نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: گزینه ها به ترتیب تقریبی قیمت مرتب شده اند.

رأی دهندگان
26. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • Nikon D50

11 42.31%
  • Maxxum 5d

3 11.54%
  • Olympus E-300/E-500 Dual Lens Kit

1 3.85%
  • Nikon 8700/8800

1 3.85%
  • Olympus C-7070/C-8080

1 3.85%
  • Canon G6

2 7.69%
  • Canon S2 IS

6 23.08%
  • Canon A610/620

0 0%
  • Nikon 4500

0 0%
  • None Of Above

1 3.85%
صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 82

موضوع: برای کاربرد دندانپزشکی چه دوربینی بخرم

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

پیش فرض پاسخ: برای کاربرد دندانپزشکی چه دوربینی بخرم (2)

آقای دکتر اگر واقعا میخواهید دوربین با کیفیتی بخرید که سایر کارهای جنبی شما را هم پوشش بده توصیه میکنم اگر در توانتون هست سراغ slr بروید که هم به درد دنیا بخورد هم آخرت .... شاید دی50 گزینه مناسبی باشد
    موفق و پیروز باشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

آقای ساسانیان،
    از اظهار نظرتون متشکرم،
    حالا می خوام یه بحثی رو بین دوستانی که توصیه اولشون DSLR هست مطرح کنم و اون اینه:
    1.دوستانی که D50 رو به عنوان اولین انتخاب مطرح کردند، آیا دلیلش تفوق از جهات فنیه یا سهولت در دسترسی به تجهیزات جانبی (یا هر دو)؟یعنی اگر فرض رو بر در نظر نگرفتن امتیاز D50 در فراوانی تجهیزات بذاریم آیا در انتخابتون تاثیری می ذاره؟
    2. لنز کیت Max. 5d یعنی (18-70) و همچنین لنز کیت D50 کارایی لازم رو برای این کار دارند یا حتما بایستی لنز ماکرو تهیه بشه؟ و اگر پاسخ مثبته این امکان الان برای Max.5d وجود داره؟ (آقای کیوانی کجایی؟!)
    ویرایش توسط Kamran_A : Monday 9 January 2006 در ساعت 02:12
    کامران ایازی
    Sony DSC-H1
    عکس ها

www.Labkhandde Ziba.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

جالبه! فکر نمی کردم رقیب اصلی D50، دوربین S2 باشه
    کامران ایازی
    Sony DSC-H1
    عکس ها

www.Labkhandde Ziba.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

دوستان، من همزمان با اجرای این نظر سنجی، اقدام مشابهی رو در Steve's Forums شروع کردم.
    مکنه مشاهده نظرات قوم کافرین(!!) هم براتون جالب باشه!
    http://www.stevesforums.com/forums/v...view_results=1
    کامران ایازی
    Sony DSC-H1
    عکس ها

www.Labkhandde Ziba.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

دكتر عزيز، ضمن تاييد دوباره شعار نغز آقاي كيواني مبني بر خرج كردن بي مهاباي تنخواه خانوادگي! البته با آن صورت ريتميك جالب، بله! درست حدس زديد، تنها براي يك آلترناتيو، اين دوربين سوني را آوردم.

اما راجع به Dynax 5d (سري maxxum معادل آمريكايي سري dynax است و فرقي با هم ندارند)، آيا مطمئنيد كه لنز همراهش 70-18 است؟ بعيد ميدانم. اگر چنين چيزي درست باشد، ترديد نكنيد در خريدش. اما به گمانم لنز كيتش چيزي باشد مثل 55-18 يا در اين مايه ها. به هر حال انتخاب خوبي است و شما نيز ميتوانيد با استفاده از لرزه گيرش و امكان استفاده از ايزو هاي بالاتر، عكس هاي لازم خود را تا خريد رينگ فلاشهاي مورد نظر خود بگيريد.

حال هر دوربيني كه خريديد، امكان نصب رينگ فلاشهاي متفرقه يا Third Party را نيز فراموش نكنيد، چرا كه با وجود تي تي ال نبودن، با قيمت بسيار ارزان تر خود، حدس ميزنم با توجه به اين كه محيط شما دائما محيط استوديوي دهان! ميباشد، مشكلي در زمينه كنترل نور نخواهيد داشت چرا كه هميشه با يك محيط tethered روبرو هستيد.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

دكتر عزيز، ضمن تاييد دوباره شعار نغز آقاي كيواني مبني بر خرج كردن بي مهاباي تنخواه خانوادگي! البته با آن صورت ريتميك جالب، بله! درست حدس زديد، تنها براي يك آلترناتيو، اين دوربين سوني را آوردم...
    استاد محبی عزیز،
    بله، با استناد بر Steves Digicams عین عبارت این است:
    The AF DT ZOOM 18-70mm F3.5-5.6(D) is the "kit" lens bundled with the Maxxum 5D در
    http://www.steves-digicams.com/2005_...xum5d_pg2.html
    ایضا در designtechnica.com عین عبارت:
    attaching the 18-70mm kit lens that equals 27-105mm in 35mm در:
    http://reviews.designtechnica.com/re...main15953.html

اما در مورد رينگ فلاشهاي متفرقه يا Third Party، در منبعی که من خوندم (Journal of the California Dental Association) عین عبارت اینه:
    The critical features a camera should have for dental imaging are through-the-lens (TTL) focusing, an exposure and flash-metering system, matrix metering, spot metering, exposure compensation that allows plus or minus three stops exposure value (EV) changes in 1/2-stop increments, aperture priority exposure settings, and manual exposure settings.

حالا من نمی دونم این قضیه آیا با فلاش های متفرقه تعارضی داره یا نه؟ لطفا منو راهنمایی کنید.
    و آیا میشه این جنبه به قول این منبع حیاتی رو نادیده گرفت و از طریقی compensate کرد یا خیر.
    ایضا در مورد matrix metering ظاهرا کونیکا این امکان رو نداره البته مطمئن نیستم( 14segment, Center weighted average, Spot در مورد کونیکا در برابر 3D Matrix metering II, Center weighted, Spot در مورد نیکون). آیا این واقعا یک فاکتور حیاتیه؟
    ضمنا یک توضیح راجع به این مقاله اینه که مقاله در سال2001 نوشته شده و کلا بحث بر سر دوربین فیلمی بوده نه دیجیتال.
    راستی در مورد امکان استفاده از ایزوهای بالا هم متشکرم. برای من راهنمایی خوبی بود.
    نهایتا اگر زحمتتون نباشه شما و سایر اساتید یه نگاهی به مقایسه پهلو به پهلوی این دو دوربین بیندازید و بنده رو مطلع کنید. البته فکر کنم بیشتر دوستان قبلا این کار رو کرده باشند، ولی احتیاطا و برای سهولت بیشتر لینک اونو اینجا می ذارم:
    http://www.dpreview.com/reviews/comp...n_d50&show=all
    سپاسگزارم
    ویرایش توسط Kamran_A : Monday 9 January 2006 در ساعت 03:22
    کامران ایازی
    Sony DSC-H1
    عکس ها

www.Labkhandde Ziba.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

جناب روشن،
    اگه خاطرتون باشه بنده لنز پیشنهادی در ژورنال اینترنتی برای کار دندانپزشکی رو 105 سیگما یا نیکون نوشته بودم و شما لینک صفحه مربوطه در خانه دیجیتال رو در پاسختون برای من گذاشتید. در صفحه مذکور تنها لنزی که به نظر من مربوط اومد لنز 105-28 با قیمت 171000 تومان بود. آیا این همون لنز مورد نظره؟
    اینو به خاطر این می پرسم که در pricegrabber و سایت خود سیگما لنز ماکرویی که وجود داشت (چه نیکون و چه سیگما) 105 بود نه 105-28 و قیمتش $ 323 بود.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط Kamran_A : Monday 9 January 2006 در ساعت 11:15
    کامران ایازی
    Sony DSC-H1
    عکس ها

www.Labkhandde Ziba.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

این هم تصویر لنز همراه Maxxum 5d:
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    کامران ایازی
    Sony DSC-H1
    عکس ها

www.Labkhandde Ziba.com

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

Smile پاسخ: برای کاربرد دندانپزشکی چه دوربینی بخرم (2)

دكتر ايازي عزيز، بابك خان گرامي،
    گاهي يك كلمه يا يك جمله ميتواند يك بحث مفيد را به بيراهه بكشاند. اگر مجددا چند پست اخير را مرور كنيد، به يك مكانيسم آشنا در طبيعت عقيده پيدا خواهيد كرد: سيكل معيوب!
    بابك خان نصحيتي كردند و دكتر عزيز، كمي شوخ طبعانه جواب دادند و بابك خان رنجيدند و پاسخ شديدتري و دكتر ايازي هم بعد كمي شدت قضيه رو بيشتر كردند و ....
    درمان سيكلهاي معيوب را دكتر عزيز ميدانند كه همانا قطع سيكل معيوب در اولين فرصت است!
    پس خواهش ميكنم كه با مرور مجدد پستهايتان و رسيدن به اين واقعيت كه هيچكدام عامدانه قصد رنجش ديگري را نداشته، با عذر خواهي از يكديگر،(‌و طبعا قطع آن سيكل معيوب!) مجددا به بحث اصلي بپردازيم كه همان راه حلي براي دوربين دندانپزشكي است. شايد بقول دكتر مرجعي شود براي ساير دندانپزشكان.
    جناب روشن عزير، از توجه شما بسيار تشکر ميکنم
    يک حلقه ناپايدار با يک کنترل مناسب و هوشمندانه مي تواند پايدار شود و شما به بهترين شکل اين عمل را انجام داديد
    طبيعتا بنده خود را جايز به نصيحت نميدانم، پيشنهاداتي بود که فکر ميکردم در بحث مفيد باشد.
    من هم بخش هاي ناپايدار را حذف کردم و پيشنهاد اوليه را هم طوري اصلاح کردم که سو تفاهمات مشاهده شده برطرف شود

در نهايت فکر ميکنم اين بحث شکل خوبي به خود گرفته تا آنجا که با گردآوري مناسب و افزودن نتايج عملي حتي بتواند به صورت مقاله اي مفيد در يک سمينار تخصصي به اطلاع ساير دندان پزشکان عزيز که فعاليت آکادميک دارند برسد و طبيعتا زحمت اين کار مي تواند به عهده جناب دکتر باشد

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

آقای مینو سپهر
    با تشکر از اظهار نظرتون،
    در سایت هایی که من دیدم به G6 به عنوان یک انتخاب پرداخته شده ولی نه به عنوان اولین انتخاب.
    البته در سایت Photomed.com این دوربین اولین انتخاب در غیر Dslr هاست. درست می گم؟
    ضمنا انتخاب شما در رای گیری جزو اولین مواردی بود که من در تاپیکم به اون اشاره کردم.(به همراه H1) ولی بعدا با خوندن ریویو هایی به یک برداشت کلی رسیدم که دوستان هم (تا حدودی) تاییدش کردند و اون اینه که لنز های دوربین های غیر DSLR اولترازوم معمولا در کار ماکرو دارای اعوجاج بیشتری در تصویر هستند.
    البته این برداشت منه و هیچ تاکیدی هم روش نمی کنم و نمی دونم که S2 یا بقیه اولترازوم ها مثل H1 و سری FZ در این مورد در چه وضعیتی هستند. (و یک چیزی که تردیدم رو هم بیشتر می کنه اینه که هیچ جا از این قبیل دوربین ها به عنوان آپشنی برای کار دندانپزشکی یاد نشده، که البته این هم خودش می تونه توجیهی داشته باشه و اون هم اینه که کسی برای استفاده از یک دوربین "صرفا" در مطب نیازی به زوم 12X نداره.)
    فقط می دونم که اولترازوم های نیکون (8800و8700) از این نظر مشکلی ندارند.
    راستش بعد از این برداشت بود که من خیلی نمی خواستم روی این گزینه تاکید کنم، ولی با دیدن نتایج تا الان که S2 به فاصله کمی پشت سر D50 قرار داره به خودم جرات دادم که این بحث رو دوباره مطرح کنم و اگه بدونم کارایی لنز این دور بین هایی که ذکر کردم در کار من قابل قبوله (حتی در صورت نیاز به چیزی مثل یک تله کانورتر) طبیعتا برای من میشه یک دوربین همه کاره و ارزون و بی دردسر.
    به طور مثال با حدود صد هزار تومان کمتر (تازه بدون محاسبه لنز ماکرو) از دو گزینه DSLR، میشه بهترین دوربین اولترازوم موجود در بازار (FZ-30) رو تهیه کرد.
    حال اگر بقیه دوستان با این برداشت موافقند، برای این که برون ده این نظر سنجی یک چیز استاندادی باشه که بشه در مورد کاربرد دندانپزشکی به اون استناد کرد، مورد استفاده دوگانه دوربین برای استفاده شغلی و متفرقه می تونه جداگونه بررسی بشه. هرچند فکر نمی کنم کسی بدش بیاد که دوربینی با این مشخصات داشته باشه که بدون زحمت و هزینه اضافی هر دو کار رو براش انجام بده.
    ویرایش توسط Kamran_A : Monday 9 January 2006 در ساعت 16:02
    کامران ایازی
    Sony DSC-H1
    عکس ها

www.Labkhandde Ziba.com

صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین