا عرض کردم قرار می‌گیره) داریم که فکر نمی‌کنم در مانیتورها از اون استفاده بشه، اون هم بک‌لایت‌های Edge-type LED است، که اسمش گویا است. تیوب روشن کننده در دور تا دور پنل قرار دارد و پشت آن نیست که حاصل این میشه اون مدل‌هایی که بسیار نازک هستند و شما در بازار دیدید.

حالا من واقعا نمی‌دونم کدام یک از این‌ها dual Lamp می‌تونه باشه؟!! حالا اگر هم باشه آیا واقعا تاثیر مثبتی هم داره؟!

پ.ن: افشین جون، قربونت برم جناب ناظمی کیه؟! من اگر هم‌سن شما نباشم بیشتر هم نیستم. :biggrin:
    فرهاد خان راست میگن این فامیل را از امضاء باید برداشتا.
    nmroshan، Amir Mohebi، ME و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجتبی ناظمی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

من که دو مدل lg و aoc رو که led هستند رو در نمایشگاه الکامپ و پاساژ ایران با نمونه های معمول مقایسه کردم تفاوتی در تصویر ندیدم

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsafar نمایش پست ها
    من که دو مدل lg و aoc رو که led هستند رو در نمایشگاه الکامپ و پاساژ ایران با نمونه های معمول مقایسه کردم تفاوتی در تصویر ندیدم
    اصولا اینطور نیست. نمایشگرهایی که با عنوان LED در بازار موجود هستند، کنتراست بیشتری دارند. (1:2000000 در مقابل 1:50000) اگر به رنگ مشکی در این مانیتورها نگاه کنید ، بور نیست و کاملا مشکی (اصطلاحا پر کلاغی ) است.
    برخی از فروشگاهها متاسفانه مانیتورهای خود را به یک دستگاه پخش کننده ضعیف متصل می کنند و کیفیت پخش تصاویر پایین می آید (ناخواسته ضد تبلیغ انجام می دهند) احتمالا شما هم این مانیتور ها را در چنین فروشگاههایی دیده و مقایسه کرده اید.
    متاسفانه مدلهای FULL HD این مانیتورها در بازار کم است( دلیلش رو نفهمیدم).

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

Exclamation

سلام،

من دنبال یک مطلبی می‌گشتم به پست‌های خودم را ‌در صفحه قبل رسیدم. با عرض پوزش بسیار از همگی من در پست 421 یک اشتباه کردم. نمی‌دونم اون لحظه به چی فکر می‌کردم باعث شده قاطی کنم! البته اصلا توجیه نیست، بدون شک این وظیفه منه که قبل از ارسال پست با دقت کامل بخونم و بعد ارسال کنم.

من باید به جای تراز سفیدی از عبارت نقطه سفیدی (white point) استفاده می‌کردم.
    nmroshan، SBadri، yasin-m و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجتبی ناظمی

كاربر آشنا Payman87 آواتار ها
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط ATalebi نمایش پست ها
    اصولا اینطور نیست. نمایشگرهایی که با عنوان LED در بازار موجود هستند، کنتراست بیشتری دارند. (1:2000000 در مقابل 1:50000) اگر به رنگ مشکی در این مانیتورها نگاه کنید ، بور نیست و کاملا مشکی (اصطلاحا پر کلاغی ) است.
    برخی از فروشگاهها متاسفانه مانیتورهای خود را به یک دستگاه پخش کننده ضعیف متصل می کنند و کیفیت پخش تصاویر پایین می آید (ناخواسته ضد تبلیغ انجام می دهند) احتمالا شما هم این مانیتور ها را در چنین فروشگاههایی دیده و مقایسه کرده اید.
    متاسفانه مدلهای FULL HD این مانیتورها در بازار کم است( دلیلش رو نفهمیدم).
    سلام...

کنتراستهایی که شما اشاره نموده اید کنتراست داینامیک هستند که با کم کردن نور پس زمینه ظاهرا باعث عمق رنگ مشکی میشود اما در عین حال روشنایی رنگهای دیگر را هم به همان نسبت کاهش میدهد و خب میدانیم که دیگر اسم این حالت را نمیتوان کنتراست بالا گذاشت چون بهر حال نسبت تضاد رنگها با تغییر نور پس زمینه باز هم ثابت میماند....... بهر حال ان منبع نوری که در پشت پنل کار Illumination را انجام میدهد برای همه ی پیکسلها یکسان است حال میخواهد کنتراست 3000 باشد یا 2000000!!! ....

LED Backlight ها بصورت تئوری خیلی عالی هستند! در عمل برای پایین آوردن هزینه ساخت و بهتر کردن Response Time .... اما تفاوتشون با CCFL ها به بیشتر از چند درصد نمی رسه...چرا که در اینجا استفاده از نوع پنل مطرح میشود که در LED Backlight هایی هم که در حال حاضر در بازار موجود هستند از پنلهای TN استفاده میشود...و میدانیم که در پنلهای tn میزان رنگی که برای هر پیکسل در نظر گرفته میشود 6bit است وهمین موضوع باعث ناتوانی این پنلها در نمایش گسترده ی طیف رنگها (وهمینطور رنگ مشکی ) میشود حال میخواهد منبع نور CCFL باشد یا LED backlight...نکته ی مهم در اینجا نوع پنل است...

با این پنل های TN رسیدن به این نسبت های کنتراست (حتی در LED ها) مثل رسیدن به سرعت 200 کیلومتر در ساعت با ژیان می مونه با اینکه شاید در سرعت سنجش 200 کیلومتر در ساعت رو نوشته باشه. برای این کنتراست ها تکنولوژی های دیگه ای نیازه که اگه قرار باشه ازشون استفاده بشه فرضا مانیتور 22 اینچ ما قیمتش 3 برابر میشه همونطور که برای رسیدن به سرعت 200 کیلومتر در ساعت به زانتیا نیازه...

بهترین راه برای رسیدن به کنتراست بالا استفاده از OLED ها است که از منبع نور استفاده نمیکنند.. در صفحه های LCD و LED backlight مسئله کنتراست حتی در پنل های S-IPS و AMVA هم کاملا حل نشده و نخواهد شد...
    حسام، SBadri، shabab و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    SONY DSC-H7 Cyber Shot

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط Payman87 نمایش پست ها
    سلام...

کنتراستهایی که شما اشاره نموده اید کنتراست داینامیک هستند که با کم کردن نور پس زمینه ظاهرا باعث عمق رنگ مشکی میشود اما در عین حال روشنایی رنگهای دیگر را هم به همان نسبت کاهش میدهد و خب میدانیم که دیگر اسم این حالت را نمیتوان کنتراست بالا گذاشت ...
    ممنون. پس با توضیحات شما، فکر می کنم اسم این حالت رو رسماً میشه کلاه برداری سازمان یافته تجاری گذاشت.
    فعلاً از LED ها نا امید شدم.:(

تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط ATalebi نمایش پست ها
    ممنون. پس با توضیحات شما، فکر می کنم اسم این حالت رو رسماً میشه کلاه برداری سازمان یافته تجاری گذاشت.
    فعلاً از LED ها نا امید شدم.:(
    سلام...

بله ... شاید بتوان به نوعی اسم این مساله را کلاهبرداری گذاشت....شاید در خوشبینانه ترین حالت میتوان اینطور برداشت کرد که سازنده ها دروغ نمیگویند اما همه ی حقیقت را هم نمیگویند...

نسبت کنتراست داینامیکی از طریق تغییرات Luminance قبل از رسیدن به پنل های LCD بدست میاد (همین مسئله خودش باعث بدتر شدن Respone Time میشه...!)، که بهینه ترین حالت ممکنش رو در مشخصات مانیتورها می نویسند. رسیدن به اون اعداد (اون هم با این Response Time ها) موقع استفاده خیلی بعیده!!(بخوانید غیر ممکنه )...

همین مساله ی اعداد وارقام بسیار ایده ال و اغراق امیز در مورد response time هم صدق میکند...

در مورد Response Time، سازنده ها شاید دروغ ننویسند ولی همه واقعیت رو هم نمی نویسند. این 2 میلی ثانیه و 5 میلی ثانیه ای که روی مانیتور ها می بینیم Respone Time پیکسل هاست و جزو Specification پنل به حساب میاد در حالی که Response Time واقعی مانیتور به چندین عامل دیگه هم بستگی داره !!!

Response Time ای که کمپانی ها ادعا میکنند جزو Specification پنل هاست که در بهینه ترین حالت بدست میاد. تصویری که از خروجی کارت گرافیک ارسال میشه چندین مرحله رو طی می کنه تا به چشم ما برسه که هر کدوم از این مرحله ها در کار تاخیر می اندازند و Response Time مخصوص خودشون رو دارند.

مشخصه ای که روی مانیتورها نوشته میشه صرفا مربوط به آخرین مرحله کار هست که در بهینه ترین حالت فیلتر ها بدست میاد. کمپانی دروغ نگفته درباره این مسئله که مدت زمانی که از حالت یک چهارم Intensity نور (آبی، قرمز، سبز مساوی!!!!) به سه چهارم Intensity مثلا 2 میلی ثانیه یا 5 میلی ثانیه طول می کشه ولی این چیزی نیست که ما به عنوان Response Time روش حساب می کنیم....

البته این اعداد اغراق امیز فقط در مورد مانیتور ها نیست...مثلا PMPO مخفف Peak Music Power Output اصلا حساب و کتاب نداره وقتی سامسونگ توی یه مدل میزنه 10 هزار؛ LG توی مدل بعدی میزنه 15 هزار. معمولا منبع تغذیه ی اینها رو نگاه کنید 15 وات هم نمیتونن تامین کنند.

الان یک آمپی فایر که وات واقعی داشته باشه با قیمت 1 میلیون تومن دو تا حروجی 125 وات داره معمولا . که البته اسپیکری هم که از خجالتش در بیاد هم 3 میلیون حداقل!

متاسفانه هیچ راهی برای اثبات عدم راستگویی این کمپانی ها وجود نداره ...البته سازمانهای به صورت NGO وجود دارن که کارشون حمایت از حقوق مصرف کننده هست و مردم به صورت داوطلبانه باهاشون همکاری میکنن. اینها گاهی اوقات که ادعای شرکتها خیلی غیرواقع باشه از طریق تنظیم پرونده های شکایت گروهی (Class Action) ماجرا رو پیگیری میکنن. البته این سازمانها هم بیشتر با مسائل مربوط به سلامتی سر و کار دارن. مثلا اگر شرکتی ادعا کنه آبمیوه ش طبیعی هست ولی مصنوعی باشه و از طعم دهنده استفاده شده باشه اینها پیگیری میکنن. یکی از معدود مواردی که یک شرکت کامپیوتری به خاطر ادعای خلاف واقع دچار مشکل شد ماجرای دو سه سال پیش اپل بود. این شرکت توی تبلیغات iMacها که مثل همین مونیتورهای TN ما از پنل شش بیتی استفاده میکنند ادعا کرده بود که «قابلیت نمایش میلیونها رنگ را دارند» ولی پنلهای TN فقط 262 هزار رنگ رو میتونن نمایش بدن و پنلهای IPS و PVA که 8bit هستن میتونن 16.7 میلیون رنگ رو نمایش بدن. به خاطر همین سازمان غیرانتفاعی حمایت ازحقوق مصرف کننده از اپل شکایت کرد. اما آخرش به جایی نرسید!!!
    حسام، SBadri، yasin-m و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    SONY DSC-H7 Cyber Shot

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

سلام

دوستان از بین مدلهای 22 اینچ موجود در بازار کدوم مدل رو پشنهاد میدین؟

تو فروم ها که از این دو مدل خیلی تعریف میکنن: Samsung T220p, LG W2261VP
    ولی با اطلاعاتی که دوستان در مورد پنلها دادن واقعا مردد موندم بخصوص که تا بحال با CRT کار کردم
    موارد مورد نظر من دقت و گستره رنگ و بالطبع کنتراست و داشتن HDMI و 1080P بودنشه
    مسئله اساسی یادم بودجه بین 200تا 300

و اینکه آرزو بر جوانان عیب نیست :
    کد:
    http://www.lacie.com/us/products/range.htm?id=10016
    منتظر راهنمایی عزیزان هستم

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

تشکر کرده
    39

سلام...

در مورد دقت و گستردگی طیف رنگها انتظار زیادی از TN ها نداشته باشید.... اما تنها گزینه ی موجود با توجه به بودجه ی شما و امکاناتی که در نظر دارید ( HDMI , 1080P ) ال جی w2261vp است...t220p هم full hd است اما hdmi ندارد....
    Ali Shadi و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    SONY DSC-H7 Cyber Shot

كاربر همراه
    تشکر کرده
    542

سلام
    میخواستم بدونم با بودجه 1 میلیون تومن بهتر از Xl20 چه مونیتوری رو پیشنهاد میکنید ؟
    ممنون
    محمد سعدی

صفحه 43 از 104 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 93 ... آخرینآخرین