صفحه 49 از 100 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 99 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 481 تا 490 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

توصیه بسیاری از عکاسان حرفه ای دنیا استفاده از فیلترهای صفحه ای به جای این نوع فیلتر می باشد. در مورد این فیلتر ND1000 این مورد بیشتر به چشم می خورد. چون هر بار برای انجام میترینگ، کادر بندی و فوکوس کردن، نیاز است که فیلتر باز شود، که در مورد فیلتر صفحه ای به راحتی این کار انجام می شود.

در ادامه صحبت دوستان درباره آشفته بازار ایران، امیدوارم شرکت هایی در ایران نمایندگی برندهایی مانند Lee را تقبل کنند. در این صورت با خرید یک هولدر و چند فیلتر صفحه ای ان دی، گرادیانت و پولاریزه، تمام نیازها با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت فراهم می شود.

در مورد یک برند دیگر که درایران ظاهرا نمایندگی دارد، در تماسهایی که داشتم، طیف محدودی از فیلترهای صفحه ای را فراهم کرده اند و در صورت نیاز به مورد خاص، در بسیاری موارد قیمتی معادل قیمت فیلتر را به بهانه هزینه حمل و نقل و سفارش به قیمت فیلتر اضافه می کنند!!!
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط rezaAlishahi : Friday 5 September 2014 در ساعت 22:52
    msh2200، Nima Sadigh، davoud maani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaAlishahi نمایش پست ها
    توصیه بسیاری از عکاسان حرفه ای دنیا استفاده از فیلترهای صفحه ای به جای این نوع فیلتر می باشد. در مورد این فیلتر ND1000 این مورد بیشتر به چشم می خورد. چون هر بار برای انجام میترینگ، کادر بندی و فوکوس کردن، نیاز است که فیلتر باز شود، که در مورد فیلتر صفحه ای به راحتی این کار انجام می شود.

در ادامه صحبت دوستان درباره آشفته بازار ایران، امیدوارم شرکت هایی در ایران نمایندگی برندهایی مانند Lee را تقبل کنند. در این صورت با خرید یک هولدر و چند فیلتر صفحه ای ان دی، گرادیانت و پولاریزه، تمام نیازها با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت فراهم می شود.

در مورد یک برند دیگر که درایران ظاهرا نمایندگی دارد، در تماسهایی که داشتم، طیف محدودی از فیلترهای صفحه ای را فراهم کرده اند و در صورت نیاز به مورد خاص، در بسیاری موارد قیمتی معادل قیمت فیلتر را به بهانه هزینه حمل و نقل و سفارش به قیمت فیلتر اضافه می کنند!!!
    البته اگر شرکت دیگه ای می فرمایید محصولات کوکین را وارد می کنه، از قضا در رنج تولیداتش اصلا ND1000 نداره و اتفاقا قیمت فیلتر های گرادیانت ND خوبی هم داشت!
    فیلتر های ND را هم با شماره های 2و4و8 موجود داره!
    راستی 9 ماه پیش برای خرید کیف رفته بودم ناصرخسرو که تو پاساژ ایران پگاه یک کیف با فیلتر های مربعی دیدم البته برند نبودند ولی قیمتش حدود 150 هزار تومان با کیف بود (9 تا فیلتر داشت داخلش) جالبه که من همین تعداد فیلتر و تقریبا با همان کارایی را البته با برند کوکین حدود 700 هزار تومان تهیه کردم!
    البته از کیفیت تصویرشون اطلاعی ندارم!
    ata_m3 و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    البته اگر شرکت دیگه ای می فرمایید محصولات کوکین را وارد می کنه، از قضا در رنج تولیداتش اصلا ND1000 نداره و اتفاقا قیمت فیلتر های گرادیانت ND خوبی هم داشت!
    فیلتر های ND را هم با شماره های 2و4و8 موجود داره!
    راستی 9 ماه پیش برای خرید کیف رفته بودم ناصرخسرو که تو پاساژ ایران پگاه یک کیف با فیلتر های مربعی دیدم البته برند نبودند ولی قیمتش حدود 150 هزار تومان با کیف بود (9 تا فیلتر داشت داخلش) جالبه که من همین تعداد فیلتر و تقریبا با همان کارایی را البته با برند کوکین حدود 700 هزار تومان تهیه کردم!
    البته از کیفیت تصویرشون اطلاعی ندارم!
    دقیقا ، کوکین فیلتر ND1000 ندارد و منظور من در مورد این فیلتر, Lee بود. کلا در مورد فیلتر Lee، با تحقیقی که کردم با تهیه حدود ۶-۷ فیلتر از نوع ان دی، گرادینت و پولاریزه، می توان نیاز تمام طیف های عکاسی طبیعت را پوشش داد.

البته چون صحبت شد و مطلب درباره فیلتر این مبحث نیست به طور خلاصه: در مورد فیلتر ان دی گرادینت کوکین در سایز X , تنها دو کیت توسط شرکت وارد شده است و فیلتر سه استاپ هارد که در عکاسی dawn و dask به علت تفاوت نور بالای آسمان و زمین نیاز هست، وارد نشده است.

البته کلا برای سایز X کوکین فیلتر ان دی با استاپ پایین هم موجود نبود.

و چون اسم را اوردیم ،نماینده محترم شرکت گفتند برای تهیه بقیه نیازهای فیلتر در این سایز، می توانم سفارش خاص انجام دهم که هزینه مازاد واقعا بالا بود.

این شرکت دیگه ... سایز X داشت؟؟ در پیغام خصوصی مزاحم می شوم.
    msh2200 و ata_m3 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaAlishahi نمایش پست ها
    دیگر ویژگی مثبت فیلترهای صفحه ای آزادی عمل هنگام استفاده از فیلتر ND GRAD به صورت تکی با ترکیبی با فیلترهای دیگر است. همچنین امکان استفاده از نگه دارنده برای تعدادی از لنزها است. درمقابل ویژگی بارز فیلتر های دایره ای-پیچی عدم نشت نور است که برای نوردهی های طولانی بسیار مهم است. این فیلترها میتوانند برای بسیاری از کاربران ارزانتر هم تمام شوند هرچند این گزاره قیمت برای هر کاربر و سیستمی که دارد ممکن است متفاوت حساب شود. درنهایت اندازه کوچکتر و جمع و جور این فیلترها یک برتری است.
    msh2200، Nima Sadigh، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    درمقابل ویژگی بارز فیلتر های دایره ای-پیچی عدم نشت نور است که برای نوردهی های طولانی بسیار مهم است.
    به نکته بسیار جالبی اشاره کردید. امروز در کاتولوگ شرکت Lee فویل آلومینیومی مشکی میدیدم، که حالا کاربردش را پیدا کردم.
    البته در مبحث مربوط به فیلتر های ان دی گرادینگ، آقای مصطفی به چند نکته جالب در ساخت پارچه ای مشکی برای جلوگیری از نوردهی و رفله کردن نور اشاره کرده است.
    msh2200، bf  و Nima Sadigh تشکر می‌کنند.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

دوستان بعد از این صحبت ها من فیلتر مربعی بخرم یا گرد؟
    و این که بین مربعی ها فیلتر nd1000 با کیفیت کدوم هست؟
    برند nisi و هایدا رو دیدم و نظرم رو جلب کردم
    و از برند lee چیزی تو این رنج پیدا نکردم تو سایت های فروش
    rezaAlishahi تشکر می‌کند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    متاسفانه فیلتر صفحه ای ND1000 در حال حاضر در بازار ایران وارد نشده است و باید به امید دوستان و اشنایان برون مرز بود. حالا خوب و بدش جای خود.

اگر واقعا در کنار فیلتر ان دی، به فیلترهای گرادینت نیازی ندارید، فیلتر حلقوی با کمی دردسر باز کردن فیلتر هنگام کادر برداری، میترینگ و فوکوز اما ایزوله نوری بهتر راه حل مناسب تری هست.

ولی برای علاقمندان عکاسی طبیعت، فیلتر ان دی گرادینت هم بسیار نیاز هست و با در نظر گرفتن فیلتر پولاریزه نیاز به چندین هزینه متفاوت دارید که در بعضی موارد در کنار هم کار نمی کنند.

در کنار تمام این موارد ، عامل هزینه و بودجه هم جای خود را دارد. با یک حساب سر انگشتی که کردم ، پکیج فیلتر (Lee (100mm با در نظر گرفتن خرید هولدر و تاندوم اضافی (۱۰۰ دلار)، رینگ الترا واید (حدود ۶۰ دلار) ، فیلتر ان دی با استاپ ۱۰ با نام بیگ استاپر (۱۴۰ دلار)، فیلتر ان دی گرادیانت هارد و سافت با استاپ ۱، ۲ و ۳ (استاپ یک شاید ضروری نباشد ولی کیت کامل حساب کردم) ( ۲*۲۶۰ دلار) ، هولدر جلویی برای نصب فیلتر پولاریزه (۶۴ دلار)، فیلتر پولاریزه (۳۰۰ دلار ) حدود ۱۲۰۰ دلار ناقابل هزینه بر می دارد.
    ویرایش توسط rezaAlishahi : Saturday 6 September 2014 در ساعت 22:20
    msh2200 و bf  تشکر می‌کنند.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

من هم منظورم خرید از بیرون ایران بود مثل سایت های ebay و آمازون
    فعلا" قصدم خرید یک فیلتر nd1000 هست که ممکنه در کنارش از یک nd64 هم استفاده کنم
    هولدر داخل ایران از نمایندگی سامیانگ (برای همون سایز 100 میلی متر) با برند کوکین هست به قیمت 120 هزار.
    البته من فقط میخوام لنداسکیپ (و اون هم معلوم نیست از لنزهای فیش ای یا اولترا واید استفاده کنم) میخوام.
    اما مشکل اصلی دایره ای ها برای من یکی همون بحث فوکوس هست و یکی هم مشکلاتشون با لنزهای فیش ای و دیگری هم احتمالا" کیفیت بهتر مربعی ها
    گرادیانت ها همون نیمه ها هستند دیگه؟ برای کم کردن نور آسمان؟
    فعلا" به این ها دارم فکر میکنم.البته یه مسافرت دارم آخر همین ماه و برای همون میخوام و احتمالا" خرید و رسیدن بسته اگر بعد از اون بشه می افته برای چند ماه بعد اما به هر حال
    بین گزینه های زیر پیشنهادتون چیه؟(و سایر اساتید)

ICE 100mm ND1000 Square Filter Neutral Density 10 Stop Optical Glass fits Cokin Z
    LEE Filters 100 x 100mm Big Stopper 3.0 Neutral Density Filter که احتمالا" به خاطر شرایط مالی کلا" چند ماه دیگه میشه اما اگر بدونم کیفیتش خیلی بهتره مشکلی ندارم
    Benro nd1000 100mm*100mm
    NiSi Pro Quality Square ND1000 3.0 100x100mm Optical HD Glass Camera Filter
    Haida ND3.0 1000X Square Optical Glass Neutral Density ND Filter 100x100mm

به جز برند lee که فقط تو یک سایت دیدم به نظرم nisi و ice فیلترهای بهتری باشند
    حالا ممکنه اشتباه کنم
    و با این همه صحبت یه ضرره مرددم بین انتخاب هام که وقتی کسی تستی ازش نگذاشته نمونه های خروجی چطوره.ته رنگ ها چطوره و ...
    msh2200 و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

تشکر کرده
    439

من هم منظورم خرید از بیرون ایران بود مثل سایت های ebay و آمازون
    فعلا" قصدم خرید یک فیلتر nd1000 هست که ممکنه در کنارش از یک nd64 هم استفاده کنم
    هولدر داخل ایران از نمایندگی سامیانگ (برای همون سایز 100 میلی متر) با برند کوکین هست به قیمت 120 هزار.
    البته من فقط میخوام لنداسکیپ (و اون هم معلوم نیست از لنزهای فیش ای یا اولترا واید استفاده کنم) میخوام.
    اما مشکل اصلی دایره ای ها برای من یکی همون بحث فوکوس هست و یکی هم مشکلاتشون با لنزهای فیش ای و دیگری هم احتمالا" کیفیت بهتر مربعی ها
    گرادیانت ها همون نیمه ها هستند دیگه؟ برای کم کردن نور آسمان؟
    فعلا" به این ها دارم فکر میکنم.البته یه مسافرت دارم آخر همین ماه و برای همون میخوام و احتمالا" خرید و رسیدن بسته اگر بعد از اون بشه می افته برای چند ماه بعد اما به هر حال
    بین گزینه های زیر پیشنهادتون چیه؟(و سایر اساتید)

ICE 100mm ND1000 Square Filter Neutral Density 10 Stop Optical Glass fits Cokin Z
    LEE Filters 100 x 100mm Big Stopper 3.0 Neutral Density Filter که احتمالا" به خاطر شرایط مالی کلا" چند ماه دیگه میشه اما اگر بدونم کیفیتش خیلی بهتره مشکلی ندارم
    Benro nd1000 100mm*100mm
    NiSi Pro Quality Square ND1000 3.0 100x100mm Optical HD Glass Camera Filter
    Haida ND3.0 1000X Square Optical Glass Neutral Density ND Filter 100x100mm

به جز برند lee که فقط تو یک سایت دیدم به نظرم nisi و ice فیلترهای بهتری باشند
    حالا ممکنه اشتباه کنم
    و با این همه صحبت یه ضرره مرددم بین انتخاب هام که وقتی کسی تستی ازش نگذاشته نمونه های خروجی چطوره.ته رنگ ها چطوره و ...

* احتمال جواب دادن فیلتر برای فیش آی با حدود ۱۸۰ درجه نما تقریبا صفر هست. البته Lee یک راه جل برای فیلتر التراواید ۱۲-۲۴ نیکون دارد.
    * احتمالا اون هولدر ۱۰ سانتی متر کوکین که اشاره کردید، نوع Z می باشد. در آزمایشی که کردم برای لنز الترا واید ۱۰-۲۴ نیکون، مناسفانه Vignet در لبه های تصویر داشت که مجبور شدم نوع X را تهیه کنم. البته Lee یک رینگ مخصوص التراواید دارد که باعث می شود هولدر به فیلتر نزدیکتر شود، که تحقیق بیشتر متناسب با لنز مورد نیاز هست.
    * منظور از ان دی گرادینت دقیقا همین که عرض کردید هست که یک مبحث خاص خود را در این فورام دارد.
    * با برندهای نام برده کار نکردم و شاید دوستان تجربه بیشتری داشته باشند. البته فیلتر ND1000 شرکت Huya توسط اقای ایمان مهر خریداری و چک شده بود و من هم همین فیلتر را تهیه کردم، ولی متاسفانه تا اخر شهریور امکان تست در طبیعت را ندارم.
    * در کتاب جالبی که در سال ۲۰۱۴ منتشر شده است و به صورت انلاین هم قابل دانلود شده است، تاکید بسیاری بر فیلتر Lee به عنوان انتخاب حرفه ای و فیلتر کوکین، هایتک به عنوان نیمه حرفه ای یاد شده است. نام کتاب (The Nikon Guide to Landscape Photography 2014) البته دقیقا برای کنون هم موجود هست.
    ویرایش توسط rezaAlishahi : Saturday 6 September 2014 در ساعت 23:10
    hossein137 تشکر می‌کند.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

محصول معروف lee با کاهش 10 استاپ big stopper است که گفته میشود کیفیت بالایی دارد:
    LEE Filters 100 x 100mm Big Stopper 3.0 Neutral Density BSND B&H
    msh2200، ata_m3 و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.

صفحه 49 از 100 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 99 ... آخرینآخرین