صفحه 39 از 100 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 49 89 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 381 تا 390 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط milad32 نمایش پست ها
    ممنون جناب walkman این دو برندی که شما نام بردید خوب هستند
    تو نت یه چرخی زدم این برند Phottix شناخته شده نیست اما فکر نمیکنم بدم باشه
    اما در این سایت پیکسل نوشته این فیلتر Phottix از 2 پله تا 8 پله تغیر میزان تیرگی داره حالا سوال من اینه

منظور این دوستان از2تا 8پله همون مشابه حرفی که شما فرمودید (8 استاپ)است؟یعنی8 پله همون 8 استاپه؟

و این سایتها هم کمی گرون میفروشن جای دیگری هست تو تهران بتونم با قیمت کمتر و با اطمینان خاطر خرید کنم ؟

ایا رینگ تبدیل این فیلتر های متغیر برای سایز کوچکتر موجود هست در ایران ؟قیمت این رینگ ها چقدر است؟
    اگه میشه دوستان ادرس یا اسم فروشگاهو همین جا ذکر کنن یا پیام خصوصی بذارن
    سلام

فوتیکس برند شناخته شده ای هست ، سایت معتبر هم دارد.
    منتهی تمامی محصولاتش ارزش خرید رو ندارند.

در مورد اون فیلتری که اشاره کردین من همین سوال رو داشتم که با ایمیل تماس گرفتم و گفتند ظاهرا منظور همان ND2 تا ND8 بوده.
    قیمت هم بالاست و هم کاربرد بسیار بسیار کمی دارد آن هم در پرتره با فلش ، در دوربین های Entry-Level هست که High Speed Sync ندارند.
    از نظر من ارزش خرید ندارد و بودجه رو بگذارید برای یک فیلتر مناسب تر
    به طور مثال یک مورد در بندرعباس هست از برند Haida به قیمت 130 هزارتومان اگر این چند روزه تغییر نکرده باشد.
    خودم از همین مدل استفاده میکنم ظاهرا هم از ND2 هست تا ND400
    منتهی همگی فیلتر های Variable یا متغیر مشکل خطوط X شکل رو دارند
    به جای اینکه کل فیلتر تاریک شود فقط یک X تاریک میشود که نقاط خارج از آن روشن باقی می مانند
    این شامل برند هایی مانند Hoya یا B+W هم میشود منتهی با شدت کمتر.
    بنابراین بالاتر از ND64 رویشان حساب باز نکنید به خصوص مدل های ارزان تر.

در مورد رینگ های Step-up هم در ناصر خسرو میتونید پیدا کنید.
    SHOK53 و milad32 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

البته تجربه ای که بنده با فیلتر متغییر مارومی 2-400 داشتم بد نبوده.ته رنگ زیادی نداشت و در بلاترین استاپ اون X تاریک تر انقدر لبه هاش محو بود که قابل تشخیص نبود.
    در ضمن نمیدونم دوستان روز روشن رو با وجود خورشید و فیلتر nd400 تونستند 30 یا 40 ثانیه نوردهی کنند ولی از من تا نهایت 15 ثانیه کار داده که مجبور بودم اپرچر رو تا 18 ببندم
    SHOK53 و Sobinian تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1021

کل فیلتر های nd vaiable حتی گرانترین مدل ها هم در بسته ترین استاپ این مشکل را دارند
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    دوربین های کنون هم این قطعه رو دارند ولی لازمش خارج کردن لاستیک دور چشمی هست و بعد سوار کردن قصعه لاستیکی
    در ضمن این قطعه در دوربین های کنون و اگر اشتباه نکنم نیکون روی بند دوربین سوار می شه
    فقط به یک نکته توجه کنید که موقع خارج کردن لاستیک چشمی خارها نشکنند!
    من چون برای عکاسی نجومی از این روش استفاده می کردم الان خارهای لاستیک ترک برداشته!
    این هم تصاویر برای توصیح نحوه استفاده در کاتالوگ کنون
    فایل پیوست 54184

این هم تصاویر واقعی
    فایل پیوست 54185

فایل پیوست 54186

دوست عزیز در دوربینهای نیکون این قطعه که اسمش Eye Piece Cap هست روی بند دوربین سوار نمیشه و مثل کنون اول باید لاستیک دور چشمی دربیاد و بعد دو تا شیار داره که از سمت بالا و با کمی فشار روی این شیار ها قرار میگیره.
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

سلام دوستان ایت تاپیک رو خوندم اما زیاد به فیلتر های متغییر اشاره نشده بود

من میخواستم یه فیلتر nd تهیه کنم فکر کردم این فیلتر هایی که تنظیم میشن شاید بهتر باشه با توجه به اینکه چند استاپ کاهش رو در یک فیلتر در اختیار عکاس قرار میده

خب تو یکی از سایتهای ایرانی این مارک رو دیدم با مشخصات زیر:

Phottix VND Variable ND Filter 72mm تغییر میزان تیرگی از 2 تا 8 پله وقیمت 180000

و hoya البته از سایت b&h

Hoya 77mm Variable Density Filter

Provides 1.5 - 9 Stop Exposure Reduction گفته از 1.5 تا 9 استاپ کارایی داره البته با قیمت $137.97

با این تفاسیر من از دوستان چن تا سوال دارم

1- این فیلتر های متغیر بدر بخور هست که پاش پول بدی (استفاده اماتوری)

2- اگه تایید میکنید این برند Phottix ارزش پول دادن داره یا همین hoya رو میشه با قیمت بالاتر(از خارج از کشور) تهیه کنم(در صورت پیدانشدن این مورد در ایران)؟

3-ایا به 8یا 9 اساپ کاهش میشه عکسایی با 30 یا 40 ثانیه باز بودن شاتر در وسط روز از در یا یا ابشار و رودخانه گرفت؟

4-اگر نمیشه فیلتر های متغیری هستند که از این هم نو را کاهش بدهند ؟یا باید برم سراغ nd1000 و امسالهم

5-ایا رینگ تبدیل این فیلتر های متغیر برای سایز کوچکتر موجود هست در ایران ؟قیمت این رینگ ها چقدر است؟
    جواب سوال 1- این بحث قبلا در تاپیک مربوطه صورت گرفت و دوستان به این نتیجه رسیدند که استفاده از این فیلتر ها در بالاترین حد تاریکی خودش مشکلاتی رو داره
    (ایجاد یک X سیاه در تصویر)
    نمونه تصاویر
    02.jpg01.jpg

لینک فروم ساخت این نوع فیلتر با فیلتر پلاریزه

فیلترهای Vario ND رو با دو تا پلاریزه می شه شبیه سازی کرد. که تو تاپیک توضیح دادیم!
    لینک تجربه شخصی بنده با این نوع فیلتر

جواب 2- برند مربوطه رو من قبول دارم ولی خوب شرکتی مثل Hoya اگر فیلترهای اصلیش باشه که صحبتی نداریم!!

جواب 3- بستگی به میزان نور محیط داره و البته در مرحله بعد دیافراگم مورد استفاده شما!

جواب 4- خدمتتون در همین پست توضیح دادم بجای این فیلتر می شه از دوتا فیلتر پلاریزه استفاده کرد که روشش رو تو لینکهای بالا توضیح دادم!

جواب سئوال 5- کلا تا دلتون بخواهد رینگ تبدیل وجود داره برای سایزهای گوناگون با قیمت گوناگون وجود داره!!!
    من خودم دو تا فیلتر پلاریزه 72mm رو با رینگ های دهنه 72 به 67 و 72 به 58 تهیه کردم! مشکلی هم نیست!!!!

پ.ن: اگر محدودیت این فیلتر رو در نظر داشته باشید، می شه از این فیلتر استفاده بهینه کرد (نمونه تصاویر موجود هست) ولی خود فکر نمی کنم چیزی جای ND1000 رو بگیره!!!
    ویرایش توسط msh2200 : Wednesday 8 January 2014 در ساعت 17:14
    SHOK53، D.Daneshmand، milad32 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

سلام یه فیلتر nd میخام متغییر بودنش برام مهم نیست فقط واسه حداکثر 2 ثانیه نوردهی تو روز بشه باهاش عکس انداخت"واسه عکاسی از رودخونه خروشان".کمترین قیمتی که میشه همچین فیلتر خرید چی هستش؟و اینکه مهم نیست به کدوم نوع دوربین بخوره چون دروبینم بریجه یه جوری ردیفش میکنم.در ضمن اگه میشه دست سازش رو درست کرد یا با فیلتر های ارزون دیگه که چه بهتر البته با قیمت کمتر یه تاپیک هم دیدم در این مورد ولی مثل اینکه اون واسه متغییر هستش.ممنون
    اضافه شد: دوربینم sx510 هستش و قابلیت نصب فیلتر داره
    اضافه شد 2:میشه از عینک جوشکاری واسه این کار استفاده کرد ؟.اگه آره عینک جوشکاری هم شماره داره .؟چه شماره ای بدرده من میخوره؟مثله اینکه تخصصی شد دیگه.
    ویرایش توسط vb.mohsen2 : Friday 24 January 2014 در ساعت 18:05

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط vb.mohsen2 نمایش پست ها
    سلام یه فیلتر nd میخام متغییر بودنش برام مهم نیست فقط واسه حداکثر 2 ثانیه نوردهی تو روز بشه باهاش عکس انداخت"واسه عکاسی از رودخونه خروشان".کمترین قیمتی که میشه همچین فیلتر خرید چی هستش؟و اینکه مهم نیست به کدوم نوع دوربین بخوره چون دروبینم بریجه یه جوری ردیفش میکنم.در ضمن اگه میشه دست سازش رو درست کرد یا با فیلتر های ارزون دیگه که چه بهتر البته با قیمت کمتر یه تاپیک هم دیدم در این مورد ولی مثل اینکه اون واسه متغییر هستش.ممنون
    اضافه شد: دوربینم sx510 هستش و قابلیت نصب فیلتر داره
    اضافه شد 2:میشه از عینک جوشکاری واسه این کار استفاده کرد ؟.اگه آره عینک جوشکاری هم شماره داره .؟چه شماره ای بدرده من میخوره؟مثله اینکه تخصصی شد دیگه.
    بجای درست کردن دست ساز از ناصر خسرو یا هر جای دیگه یک مدل ارزان بخرید بهتره! چون ظاهرا برای شما کیفیتش مهم نیست!
    اینکه بتوانید با 2 ثانیه با یک دوربین بریچ عکس بگیرید اولین چیزی که نیاز داره اینه که توانایی تنظیم دیافراگم و شاتر رو داشته باشید! اگر موقع غروب (گرگ و میشی هوا) برای عکاسی اقدام کنید و دیافراگم رو درست تنظیم کنید ممکنه نیازی هم به فیلتر نداشته باشید!

از فیلتر جوشکاری هم برای این منظور نمی شه استفاده کرد! چون درصد تاریکی بالایی داره (حتی در شماره های پایینش)
    nicebluesky، SHOK53 و vb.mohsen2 تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه ramata آواتار ها
    تشکر کرده
    1216

ممنونم ارمین از جوابت اما من به عکاسی طبعت علاقه دارم

با این فیلتر فوتیکس که قیمت خوبی هم داره و از سایت پیکسل من این فیلترو دیدم میشه به نور دهی 30 یا 40 ثانیه در نور افتاب دست پیدا کنم یا باید هم زمان از فیلتر پلاریزه هم استفاده منم؟
    یعنی کسی از دوستان سابقه کار با این فیلتر فوتیکس رو ندارند؟(ماشالله دوستان یا وضعشون خوبه که فیلترهای بالا بالا میخرند یا مثل من ندارند و کلا فیلتر نمیخرند)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

در رابطه با استفاده از شیشه جوشکاری به جای فیلتر nd .من یکی خریدم شمارش رو نمیدونم ولی خیلی تیرس .طوری که تو نور روز دوربین بدون شیشه جوشکاری با سرعت 1/320 به زور یه عکس underxpose میندازه ولی میشه همون صحنه رو با همون مقدار نور روز تا 10 ثانیه نور دهی کرد بدون اور اکسپوز .البته تو برنامه light room وایت بالانس رو هم امتحان کردم که کلا رنگ سبز ناشی از شیشه جوشکاری رو عکس بود حذف شد بدون افت کیفیت عکس. پیشنهاد میکنم حتما امتحان کنین قیمت شیشه هم 500 تومن من از لینک زیر استفاده کردم

Create Yourself a Neutral Density Filter for Under $10 | Alex Wise Photography
    usef، Nima Sadigh، soheil1986 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط vb.mohsen2 نمایش پست ها
    در رابطه با استفاده از شیشه جوشکاری به جای فیلتر nd .من یکی خریدم شمارش رو نمیدونم ولی خیلی تیرس .طوری که تو نور روز دوربین بدون شیشه جوشکاری با سرعت 1/320 به زور یه عکس underxpose میندازه ولی میشه همون صحنه رو با همون مقدار نور روز تا 10 ثانیه نور دهی کرد بدون اور اکسپوز .البته تو برنامه light room وایت بالانس رو هم امتحان کردم که کلا رنگ سبز ناشی از شیشه جوشکاری رو عکس بود حذف شد بدون افت کیفیت عکس. پیشنهاد میکنم حتما امتحان کنین قیمت شیشه هم 500 تومن من از لینک زیر استفاده کردم

Create Yourself a Neutral Density Filter for Under $10 | Alex Wise Photography
    افت کیفیت عکسی که می فرمایید مربوط به چه زمانیه؟
    اگر منظورتون با زمانی که فیلتری جلوی لنز نیست تقریبا بعیده!
    در ضمن ضخامت همین فیلتر جوشکاری به خودی خود باعث افت کیفیت می شود!
    بالاخره از قدیم گفتند هیچ هرچی پول بدی آش می خوری. ولی بعنوان یک روش برای دوربین های بریچ شاید خیلی خوب باشه!
    vb.mohsen2 تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 39 از 100 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 49 89 ... آخرینآخرین