صفحه 18 از 1201 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 68 118 518 1018 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    61

پیش فرض پاسخ: ميخوام به جمع DSLR دارها وارد بشم لطفا راهنمايي كنيد

با توجه به اطلاعات ارزشمندی که دوستان دادن بررسی های که انجام دادم فکر میکنم به خاطر بحث لنز بهتر هست Sony رو بزارم کنار و انتخاب رو روی کانن یا نیکون بزارم
    نیکون در حد هزینه من D90 رو داره (که البته بالاتر هست ولی اگه به نتیجه برسیم که ارزشش رو داره یه کاریش میکنم)
    کانن هم 450D و 500D و 50D
    سوال من این هست که تفاوت اصلی 450D و D90 در چی هست که باعت 400 تومن اختلاف قیمت شده
    وهمچنین اختلاف قیمت 200 تومنی در 450D و 500D مناسب هست یا نه

من با توجه به مطالب اندکی که خوندم فکر میکنم از لحاظ لنز چه از نظر کیفیت چه از نظر قیمت کانن ونیکون در یک رده هستند که اگر اینطور باشد با مقایسه این بدنه ها و اختلاف قیمتشون میتونم انتخاب نهایی رو انجام بدم

با تشکر فراوان از لطف همه شما دوستان
    محمد ایرانی شاد
    Canon SX210 IS

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

به نظر من اگه فیلم برداری رو کنار بزاریم، برای استفاده های معمولی هیچ چی. من 350دی دارم و دوستم 450 دی داره و لنز های اون بهتر هست. با این حال چون من تجربه ام زیادتر هست و با آنالوگ کار کرده بودم و فوتوشاپ بهتر بلدم، عکس هام در اکثر موارد بهتر از او هست (خوشبختانه اهل این فوروم نیست! :biggrin: )
    بازم می گم:
    معیار های زیبایی عکس در نظر من:
    1- تجربه
    2- لنز های مناسب + علاقه به برند
    3- بدنه مناسب
    تبصره: در صورتی که مواردی خاصی چون نیاز به سرعت عکاسی متوالی بالا یا سیلینگ خوب بدنه در میان باشد، صد البته انتخاب بدنه مهم تر می شود و به نظر من بین شماره 1 و 2 قرار می گیرد.
    Christ Melikian، Anoosh-Em و MBIS تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

Smile پاسخ: ميخوام به جمع DSLR دارها وارد بشم لطفا راهنمايي كنيد

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط MBIS نمایش پست ها
    نیکون در حد هزینه من D90 رو داره (که البته بالاتر هست ولی اگه به نتیجه برسیم که ارزشش رو داره یه کاریش میکنم)
    سوال من این هست که تفاوت اصلی 450D و D90 در چی هست که باعت 400 تومن اختلاف قیمت شده
    نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    به نظر من اگه فیلم برداری رو کنار بزاریم، برای استفاده های معمولی هیچ چی.

البته اصلان جان هیچیه هیچی هم نیست :biggrin:
    اگر بقول شما فیلم برداری رو کنار بذاریم باز هم تفاوتهایی میمونه که ممکنه مهم باشه مثل :

*ایزو 100 تا 6400 دی90 با نویز بسیار کم در مقابل 100-1600 کانن 450دی
    LCD با کیفیت تر دی90
    فلاش قویتر دی90
    *لامپ کمکی فوکوس (در حد چراغ قوه )
    *عکاسی پی در پی 4.5 فریم بر ثانیه دی 90 در مقابل 3.5 fps کانن
    *سیستم کنترل فلاش های اسپید لایت بصورت وایرلس روی بدنه نیکون که در کانن وجود ندارد
    یک چیزی که بنظرم جالبه اکسپوژر +/-5 ev در نیکون که در کانن +/-2 ev هست(البته شاید آنچنان مهم نباشه)
    عمر مفید شاتر نیکون 100.000 هست در مقابل ، اگر اشتباه نکنم در سریXXXD کانن حدود 50.000 شات بود
    تفاوتهای دیگه هم هست ، مثل ارگونومی و جایگیری در دست و وزن 620 گرم نیکون در مقابل 475 گرم کانن (حدود 150 گرم تفاوت) و اندازه تقریبا" بزرگتر دی90 نسبت به 450دی (که این تفاوتها به خود فرد مصرف کننده بستگی داره)

*ضمنا" شاید یه مورد مهمتر از همه اینهایی که گفتم باشه اونم لنز کیت 18-105 در مقابل 18-55 هست که کیفیت خیلی خوب و رنج بیشتری داره و ...
    (اونهایی که با * علامت زدم شاید مهمتر از بقیه باشن ضمن اینکه تفاوتهای جزیی دیگه ای هم هست که ذکر نشد)

کانن هم 450D و 500D و 50D
    وهمچنین اختلاف قیمت 200 تومنی در 450D و 500D مناسب هست یا نه
    شما در مورد کانن 50دی مطمعن هستید ؟ آخه این بدنه که از دی90 هم گرونتره (بدون لنز کیت منظورمه)
    نکنه منظورتون 40دی بوده ؟

500دی بنظر من هنوز قیمتش بالا هست و جای افت قیمت داره (شاید حدود 800-850 تومن برای این دوربین + لنز کیت ، قیمت خوبی باشه ) البته نظر شخصی

در کل اینها نظر شخصی بود (تنها در مورد بدنه ها و اون چیزهایی که اصلان عزیز فرمودند هم قطعا" مهم هستند)

موفق باشید
    Christ Melikian، partow، nsaba و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    سلام

....

یک چیزی که بنظرم جالبه اکسپوژر +/-5 ev در نیکون که در کانن +/-2 ev هست(البته شاید آنچنان مهم نباشه)
    سلام

اتفاقا اين از اون چيزاييه كه براي من خيلي مهمه ( به خصوص تو HDR ) و من خيلي از دستش شكارم. من هم به عنوان يك Canon User و نه يك Canon Fan نيكن D90 رو به كنن 450D ترجيح مي دم كه البته اختلاف قيمتشونم فاحشه و پول يه فلاشه !

در عوض فكر مي كنم كنن 500D نسبت به نيكن D5000 سره ( به خاطر فيلمبرداري 30fps)
    Persian، Christ Melikian، QashQai و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کلاس قیمتی کنون و نیکون یک خورده پیچیده شده. کنون دوربینی مثل 40دی را داره که با قیمت 850 تومن برتری هایی مثل بدنه و سیلینگ بهتر را نسبت به دی 90 داره. یعنی اگر نیکون دوربینی مثل 40دی داشت من در خریدش درنگ نمیکردم. دی90 با اینکه دوربین خوبی است بدنه و سیلینگ ضعیفتری نسبت به 40دی دارد. برای نیکون دارانی که دنبال بدنه و سیلینگ بهتر باشند انتخاب انها به ناچار میشود دی300 که 550 تا 600 تومان گرونتر از 40دی است که رقم قابل ملاحظه ای است. البته همه اینها بر میگردد به اولویتهای شخصی هر کسی. برای مثال ال سی دی دی90 به وضوح کیفیت بهتری از ال سی دی 40دی دارد که ممکن است برای برخی مهم باشد. راجع به تفاوت این دوربینها بارها بحث شده است.
    farhad44، Christ Melikian، rezafh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه siamak77 آواتار ها
    تشکر کرده
    1310

حالا كه بحث D90 و 40D شد، من به عنوان كسي كه با هردو كار كردم و يكيشون رو دارم اين نكته رو اضافه ميكنم كه در مورد سيلينگ و بدنه درسته كه 40D بهتره اما اين اصلن به اين معنا نيست كه D90 مشكل خاصي داره.
    من تو هواي كاملن مرطوب و زير قطرات ريز بارون ( كه البته خيلي هم شديد نبود) حدود 1 ساعت با اين دوربين بدون كاور عكاسي كردم و هيچ مشكلي هم پيش نيومد.
    ضمنن اين رو هم بايد در نظر گرفت كه ارگونومي D90 واقعن از 40D بهتره و اصطلاحن خوش دست تره. البته اين صرفن نظر شخصي نيست. خيلي هارو ديدم كه در اين مورد با بنده موافق بودن ( بررسي اين قضيه هم اصلن كار سختي نيست ).
    و خب شما بهتر ميدونيد كه ارگونومي خوب و وزن مناسب تا چه حد در عكاسي تاثيرگذاره.
    Persian، farhad44، Christ Melikian و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سیامک سلیمانی
    فتوبلاگ

Nikon D90 l AF-S 18-200 VR Nikkor

كاربر جديد
    تشکر کرده
    61

با سلام، اول از همه باید یه تشکر خاص و ویژه از همه دوستانی بکنم که تا این جا منو راهنمایی کردن ومعایب و مزایای بدنه ها رو گفتن و همچنین بدنه های مختلف رو معرفی کردن و کمک کردن که با این بودجه بهترین انتخاب رو بکنم
    من از 40دی غافل بودم و اطلاعاتی راجع به اون نداشتم، بعد از اینکه جناب غفاری این بدنه رو معرفی کردن من اون رو بررسی کردم و ویژگی ها و قیمت مناسب اون باعث شد من انتخابم رو محدود به دی90 و40دی کنم
    توی تاپیک
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...hlight=40d+D90
    دوستان مقایسه کاملی رو بین این دو مدل کردن
    من با توجه به نیاز واستفاده خودم 40دی رو مناسبتر دیدم
    چون مثلا یکی از استفاده های زیاد من در کوه و طبیعت هست که برای این کار بدنه و سیلینگ قوی تر بسیار مناسب هست
    یا مثلا قابلیت فیلم برداری برای من زیاد اهمیت نداره
    البته قیمت مناسبتره 40دی هم که جای خود
    محمد ایرانی شاد
    Canon SX210 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 450D/Digital Rebel XSi

با سلام خدمت دوستان بسیار عزیز
    نمی دونم که اینجا باید سوالم رو مطرح کنم یا آف تاپیک هستم ولی دیگه جدا دچار اضمحلال روحی دارم می شم بین سه گزینه گیر کردم واقعا ممنون وی شم اگر بهم کمک کنین
    گزینه اول 50 دی که تو همین فروم و چندین سایت دیگه درباره ی مشکل نویزش مخصوصا با لنز های کم قیمت تر نوشته بودن
    گزینه دوم 450 دی که تقریبا همه چیزش جز اندازه و ظاهرش و بدنه ی پلاستیکیش به نظرم بد نبود
    گزینه سوم هم 40 دی است که مشکلش ( البته از نظر بنده ی بی سواد) رزولوشن پایین ترش نسبت به هر دو بدنه ی فوق است

اگر جای این مطلب اینجا نبوده معذرت می خوام

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط ALDI نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان بسیار عزیز
    نمی دونم که اینجا باید سوالم رو مطرح کنم یا آف تاپیک هستم ولی دیگه جدا دچار اضمحلال روحی دارم می شم بین سه گزینه گیر کردم واقعا ممنون وی شم اگر بهم کمک کنین
    گزینه اول 50 دی که تو همین فروم و چندین سایت دیگه درباره ی مشکل نویزش مخصوصا با لنز های کم قیمت تر نوشته بودن
    گزینه دوم 450 دی که تقریبا همه چیزش جز اندازه و ظاهرش و بدنه ی پلاستیکیش به نظرم بد نبود
    گزینه سوم هم 40 دی است که مشکلش ( البته از نظر بنده ی بی سواد) رزولوشن پایین ترش نسبت به هر دو بدنه ی فوق است

اگر جای این مطلب اینجا نبوده معذرت می خوام
    سلام دوست عزیز
    اول اینکه ورودتون رو به فروم عکاسی تبریک میگم
    دوم اینکه خودتون درست حدث زدید ، جای این مطلب توی تاپیک " ميخوام به جمع DSLR دارها وارد بشم لطفا راهنمايي كنيد "

اما در مورد سوالتون چند مورد رو خواستم بگم :
    1- نویز 50دی به لنز نیست
    2- رزولوشن 40دی 10 مگا پیکسله و این بنظر من اصلا کم نیست مگر اینکه کار شما طوری باشه که رزولوشن بالایی رو بخواهد که اون هم با توجه به وجود 450دی در بین انتخاب هاتون بعید میدونم (یعنی بعید میدونم 2 مگا پیکسل بیشتر آنچنان فرقی به حال شما داشته باشد)

اما در کل اگر بنا باشد یکی از این 3 گزینه انتخاب بکنم ( فکر کنم نظر عموم هم همینطور باشد) که 40دی گزینه ی مناسبی هست

اما قبل از انتخاب :
    اول بفرمایید که دوربین رو برای چه کاری میخواهید
    دوم انکه حتما در مورد انتخابتون تاجایی که میتونید جستجو و تحقیق کنید و سپس اقدام به خرید کنید (همین فروم عکاسی بسیار بسیار راه گشاست و منبع خوبی برای تحقیق)

موفق باشید
    Aramis_312 و ALDI تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

اما قبل از انتخاب :
    اول بفرمایید که دوربین رو برای چه کاری میخواهید
    دوم انکه حتما در مورد انتخابتون تاجایی که میتونید جستجو و تحقیق کنید و سپس اقدام به خرید کنید (همین فروم عکاسی بسیار بسیار راه گشاست و منبع خوبی برای تحقیق)

موفق باشید[/QUOTE]

سلام و ممنون از راهنمایی

راستش من یک 350 دی داشتم که توی یک سفر اخیری که داشتم هدیه دادم به یکی از دوستام برای همین هم تصمیم به خرید بدنه جدید گرفتم اینو هم بگم که یه لنز 250-55 هم توی همین سفر از فروشگاه کنون خریدم که با لنز 55-18 آی اس که قبلا داشتم هنوز دارمشون .... راستش من بیشتر توی مسافرت و از طبیعت و مردم و آثار معماری و تاریخی عکس می گیرم ... گاهی هم پیش می آد که چند تا پرتره بخوام بگیرم ولی در اولویت نیست ... وزن هم برام فاکتور مهمی نیست ولی ارگونومی دوربین رو می خوام که دوست داشته باشم
    حالا که دارم زحمت به دوستان می دم اگر ممکنه دی 90 رو هم به لیست من اضافه کنین ( هرچند تا به حال نیکون نداشتم) ولی یک با فرصت امتحان پیش اومد و دوربین خوش دست و جالبی اومد به نظرم
    اگر باز هم اطلاعاتی لازمه ، بفرمایین تا خدمت اساتید بگم

با تشکر
    علی

صفحه 18 از 1201 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 68 118 518 1018 ... آخرینآخرین