صفحه 8 از 1201 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 108 508 1008 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه a_pendar آواتار ها
    تشکر کرده
    201

پیش فرض پاسخ: 400دی+لنز یا 450 دی برای یك تازه كار

دوست عزیز حق با شماست.منظور من سایز عکس (image size) بود که متاسفانه اشتباه نوشتم.
    DR قابلیتی در سری های جدید دوربین های کنون است که باعث احیا جزئیات در مناطق highlight و یا در سایه ها میشود (گزینه قابل انتخاب).تقریبا چیزی شبیه به recovery در lightroom اما به اعتقاد من موثرتر.
    اما در مورد سایز سنسورها: در دوربینهای مختلف سنسورها مقداری در سایز با هم متفاوتند.مثلا همون طور که دوستمون گفتند در 50D یا 30D
    در مورد 18-55 is هم با شما موافقم.کیفیت خیلی بالایی ندارد اما بد هم نیست.
    Pooyan تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام؛

DR قابلیتی در سری های جدید دوربین های کنون است که باعث احیا جزئیات در مناطق highlight و یا در سایه ها میشود
    شاید منظور شما Highlight tone priority باشد؟

اما روی کاغذ سایز سنسور 50D یه کوچولو متفاوت تره 22.3 -- 14.9
    افشین جان حق با شماست. 50d با بقیه کراپدارهای 1.6 اندکی تفاوت دارد

اما در مورد سایز سنسورها: در دوربینهای مختلف سنسورها مقداری در سایز با هم متفاوتند.مثلا همون طور که دوستمون گفتند در 50D یا 30D
    در کراپدارهای 1.6 به غیر از 50d بقیه سایز سنسور یکسانی دارند

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

از دوستان عزیز که لطف کردند و راهنمایی کردند کمال تشکر را دارم.

چون قصد تعویض دوربین را به این زودی ها ندارم,بهتر دیدم که دوربین به روز تر باشد,در ثانی اختلاف قیمتی

زیادی ندارند.لذا من 450 دی را انتخاب میکنم.

دوستان لنز کیت این دوربین برای طبیعت...:( از طرفی اکثر اساتید هم تاکید بر کار با لنز کیت به مدت 1-2 ماه برای

اشنایی بیشتر با دوربین را دارند,ایا با نهایتا 300 تومن میتوانم لنزی مناسب با نیازم داشته باشم؟؟؟

(دوستانی هم d60 را پیشنهاد دادند,یرند نیکون برای من از این جهت که میتوانم از تجهیزات برادرم استفاده کنم

مناسب است,اما خواستم تجربه ای جدید داشته باشم و یک نوع تنوع,و شاید مقایسه ای بین عکس ها و

تفاوت ها)

سپاس از تمامی عزیزان

تشکر کرده
    201

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام؛

شاید منظور شما Highlight tone priority باشد؟

افشین جان حق با شماست. 50d با بقیه کراپدارهای 1.6 اندکی تفاوت دارد

در کراپدارهای 1.6 به غیر از 50d بقیه سایز سنسور یکسانی دارند

با سلام
    جناب pooyan در مورد سایز سنسور شما اگر زحمت یک سرچ کوچیک رو بکشید متوجه میشید
    (30D: 22.5*15
    40D 22.2*14.8 )
    و اما DR : در دوربین کانون این قابلیت با همین اختصار شناخته میشه و در صورتی که قصد انتقال مفهوم باشد دلیلی برای زیاده نویسی وجود ندارد مگر اینکه قصد چیز دیگری باشد

به هر حال وقت من و شما و همه دوستان فروم باارزش تر از این است که با پرداختن به این بحثهای کلامی آن را از بین ببریم.خوشبختانه دوست عزیزمون دوربین خودشون رو انتخاب کردند و این قضیه در این جا از نظر من پایان یافته است.
    ماندن در دهم میلیمترها و پرسه زنی بی مورد و بیش از اندازه در کاتالوگها گاها ما را از مسیر اصلی دور میکند.
    مطمئنا همه دوستان اطلاعات خوبی دارند و من به عنوان نامطلع ترین عضو این فروم فقط به یادگیری مشغول هستم
    موفق باشید.

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

نقل قول نوشته اصلی توسط i-love-nature نمایش پست ها
    از دوستان عزیز که لطف کردند و راهنمایی کردند کمال تشکر را دارم.

چون قصد تعویض دوربین را به این زودی ها ندارم,بهتر دیدم که دوربین به روز تر باشد,در ثانی اختلاف قیمتی

زیادی ندارند.لذا من 450 دی را انتخاب میکنم.

دوستان لنز کیت این دوربین برای طبیعت...:( از طرفی اکثر اساتید هم تاکید بر کار با لنز کیت به مدت 1-2 ماه برای

اشنایی بیشتر با دوربین را دارند,ایا با نهایتا 300 تومن میتوانم لنزی مناسب با نیازم داشته باشم؟؟؟

(دوستانی هم d60 را پیشنهاد دادند,یرند نیکون برای من از این جهت که میتوانم از تجهیزات برادرم استفاده کنم

مناسب است,اما خواستم تجربه ای جدید داشته باشم و یک نوع تنوع,و شاید مقایسه ای بین عکس ها و

تفاوت ها)

سپاس از تمامی عزیزان
    سلام
    به نظر من امکان استفاده از تجهیزات برادرتان خیلی بیشتر از تجربه جدید می ارزد دوربینهای امروزی همه خوبند و چیز بیشتری در 450 دی دستگیرتان نمیشود .
    مگر فقط در یک حالت که عکسبرداری از رد ستارگان با نوردهی های طولانی بخواهید داشته باشید که 450 دی نسبت به دی 60 عمکرد خیلی بهتری دارد.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

تشکر از تمامی عزیزان.

جناب sibsabz حق با شماست,برای من تمامی این دوربین ها یک نتیجه را خواهند داد.دلایل انتخابم هم همونطوری

که متوجه شدید مبنای علمی نداره و بیشتر علاقه ای هست.(اونقدر مقایسه ی بین d80-d60-450d-400-40d رو

مطالعه کردم که دیگه واقعا داشتم از دوربین متنفر میشدم!از همگی ممنونم که حوصله به خرج دادید)

در مورد لنز منتظر نظر دوستان هستم.efs 17-85 به نظرم لنزی مناسب است.تا عزیزان چه بگویند.(البته یکی از دوستان برادرم این لنز را برای فروش

گزاشته به قیمت 300.زیر 2000 شات کارکرد و با گارانتی. اگه صلاح بدونید...)

سپاس
    ویرایش توسط i-love-nature : Wednesday 25 February 2009 در ساعت 03:10

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

اگر بتوانی یک 40 دی با همراه 17-85 بگیری خیلی خیلی بهتر است . پشیمانی هم ندارد!
    احساس عکاسی با سری های 2 رقمی خیلی بهتر از سری های 3 رقمی است . دوربین را که دست میگیرید اصلا یک چیز دیگری است.
    40 دی را به همراه لنز فکر کنم 1100 باشد (مطمئن نیستم ) دست دوم تمیز را همراه باهم شاید تا 900 و این حرفها هم گیر بیاید.
    R.Asgari تشکر می‌کند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

تشکر کرده
    201

با سلام
    دوست عزیز من هم با نظر دوستمان کاملا موافقم.اگر برایتان مقدور است (از لحاظ ریالی) و هنوز دوربین نخریدید بدون شک 40D رو انتخاب کنید.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    اگر بتوانی یک 40 دی با همراه 17-85 بگیری خیلی خیلی بهتر است . پشیمانی هم ندارد!
    احساس عکاسی با سری های 2 رقمی خیلی بهتر از سری های 3 رقمی است . دوربین را که دست میگیرید اصلا یک چیز دیگری است.
    40 دی را به همراه لنز فکر کنم 1100 باشد (مطمئن نیستم ) دست دوم تمیز را همراه باهم شاید تا 900 و این حرفها هم گیر بیاید.
    سلام.در مورد تفاوت سری xxD و xxxD حق با شماست و اصلا جای بحث نیست.

اگر بتوانم یک 50 دی پیدا کنم از همه بهتر است!!!.اینها نسبی هستند.برای من تازه کار سری

2 رقمی بهتر از 3 رقمی ست و برای شما مسلما سری یک رقمی بهتر از دو رقمی.

من دیروز(4 شنبه) برای خرید رفتم (جمهوری)و با در دست گرفتن همین 40 دی خوش دست,متوجه ارزش واقعی این

دوربین نسبت به قیمت ان شدم.از نظر من این قیمت 1.200 با لنز و 870 بدنه برای این دوربین مفته.اما من این

دوربین را برای خودم نسبتا زود میدانم چون اولین تجربه ی عکاسی را شروع میکنم.با انکه برادرم هم اصرار به این

دوربین داشت ولی میدانم که نخواهم توانست از این دوربین استفاده ی کامل را ببرم و شاید تنظیمات حرفه ای ان

خسته ام کند به جای انکه لذت بخش باشد.دوشنبه یکی از دوستانم 40دی را برای یک روز امانتم میدهد,شاید بهتر

بتوانم تصمیم بگیرم:confused:

با سلام
    دوست عزیز من هم با نظر دوستمان کاملا موافقم.اگر برایتان مقدور است (از لحاظ ریالی) و هنوز دوربین نخریدید بدون شک 40D رو انتخاب کنید.
    سلام بر شما.

طرفداران تمامی برندها بر کیفیت 40 دی مهر تایید میزنند.برایم مقدور هست اما همانطوری که عرض کردم

باید در تست متوجه شوم ایا میتوانم به راحتی از تنظیمات حرفه ای 40 دی بهره ببرم یا خیر.تفاوت قیمت بدنه ی ان

با 450 در حدود 300 تومن هست.

من فکر میکنم با صرف این هزینه برای یک لنز 17-85 برای 450دی میتوانم بهترین نتیجه در حد خودم را داشته باشم.

از دوستان عزیز که وقت میزارن و راهنمایی میکنن کمال تشکر را دارم.منتظر نظرات ارزشمند شما هستم.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط i-love-nature نمایش پست ها
    من فکر میکنم با صرف این هزینه برای یک لنز 17-85 برای 450دی میتوانم بهترین نتیجه در حد خودم را داشته باشم.
    البته لنز 85-17 هم لنز چندان جالبي نيست! فكر ميكنم 450 دي را با لنز كيتش (55-18 آي.اس) اگر بگيريد بهتر باشد، اگر هم دامنه بيشتري ميخواهيد به لنزهاي ديگر فكر كنيد.
    partow، R.Asgari و FarshadPix تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 8 از 1201 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 108 508 1008 ... آخرینآخرین